Jump to content

כדורגל בשבת

כפכף הזהב

Recommended Posts

עול המצוות שיהודי מאמין נוטל על עצמו, כשמו כן הוא - עול.

ההקרבה הפיזית נועדה ליצור קרבה רוחנית בין האדם לבורא. אין ספק שהדת היהודית בכלל והזרם האורתודוכסי בפרט תובעניים מאוד ברמת ההקרבה הנדרשת. כל זאת לגיטימי ומובן כאשר הצדדים המעורבים מקבלים זאת על עצמם מתוך שיקול הדעת ובחירה חופשית.

הבעיה מתחילה כאשר צפה ועולה לה הצביעות. אדם מאמין ושומר שבת יודע שלעולם יהיו מספר דרכים בעתידו שייחסמו. הוא ייאלץ לאכול ככל הנראה בכל ימי חייו במסעדות כשרות. האם יעלה על הדעת לאלץ את כל המסעדות להפוך לכשרות בשם השוויון? (כרגע לא, אבל יום אחד אולי נהיה בדרך לשם). אותו אחד גם מבין שלא יוכל לעבוד בעסק שנוכחות עובדיו דרושה ביום הקודש. למשל, עסקים שמתוקף עניינם צריכים להיות בקשר עם עסקים בחו״ל בימי שישי ושבת. האם יעלה על הדעת לסגור את כל העסקים באשר הם, רק בשם השיוויון?

ובכן, הצביעות בולטת בעיקר לאור העובדה שגם בעולם הדתי אין מנוס מעבודה בשבת, בייחוד בתחום הנופש וההארחה ושם, איזה נס, נמצאו הכשרים כאלו ואחרים המאפשרים עבודה בשבת. ואף אחד לא פוצה פה.

ובכן, על רמת הפינוק אליה מורגל השחקן הישראלי אין חולק. עכשיו פשוט הוא מבין שיש בידו כוח שיוכל לנסר עוד קצת את הענף הרעוע ממילא שעליו הוא יושב, לטובתו האישית כמובן. על הדרך אפשר להתעלם מעשרות, אולי מאות אלפי אוהדי ספורט שיכולים לצרוך את המוצר הזה בשבתות בלבד. להתעלם ממצבם הגרוע של המתקנים שיקרוס כאשר נפחית עוד יום בשבוע שיהיה ניתן לעשות בהם שימוש. ייתכן שגם עתידנו, הלא מזהיר ממילא, במפעלים האירופאיים יוטל בספק מאחר ולעתים (נדירות יש לומר) נופלים המשחקים על יום קודש כזה או אחר.

רובכם דיי טועים לדעתי בכל הנוגע לענייני דת וחברה אבל אני לא ילד משועמם שיתווכח על זה בפורום של אוהדי כדורגל שסביר להניח שזה לא המקום הכי נורמאלי ורציני לעשות אותו.

רק כדי שתפתחו את הראש לפיתרון שלי (יותר מידי פעמים דתיים מציפים בעיות שלצערנו פתרונות נורמאלים לא נמצאים אצלם), תחשבו איזה טוב הוא אם יום ראשון היה יום חופשי. כדורגל,עבודות ברכבת, ימי מסחר זהים לכל העולם. קלאסי.

מה שצריך שיום העבודה יוארך בימי שעון חורף במשהו כמו שעה ביום, ושישי חצי יום עבודה. לא נורא לא סיפור אבל פה על כל דבר עושים סצנות במקום לחשוב איך לעשות באמת שיהיה יותר טוב.

ההקרבה הפיזית נועדה ליצור קרבה רוחנית בין האדם לבורא. אין ספק שהדת היהודית בכלל והזרם האורתודוכסי בפרט תובעניים מאוד ברמת ההקרבה הנדרשת. כל זאת לגיטימי ומובן כאשר הצדדים המעורבים מקבלים זאת על עצמם מתוך שיקול הדעת ובחירה חופשית.

הבעיה מתחילה כאשר צפה ועולה לה הצביעות. אדם מאמין ושומר שבת יודע שלעולם יהיו מספר דרכים בעתידו שייחסמו. הוא ייאלץ לאכול ככל הנראה בכל ימי חייו במסעדות כשרות. האם יעלה על הדעת לאלץ את כל המסעדות להפוך לכשרות בשם השוויון? (כרגע לא, אבל יום אחד אולי נהיה בדרך לשם). אותו אחד גם מבין שלא יוכל לעבוד בעסק שנוכחות עובדיו דרושה ביום הקודש. למשל, עסקים שמתוקף עניינם צריכים להיות בקשר עם עסקים בחו״ל בימי שישי ושבת. האם יעלה על הדעת לסגור את כל העסקים באשר הם, רק בשם השיוויון?

ובכן, הצביעות בולטת בעיקר לאור העובדה שגם בעולם הדתי אין מנוס מעבודה בשבת, בייחוד בתחום הנופש וההארחה ושם, איזה נס, נמצאו הכשרים כאלו ואחרים המאפשרים עבודה בשבת. ואף אחד לא פוצה פה.

ובכן, על רמת הפינוק אליה מורגל השחקן הישראלי אין חולק. עכשיו פשוט הוא מבין שיש בידו כוח שיוכל לנסר עוד קצת את הענף הרעוע ממילא שעליו הוא יושב, לטובתו האישית כמובן. על הדרך אפשר להתעלם מעשרות, אולי מאות אלפי אוהדי ספורט שיכולים לצרוך את המוצר הזה בשבתות בלבד. להתעלם ממצבם הגרוע של המתקנים שיקרוס כאשר נפחית עוד יום בשבוע שיהיה ניתן לעשות בהם שימוש. ייתכן שגם עתידנו, הלא מזהיר ממילא, במפעלים האירופאיים יוטל בספק מאחר ולעתים (נדירות יש לומר) נופלים המשחקים על יום קודש כזה או אחר.

למסגר

חבל שאי פי לא יראה את זה עד צאת שבת

קצת לא נעים לי עכשיו שקראתי והתקדמתי בחומר בשבת

שוקל להציע לעמילוב לסגור את הפורום בשבת כדי שמשתתפים בדיון לא יגרמו לחילול שבת.

למסגר

חבל שאי פי לא יראה את זה עד צאת שבת

קצת לא נעים לי עכשיו שקראתי והתקדמתי בחומר בשבת

שוקל להציע לעמילוב לסגור את הפורום בשבת כדי שמשתתפים בדיון לא יגרמו לחילול שבת.

הוא רשם בעיקר שטויות כאילו הוא רב שיודע מה מותר ומה אסור, שיתעסק בדברים שהוא מבין בהם אם יש כאלו בכלל.

אתם פשוט שטופי מוח מהתקשורת ומישהו בא ורשם מה שהתקשורת אומרת.

הפורום הזה הוא פורום מאוד מאוד מגמתי שאנשים מסויימים נמצאים בו, ולכן גם אמרתי שאין לי מה להתחיל פה דיון.

שבוע טוב

הוא רשם בעיקר שטויות כאילו הוא רב שיודע מה מותר ומה אסור, שיתעסק בדברים שהוא מבין בהם אם יש כאלו בכלל.

הפורום הזה הוא פורום מאוד מאוד מגמתי שאנשים מסויימים נמצאים בו, ולכן גם אמרתי שאין לי מה להתחיל פה דיון.

שבוע טוב

יש לך גם טיעונים רציניים? או שאתה יודע רק להתנשא?

דתי קלאסי.

שבוע טוב

מקרה קלאסי של "וואי העלו מולי טיעון נכון שאין לי איך להגיב אליו אז במקום להגיב אליו עיניינית אני אתקוף את מעלה הטיעון"

מזל טוב, התגובה שלך הינה דוגמא ל"הד הומינם" - https://he.wikipedia.org/wiki/אד_הומינם

אני אעלה שוב את אותו הטיעון (שכבר העליתי כאן בעצמי) שהעלה שבלול ונראה אם הפעם תבחר להתעלם ממנו, לתקוף אותי/את הפורום או להתייחס אליו כמו אדם בוגר שבאמת מאמין בדרך בה הוא בחר לנהל את חייו (צר לי אם אתה לא באמת מאמין בדרך זו ואתה חי את חייך על-פי גחמות של אחרים).

למה לא מפריע לאף אחד שאנשים עובדים בשבת כשזה משרת את מטרות הדתיים/חרדים? עובדי חברת חשמל/מקורות, ואפילו אין ספור בתי הארחה בקיבוצים/מושבים (אפילו דתיים!) או ישיבות בהם עובדים בשבת (אפילו אנשים דתיים!)?

הפיתרון המגוחך שמצאו הוא ש"מותר" לעבוד אם התשלום מבוצע לאחר צאת השבת. בפעם האחרונה שבדקתי התשלום לשחקני כדורגל מבוצע פעם בחודש (ולא בשבת) אז איפה הבעיה? שהקהל נוסע בשבת במכונית? זה ילדותי/תמים/מטומטם (מחק את המיותר) להניח שאם לא יהיה משחק בשבת אז אותם האנשים ילכו לבית כנסת במקום לנסוע למשחק.

בגדול אני מסכים עם שבלול ואני שומר שבת..אני לא אצהיר על עצמי בן אדם דתי, רק מסורתי.

ואני אגיד שוב, כרגע אין אפשרות לשחק כדורגל ביום שהוא לא שבתון וכמו שרשמתי את הסיבות, ליגות נמוכות וכ'ו שעושות מעל ומעבר כדאי לקיים משחקים בגלל כמות המגרשים והמתקנים המוגבלים שיש פה, יום ראשון כל אותם אנשים הולכים לעבוד בעבודה רגילה, המשכורות שלהם לא מאפשרות להם קיום רגיל.

למה לא מפריע לאף אחד שאנשים עובדים בשבת כשזה משרת את מטרות הדתיים/חרדים? עובדי חברת חשמל/מקורות, ואפילו אין ספור בתי הארחה בקיבוצים/מושבים (אפילו דתיים!) או ישיבות בהם עובדים בשבת (אפילו אנשים דתיים!)?.

איסור מלאכה בשבת לא נאמר מלאכה מלשון עבודה במובן של בנאדם שעובד לפרנסתו אלא מלאכה משום ל"ט אבות מלאכה שעשו במשכן, לכן, כל עוד בנאדם עובד ולא עובר על אחד מל"ט אבות מלאכה אין שום בעיה בעבודתו, ואם יש גוי שעושה את המלאכה בלי שאומרים לו אלא הוא פשוט מודע על המוטל עליו גם זה אפשרי, ככה זה בבתי מלון ואירוח, וענייני נחשמל עובדים על שעון שבת.(בנוסף אדייק שהעבודה שכן מותרת בשבת היא רק לצורך השבת עצמה ולא מעבר, כמו מלצרים ועובדי מטבח בבתי אירוח וכו')

בכללי, ענייני החשמל בשבת הוא עניין מאוד מאוד גדול מבחינת ההתייחסות שלו בספרי השו"ת, בגדול ההיתר נשען על כך שהחשמל משרת את מערכת הבריאות שהיא בוודאי מצילה חיים(ופיקוח נפש דוחה שבת) ורק על הדרך היא גם מגיעה לביתו של היהודי הפשוט, האם מותר לייצר חשמל בשבת במדינה יהודית ללא בתי חולים? כנראה שלא לפי כללי הפסיקה שקיימים כיום, לכן, בנושא הרכבת אני חושב שכיום אין מנוס מחילול השבת כי לפי כללי הפסיקה מחד אין לנו פיתרון וחבל וצריך שרבנים יחשבו על זה בכובד ראש למצוא פתרון אך מצד שני אתה לא יכול לשתק גורם תחבורתי כל כך חשוב במדינה שלנו שכבר משותקת מתנועת רכבים שברגע שיהיה יום שלא יהיה בו רכבת זה יהיה עוד יותר נורא.

אני לא מתנשא ואני לא חושב שאני יותר חכם ממישהו אני פשוט חושב שזה לא מקום לדיונים, מי שרוצה לשבת לדבר איתי במגרש במחצית, בכיף. שישלח פרטית. פה זה לא מתאים לי כי אני לא אחד שכותב בפורומים רק קורא פה מידי פעם סיכומים של סוייר(אש עליהם), פה בנושא הרגשתי צורך להגיב ווואלה אכן הצטערתי כי זה שואב אותי למק' מסויימים. אם ביבי לא מתראיין אף פעם לתקשורת כי הוא מרגיש לא בנח גם אני הקטן יכול להרגיש פה בפורום לא בנוח.

חחחחח אתה באמת בלנדר כמו ביבי אחי בזה אתה בהחלט צודק

בלי קשר למי צודק (אני לגמרי בעד כדורגל בשבת), קצת מצחיק שלפני שניה דיברת על איך הוא לא מגיב לתוכן אלא רק התנשאות ואד-הומינם ואז זה מה שיוצא.

בלי קשר למי צודק (אני לגמרי בעד כדורגל בשבת), קצת מצחיק שלפני שניה דיברת על איך הוא לא מגיב לתוכן אלא רק התנשאות ואד-הומינם ואז זה מה שיוצא.

תכלס.

אני גם לא חשוד באובייקטיביות ו/או ביכולת להתייחס עניינית לנושא.

אולי אני בעצם חרדי?

ליצמן עשה הסכם על חשבון שחקני הכדורגל כדי להישאר בממשלה, שניה קודם השבת היתה חשובה לו.

תמיד אמרתי שאת חברי הכנסת החרדים לא מעניין כדורגל בשבת כל עוד זה לא מול העיניים שלהם, אז על רכבת הם יעשו בעיות אבל שחקני כדורגל שרוצים לשמור שבת הם אפילו לא מסתכלים.

היוזמה הזאת היתה של שחקני כדורגל מהתחלה זו עובדה, על השאר אתם יכולים להתווכח.

ליצמן עשה הסכם על חשבון שחקני הכדורגל כדי להישאר בממשלה, שניה קודם השבת היתה חשובה לו.

תמיד אמרתי שאת חברי הכנסת החרדים לא מעניין כדורגל בשבת כל עוד זה לא מול העיניים שלהם, אז על רכבת הם יעשו בעיות אבל שחקני כדורגל שרוצים לשמור שבת הם אפילו לא מסתכלים.

היוזמה הזאת היתה של שחקני כדורגל מהתחלה זו עובדה, על השאר אתם יכולים להתווכח.

אתה לא צריך לספר לנו ששחקני כדורגל הם מטומטמים, אנחנו רואים את זה כל שבוע.

בד"כ בויכוחים הקשורים לצביון המדינה יש צד אחד שמבליט את היותנו מדינה דמוקרטית ויש צד אחד שמדגיש את היותנו מדינה יהודית.

בנושא הזה כל מי שהוא טיפ טיפה ישר והגון יודע שכדורגל בשבת זה גם לא יהודי וגם לא דמוקרטי.

רוב האנשים יודעים את זה אבל מעדיפים להשתמש בכל מיני "טיעונים שוברי שיוויון" כמו "כדורגל משחקים בשבת" "ככה זה" "ילדים משחקים בשבת בבוקר כבר שנים ואין מה לעשות" "כדורגלנים מטומטמים וצבועים"

שום טיעון ענייני אמיתי ואיכשהו הדבר הזה מחזיק.

יש ראיון שברקו משתולל בבהמתיות נגד ח"כ מש"ס שמתמצת בדיוק את הגישה המתנשאת והפטרונית של אל תתערבו לנו בכדורגל, הכדורגל שייך למגזר מסויים ואל תגידו לנו איך לנהל אותו.

כי כדורגל זה רק של חילונים ולעזעזל הדמוקרטיה והיהדות , את העקרונות הלא חשובים הללו תשאירו מחוץ לכדורגל..

ואם יש מישהו (כמה כבר יש במדינה ?!) שהוא שומר שבת ורוצה לשחק או לראות אז שיבחר לו תחביב אחר או שיחליט מה יותר חשוב לו.

זהו , ככה.

מאוד מזכיר לי מערכון סטנדאפ שצוחק על הערבים שאם לא יתנו להם מה שהם רוצים הם יתפוצצו.

אני לא החלטתי אם אתה יותר דמגוג או יותר טיפש.

איך דומה שוק המסעדות בעולם הפרטי לענף כדורגל לאומי- מקצועי שאין לו אלטרנטיבה ומנוהל בתקציבי מדינה.

אתה טיפש,בשביל דמגוגיה צריך יותר מזה..

בקשר לשטויות שרשמת שם על "תחום הנופש וההארחה" אין לך שמץ של מושג בהלכה היהודית, היית מתיימר לרשום משהו בתחום אחר שאתה לא מבין בו כלום?! אני פחות..

"לעיתים עדיף לשתוק ויחשבו שאתה חכם מאשר לפתוח את הפה ולהוכיח שאתה טיפש"

כנראה שהשנאה ליהדות מצליחה לחפות על בורות בטח שיש לזה קהל באותה רמה.

בד"כ בויכוחים הקשורים לצביון המדינה יש צד אחד שמבליט את היותנו מדינה דמוקרטית ויש צד אחד שמדגיש את היותנו מדינה יהודית.

בנושא הזה כל מי שהוא טיפ טיפה ישר והגון יודע שכדורגל בשבת זה גם לא יהודי וגם לא דמוקרטי.

הדבר היחידי שלא דמוקרטי בכדורגל בשבת הוא שאני לא יכול לבוא למשחק באוטובוס.

אף אחד לא מצמיד לך אקדח לרכה ומחייב אותך לשמור שבת או ללכת לכדורגל בשבת. סך הכל כדורגל זו פעילות פנאי שכל אחד יכול לבחור אם לבוא אליה או לא. אם השבת יותר חשובה לך מזה פשוט אל תבוא. אין פה שום דבר לא דמוקרטי.

והתגובה שלך לשבלול גם כן תת רמה שמעידה הרבה יותר עליך מאשר עליו.

רק שכל סקר שעשו וגם לפי הלך הרוח של כמות התגובות בפייסבוק בפוסטים שקשורים לנושא הראה שיש רוב מוחץ לכדורגל בשבת. או שדמוקרטיה זה רק שנוח למה שאתה חושב?

רוב האנשים יודעים את זה אבל מעדיפים להשתמש בכל מיני "טיעונים שוברי שיוויון" כמו "כדורגל משחקים בשבת" "ככה זה" "ילדים משחקים בשבת בבוקר כבר שנים ואין מה לעשות" "כדורגלנים מטומטמים וצבועים"

שום טיעון ענייני אמיתי ואיכשהו הדבר הזה מחזיק.

יש ראיון שברקו משתולל בבהמתיות נגד ח"כ מש"ס שמתמצת בדיוק את הגישה המתנשאת והפטרונית של אל תתערבו לנו בכדורגל, הכדורגל שייך למגזר מסויים ואל תגידו לנו איך לנהל אותו.

כי כדורגל זה רק של חילונים ולעזעזל הדמוקרטיה והיהדות , את העקרונות הלא חשובים הללו תשאירו מחוץ לכדורגל..

ואם יש מישהו (כמה כבר יש במדינה ?!) שהוא שומר שבת ורוצה לשחק או לראות אז שיבחר לו תחביב אחר או שיחליט מה יותר חשוב לו.

זהו , ככה.

מאוד מזכיר לי מערכון סטנדאפ שצוחק על הערבים שאם לא יתנו להם מה שהם רוצים הם יתפוצצו.

אייל

אני מכבד את הדעות שלך מאוד.

בהקשרים אחרים הבעתי תמיכה בך.

אבל אני ממש מסתייג.

זו פשוט כפייה מה שאתה כותב.

ענף הכדורגל הישראלי אורגן וכוון מלכתחילה לציבור חילוני.

כך הוא יוסד ולזה הוא יועד.

אתה בכניסת הציבור הדתי מתאר אירוח של מגזר חיצוני במגזר אחר.

אין דרך אחרת לתאר זאת.

אין חצי סיבה לציבור הכדורגל בארץ לוותר על "הדת" שלו- דת הכדורגל בשבת- עבור הדת האחרת של הציבור הלא שייך.

יותר מזה- אם הציבור הדתי אינו מסוגל לשחרר את עצמו, אז שיקים גוף כדורגל עצמאי

בתכנון של הגוף החדש יקיימו ע"פ צביון דתי.

יש בכדורסל אם אני לא טועה איזה ליגת כיפות כלשהן.

הדבר היחידי שלא דמוקרטי בכדורגל בשבת הוא שאני לא יכול לבוא למשחק באוטובוס.

אף אחד לא מצמיד לך אקדח לרכה ומחייב אותך לשמור שבת או ללכת לכדורגל בשבת. סך הכל כדורגל זו פעילות פנאי שכל אחד יכול לבחור אם לבוא אליה או לא. אם השבת יותר חשובה לך מזה פשוט אל תבוא. אין פה שום דבר לא דמוקרטי.

והתגובה שלך לשבלול גם כן תת רמה שמעידה הרבה יותר עליך מאשר עליו.

דבר ראשון סקר אינו כלי בדמוקרטיה, דבר שני דמוקרטיה זה לא רק שלטון הרוב , דמוקרטיה זה גם שיוויון.

שים לב שכללתי את "הטענות" שלך כטענות שאין בהם כלום עוד לפני שרשמת אותן, ובאמת שלא הצלחת להביא שום דבר מעבר -ל "תבחר בין שבת לכדורגל".

נח לך לומר שכדורגל זה פעילות פנאי כאילו מדובר בענף העפיפונים , אתה יודע שזו לא ההגדרה המדויקת.

כדורגל זה הספורט הפופולראי בארץ ומתוקצב מכספי ציבור בהתאם, כדורגל זה ענף מקצועי שיש בו מפעל שלם של ספורטאים פרסום ואוהדים.

ברור לי שאני במגרש חוץ והאוזן שלך ושל עוד רבים רגישה ובעיקר לא רגילה לביקורת נגדית (לשבלול).

התגובה שלו היתה פטרונית ושחצנית ומתובלת בהרבה שנאה לדת וליהדות.

זלזול מוחצן בהלכה היהודית ובדתיים בכלל שיכול לעבור בשקט רק במקום שבו כולם חושבים אותו דבר.

הדיון הזה יכול להתחיל רק שאתה וחבריך תבינו שהכדורגל לא שייך לכם בדיוק כמו שיש מי שטוען ש"התורה" ו"המסורת" לא שייכת לדתיים (ובצדק).

אתם לא עושים טובה לאף אחד והזוי שהדיון מתחיל כאילו מישהו החליט שכדורגל זה תחום סגור למגזר שיורש אותו והוא מחליט מה יהי'ה בגורלו.

אני גם נגד דתיים שלוקחים בעלות על הדת בדיוק מאותם סיבות.

רק שבנושאים אחרים יש קולות שאומרים ונלחמים בזה , בכדורגל - אסור.

זה ככה וזהו ! "אם לא נתפוצץ".

לזה התכוונתי כשרשמתי- דמוקרטי, זה שיח אנטי דמוקרטי שאנשים חושבים שהכדורגל שייך להם ואתה מרגיש בנח להעמיד בפני שומרי שבת (במדינה יהודית ודמוקרטית) את הבחירה בין כדורגל לשבת.

אני לא בטוח שאתה מצליח להבין כמה שהסיטואציה הזאת מקולקלת מהיסוד.

מסתבר שיש מאות שחקנים שלא רוצים לשחק בשבת מסיבות דתיות וסוציליסטיות, ואתה בהנף יד מחליט שיבחרו בין "הפנאי" לבין השבת, ועל הדרך מדביק להם "צבועים".

"אם כולם חושבים אותו דבר סימן שאף אחד לא חושב"

הסיבה היחידה שאתה כנראה לא רואה את הקלקול שבשיח הפטרוני הזה היא שאתה פשוט קבור עמוק עמוק בסביבה שחושבת בדיוק כמוך, אם תצליח לצאת ולחשוב בצורה עצמאית אז תגיע למסקנות אחרות אני בטוח, ואז גם תבין את המקום של התגובה שלי.

רק שכל סקר שעשו וגם לפי הלך הרוח של כמות התגובות בפייסבוק בפוסטים שקשורים לנושא הראה שיש רוב מוחץ לכדורגל בשבת. או שדמוקרטיה זה רק שנוח למה שאתה חושב?

עניתי על "טענת הסקר והרוב" בהודעה האחרונה.

גם אתה לא מאמין שזו טענה ששוה משהו

אייל

אני מכבד את הדעות שלך מאוד.

בהקשרים אחרים הבעתי תמיכה בך.

אבל אני ממש מסתייג.

זו פשוט כפייה מה שאתה כותב.

ענף הכדורגל הישראלי אורגן וכוון מלכתחילה לציבור חילוני.

כך הוא יוסד ולזה הוא יועד.

אתה בכניסת הציבור הדתי מתאר אירוח של מגזר חיצוני במגזר אחר.

אין דרך אחרת לתאר זאת.

אין חצי סיבה לציבור הכדורגל בארץ לוותר על "הדת" שלו- דת הכדורגל בשבת- עבור הדת האחרת של הציבור הלא שייך.

יותר מזה- אם הציבור הדתי אינו מסוגל לשחרר את עצמו, אז שיקים גוף כדורגל עצמאי

בתכנון של הגוף החדש יקיימו ע"פ צביון דתי.

יש בכדורסל אם אני לא טועה איזה ליגת כיפות כלשהן.

איתך אני יכול להתחיל למצוא פתרונות לגיטימים שיפתחו את השערים באמת לכולם למרות שגם אתה לא משוחרר לגמריי מהפטרונות.

"ענף הכדורגל יוסד לחילונים מלכתחילה" וואלה לא שמעתי על זה, אני מכבד אותך אז אני יעצור כאן.

תקרא שוב את מה שרשמת ותגיד לי אם זה באמת מה שכתבת פה.

כדורגל יוסד בארץ כמו בכל מקום אחר, ענף ספורט פופלרי שמשוחק בכל העולם.

קודם בוא נבין שהכדורגל לא שייך לאף מגזר גם אם הוא רוב, אח"כ נוכל למצוא פתרונות.

אבל אנחנו עוד לא שם.

אתה ועוד רבים בטוחים ורשמת את זה - שמישהו ירש לכם את הענף ומכאן אתם נושאים ונותנים עם כל השאר.

זה מקולקל בדיוק כמו שיש דתיים שחושבים שהם חתומים על התורה ומדברים בפטרנות לחילונים.

בדיוק אותו דבר!

בנתיים הכפייה שהזכרת מופעלת כנגד שחקנים ואוהדים שרוצים לשמור שבת במדינת ישראל והם צריכים להכריע בין כדורגל לשבת.

זו הכפייה היחידה בנתיים.

שוימר אני מבין מה אתה אומר אבל אי אפשר להפריד את הכדורגל משאר תהליכי ההדתה שקורים במדינה.

אם זה היה עניין של חבר'ה דתיים שאומרים שהם רוצים לשחק כדורגל בשבת וזה היה כל הסיפור, אני חושב שהיה הרבה יותר קל לשכנע להזיז את המשחקים משבת.

מה שקורה כרגע זה שיש הרגשה שכדורגל לא באמת מעניין אף אחד ממקבלי ההחלטות, נטו מאבקים פוליטיים. ברגע שההדתה מגיעה לתכני הלימוד בגנים ובבתי ספר, לסגירת מרכולים שהיו פתוחים עד עכשיו בשבת, לדרישה להשבית את הרכבת גם בימי חול כי אפילו שיפוצים לא ניתן לעשות שם בשבת,

אז הויכוח כבר לא הופך לכן כדורגל בשבת או לא כדורגל בשבת, אלא למלחמה על הזכויות שלנו כחילונים במדינה הזאת. שפתאום שזה לטובת הדתיים אפשר לכופף את הסטטוס קוו.

אני לא רוצה להיכנס פה לויכוח על דת ומדינה, אני פשוט אומר מה הסיבה האמיתית לדעתי להתנגדות רוב החילונים להזזת המשחקים לימי חול.

הטיעונים שלך לטובת הזזת המשחקים הגיוניים, אבל באווירה שנוצרה כרגע במדינה ובפילוג בין 2 המחנות הם לא ממש רלוונטים.

גם אתה לא מאמין שזו טענה ששוה משהו

לא הבנתי את התגובה שלך מה דעת הרוב לא חשובה ולא שווה משהו? אבל זאת דמוקרטיה בפעם האחרונה שבדקתי. אתה רשמת שזה לא דמוקרטי לשחק כדורגל בשבת אבל מסתבר שזה מה שהרוב רוצה זאת המהות הכי בסיסית של הדמוקרטיה.

בעד הדת = דמוקרטי וצודק

נוגד אחד מערכיה המשונים, השרירותיים והמשתנים תדיר של הדת = לא דמוקרטי ולא צודק.

#הגיון_של_דתיים

בעד הדת = דמוקרטי וצודק

נוגד אחד מערכיה המשונים, השרירותיים והמשתנים תדיר של הדת = לא דמוקרטי ולא צודק.

#הגיון_של_דתיים

כולם במדינה מאמינים בדמוקרטיה רק שזה נוח לצרכים שלהם. אבל ברגע שהרוב בוחר משהו ימנים, שמלאנים, דתיים, ערבים וכו' מי שלא בדעת הרוב יסביר למה זאת לא דמוקרטי, לא משנה מאיזה מגזר, דת גזע ומין הוא.