Jump to content

מלחמות בארץ ובעולם

Yoadknux

Recommended Posts

אם מסתכלים על זה בצורה קרה לחלוטין אז לדעתי אם זה היה מתפתח למקרה שטייס נופל בשבי זאת אבדה הרבה יותר גדולה מהכסף של הF-16.

שבוי מלחמה זה מצב אחר, אני מדבר על חיי אדם מול מטוס, הצבא מעדיף את המטוס.

בערך ב4:15 לפנות בוקר.

טעות תהיה לתקוף בזמן שהאויב מזמין אותך לתקוף.

והנה זה קרה היום.

אם אני מבין נכון - האיראנים שמו למטרה להפיל מטוס קרב, מעין ניצחון תודעתי קטן, לא חושב שבאיזשהו מצב הם חשבו שזה יוביל למבצע צבאי של צהל, ואני לא חושב שהם ערוכים להתמודד נגד מבצע כזה. הבעיה היא הנוכחות הרוסית לדעתי.

אם אני מבין נכון - האיראנים שמו למטרה להפיל מטוס קרב, מעין ניצחון תודעתי קטן, לא חושב שבאיזשהו מצב הם חשבו שזה יוביל למבצע צבאי של צהל, ואני לא חושב שהם ערוכים להתמודד נגד מבצע כזה. הבעיה היא הנוכחות הרוסית לדעתי.

נכון, לכן לדעתי הלא מקצועית בעליל זו הייתה כיפה אדומה שעבדה להם הפעם.

הם כרגע בכוננות ולכן תהיה טעות לתקוף עכשיו או בכלל.

חושב שתקפנו בידיעה שהם מצפים לנו ושיכול להיות שנשלם מחיר, גם המתווה היה שונה והפעם באמת הייתה כניסה לעומק השטח האווירי הסורי לאור יום ולא ממרחק ביטחון ובלילה כפי שזה התבצע עד כה.

בכל מקרה לא מוצאת חן בעיני המדיניות של תגובה בכל מחיר כי למשל היום זה יכל בקלות להידרדר ולהיות למשהו עם השלכות חמורות בהרבה ל2 הצדדים.

האמת אני מופתע שרק עכשיו הייתה איזשהי תגובה סורית. אנחנו תוקפים שם על בסיס קבוע בתכלס, ומפרים את הריבונות של סוריה (האם עוד יש להם ריבונות, והאם לגיטימי מבחינת הביטחון שלנו להפר את הריבונות שלהם זה לא הדיון כאן), למה הם לא מגיבים באופן רציני? אם הייתה תקיפה סורית על אדמת ישראל כבר היינו מבעירים את דמשק. הם מראים איפוק? אני אשמח אם מישהו שמבין בנושא יסביר לי

האמת אני מופתע שרק עכשיו הייתה איזשהי תגובה סורית. אנחנו תוקפים שם על בסיס קבוע בתכלס, ומפרים את הריבונות של סוריה (האם עוד יש להם ריבונות, והאם לגיטימי מבחינת הביטחון שלנו להפר את הריבונות שלהם זה לא הדיון כאן), למה הם לא מגיבים באופן רציני? אם הייתה תקיפה סורית על אדמת ישראל כבר היינו מבעירים את דמשק. הם מראים איפוק? אני אשמח אם מישהו שמבין בנושא יסביר לי

הם מגיבים, פשוט לא מצליחים לפגוע.

כשהם לא מגיבים זה כי הם לא יודעים שהיית שם או מזהים איום באיחור.

הם מגיבים, פשוט לא מצליחים לפגוע.

כשהם לא מגיבים זה כי הם לא יודעים שהיית שם או מזהים איום באיחור.

למה הם לא מנסים לפגוע במטרות בשטח שלנו?

אנחנו הפרנו גם את הריבונות האיראנית עם כטב"מ שהם הפילו לא מזמן. הם ניסו ליצור סימטריה ובמקביל לבחון אותנו.

יש פה משחק שח מט לא קטן.

למה הם לא מנסים לפגוע במטרות בשטח שלנו?

כי הם מדינה מפוררת ואנחנו מעצמה בקנ"מ איזורי. אל תשכח שהם במלחמת אזרחים נוראית. הם לא יכולים להרשות לעצמם להרגיז אותנו.

כי הם מדינה מפוררת ואנחנו מעצמה בקנ"מ איזורי. אל תשכח שהם במלחמת אזרחים נוראית. הם לא יכולים להרשות לעצמם להרגיז אותנו.

אין להם שום דבר שהוא מעבר לכמה מיליציות אומללות?

אנחנו הפרנו גם את הריבונות האיראנית עם כטב"מ שהם הפילו לא מזמן. הם ניסו ליצור סימטריה ובמקביל לבחון אותנו.

יש פה משחק שח מט לא קטן.

מתי היה כטבמ ישראלי באירן?

אין להם שום דבר שהוא מעבר לכמה מיליציות אומללות?

יש להם צבא אבל הפער בינם ובינינו הוא גדול והנקודה העיקרית להבין היא שהמשטר שם ממש לא יציב ורק חיזק את מעמדו לאחרונה. אם אנחנו מצטרפים לעימות כאויב שלהם זו יכולה להיות משקולת שתטה את הכף לרעתם, יש להם המון מה להפסיד. מצד שני גם אנחנו מעדיפים את המשטר הנוכחי שתחתיו השקט כמעט מוחלט. הבעיה היא האיראנים הנבלות. הם דוחפים את האף ומעניקים לסורים חמצן במלחמה עם המורדים אבל בתמורה יוצרים להם בעיות מולנו. אסד די הולך על קרח דק.

שבוי מלחמה זה מצב אחר, אני מדבר על חיי אדם מול מטוס, הצבא מעדיף את המטוס.

זה פשוט לא נכון אבל בוא נגיד בפורום שכן.

הצבא לא מעדיף טנק מטוס או רכב על חיי אף חייל, הצבא הישראלי לפחות, לא ידוע מאיפה אתה קובע דבר כזה בכזאת נחרצות.

אתה תמים, לא חייבים להסכים איתי. אה, ומשירות בחיל האוויר.

כן כן עכשיו כל אחד יביא ביד על כמה הוא היה קטלני בשירות שלו ואתה תגיד שאנחנו נאיבים ותמימים ובלה בלה בלה, מפקדים בשטח יוותרו על מטוס בשביל חייל שלהם, תמים זה מי שחושב אחרת.

מסכים עם ג'ק

לא לגרור, זה לא שבמצב אמת אם שואלים מפקד על מי היית מוותר על חייל שלך או על מטוס ברור שהוא לא היה אומר חייל, הכוונה היא יותר הגישה בדרגים הגבוהים בצבא והמדיניות הצהלית שאנחנו פחות חשופים אליה והיא באמת ככה. כנל עם טנקים סטילים וכו

כמו שרשמו כאן, זה יותר ניצחון סמלי בשבילם, להראות שחיל האוויר הישראלי הוא לא כל יכול וגם הוא פגיע, להגיד לכם את האמת אני קצת מבויש שהם הצליחו להפיל לנו מטוס

מקווה שזה לא יסלים למבצע או חס וחלילה מלחמה, תנו לחיות בשקט

כמו שרשמו כאן, זה יותר ניצחון סמלי בשבילם, להראות שחיל האוויר הישראלי הוא לא כל יכול וגם הוא פגיע, להגיד לכם את האמת אני קצת מבויש שהם הצליחו להפיל לנו מטוס

מקווה שזה לא יסלים למבצע או חס וחלילה מלחמה, תנו לחיות בשקט

אל תדאג אני לא חושב שפוטין יאשר לנו את המבצע.

לא מסכים בכלל,מפקדי חיל האוויר תמיד יעדיפו שטייס (שלעיתים אף מכירים אישית) ינצל מאשר לאבד סופה. כלכלית הצבא כארגון קר יעדיף מטוס אבל סולם הערכים של הצבא הוא כל כך גבוה ובכלל קידוש החיים בישראל שזו לא שאלה בכלל.