Jump to content

יתר - מחזור 4

קמאנן

Recommended Posts

אני מבין שאתם רואים בזה צביעות אבל לא אני ולא אתם צריכים לעשות בשבילם את החשבונות ולדרג להם את הרצונות, אם היה חופש כולל בראשון אז לאף אחד לא היה אכפת שאין כדורגל בשבת, אתם מדברים מאינטרס נורא ברור שאני גם שותף לו אבל אני לא אמחא אם ימצאו לזה פתרון אחר.

איך זה רלוונטי? גם שוטר יס"מ זו עבודה מסוכנת (למי שנתקל בך), אז?

ברצינות, מי שהולך להיות כדורגלן מקצוען עושה את זה קודם כל כי זו התשוקה שלו. זה לא "בוא נלמד מחשבים באוניברסיטה כי יש בזה כסף".

ובשביל תשוקה צריך להקריב. כל אחד עושה את השיקול שלו אבל אלה שמשחקים כדורגל חושבים שהסיכון של הפציעות שווה את הסיכוי של פרנסה מכדורגל לעומת דברים אחרים, ומן הסתם זה משליך גם על השבת.

ו15 אלף שקל זה עדיין יותר מכפול השכר החציוני במשק, אגב.

אני מתייחס למה שכתבת על זה "שכדורגל זה המקצוע המתגמל בישראל", לא לעניין של שבת, אם הם בחרו להיות שחקנים מקצוענים, אז הם צריכים לשחק בשבת כמו שהיה נהוג מאז ומתמיד.

בכל מקרה מה שאני אומר זה, שאם אני מכניס את העניין של הפציעות ואת זה שאין לשחקנים פנסיה, אז להיות שחקן שמרוויח 15000 אלף שקל ומטה(שזה רוב השחקנים בישראל) לא משתלם במיוחד, ברור שיש סיכוי(קלוש) גם שתהיה שחקן מוביל ותרוויח מאות אלפי שקלים או אפילו מיליונים, ואז שווה לקחת את הסיכון, אבל גם אתה יודע שהסיכויים לזה קלושים.

אני מתייחס למה שכתבת על זה "שכדורגל זה המקצוע המתגמל בישראל", לא לעניין של שבת, אם הם בחרו להיות שחקנים מקצוענים, אז הם צריכים לשחק בשבת כמו שהיה נהוג מאז ומתמיד.

בכל מקרה מה שאני אומר זה, שאם אני מכניס את העניין של הפציעות ואת זה שאין לשחקנים פנסיה, אז להיות שחקן שמרוויח 15000 אלף שקל ומטה(שזה רוב השחקנים בישראל) לא משתלם במיוחד, ברור שיש סיכוי(קלוש) גם שתהיה שחקן מוביל ותרוויח מאות אלפי שקלים או אפילו מיליונים, ואז שווה לקחת את הסיכון, אבל גם אתה יודע שהסיכויים לזה קלושים.

הכוונה שלי במשפט הזה הייתה אחרת: שעות העבודה וההשקעה הנדרשים משחקן בליגת העל, בהווה ולא בהיותו ילד, בהשוואה למקצועות אחרים במשק, וביחס לשכר - הופכים את המקצוע "שחקן בליגת העל" למתגמל ביותר בישראל בפער גדול.

וגם ביחס לילד שחולם להיות כדורגלן אני חושב שמגבלת הזרים הופכת את זה לעסק משתלם מאוד בישראל, בוודאי בהשוואה למדינות האיחוד האירופי.

תעשה את המתמטיקה ותראה שלילד שמשחק כדורגל בישראל יש הרבה יותר סיכוי להרוויח במקצוע הזה משכורת גבוהה מהחציון הממוצע במדינה מאשר לילד בבלגיה או בצרפת שצריך להתמודד מול גדודים של שחקנים שלא נולדו במדינה.

הכוונה שלי במשפט הזה הייתה אחרת: שעות העבודה וההשקעה הנדרשים משחקן בליגת העל, בהווה ולא בהיותו ילד, בהשוואה למקצועות אחרים במשק, וביחס לשכר - הופכים את המקצוע "שחקן בליגת העל" למתגמל ביותר בישראל בפער גדול.

וגם ביחס לילד שחולם להיות כדורגלן אני חושב שמגבלת הזרים הופכת את זה לעסק משתלם מאוד בישראל, בוודאי בהשוואה למדינות האיחוד האירופי.

תעשה את המתמטיקה ותראה שלילד שמשחק כדורגל בישראל יש הרבה יותר סיכוי להרוויח במקצוע הזה משכורת גבוהה מהחציון הממוצע במדינה מאשר לילד בבלגיה או בצרפת שצריך להתמודד מול גדודים של שחקנים שלא נולדו במדינה.

ברור, לפרק הזמן שאני נקרא "שחקן בליגת העל" הכסף לעומת שעות העבודה שאני משקיע בפועל, הם מצוינים, בטח שאני משווה את זה לכמה משקיע שחקן בליגות אחרות, אבל אם אתה מכניס גורמים נוספים אז זה יהיה משתלם רק אם הכדורגל יסדר אותך לכל החיים, כי במידה ולא, גם אם אני יוצא מנקודת הנחה שהצלחת להישמר מפציעות לאורך הקריירה, במידה והרווחת שכר טוב אבל לא כזה שיסדר אותך, זה אומר בגיל 35-40 אתה צריך להתחיל פרק חדש בקריירה, וזה משהו שמאוד קשה לעשות במיוחד בגילאים הללו.

אם היית שחקן בליגת העל יש סיכוי לא רע בכלל שהפרק ב' שלך יהיה עדיין בכדורגל. אימון וסקאוטינג בכל רמה שהיא וכו'. יש לך נקודת פתיחה הרבה יותר טובה משל בנאדם שלא היה שחקן מקצוען.

אחי אתה מדבר מתוך ניסיון? או שאתה זורק דברים לאוויר ? בליגה לאומית וליגה א יש לך מעל 50 שחקנים שמרוויחים 25 נטו ומעלה בוודאות.בן רייכארט הרוויח בהפועל פאקינג 90 נטו בחודש בגיל 22, והוא אפילו לא היה שחקן מוביל בקבוצה שירדה ליגה.

אחי אתה מדבר מתוך ניסיון? או שאתה זורק דברים לאוויר ? בליגה לאומית וליגה א יש לך מעל 50 שחקנים שמרוויחים 25 נטו ומעלה בוודאות.בן רייכארט הרוויח בהפועל פאקינג 90 נטו בחודש בגיל 22, והוא אפילו לא היה שחקן מוביל בקבוצה שירדה ליגה.

אני מדבר במכלול של כל הליגות בישראל, אז רוב השחקנים בארץ מקבלים 15000 שקל ומטה (רוב גם יכול להיות כל דבר מ-51% ומעלה)

אני מדבר במכלול של כל הליגות בישראל, אז רוב השחקנים בארץ מקבלים 15000 שקל ומטה (רוב גם יכול להיות כל דבר מ-51% ומעלה)

ובליגה א' יש גם קבוצות שמתאמנות 3 פעמים בשבוע, אז?

הדיון הוא על ליגת העל מן הסתם, בליגות האחרות לא משחקים בשבת....

הדיון הוא על ליגת העל מן הסתם, בליגות האחרות לא משחקים בשבת....

אמרתי כבר קודם לכן, שחקן כדורגל שרוצה לשחק בליגת העל צריך לשחק ביום שיקבעו לו לשחק, בין אם זה בשבת ובין אם לא, כי הוא ידע שבמידה והוא יירצה להיות שחקן כדורגל, הוא יצטרך לשחק בשבת.

אני אומר משהו אחר, להיות שחקן כדורגל זה לא עד כדי כך משתלם כמו שאנשים, אלא אם ואתה מרוויח סכומים שישנו לך את החיים, בטח שלוקחים את העניין של הפציעות, את זה שאין פנסיה, ואת זה שאתה צריך לוותר על הילדות שלך, בשביל להגשים את החלום הזה.

אמרתי כבר קודם לכן, שחקן כדורגל שרוצה לשחק בליגת העל צריך לשחק ביום שיקבעו לו לשחק, בין אם זה בשבת ובין אם לא, כי הוא ידע שבמידה והוא יירצה להיות שחקן כדורגל, הוא יצטרך לשחק בשבת.

אני אומר משהו אחר, להיות שחקן כדורגל זה לא עד כדי כך משתלם כמו שאנשים, אלא אם ואתה מרוויח סכומים שישנו לך את החיים, בטח שלוקחים את העניין של הפציעות, את זה שאין פנסיה, ואת זה שאתה צריך לוותר על הילדות שלך, בשביל להגשים את החלום הזה.

למה צריך לוותר על הילדות שלך? אתה ראית פעם התנהלות של שחקן נוער בישראל?

למה צריך לוותר על הילדות שלך? אתה ראית פעם התנהלות של שחקן נוער בישראל?

אם אתה רוצה להצליח בתור כדורגלן אפילו בארץ, אתה צריך לעשות וויתורים, לשמור על אחוז שומן נמוך, ללכת לישון מוקדם, אימונים כמה פעמים בשבוע, במיוחד בגילאי הנוער, אם אתה לא תעשה את זה הדרך היחידה שלך להצליח בליגת העל היא במידה ואתה איזשהו כישרון באמת גדול, אז יוותרו לך.

בכל מקרה זה לא באמת משנה, מי שבוחר להיות שחקן כדורגל מקצוען, יודע לאן הוא נכנס.

אוגו הגיב היום לאוהדים של ב"ש:

"לפני 4 שנים כולכם בכיתם, פתאום כולכם נהייתם מאמנים."

רק שידייק:

"לפני 4 שנים לא הייתם קיימים, פתאום כולכם נהייתם מאמנים."

אוגו הגיב היום לאוהדים של ב"ש:

"לפני 4 שנים כולכם בכיתם, פתאום כולכם נהייתם מאמנים."

רק שידייק:

"לפני 4 שנים לא הייתם קיימים, פתאום כולכם נהייתם מאמנים."

באיזה הקשר?

כן בזבוז של קאריירה?!?(מקווה שזה היה ציני)לגמרי.. הקאריירע שלו יכולה להשתפר ברגע שהוא יוריד 40 קילו ויפסיק לפתוח משפט בכוסעמק ולסיים באחושרמוטה. שחקן איטי ועצלן. יש לו בעיטה טובה בלבד.

מה שיש לו הוא נדיר. והוא מבין את המשחק כל כך. איפה להתמקם כדי לקבל את הכדור בזווית הכי נכונה לו. מסירה נפלאה.

ובגלל שהוא לא רציני, זאת קאריירה מוחמצת.

אני לא מדבר על מנוחה, אני יודע שנוח לזלזל בזה אבל לאנשים חשובה המסורת והשבת ואני מכבד את זה לגמרי, להגיד להם תבחרו מקצוע אחר או לתת דוגמאות לשחקנים שמשחקים בחול זה מטומטם.

הקטע הוא שבמדינה חופשית זה לא מספיק לתת לאנשים לנוח בשבת, אתה גם צריך ליצור להם בידור בשבת כי אנשים לא יושבים בבית ולומדים תורה. כדורגלנים הם חלק מהבידור הזה.

זו הסיבה שהטיעון של הכדורגלנים הוא אינפנטילי. אם הם יקבלו חופש בשבת זה לא שהם ישבו בבית וינוחו. הם יצאו לבלות עם המשפחות שלהם, הם ילכו לבתי קפה ומסעדות ולים ולקולנוע וכו' ויהנו מעבודה של אנשים אחרים בשבתות.