Jump to content

מלחמות בארץ ובעולם

Yoadknux

Recommended Posts

המצב דה פקטו הוא שאין מדינה כזאת פלסטין (לא בקטע של התרסה אני אומר את זה), לכן מה יכולים לעשות הסרבים כדי להכיר בהם "יותר"?

מה שבמערב אירופה עושים.

אתה מצפה לתגובה רצינית?

הכרה פורמלית היא הכרה פורמלית, זה מספיק רציני.

איך שלא יהיה זה מצחיק שהוא כורך את ההכרה או אי ההכרה של ישראל בכורדים ובקוסובו עם צדק ומוסר כשהוא מדבר על המדינה הכי צינית ולא מוסרית בעולם שסיפקה נשק וטכנולוגיה כולל גרעינית לכמה מהמשטרים הכי מרושעים ואפלים בהיסטוריה.

איך שלא יהיה זה מצחיק שהוא כורך את ההכרה או אי ההכרה של ישראל בכורדים ובקוסובו עם צדק ומוסר כשהוא מדבר על המדינה הכי צינית ולא מוסרית בעולם שסיפקה נשק וטכנולוגיה כולל גרעינית לכמה מהמשטרים הכי מרושעים ואפלים בהיסטוריה.

רגע רגע רגע אמרת הרגע שאנחנו המדינה הכי לא מוסרית בעולם או שאני מדמיין?

אז קצת פחות מצפון קוריאה יאללה שחרר

המדינה הזאת הכניסה למאסר חייל שלה שהרג מחבל, בלי קשר לדעה כזאת או אחרת, העבירה הזאת היא בצבע אפור בהיר מאוד. נראה לי שבמדינות הנאורות שאתה מאונן עליהן החייל היה מקבל פרחים.

המדינה הזאת הכניסה למאסר חייל שלה שהרג מחבל, בלי קשר לדעה כזאת או אחרת, העבירה הזאת היא בצבע אפור בהיר מאוד. נראה לי שבמדינות הנאורות שאתה מאונן עליהן החייל היה מקבל פרחים.

אני לא יודע על מה אתה מאונן אם כי נראה לי שאתה עושה את זה יותר מדי, אבל http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4955149,00.html

1277 ימים בכלא. זה יותר מאזריה.

אני לא יודע על מה אתה מאונן אם כי נראה לי שאתה עושה את זה יותר מדי, אבל http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4955149,00.html

1277 ימים בכלא. זה יותר מאזריה.

אוי כי סיפור אחד הוא ממש מדד, תשווה אולי את ההתנהגות שלהם כלפי אזרחים בעיראק ואפגאניסטאן כשהם היו באיזור, לא נראה לי שהם היו חנונים כמו צהל בשטחים

לא יודע מה הגוק שנכנס בך נגד מדינת ישראל, אבל אתנ תלוש מהמציאות ברמות על.

צדק ומוסר זה סובייקטיבי, אי אפשר ממש להתייחס לזה.

ברור שיש שיקולים אינטרסנטיים, חייבים להיות, אבל זה לא רק זה. עצמאות קוסוברית (עם די מומצא בתכלס, הם אלבנים) פחות מתיישבת עם הגישה שישראל מקרינה לעולם, עצמאות כורדית יותר.

אוי כי סיפור אחד הוא ממש מדד, תשווה אולי את ההתנהגות שלהם כלפי אזרחים בעיראק ואפגאניסטאן כשהם היו באיזור, לא נראה לי שהם היו חנונים כמו צהל בשטחים

לא יודע מה הגוק שנכנס בך נגד מדינת ישראל, אבל אתנ תלוש מהמציאות ברמות על.

מקווה שעדיין לא התגייסת כי אין ספק שאתה צריך לחזור על הבנת הנקרא.

אמרת שבמדינות "נאורות" (בריטניה מספיק בשבילך?) חייל שעשה את מה שאזריה עשה היה מקבל פרחים.

הבאתי לך מקרה אחד לאחד, כשהחייל הבריטי ישב 3 שנים שזה פי 2 יותר מאזריה.

ואז אתה אומר לי שסיפור אחד זה לא מדד. ואני תלוש מהמציאות?

צדק ומוסר זה סובייקטיבי, אי אפשר ממש להתייחס לזה.

ברור שיש שיקולים אינטרסנטיים, חייבים להיות, אבל זה לא רק זה. עצמאות קוסוברית (עם די מומצא בתכלס, הם אלבנים) פחות מתיישבת עם הגישה שישראל מקרינה לעולם, עצמאות כורדית יותר.

בדיוק, אבל נאמן לתמיד ולא אני הוא שדיבר על צדק ומוסר, כשכל מי שמכיר את תולדות מדיניות החוץ והביטחון בישראל יודע שמדובר בקשקוש.

הדבר היחיד שמתיישב לישראל עם עצמאות כורדית הוא שמדובר בבעלי ברית היסטוריים שאחראים היום גם לזרם של מיכליות נפט (וישראל היא אחת היחידות שסוחרות עם הכורדים, מכיוון שרוב העולם רואה בכך ניצול לא חוקי של משאבי הטבע ששייכים פורמלית לממשלת עיראק).

אם היה הסכם דומה עם הקוסוברים היינו תומכים בהם באותה המידה. ואפשר להעלות גם את עניין האי הכרה בשואת הארמנים, ניסויים גרעיניים בדרום אפריקה, תוכנות ניטור ברשת לליבריה שמעלימה עיתונאים, נשק למיאנמר ועוד ועוד.

הכל אינטרסים והכל כסף.

בואו לא ניהיה תמימים,אלאור קיבל כזה מאסר רק כי זה צולם.במידה וזה לא היה מצולם הוא היה מקבל עונש הרבה יותר קל,משהו בסגנון של הדחה מתפקיד לוחמה וכמה ימים בכלא

בואו לא ניהיה תמימים,אלאור קיבל כזה מאסר רק כי זה צולם.במידה וזה לא היה מצולם הוא היה מקבל עונש הרבה יותר קל,משהו בסגנון של הדחה מתפקיד לוחמה וכמה ימים בכלא

וגם בגלל כל אלו שרכבו עליו וגרמו לו להפוך להיות כלי פוליטי. יש מצב שהיה מקבל הרבה פחות אם הנושא לא היה נשאר בתודעה הציבורית בגלל כל הפוליטיקאים וגוזרי הקופונים למיניהם. בסך הכל מדובר בילד מסכן שעשה טעות ושימש כפיון של רודפי קולות ופרסום.

זה מה שהיה צריך לקבל גם אם צולם.

אני זוכר שויקיליקס פרסמו סרטון שבו טייס אמריקאי אומר שלא יכול לירות בגלל שיש אזרחים ואמפקד אמר לו לירות מה קרה עם הטייס\המפקד אין לי מושג מה שכן לא ראיתי שעשו משהו

ממש לא רציתי לפתוח עוד שיחת אזריה, אבל אין ברירה.

החייל הבריטי ההוא עשה למחבל טקס השכבה לפני המוות, מדובר בתקרית דומה אך שונה. במקרה אזריה הסיפור קצת אחר.

בכל אופן אחרי שאמרת שישראל היא המדינה הכי לא מוסרית(אחרי צ קוריאה כמובן) שום דבר שאכתוב לא ישנה את העובדה שאתה תלוש אחושרמוטה מהמציאות.

אם נעשה זום אאוט, לחיילים המסכנים ששומרים בשומרון וצריכים לשים את החיים שלהם בסכנה כדי לשמור על אמות מוסר שאין בשום מדינה אירת בעולם שנאלצה להתמודד במצבים כאלה, כן כולל אנגליה.

ממש לא רציתי לפתוח עוד שיחת אזריה, אבל אין ברירה.

החייל הבריטי ההוא עשה למחבל טקס השכבה לפני המוות, מדובר בתקרית דומה אך שונה. במקרה אזריה הסיפור קצת אחר.

בכל אופן אחרי שאמרת שישראל היא המדינה הכי לא מוסרית(אחרי צ קוריאה כמובן) שום דבר שאכתוב לא ישנה את העובדה שאתה תלוש אחושרמוטה מהמציאות.

אם נעשה זום אאוט, לחיילים המסכנים ששומרים בשומרון וצריכים לשים את החיים שלהם בסכנה כדי לשמור על אמות מוסר שאין בשום מדינה אירת בעולם שנאלצה להתמודד במצבים כאלה, כן כולל אנגליה.

ברור שמי שאשמה קודם כל זו המדינה המטומטמת הזאת ששולחת ילדים בני 19 כדי לבצע משימות שהן במקרה הטוב משימות שיטור ובמקרה הרע והיותר נפוץ הן תחזוק הכיבוש ושליטה על עם אחר, אבל זה לא מבטל את האחריות האישית של אדם על המעשים שלו.

ברור שמי שאשמה קודם כל זו המדינה המטומטמת הזאת ששולחת ילדים בני 19 כדי לבצע משימות שהן במקרה הטוב משימות שיטור ובמקרה הרע והיותר נפוץ הן תחזוק הכיבוש ושליטה על עם אחר, אבל זה לא מבטל את האחריות האישית של אדם על המעשים שלו.

מי שאשם זה העם האחר המטומטם הזה שלא נותן למדינה שום אפשרות אחרת מלבד להחזיק אותם במשטר צבאי

מי שאשם זה העם האחר המטומטם הזה שלא נותן למדינה שום אפשרות אחרת מלבד להחזיק אותם במשטר צבאי

יש לך דרך יותר טובה בשבילם כדי להשיג הגדרה עצמית?

בשום מלחמה המפסיד לא קובע את התנאים לשלום, הערבים שרצו להשמיד אותנו כליל יכולים לבכות עד למאה הבאה על כיבוש צבאי.

בכל מקרה לערבים בשום מדינה אין הגדרה לאומית שיצרו כובשים אמיתיים מאירופה, או סוני או שיע או מיעוט עלאווי ואלה ימשיכו להילחם אחד בשני לשלישי לנצח, אין דבר כזה פלשתין או פלשתינאים, הם ערבים מוסלמים בדיוק כמו השאר הערבים מוסלמים זה הכל, הם יכולים לממש את ההגדרה העצמית שלהם בכל אחת מהמדינות המתפוררות שלצידנו.

בשום מלחמה המפסיד לא קובע את התנאים לשלום, הערבים שרצו להשמיד אותנו כליל יכולים לבכות עד למאה הבאה על כיבוש צבאי.

בכל מקרה לערבים בשום מדינה אין הגדרה לאומית שיצרו כובשים אמיתיים מאירופה, או סוני או שיע או מיעוט עלאווי ואלה ימשיכו להילחם אחד בשני לשלישי לנצח, אין דבר כזה פלשתין או פלשתינאים, הם ערבים מוסלמים בדיוק כמו השאר הערבים מוסלמים זה הכל, הם יכולים לממש את ההגדרה העצמית שלהם בכל אחת מהמדינות המתפוררות שלצידנו.

הזיות הטרנספר לא יעזבו אותנו לעולם. ככה זה כשלימין אין שום תכנית ממשית או חזון.