Jump to content

נבחרת ישראל ופגרת נבחרות

Gabay10

Recommended Posts

הבעיה האמיתית של הנבחרת מתחלקת לכמה תתי בעיות:

1. כמות ילדים שמשחקים כדורגל - נגזר מחוסר בתשתיות ומתרבות,

יש לנו 10% מכמות הילדים שמשחקים כדורגל בווילס ועוד שם האוכלוסייה קטנה יותר.

זה עניין מתמטי נטו, ברגע שהבסיס יגדל ככה הסיכוי שיהיו שחקנים טובים יותר יגדל.

ברגע שיפתרו את כל הבעיות האלו, זה פחות משנה מי יהיה מאמן הנבחרת, ההצלחה תגיע.

הייתי מוסיף פ שאנחנו ״מאבדים״ בערך 30% של דתיים ומסורתיים שלא מוכנים (לשלוח את הילדים) לשחק בשבת, מתוך ה-30% תוריד 10% חרדים שבכל מקרה לא היו שולחים, עדיין לא מעט

הייתי מוסיף פ שאנחנו ״מאבדים״ בערך 30% של דתיים ומסורתיים שלא מוכנים (לשלוח את הילדים) לשחק בשבת, מתוך ה-30% תוריד 10% חרדים שבכל מקרה לא היו שולחים, עדיין לא מעט

ניראה שמשחקני הליגה הישראלים, לפחות חצי הם "מסורתיים" או לפחות אחוז משמעותי

סתם הנחה שעולה לי כרגע

מאסות של ילדים בישראל לא הולכים לכדורגל/ספורט מקצועני, הם יעדיפו להגשים את החלום של האמא היהודיה להייטקיסט/רופא/עורך דין וכד׳ והספורט במקסימום נשאר בגדר תחביב.

הורה בארץ יעדיף להכווין את הילד ללכת על ״בטוח״ ולא לנסות להיות ספורטאי מקצוען ולהסתכן בחוסר הצלחה/פציעה, (מעניין איזה אחוז מהספורטאים המקצוענים בישראל באמת מתפרנס ללא צורך בהשלמת הכנסה)

שנים גם דיברו על החסימה שהצבא עושה כשישראל הייתה מגיעה להישגים ברמות הנוער והפערים כביכול נפתחו בעליה לבוגרים

סתם הנחה שעולה לי כרגע

מאסות של ילדים בישראל לא הולכים לכדורגל/ספורט מקצועני, הם יעדיפו להגשים את החלום של האמא היהודיה להייטקיסט/רופא/עורך דין וכד׳ והספורט במקסימום נשאר בגדר תחביב.

הורה בארץ יעדיף להכווין את הילד ללכת על ״בטוח״ ולא לנסות להיות ספורטאי מקצוען ולהסתכן בחוסר הצלחה/פציעה, (מעניין איזה אחוז מהספורטאים המקצוענים בישראל באמת מתפרנס ללא צורך בהשלמת הכנסה)

שנים גם דיברו על החסימה שהצבא עושה כשישראל הייתה מגיעה להישגים ברמות הנוער והפערים כביכול נפתחו בעליה לבוגרים

בכל ענף ספורט בכלל ולא רק בכדורגל, אחוז מאוד נמוך מכל הילדים שמתחילים לשחק מגיעים בסופו של דבר להיות מקצוענים וזה בכל העולם לא רק בארץ. רק מי שיש לו כישרון ורצון עז להצליח ולהשקיע את כל החיים שלו בזה, יש לו סיכוי אולי להיות מקצוען.

אני מאמין שבליגה הראשונה בארץ 80% לפחות מצליחים לא רק להתפרנס מכדורגל אלא גם לחיות ברמה חיים יחסית גבוהה. שחקן בהפועל חיפה ברמת הסגל כמו קפילוטו בלי לבדוק לפי דעתי מרוויח יותר מה - 20 אלף שקל בחודש. בליגה השנייה קשה לי לשער אבל מאמין שקבוצות אמצע - תחתית משלמות יותר מהממוצע בשוק שמישהו אחר מרוויח בגיל כזה בעבודה אחרת.

הצבא ובכלל המעבר של שחקנים מגיל נוער לבוגרים דורש בדיקה יותר מעמיקה. לא ייתכן שהנבחרת הנוער תתמודד בצורה יפה נגד נבחרות חזקות ושהם מגיעים לבוגרים נפתחים פערים כאלו גדולים.

סתם הנחה שעולה לי כרגע

בנוסף לא נשכח שההורים חייבים להשקיע סכומים לא מבוטלים כדי שיהיה סיכוי שיצא מהבן שלהם שחקן

ולכן מעדיפים לוותר מראש (הכל נגזרת של המציאות שבה אנחנו חיים)

קצת חומר למחשבה:

הנבחרת פח גם כי הקהל שלה פח, במשחק האחרון ארגנטינה שיחקה בבומבונירה, הלהדוסה התנהגו כאילו שזה משחק בייתי בליגה ודחפו את הנבחרת בשיגעון ואני מאמין שבכל משחק שהנבחרת הזאת משחקת בכל איצטדיון ברחבי ארגנטינה הקהל ה"מקומי" לוקח אחריות להרים אווירה סופר בייתית במשחק הנבחרת.

כאן משחקים בסמי עופר שומעים את הקהל רק בשריקות בוז לשחקנים שלא באים לקהל של חיפה בטוב, בירושלים אוהדי ביתר מתכננים קבלת פנים חמה לשחקנים הערבים או בקיצור כל קהל מקומי בוחר במודע לעשות הכל כדי להציק לנבחרת, תוף אחד אין במשחקים וזה עוד בלי לדבר על גוש עידוד או שירים, ממש בושה.

אני כ"כ מקנא במדינות שיש להם קצת גאווה לאומית, כאן קוראים לזה לאומנות ובזים לזה, כולם כולל כולם שונאים את הנבחרת ונהנים לראות אותה נכשלת, ארגוני האוהדים הגדולים בארץ שמים עליה ז, נבחרת יתומה, הקהל הוא האחרון שיכול לבוא בתלונות למישהו או על משהו, יש לנו את קהל הנבחרות הגרוע בעולם.

איזה כיף נבחרת פח

תומר חמד הבכיין עם הכתבי חצר+אוהדי חצר שלו שגרמו להעפה של זהבי מהנבחרת..

לא כי עם זהבי אנחנו כאלה טובים..

קצת חומר למחשבה:

הנבחרת פח גם כי הקהל שלה פח, במשחק האחרון ארגנטינה שיחקה בבומבונירה, הלהדוסה התנהגו כאילו שזה משחק בייתי בליגה ודחפו את הנבחרת בשיגעון ואני מאמין שבכל משחק שהנבחרת הזאת משחקת בכל איצטדיון ברחבי ארגנטינה הקהל ה"מקומי" לוקח אחריות להרים אווירה סופר בייתית במשחק הנבחרת.

כאן משחקים בסמי עופר שומעים את הקהל רק בשריקות בוז לשחקנים שלא באים לקהל של חיפה בטוב, בירושלים אוהדי ביתר מתכננים קבלת פנים חמה לשחקנים הערבים או בקיצור כל קהל מקומי בוחר במודע לעשות הכל כדי להציק לנבחרת, תוף אחד אין במשחקים וזה עוד בלי לדבר על גוש עידוד או שירים, ממש בושה.

אני כ"כ מקנא במדינות שיש להם קצת גאווה לאומית, כאן קוראים לזה לאומנות ובזים לזה, כולם כולל כולם שונאים את הנבחרת ונהנים לראות אותה נכשלת, ארגוני האוהדים הגדולים בארץ שמים עליה ז, נבחרת יתומה, הקהל הוא האחרון שיכול לבוא בתלונות למישהו או על משהו, יש לנו את קהל הנבחרות הגרוע בעולם.

ממה שאני יודע, ברוב אירופה האוהדים של הנבחרת זה בעיקר אוהדים של קבוצות קטנות, וגם שם ארגוני האוהדים הגדולים שמים זין על הנבחרת.

אני לא יודע מה קורה בשאר העולם וגם לא בא באמת בטענות לארגוני האוהדים, אלא יודע מה הפוטנציאל שיכול להיות כאן לקהל של הנבחרת, משהו שאולי יכול לסיים אלימות פיזית בין ארגוני האולטראס ולהשאיר את היריבות ביציע ובמגרש וזה עוד העתיד הרחוק והבלתי אפשרי.

כולה תופים, להמציא כמה שירים על מאות לחנים שמוכרים כאן באיצטדיונים, ליצור תשוקה מחדש לנבחרת ואולי לבנות לאט לאט אחדות.

ממה שאני יודע, ברוב אירופה האוהדים של הנבחרת זה בעיקר אוהדים של קבוצות קטנות, וגם שם ארגוני האוהדים הגדולים שמים זין על הנבחרת.

ברוסיה לדוגמא הארגונים ממש לא שמים זין על הנבחרת אלא להפך, כשיש טורניר גדול כולם ביחד. מגיעים בנפרד אבל כולם יחד. מי שמבין רוסית יש כתבה מאוד גדולה שמגוללת את כל היורו האחרון מעין רוסית...בלי כדורגל נטו אוהדים. מאוד מעניין.

בקיצור אין מה להסתכל על מקומות אחרים כי אנחנו כל כך שונים כאן בתרבות שזה רחוק שנות אור. השינוי צריך לבוא מקצועי, על ידי שינוי הפורמט + אנשי המקצוע..אין מה להתעסק בקהל. הקהל ישראלי ישאר מזבלה...עד שיהיו תוצאות לרכב עליהם.

לא צריך ארגוני אוהדים בשביל ליצור אווירה צבעונית ותומכת וגם לא נבחרת מצליחה, הכל זה עניין של תרבות. הקהל של הולנד ושוודיה (או אירלנד, איסלנד, צפון אירלנד, גרמניה, אנגליה, ווילס וכו') אולי לא קולני כמו הקהל הארגנטינאי אבל מספיק לראות גוש כתום או צהוב ביציע בכל יורו כדי להבין שמדובר בגאווה לאומית. בשבילם הכדורגל הוא מקור לגאווה, בשבילנו הכדורגל הוא מראה לכל מה שרע בספורט ובחברה שלנו. ככה זה היה וככה זה יהיה כל עוד נמשיך להתבזות ולהתעסק בשטויות. זה מתחיל ביו"ר ההתאחדות שהוא הכל חוץ מאיש כדורגל וזה מחלחל למאמנים, לשחקנים וגם לאוהדים.

ברוסיה לדוגמא הארגונים ממש לא שמים זין על הנבחרת אלא להפך, כשיש טורניר גדול כולם ביחד. מגיעים בנפרד אבל כולם יחד. מי שמבין רוסית יש כתבה מאוד גדולה שמגוללת את כל היורו האחרון מעין רוסית...בלי כדורגל נטו אוהדים. מאוד מעניין.

בקיצור אין מה להסתכל על מקומות אחרים כי אנחנו כל כך שונים כאן בתרבות שזה רחוק שנות אור. השינוי צריך לבוא מקצועי, על ידי שינוי הפורמט + אנשי המקצוע..אין מה להתעסק בקהל. הקהל ישראלי ישאר מזבלה...עד שיהיו תוצאות לרכב עליהם.

יש לינק לכתבה במקרה?

בלי זהבי אתה עוד יותר בושה וחרפה

תפסיק כבר לדבר על זהבי מיצה את עצמו הקטע הזה שאתה משחק לנו אותה שונא זהבי