Jump to content

מלחמות בארץ ובעולם

Yoadknux

Recommended Posts

אני גם לא חושב שצה"ל יעדיף מטוס קרב על פני חייל

פומבית בטוח לא יצהירו על זה

לדעתי גם בחדרי חדרים ביניהם לא יצהירו על זה

לפחות מקווה שלא

אני גם לא חושב שצה"ל יעדיף מטוס קרב על פני חייל

פומבית בטוח לא יצהירו על זה

לדעתי גם בחדרי חדרים ביניהם לא יצהירו על זה

לפחות מקווה שלא

היחידים שעוד יכולים להגיד דבר כזה בחדרי חדרים זה כאלה שכבר לא מפקדים באופן ישיר על חיילים או טייסים, וגם אז זה לא באמת יקרה לדעתי.

חיי אדם חשובים לצבא שלנו יותר מכל דבר אחר ותסלחו לי אבל טיפשי לחשוב שלא.

כל צמרת צהל העדיפה לשלוח חייל מצטיין לכלא על הריגת מחבל כולל מפקדו האישי עוד לפני שעמד למשפט בגלל איך זה נראה מבחוץ, אז מטוס..

בסופו של דבר כולם כלי שחמט אצל החלאות הגדולות, כן גם אצלנו. ואני מאוד אוהב את צהל והמדינה בלשון המעטה, אבל זו המציאות.

כל צמרת צהל העדיפה לשלוח חייל מצטיין לכלא על הריגת מחבל כולל מפקדו האישי עוד לפני שעמד למשפט בגלל איך זה נראה מבחוץ, אז מטוס..

בסופו של דבר כולם כלי שחמט אצל החלאות הגדולות, כן גם אצלנו. ואני מאוד אוהב את צהל והמדינה בלשון המעטה, אבל זו המציאות.

אתה באמת השוואת עכשיו בין לשלוח חייל לכלא על טעות שהוא עשה לבין לוותר על חיים של חייל?

מה אחי הכל טוב?

אל תכנסו לנושא אלאור אכלנו תראש על זה כבר

אין קשר בין הדברים אחי...

בחייכם, 2 מישורים אחרים לגמרי המישור החומרי וזה של חיי האדם וביטחונם של אנשינו, אין פה מקום להשוואה בכלל.

ישראל שילמה ומשלמת מחיר כבד מאוד על הצורה הקדושה כמעט שבה היא מתייחסת למשאב האנושי שלה.

אז בוא אני אתן לך עוד דוגמה, המפקד של דוד שלי העדיף להשאיר אותו פצוע בשטח במקום לבקש מסוק חילוץ מפחד שהוא יופל בזמן מלחמת יום כיפור, חבר שלו ליחידה איים עליו עם נשק כדי להזמין חילוץ וכך היה. אם לא חבר שלו היו פשוט נותנים לו למות בשטח. ויש לי עוד דוגמאות אבל אין לי כוח להיכנס לזה. קדושת חיי אדם עלק.

אז בוא אני אתן לך עוד דוגמה, המפקד של דוד שלי העדיף להשאיר אותו פצוע בשטח במקום לבקש מסוק חילוץ מפחד שהוא יופל בזמן מלחמת יום כיפור, חבר שלו ליחידה איים עליו עם נשק כדי להזמין חילוץ וכך היה. אם לא חבר שלו היו פשוט נותנים לו למות בשטח. ויש לי עוד דוגמאות אבל אין לי כוח להיכנס לזה. קדושת חיי אדם עלק.

טוב בקיצר אתה סתם מדליק אותי, שחרר תנושא הלאה אתה גאון כולם טמבלים ירמטכל.

יש מצבי סיכון שאי אפשר להנחית מסוק תחת אש

יש מצבי סיכון שאי אפשר להנחית מסוק תחת אש

בסופו של דבר זה קרה והוא חיי את חייו עד שנות ה2000, אולי אבל אולי הצבא שלנו לא כזה טהור כמו שאתם חושבים.

מה? אם המסוק היה נופל היו יותר נפגעים... זה לא שיקול כלכלי, זה שיקול חיי אדם נטו

בסופו של דבר זה קרה והוא חיי את חייו עד שנות ה2000, אולי אבל אולי הצבא שלנו לא כזה טהור כמו שאתם חושבים.

ברור שלא, זה צבא אחרי הכל, ארגון שהורג בני אדם.

אבל כל הראיות וכל המספרים מראים שצה"ל יחסית שומר על החיילים שלו לעומת צבאות אחרים בעולם

תשמע, סוף טוב הכל טוב, תאר לך שהמסוק היה אוכל נמ וחס חלילה ביחד עם הדוד שלך היו נהרגים עוד 8 חיילים אחרים ? אי אפשר לדעת, יכול להיות שההתנהלות של המפקד הייתה נכונה

מה? אם המסוק היה נופל היו יותר נפגעים... זה לא שיקול כלכלי, זה שיקול חיי אדם נטו

אז הוא פשוט החליט להשאיר פצוע בשטח, אתה צודק, אחרי איומי נשק הסכים ולא קרה כלום. אם לא החבר האמיץ שלו הוא פשוט היה מת, לא רוצה לחשוב כמה עוד סיפורים כאלה יש.

ואגב הצבא ככ מעריך חיי החיילים שלו אבל נוהל חניבעל קיים, ואותך מלמדים שעדיף למות מאשר להישאר חיי בשבי, מעניין מי הטמבל שאומר לעצמו איזה צבא נהדר יש לנו, כמה הוא דואג לנו.

הבעיה שכבשים לא שמות לב לדברים האלה וזה נראה להם הגיוני.

תשמע, סוף טוב הכל טוב, תאר לך שהמסוק היה אוכל נמ וחס חלילה ביחד עם הדוד שלך היו נהרגים עוד 8 חיילים אחרים ? אי אפשר לדעת, יכול להיות שההתנהלות של המפקד הייתה נכונה

ההתנהלות שלו היתה ככ נכונה שדוד שלי ויתר על תביעה כדי שלא יתחשבנו עם מי שהציל לו את החיים על איומים ברצח.

JACK אבא אכלת לנו את הראש.

מה גם שאתה מדבר שטויות.

נוהל חניבעל זה נוהל שאם היה מופעל נניח על גלעד שליט, גלעד היה מת אבל היו נחסכים המון חיים אחרים, גם כסף.

צה"ל זה גוף גדול וקר שחושב כלכלי זה ברור, אבל חיי אדם זה מעל לכל, זה לא סתם סלוגן , זה קו מנחה לאורך כל ההיסטוריה.

אתה גם מדבר פה על יום כיפור, המלחמה הכי כאוטית וחסר שליטה שהייתה לנו.

זה כמעט הכי חשוב וממש לא מעל לכל, יש לי הרגשה שמשפחת גולדין תסכים איתי.

ואגב "בעקבות חטיפת גלעד שליט בגבול רצועת עזה ב-25 ביוני 2006 הופעל נוהל חניבעל רק כשעה לאחר החטיפה, שלב שבו כבר לא הייתה בו תועלת. המחיר הרב ששילמה ישראל בתמורה לשחרורו של שליט הביאה את צה"ל לחדד את הנהלים"

לכולם כבר ברור שאתה מדבר ממקום של ביקורת אישית, זה לא מעיד על הכלל ולא מעיד על הדרך של צהל מה שקרה לדוד שלך, וגם למשפחת גולדין אין קשר בין מה שאמרת עכשיו למה שאנחנו מדברים אבל הכי טוב לסלף.

הכל טוב ג'ק.

אני אמרתי שמישהו צריך לחשוב כמוני באיזשהו נושא? כל מה שאני רושם בפורום הוא על בסיס מה שאני חושב או איך שאני רואה את המציאות וזה לא מעיד על כלום.

אין לי שום כוונה להכפיש את צהל או משהו בסגנון אבל קצת לשים בפרופרציות את כל הססמאות האלה עם קדושת חיי אדם וכאלה, בקשר למטוס>חייל, אני עדיין עומד על מה שאמרתי וגם כאן אף אחד לא חייב להסכים איתי.

כמו שרשמו כאן, זה יותר ניצחון סמלי בשבילם, להראות שחיל האוויר הישראלי הוא לא כל יכול וגם הוא פגיע, להגיד לכם את האמת אני קצת מבויש שהם הצליחו להפיל לנו מטוס

מקווה שזה לא יסלים למבצע או חס וחלילה מלחמה, תנו לחיות בשקט

ממה אתה מבויש בדיוק? ברוך הבא למציאות שבה גם מאבדים לפעמים מטוסים מנ"מ

אני אמרתי שמישהו צריך לחשוב כמוני באיזשהו נושא? כל מה שאני רושם בפורום הוא על בסיס מה שאני חושב או איך שאני רואה את המציאות וזה לא מעיד על כלום.

אין לי שום כוונה להכפיש את צהל או משהו בסגנון אבל קצת לשים בפרופרציות את כל הססמאות האלה עם קדושת חיי אדם וכאלה, בקשר למטוס>חייל, אני עדיין עומד על מה שאמרתי וגם כאן אף אחד לא חייב להסכים איתי.

אל תסתייג חשאב