Jump to content

נושא סיכום חלון ההעברות

Sawyerdroid

Recommended Posts

בסה"כ היה לנו חלון העברות פנטסטי על הנייר.

זה התחיל עם אופיר שמתברר כרכש אדיר, מגל שמאלי הישראלי הטוב ביותר, הפתעה עצומה עד כה.

אצילי שהיה הרכש שכולם רצו כל הקיץ, הישראלי הלגיונר הזמין האטרקטיבי ביותר. נקווה שהצמד במשחק האחרון הוא רמז לבאות.

מבחינת זרים הבאנו לאמצע את באטוקיו סושיץ ורודריגז, על להיות ביחד עם גולסה אמורים להוות חוליית קישור מפחידה. ומכל הדיווחים שקיבלתי באבין הולך להיות בלם מצויין לליגה. וגם בצד ההתקפי התחזקנו מאוד עם עטר שמוכר לכולנו ובלקמן שעושה רושם של שחקן מצויין.

חפרתי פה סתם בלי שום תוכן כדי להגיד בפשטות, סופסוף על הנייר עשינו חלון ענק. אם ג'ורדי מצליח לחבר את כולם אין שום סיבה שזה לא יהיה שלנו. אפילו הצלחנו להפטר משומן עודף.

הנקודה השלילית היחידה שיש לי היא העובדה ששחקן ככ חשוב במערך (רודריגז) לא יוכל להרשם לאירופה. וזה חבל.

ג'ק, תורך להצטרף לחגיגות ולהודיע על חתימתך לעונה עם אופציה במחנה האופטימיים.

גם ההשאלות במקום, חוץ מההשאלה של גולדברג לטעמי. אחלה חלון של מכבי. אין עמדה במגרש שאין בה מחליף ראוי או כמעט ראוי וזה משהו ששנים לא היה לנו.

מבחינת סגל, לדעתי שלנו שלם ומאוזן יותר משל ב"ש וחיפה.

העניין הוא שב"ש זו אותה קבוצה פחות או יותר כבר שנה שלישית ומחיפה אין מה לפחד.

השנה זה צריך להיות שלנו...

הסיכום הכי טוב לחלון:

עברנו מספסל של מרסלו, ראמון, פרצים, יצחקי, שוינפלד, פיליפ, שפונגין

לספסל שיכול לכלול את: באטוקיו/סושיץ'/בלקמן/מיכה/שוינפלד/עטר/יצחקי, פיליפ,טבח/טיבי/באבין, ריקן/ייני, שפונגין

לא משנה מי יהיה על הספסל ומי יפתח היכולת לא אמורה להשתנות מהותית. לפחות לא בהתקפה/קישור.

מלחיץץץץץ

עכשיו הגיע הזמן לבקר. באמת שלא הבנתי מה יש לחפור כ"כ הרבה על דברים שיכולים להשתנות בקיצוניות ובמהירות.

לעניין, חלון מושלם. הדבר היחיד שמפריע לי זה ההשאלה של גולדברג, מקווה שאם בלטקסה יישאר הוא ברמה.

מבחינת סגל, לדעתי שלנו שלם ומאוזן יותר משל ב"ש וחיפה.

העניין הוא שב"ש זו אותה קבוצה פחות או יותר כבר שנה שלישית ומחיפה אין מה לפחד.

השנה זה צריך להיות שלנו...

ב"ש איבדה שני עוגנים משמעותיים מאוד בקיץ ולא מצאה להם תחליף ראוי (בוזגלו והובאן). אי אפשר להתעלם מזה. תוסיף לזה את הפציעה של ויטור והם קצת בבעיה

על המהלכים האחרונים של מכבי ת"א בחלון ההעברות.
אני לא רוצה לתת דווקא פרופיל מקיף על השחקנים החדשים, יש מספיק טקסטים כאלה, אלא להסביר את קו המחשבה של קרויף, איך שאני תופס אותו כמובן, ולהסיק מסקנות לגבי האפשרויות שעומדות בפניו.

- קודם כל בקטנה על שני הזרים החדשים ביותר.
באבין. יצא לי לפרשן משחקים שלו מהליגה הספרדית כמה פעמים. התכונות שלו ברורות לכולם: חזק, משחק ראש מצוין, וההתרשמות שלי שיש לו קריאה נכונה של מהלכים. השלילי מגיע במהירות, קודם כל ביציאה מהמקום. בהתחשב בכך שמכבי ת"א סבלה לא מעט ממתפרצות של היריב צריך לראות איך זה יעבוד.
- רודריגס. הנקודה החשובה ביותר היא שלא מדובר ב-"גרזן" לקישור כמו שרבים חשבו שיגיע. בטורקיה רודריגס שיחק אמנם קשר אחורי, אבל הוא לא סטופר הגנתי פיזי אלא שחקן מרכז מגרש שמניע כדור. חייב לומר שאנשים שדיברתי איתם, בעיקר בטורקיה, די מזלזלים ביכולת שלו – סיפק מעט מאוד משחקים טובים בשנים האחרונות, אבל הכישרון, שגם מוריניו דיבר עליו בריאל מדריד, היה שם לא מזמן. פוטנציאל גדול שהלך לאיבוד.

- ניקח שלוש אמיתות ונחבר אותן למסקנה:
(א) את המשפט האחרון על רודריגס אפשר לומר על מצטרפים אחרים לקבוצה בקישור ובהתקפה. סושיץ' כזה, בלקמן כזה, בטוקיו כזה. ברור שיש כאן קו של להביא שחקנים שהיו אמורים להיות במקום טוב יותר בקריירה על חשבון כושר נוכחי.
(ב) בנוסף, רואים שכל השחקנים האלה מגיעים בהשאלה עם אופציה או בחינם.
(ג) כמות שחקני הקישור וההתקפה של מכבי עצומה. אצילי, קיארטנסון, יצחקי, עטר, שוינפלד, בלקמן, מיכה, סושיץ', רודריגס, ייני, גולסה, בטוקיו, פרץ, ריקן. אנחנו מדברים על 14 שחקנים שיכולים לשחק בעמדות האלה ורק 6 מקומות, מקסימום, פנויים בהרכב. על הספסל שמים שוער, בלם ומגן כך שפלוס-מינוס 4 שחקנים מהרשימה לא יהיו בכלל בסגל בכל שבוע.

***נחבר את הכל יחד***: ההימור על שחקני פוטנציאל בירידה, פלוס ההשאלות, פלוס כמות שחקנים פסיכית, מלמדת שבמכבי ת"א לא בונים על כל השחקנים החדשים בקישור ובהתקפה. בעצם, כמו נגיד במקרה סקריונה עונה שעברה, לא שמים ביצים בסל אחד. רודריגס-בטוקיו-סושיץ'-בלקמן- אם שניים יהיו ביכולת מספקת זה ירצה את קרויף.מביאים כמות עם הנחה מראש שלא כולם יספקו את הסחורה. הם יקבלו הזדמנות, קודם כל באימונים, ומי מהם שיצליח להיות קרוב למה שחשבו שיגיע בעבר גם ישחק. אחרים יישכחו.
ועוד משהו: כמות השחקנים בקישור ובהתקפה תביא לכך שמכבי לא תשחק במערך אחד כל הזמן. יהיו שינויים ושחקנים שמתאימים למערך יופיעו בהם.

- בואו נדבר על עוד 3 עובדות. (א) עם ייני, ומבלי להחשיב את פרץ, יש 5 בלמים בסגל. (ב) לא הביאו קשר אחורי עם אופי הגנתי. (ג) הדגש ההתקפי לא היה על שחקנים שאוהבים להישאר על הקו, כמו טל בן-חיים שעזב. סושיץ' קשר באמצע מאחורי חלוץ, בטוקיו ורודריגס קשרים מרכזיים, בלקמן שיחק לרוב באגף, אבל הוא קודם על חלוץ שנכנס לרחבה. עטר ואצילי הם הכי "כנף" ממה שיש.
כבר אחרי ההחתמה של סושיץ' ציינתי שנדמה שמכבי תשחק הרבה במערך שלושה בלמים. מאוחר יותר קרויף גם הראה זאת וההערות האלה מספקות חותמת. (א) כמות בלמים שנהוג לשים בסגל כשמשחקים עם שלושה בהרכב. (ב) על היעדר גרזן מחפה עוד בלם. (ג) המגינים יהיו אחראיים לריצה על כל הקו.

ניסיתי לשחק עם מערכים אפשריים והרכבים לפי התאמת שחקנים. כמובן שבמקום כל אחד שמופיע בארבעת התרשימים המצורפים יכול להיות שחקן אחר. רק אוסיף שבמשחק עם שלושה בלמים אחד משני הקשרים באמצע חייב להיות ייני או גולסה, ואולי רודריגס, אחרת העזרה להגנה לא קיימת. בנוסף, עטר – וראינו את זה במכבי חיפה – לא מתאים לשחק במערך 1-3-2-4 כי אז שחקן הקו צריך להיות פעיל מאוד הגנתית. הוא מתאים כשמשחקים 3-3-4. עכשיו נראה מי קרויף ינסה קודם.

ההשאלה של גולדברג לטעמי עם קשר ישיר להבאה של רודריגז.

רודריגז כנראה מיועד להחליף את ייני בהרכב, במקרה של פציעה או הרחקה של דוידזאדה ייני יוכל כבר להיכנס לשם כי לא בונים עליו רק לעמדת הקישור האחורי.

כבלם גם ככה אין לו מקום כי יש את טיבי, טב"ח, באבין, פיליפנקה, כשגם ייני ודור פרץ יודעים לשחק את התפקיד במידה ויהיה איזה וירוס לכל הארבעים בלמים האחרים ביחד.

מבחינת השחקנים שהגיעו עושה רושם שיש מקום לאופטמיות.

מבחינת קצב ההתקדמות של החלון - על הפנים , לא מאורה בפרטים למה אומר מה קורה בפועל.

הייתי שמח אם היו מחתימים קשר בעל אופי יותר הגני , אפילו כ"זר שישי" במקום בטוקיו,אבל יכול להיות ששיטת המשחק של ג'ורדי תצדיק את זה.

השלמה לחלון הזה היא צירוף של אלמוג כהן\ניר ביטון בינואר מה שיעניק לקישור איזון ואיכות.

יש עוד זמן לחלון , אם גוטליב\קינדה וכו יגיעו ויושאלו זה עשוי להיות צעד נכון מבחינת מכבי.

לסיכום , בעיניי ההתנהלות יכולה להיות הרבה יותר טובה ופחות מסועפת , אם השחקנים שהובאו ישתלבו כמו שצריך , ואפילו חצי מהם, יש פוטנציאל לעונה מוצלחת במיוחד.

יאלה מכבי!!

בואו, אני פחות רואה הכל ורוד כמו כולם פה.

נכון, ברור, יש פה פוטנציאל לקבוצה מפלצתית ברמה שלא נראתה בארץ.

אבל, וזה אבל גדול יש חצי הרכב חדש,כל השחקנים שהגיעו הם עם לא מעט סימני שאלה,נדרש כאן המון זמן עבודה וסבלנות בכדי שזה יתחבר.

אני מבחינתי הייתי מעדיף שאת עמדות הבלם והקשר האחורי ישקיעו על שחקנים מוכחים ויציבים ולא על באבין ורודריגז .

אני יכול לומר שאני סומך על יורדי שיוציא את המירב מהסגל הקיים .

מה שבטוח הולכת להיות עונה מעניינת..

איזו מאניה דיפרסיה מטורפת כאן

ביום שישי האחרון כולם כאן רצו לחתוך ורידים (גם אני).

הבאנו שחקן שלא שיחק בשלוש השנים האחרונות יותר מדי ויכול להיות נפילה אדירה כשם שיכול פתאום לממש את מה שמוריניו ראה בו,

והוא אפילו לא ממש גרזן אחורי.

ופתאום כולם מבסוטים רצח

שמישהו יסביר לי את זה

ולענין - החלון הכי טוב ever

חולק על אורי קופר - בשלושה בלמים לא חייבים ווינגבקס, ומכבי גם לא שיחקה ככה. השלימו 4 בהגנה כשהיה צריך. חוץ מזה לא הבנתי למה היה צורך לטעון שעטר לא טוב ל-4-2-3-1, ולא מבין למה עדיין מתייחסים למערך הזה כמשהו שסביר שג׳ורדי יבנה עליו.

כדי לנתח את הטקטיקה של מכבי צריך להסתכל על ההיסטוריה הטקטית של ברצלונה ושל הכדורגל ההולנדי, כי אז הכל נראה הרבה פחות מפתיע.

הגיוני שכל מערך שמכבי לא תשחק איתו יהיה על טהרת היהלומים. הדיפולט זה 4-3-3 כבר שנה שישית, ולא סתם אמרתי שה-3 בלמים של ג׳ורדי נגזר משם, יוהאן הסביר את זה פעם. מזכיר לי ניתוח שמסביר למה כשחשבו שברצלונה זנחה את המערך לפני כמה שנים העמידה עדיין היתה לפי משולשים ויהלומים.

נוכח המערכים של ג׳ורדי עד עכשיו אם הוא ישחק איזה 4-2-3-1 "טהור" זה יהיה שוק די רציני.

על המהלכים האחרונים של מכבי ת"א בחלון ההעברות.

אני לא רוצה לתת דווקא פרופיל מקיף על השחקנים החדשים, יש מספיק טקסטים כאלה, אלא להסביר את קו המחשבה של קרויף, איך שאני תופס אותו כמובן, ולהסיק מסקנות לגבי האפשרויות שעומדות בפניו.

- קודם כל בקטנה על שני הזרים החדשים ביותר.

באבין. יצא לי לפרשן משחקים שלו מהליגה הספרדית כמה פעמים. התכונות שלו ברורות לכולם: חזק, משחק ראש מצוין, וההתרשמות שלי שיש לו קריאה נכונה של מהלכים. השלילי מגיע במהירות, קודם כל ביציאה מהמקום. בהתחשב בכך שמכבי ת"א סבלה לא מעט ממתפרצות של היריב צריך לראות איך זה יעבוד.

- רודריגס. הנקודה החשובה ביותר היא שלא מדובר ב-"גרזן" לקישור כמו שרבים חשבו שיגיע. בטורקיה רודריגס שיחק אמנם קשר אחורי, אבל הוא לא סטופר הגנתי פיזי אלא שחקן מרכז מגרש שמניע כדור. חייב לומר שאנשים שדיברתי איתם, בעיקר בטורקיה, די מזלזלים ביכולת שלו – סיפק מעט מאוד משחקים טובים בשנים האחרונות, אבל הכישרון, שגם מוריניו דיבר עליו בריאל מדריד, היה שם לא מזמן. פוטנציאל גדול שהלך לאיבוד.

- ניקח שלוש אמיתות ונחבר אותן למסקנה:

(א) את המשפט האחרון על רודריגס אפשר לומר על מצטרפים אחרים לקבוצה בקישור ובהתקפה. סושיץ' כזה, בלקמן כזה, בטוקיו כזה. ברור שיש כאן קו של להביא שחקנים שהיו אמורים להיות במקום טוב יותר בקריירה על חשבון כושר נוכחי.

(ב) בנוסף, רואים שכל השחקנים האלה מגיעים בהשאלה עם אופציה או בחינם.

(ג) כמות שחקני הקישור וההתקפה של מכבי עצומה. אצילי, קיארטנסון, יצחקי, עטר, שוינפלד, בלקמן, מיכה, סושיץ', רודריגס, ייני, גולסה, בטוקיו, פרץ, ריקן. אנחנו מדברים על 14 שחקנים שיכולים לשחק בעמדות האלה ורק 6 מקומות, מקסימום, פנויים בהרכב. על הספסל שמים שוער, בלם ומגן כך שפלוס-מינוס 4 שחקנים מהרשימה לא יהיו בכלל בסגל בכל שבוע.

***נחבר את הכל יחד***: ההימור על שחקני פוטנציאל בירידה, פלוס ההשאלות, פלוס כמות שחקנים פסיכית, מלמדת שבמכבי ת"א לא בונים על כל השחקנים החדשים בקישור ובהתקפה. בעצם, כמו נגיד במקרה סקריונה עונה שעברה, לא שמים ביצים בסל אחד. רודריגס-בטוקיו-סושיץ'-בלקמן- אם שניים יהיו ביכולת מספקת זה ירצה את קרויף.מביאים כמות עם הנחה מראש שלא כולם יספקו את הסחורה. הם יקבלו הזדמנות, קודם כל באימונים, ומי מהם שיצליח להיות קרוב למה שחשבו שיגיע בעבר גם ישחק. אחרים יישכחו.

ועוד משהו: כמות השחקנים בקישור ובהתקפה תביא לכך שמכבי לא תשחק במערך אחד כל הזמן. יהיו שינויים ושחקנים שמתאימים למערך יופיעו בהם.

- בואו נדבר על עוד 3 עובדות. (א) עם ייני, ומבלי להחשיב את פרץ, יש 5 בלמים בסגל. (ב) לא הביאו קשר אחורי עם אופי הגנתי. (ג) הדגש ההתקפי לא היה על שחקנים שאוהבים להישאר על הקו, כמו טל בן-חיים שעזב. סושיץ' קשר באמצע מאחורי חלוץ, בטוקיו ורודריגס קשרים מרכזיים, בלקמן שיחק לרוב באגף, אבל הוא קודם על חלוץ שנכנס לרחבה. עטר ואצילי הם הכי "כנף" ממה שיש.

כבר אחרי ההחתמה של סושיץ' ציינתי שנדמה שמכבי תשחק הרבה במערך שלושה בלמים. מאוחר יותר קרויף גם הראה זאת וההערות האלה מספקות חותמת. (א) כמות בלמים שנהוג לשים בסגל כשמשחקים עם שלושה בהרכב. (ב) על היעדר גרזן מחפה עוד בלם. (ג) המגינים יהיו אחראיים לריצה על כל הקו.

ניסיתי לשחק עם מערכים אפשריים והרכבים לפי התאמת שחקנים. כמובן שבמקום כל אחד שמופיע בארבעת התרשימים המצורפים יכול להיות שחקן אחר. רק אוסיף שבמשחק עם שלושה בלמים אחד משני הקשרים באמצע חייב להיות ייני או גולסה, ואולי רודריגס, אחרת העזרה להגנה לא קיימת. בנוסף, עטר – וראינו את זה במכבי חיפה – לא מתאים לשחק במערך 1-3-2-4 כי אז שחקן הקו צריך להיות פעיל מאוד הגנתית. הוא מתאים כשמשחקים 3-3-4. עכשיו נראה מי קרויף ינסה קודם.

טור מצוין!

אני באמת מאמין שנראה מספר מערכים השנה.

1. מקווה שג'ורדי ינהל טוב את המשברים שיגיעו מצידם של השחקנים שלא ייכללו בסגל בלא מעט משחקים.

2. מקווה שהשנה הדגש יהיה על מהירות! בכל מערך שנשחק... אחת הבעיות הבולטות שלנו בשנתיים האחרונות הוא משחק איטי ויציאה איטית קדימה עם הכדור- גם במשחק מסודר וגם במשחק מעבר...

יאללה נסגר החלון ואנחנו עם הפנים קדימה!

צריך לשכוח מתסכולים למיניהם, ציפיות כאלה ואחרות וכל מני אכזבות ומעכשיו להסתכל קדימה... זה הסגל שיש לנו ואיתו ננצח!

יאללה מכבי!

אני לא קרוב ללהיות אופטימי, עוד שחקן בהשאלה, עוד קשר שהוא לא הגנתי, 2000 שחקני התקפה.

הסגל לא מאוזן ועל ההגנה הרעועה שלנו תקום או תיפול העונה, בדיוק כמו חיפה של השנים האחרונות.

אגב, איפה הרכש המפוצץ וההצעות חסרות התקדים? ג׳ורדי נהיה אברם.

פסימי מתמיד.

חלון רגיל לא טוב מדי, לא רע מדי.
בדיוק כמו בכל חלון, כולם בהסטריה, מכבי מושכת עד הסוף, בסוף כולם מחייכים ואופטימים.
בהמשך חלק מהרכש מספק את הסחורה וחלק לא. בקיצור הכל כרגיל.