Jump to content

שיר צדק הורחק לאחר שנטל חומרים שניתנו לו בקבוצה

T.L MTA

Recommended Posts

הסבר משפטי יותר מפורט:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=480994445614006&id=258652054514914

שיר צדק - 6 הערות קצרצרות.

1. למה אלונה ברקת הדגישה שוב ושוב כי מדובר ב- "חשש שלא הוכח" כי שיר צדק נטל חומרים אסורים?

ככלל, כשספורטאי מוסר שתן במסגרת בדיקת סמים, הוא מטיל מימיו לתוך כוסית. לאחר מכן, נדרש הספורטאי לחלק את השתן לשני בקבוקונים, המכונים בקבוק A ו- בקבוק B. בקבוק A הוא שנבדק על ידי המעבדה, בעוד בקבוק B נשמר בהקפאה.

אם הספורטאי נכשל בבדיקת הסמים, הוא רשאי לבקש בדיקה של בקבוקון B. החשש הופך לתוצאה רשמית רק כאשר הבדיקה של בקבוקון B מניבה תוצאות דומות. לכן, צודקת אלונה ברקת בטענתה כי מדובר בחשש שטרם הוכח, משום שצדק ייחשב כמי שנכשל בבדיקה רק אם וכאשר בדיקת בקבוקון B תניב תוצאות דומות.

2. אז מה הסיכוי של שיר צדק בבדיקת בקבוקון B?

נמוך. לרוב, הבדיקה של בקבוקוני B מאשרת את התוצאות של בקבוקון A. לפעמים, ספורטאים בכלל בוחרים לוותר על הבדיקה של בקבוקון B. כך עשה מהראן לאלה, לדוגמה. אבל לפעמים זה קורה. למשל, כאשר בשתן נמצאה כמות גבולית של חומר אסור, ולכן בבדיקה נוספת אולי תתקבל תוצאה נמוכה יותר. ככלל, אם בבדיקה של בקבוקון B מתקבלת תוצאה שונה, הספורטאי לא יועמד לדין.

3. למה אלונה ברקת טוענת ששיר צדק לא מושעה כרגע, ויכול להמשיך לשחק ולהתאמן עם הקבוצה?

ככלל, ספורטאי יושעה מפעילות באופן אוטומטי אם בדגימה נמצאו חומרים אסורים מסוימים. מדובר בחומרים משפרי ביצועים לכל דבר ועניין, כמו סטרואידים למשל, ובדרך כלל לא מדובר בחומרים שיכולים להימצא בתוסף מזון. במסיבת העיתונאים, אלונה ברקת הדגישה כי בבדיקה של צדק נמצא חומר אסור "ברמה נמוכה" ו- ״תוסף תזונה אסור״, ולכן ככל הנראה לא נמצאו בדגימה של צדק חומרים הגוררים אחריהם השעיה אוטומטית עד השלמת ההליך.

4. שיר צדק טען כי פעל בתום לב. האם זה משנה?

כעיקרון, העובדה ששיר צדק פעל בתום לב כנראה לא תפטור אותו מעונש. אבל תום לבו של צדק עשוי להשליך על חומרת העונש שייגזר עליו.

5. מה העונש שעלול להיגזר על שיר צדק?

לפי תקנון אופ"א, אם שיר צדק אכן פעל בתום לב – העונש הבסיסי הוא השעיה לשנתיים. אם יוכח כי שיר צדק התכוון לרמות – העונש הבסיסי הוא השעיה לארבע שנים.

אבל, אם צדק יצליח להוכיח כי לא התרשל או כי נטל את החומר האסור שלא באשמתו – העונש יכול לנוע בין נזיפה לבין השעיה לשנתיים, לפי רמת האשמה בה נושא צדק לנטילת החומר האסור.

6. האם הפועל באר שבע תיענש בגין הכישלון של שיר צדק בבדיקת הסמים?

התשובה היא לא. לפי תקנון אופ"א, ניתן להעניש את הקבוצה עצמה רק אם יותר משני חברי הקבוצה נמצאו כמי שנטלו חומרים אסורים. מדובר, כמובן, בתסריט כמעט תיאורטי, ובפועל הסעיף בתקנון הפך לאות מתה בספר החוקים.

אבל, השנה זה קרה לריבר פלייט, ששלושה משחקניה – לוקאס מרטינז קווארטה, קמילו מיאדו וסבסטיאן דריוסי – נכשלו בבדיקת סמים לאחר משחק גביע הליברטדורס. איך זה קורה? ריבר פלייט טענה שתוספי מזון בהם השתמש המועדון באופן קבוע היו נגועים בחומר אסור. ריבר פלייט גם טענה שהתווית של תוספי המזון לא ציינה את העובדה שהוא כולל חומר אסור, ולפיכך ריבר פליט לא הייתה יכולה לדעת ששחקניה צורכים, בשוגג, חומר אסור.

לא הבנתי. אם זה באמת תוסף תזונה במינון גבוה מהמותר, למה שהמועדון לא יענש? אם לא במקום השחקן אז לפחות בנוסף אליו? תכלס במצב כזה באמת אין לשחקן יותר מידי מה לעשות, הוא לא יפרק כל דבר שנותנים לו.

ממה שידוע לי קשה לאופ"א לנקוט בהליכים וחקירות שם משוויץ.

בגלל זה החוקים נוקשים ברמת השחור או לבן, לכל סוג חומר ומינון יש דין שונה, שכולם מחמירים. היו מקרים ששחקן הואשם ואז אופ"א חזרה בה שהחומר מותר

זה גם מסיבה שפשוט צצים חומרים שונים כל כמה חודשים בשוק. אם זה משהו שקשור לשריפת שומן אז הוא יכול לתלות את הנעליים.

לגבי הקבוצה, אופ"א לא יכנסו לחקירות מי נתן ומה כי אין להם כלים לבצע חקירה כזו ולהביא מתרגמים מבאר שבעית לאנגלית וגרמנית בבתי דין שלהם בשוויץ שיתחקרו אפסנאים ורופאים של הקבוצה, אבל וזה אבל גדול - זה אמור להיות תפקיד ההתאחדות בישראל שכן אם ישנו פסק דין והחלטה מאופ"א שהשיר צדק השתמש בחומר אסור, ההתאחדות חייבת לחקור את ב"ש. גם את הפועל חיפה חקרו על לאלה וישר הבינו שהוא לקח חומרים בבית שלו והפועל חיפה יצאה מהסיפור.

ואלונה יכולה להגיד עד מחר שהיא אוהבת את שיר אבל אם הרופא המטומטם שם נתן לו משהו שעכשיו גומר לו את הקריירה אז הוא צריך לתבוע אותה על מיליון דולר אובדן הכנסה עד סוף הקריירה.

לקח משפרי ביצועים והתאוששות, דיי לרמאות, הקבוצה צריכה לקבל עונש כבד.

סעיף 6 בפוסט מלמעלה. לא משנה מה אתה או אני חושבים, זאת החוקה.

כמה שחקנים נבדקו באותו משחק של הדגימה המלוכלכת של צדק? כי אם יותר מאחד ורק צדק נפל, כל הקטע של התום לב שווה לתחת, קשה לי להאמין שהרופא נתן בכוונה לצדק כמות מוגברת של חומר, או שאיכשהו הוא "טעה" בכמות דווקא על צדק המסכן

כמה שחקנים נבדקו באותו משחק של הדגימה המלוכלכת של צדק? כי אם יותר מאחד ורק צדק נפל, כל הקטע של התום לב שווה לתחת, קשה לי להאמין שהרופא נתן בכוונה לצדק כמות מוגברת של חומר, או שאיכשהו הוא "טעה" בכמות דווקא על צדק המסכן

באותו משחק בדקו גם את טאהא שעבר את בדיקת הסמים.

בכל מקרה, העובדה שלא הייתה להם הגנה לפני מאריבור והם היו לחוצים בקטע הזה די מחשידה ויוצרת את הרושם שגם אנשי המועדון לא בדיוק תמימים.

בזמן פרשת האפדרין החוקה של WADA עוד לא נכתבה

לכן אין שום טעם לנסות להשוות את המקרים.

אדרי ומכבי עמדו לדין על פי תקנון ההתאחדות, לא על פי תקנון WADA.

בואנה שחקנים שלהם עוברים קטיעת איברים וחוזרים אחרי סופש התאוששות

יאללה קפלו להם ת'עסק

אתה צודק, עלית פה על משהו, חייב לבדוק את כולם! חח

אולי בגלל זה הם לא רוצים לשחק בראשון, שמא יבדקו אותם גם בליגת העל :happy:

באותו משחק בדקו גם את טאהא שעבר את בדיקת הסמים.

בכל מקרה, העובדה שלא הייתה להם הגנה לפני מאריבור והם היו לחוצים בקטע הזה די מחשידה ויוצרת את הרושם שגם אנשי המועדון לא בדיוק תמימים.

הכל יכול להיות.

אני מנסה רק להיכנס לראש של השחקן (לא צדק, כל מישהו אחר), שלא תלוי לו מן הסתם על המקרר בבית איזה חומר כימי מותר, איזה אסור, מה המינון של מה שמותר ואיזה דברים אסור לשלב.

הוא נסמך בגדול על אנשי מקצוע שלמדו את העניין, וטעות שלהם (תום לב או לא) יכולה לשרוף קריירה.

אותי זה היה די מפחיד. אולי כי באופי שלי אני שונא להיות תלוי באדם אחר.

אם זה טעות של איש צוות צדק אכן צריך לתבוע לו את הצורה. מעניין לראות מה יהיה שם.

יש סיבה למה ב"ש מסרבת להגיד באיזה חומר מדובר? אם באמת מדובר על תוסף תזונה ולא סמים אז זה אמור להיות פחות חמור ואני לא מבין למה הם מסתירים איזה חומר זה?

אם זה טעות של איש צוות צדק אכן צריך לתבוע לו את הצורה. מעניין לראות מה יהיה שם.

הוא לא יכול לתבוע איש צוות, הוא יכול לתבוע את המועדון, ולא נראה לי שהוא רוצה ללכת לכיוון הזה.

שיר צדק - 6 הערות קצרצרות.

1. למה אלונה ברקת הדגישה שוב ושוב כי מדובר ב- "חשש שלא הוכח" כי שיר צדק נטל חומרים אסורים?

ככלל, כשספורטאי מוסר שתן במסגרת בדיקת סמים, הוא מטיל מימיו לתוך כוסית. לאחר מכן, נדרש הספורטאי לחלק את השתן לשני בקבוקונים, המכונים בקבוק A ו- בקבוק B. בקבוק A הוא שנבדק על ידי המעבדה, בעוד בקבוק B נשמר בהקפאה.

אם הספורטאי נכשל בבדיקת הסמים, הוא רשאי לבקש בדיקה של בקבוקון B. החשש הופך לתוצאה רשמית רק כאשר הבדיקה של בקבוקון B מניבה תוצאות דומות. לכן, צודקת אלונה ברקת בטענתה כי מדובר בחשש שטרם הוכח, משום שצדק ייחשב כמי שנכשל בבדיקה רק אם וכאשר בדיקת בקבוקון B תניב תוצאות דומות.

2. אז מה הסיכוי של שיר צדק בבדיקת בקבוקון B?

נמוך. לרוב, הבדיקה של בקבוקוני B מאשרת את התוצאות של בקבוקון A. לפעמים, ספורטאים בכלל בוחרים לוותר על הבדיקה של בקבוקון B. כך עשה מהראן לאלה, לדוגמה. אבל לפעמים זה קורה. למשל, כאשר בשתן נמצאה כמות גבולית של חומר אסור, ולכן בבדיקה נוספת אולי תתקבל תוצאה נמוכה יותר. ככלל, אם בבדיקה של בקבוקון B מתקבלת תוצאה שונה, הספורטאי לא יועמד לדין.

3. למה אלונה ברקת טוענת ששיר צדק לא מושעה כרגע, ויכול להמשיך לשחק ולהתאמן עם הקבוצה?

ככלל, ספורטאי יושעה מפעילות באופן אוטומטי אם בדגימה נמצאו חומרים אסורים מסוימים. בדרך כלל מדובר בחומרים שהסבירות שימצאו בתוסף מזון נמוכה. במסיבת העיתונאים, אלונה ברקת הדגישה כי בבדיקה של צדק נמצא חומר אסור "ברמה נמוכה" ו- ״תוסף תזונה אסור״, ולכן ככל הנראה לא נמצאו בדגימה של צדק חומרים הגוררים אחריהם השעיה אוטומטית עד השלמת ההליך.

4. שיר צדק טען כי פעל בתום לב. האם זה משנה?

כעיקרון, העובדה ששיר צדק פעל בתום לב כנראה לא תפטור אותו מעונש. אבל תום לבו של צדק עשוי להשליך על חומרת העונש שייגזר עליו.

5. מה העונש שעלול להיגזר על שיר צדק?

לפי תקנון אופ"א, אם שיר צדק אכן פעל בתום לב – העונש הבסיסי הוא השעיה לשנתיים. אם יוכח כי שיר צדק התכוון לרמות – העונש הבסיסי הוא השעיה לארבע שנים.

אבל, אם צדק יצליח להוכיח כי לא התרשל או כי נטל את החומר האסור שלא באשמתו – העונש יכול לנוע בין נזיפה לבין השעיה לשנתיים, לפי רמת האשמה בה נושא צדק לנטילת החומר האסור.

6. האם הפועל באר שבע תיענש בגין הכישלון של שיר צדק בבדיקת הסמים?

התשובה היא לא. לפי תקנון אופ"א, ניתן להעניש את הקבוצה עצמה רק אם יותר משני חברי הקבוצה נמצאו כמי שנטלו חומרים אסורים. מדובר, כמובן, בתסריט כמעט תיאורטי, ובפועל הסעיף בתקנון הפך לאות מתה בספר החוקים.

אבל, השנה זה קרה לריבר פלייט, ששלושה משחקניה – לוקאס מרטינז קווארטה, קמילו מיאדו וסבסטיאן דריוסי – נכשלו בבדיקת סמים לאחר משחק גביע הליברטדורס. איך זה קורה? ריבר פלייט טענה שתוספי מזון בהם השתמש המועדון באופן קבוע היו נגועים בחומר אסור. ריבר פלייט גם טענה שהתווית של תוספי המזון לא ציינה את העובדה שהוא כולל חומר אסור, ולפיכך ריבר פליט לא הייתה יכולה לדעת ששחקניה צורכים, בשוגג, חומר אסור.

משהו מסריח קורה שם..

רק לי מוזר שמיכאל אוחנה הוצא מהסגל בגלל ״בעיות משמעת״? מה בדיוק קורה שם במועדון.

תעשה ההתאחדות בשכל אם תבדוק את כל הקבוצה כדי לשלול מקרים נוספים.

חייב להגיד שאני מרגיש קצת נבוך.

התקשורת היום:

"מסיבת עיתונאים מרגשת של אלונה"

"תמיכה מדהימה של המועדון בשיר צדק"

"הנבחרת אשמה"

התקשורת אם זה היה קורה במכבי:

"הכישלון של ג'ורדי"

"התנהלות מביכה של הצהובים"

"על מה מאות מיליוני שקלים ועשרות אנשי מקצוע? שלמה שרף בטור מיוחד"

משהו מסריח קורה שם..

רק לי מוזר שמיכאל אוחנה הוצא מהסגל בגלל ״בעיות משמעת״? מה בדיוק קורה שם במועדון.

תעשה ההתאחדות בשכל אם תבדוק את כל הקבוצה כדי לשלול מקרים נוספים.

חייב להגיד שאני מרגיש קצת נבוך.

במדינה מתוקנת זה היה קורה אתמול.

אצלנו? לא אתפלא אם זה בחסות המנהלת.

כל מי שרושם פה בצורה נחרצת שב"ש עפ"י החוק לא תעמוד לדין - זה נכון שהיא לא תעמוד לדין באופ"א לפי החוק היבש שלא מתייחסים לשום דבר מלבד כמות החומר בדם ולפי זה קובעים עונש לשחקן. אבל השחקן כבר טען שהוא קיבל תוספי מזון במסגרת המועדון ולכן ההתאחדות חייבת לחקור את הפועל ב"ש באשמה של מתן חומרים עם תמריצים. קודם לראות מה החומר, מאיזה תוסף ולחקור מי נתן מי קיבל מתי וכמה.

אני שונא את הנושאי התבכיינות ואת הבדיחות התבכיינות על ב"ש (שזה 80% מהפורום לצערי) אבל אם אופ"א מענישה אותו וההתאחדות לא תכנס באמא של אלונה אז זה הבושה הכי גדולה של החרא הזה שנקרא כדורגל ישראלי. פי אלף יעקלה של לפני עשור.

הסיכוי היחיד שההתאחדות תבדוק את ב"ש קיים בגלל שב"ש ביקשה לבדוק את ההתאחדות (ומה קיבל צדק בנבחרת).

אחרת לא היה קורה שום דבר (ספק שיקרה גם עכשיו).