Jump to content

כדורגל בשבת

כפכף הזהב

Recommended Posts

הבעיה האמיתית זה לא שבת, זה שישי.

כי בלי שישי קצר, פשוט היינו עושים יום חופש בראשון וסוגרים עניין

או שפשוט יעשו חופש בשישי.

לדעתי בג"צ יקצה לממשלה זמן להחליט אם הם מוציאים היתר או לא תוך כדי שהוא יעביר עליהם ביקורת

ואז הכדור יעבור לידיים של הממשלה.

הזמן של לפיד לפרוח חח :)

קאסטור, אז איך בג"ץ הכשיר את פתיחת החנויות בת"א בשבת? הוא לא יוכל לרכב על הפירצה הזאת? לא דומה?

במקרה הזה הסוגיה שהגיע. לבג״ץ היתה שונה לגמרי.

ראשית חשוב להבין, שכל עיר קובעת לעצמה את המדיניות של פתיחת עסקים בשבת בחוקי העזר. אלא שחוקי העזר אמורים להיות מאושרים על ידי שר הפנים, כך שאם נקבע חוק עזר שמותר לפתוח הכל למשל, סביר להניח ששר הפנים לא יאשר אותו.

העתירה המקורית שם היתה של בעלי מרכולים בת״א שסגורים בשבת, שטענו שעל פי חוק העזר הקיים בתל אביב, יש מגבלה על פתיחת עסקים בשבת באזורים מסוימים, אלא שהעירייה לא אוכפת את החוק. בעקבות העתירה (שכוונה אז נגד העירייה), העירייה החלה לשלוח פקחים לתת דו״חות לעסקים שפתוחים בשבת, ובמקביל החלה בהליכים לתיקון חוק העזר. חוק העזר המתוקן הסיר חלק מהמגבלות על פתיחת עסקים בשבת ובעצם אפשר פתיחה של כמה מאות קיוסקים או מרכולים ברחבי העיר.

חוק העזר נשלח לאישורו של שר הפנים. תחילה היה גדעון סער, אלא שהוא לא עשה עם זה כלום ובין לבין פרש והחליף אותו דרעי. גם דרעי לא רצה להתעסק עם זה, ולא עשה כלום. בינתיים העירייה החליטה שהיא נוהגת על פי החוק החדש (פחות או יותר), למרות שהוא לא אושר (במשך שנים).

בסוף הוגשה עתירה נגד שר הפנים. בג״ץ אמר לו - קח פרק זמן מסוים להחליט אם אתה מאשר או לא מאשר את החוק. הזמן עבר ועבר ועבר, ובסוף בג״ץ אמר לשר הפנים - עבר כל כך הרבה זמן ולמרות שניתנו לך כל כך הרבה ארכות, ולא החלטת, אז נגמר הזמן, ויש לראות בחוק כאילו הוא אושר. זו היתה ההחלטה האחרונה.

בינתיים שר הפנים הגיש לבית המשפט העליון בקשה לדיון נוסף, שזה דיון בבג״צ בהרכב מורחב, ולמרות שזה משהו שמתקיים במקרים חריגים, בית המשפט קיבל את הבקשה, וכרגע מחכים שהדיון הזה יתקיים (עוד כמה חודשים כנראה).

כל הדבר הזה לא רלוונטי לחוקי העסקה בשבת. חלק מהמרכולים ובפרט הקיוסקים מופעלים בשבת על ידי הבעלים, כך שהם בכלל לא מעסיקים אף אחד. מרכולים שכן מעסיקים צריכים לדאוג שיהיה להם היתר פרטני להעסקה בשבת, אחרת הם חשופים להעמדה לדין פלילי על העסקה ללא היתר. בכדורגל ההיתר שדיברו עליו הוא לא פרטני למעסיק, אלא היתר ענפי - לכל הענף (יש כאלו היתרים בענפים שונים, כמו למשל מצילים או סדרנים וכד׳).

כמו שכתבתי - יש שופטים בבג״ץ עם ראש על הכתפיים שבמקרים מסוימים יודעים או לפחות מנסים להגיע לתוצאה רצויה, לפעמים גם באמצעות לוליינות משפטית. נדמה לי שזה קשה במקרה הזה, אבל אני לא מכיר את כל הפרטים וכל הטענות לאשורן וממילא קטונתי מלתת עצות לשופטי בימ״ש עליון

לדעתי בג"צ יקצה לממשלה זמן להחליט אם הם מוציאים היתר או לא תוך כדי שהוא יעביר עליהם ביקורת

ואז הכדור יעבור לידיים של הממשלה.

הזמן של לפיד לפרוח חח :)

לפיד לא בממשלה, כן

זה מה שהתכוונתי, זה בדיוק הזמן שלו לעשות רעש (בתקשורת) מול החרדים

ממש.

הוא רוצה להיות ראש ממשלה, אז בשנתיים האחרונות הוא מתחנף לחרדים בלי הפסקה.

פופוליסט חסר עקרונות

או שפשוט יעשו חופש בשישי.

שבת נכנסת מוקדם.

וגם כשעדיין שישי, אצל הדתיים הם צריכים לעשות הכנות לקראת השבת

• 2 weeks later...

גם ככה מכבי משחקת בדרך כלל ביום ראשון או שני

ההפך אני מעדיף יום שבת ליהנות מכדורגל אירופאי ... חבל לפתוח את השבוע עם עצבים :doh:

הטיעון של לנוח עם המשפחה זה טיעון ככ מפגר, ראבק אתם כדורגלנים, אתם עובדים חצי יום בלחץ בכל יום בשבוע ושאר הזמן בסתלבט על מי אתם עובדים? ועוד מרוויחים על זה הרבה מאוד כסף.

ונגיד שיבטלו את הכדורגל בשבת, זה אומר גם כל הליגות לנוער לא? אז מתי ישחקו אותם? במהלך השבוע? אני רוצה לראות איזה הורה יסכים לילד שלו לוותר על בית הספר בשביל כדורגל שלא בטוח ייצא מזה משהו.

פשוט ביזיון, שכטר וכל חבריו כששיחקו באירופה, שיחקו יפה מאוד בשבת, אבל שם לא היה תלונות, גם אלמוג כהן אדם מסורתי, אבל הנה בגרמניה אי אפשר לצייץ אחרת תעוף משם מהר מאוד. חבורה של צבועים.

מעניין אם השחקנים שחתמו לא לשחק בשבת, יוותרו על הצעות מאירופה, העיקר להיות נאמנים לעקרונות שלהם.

סטטוס קוו רק כשנוח לי אחרת בואו נשבור את הכלים.

גועל תחת

מעניין אם השחקנים שחתמו לא לשחק בשבת, יוותרו על הצעות מאירופה, העיקר להיות נאמנים לעקרונות שלהם.

סטטוס קוו רק כשנוח לי אחרת בואו נשבור את הכלים.

גועל תחת

אם צריך באירופה הם ישחקו גם ביום כיפור.

“אני שחקן מן המניין, יש לנו את ארגון השחקנים שמייצג אותנו בעצם ואני רק בא להציג את העמדה של השחקנים”, אמר שוער הפועל נצרת עילית אבי אבגי, ממובילי המאבק. “אני חושב שהשחקנים הביעו את התמיכה המרבית שלהם, 312 שחקנים משתי הליגות הבכירות שבאמת רוצים מנוחה בשבת וכל אחד מהסיבות שלו. אנחנו לא נוגעים פה בעניין של דת, יש חוק שקיים 70 שנה במדינה שלכל עובד מגיעה מנוחה בשבת."

אז זה לא קשור לדת? אין בעיה.תנו להם לנוח ביום ראשון/שני ותעבירו את המשחקים שאמורים להיות משוחקים באותו יום, ליום שבת.

אם יפסיקו לשחק פה בשבת, אמן אמן אמן יעיפו אותנו מאירופה. אמן!!!

כדורגל תמורת תחבורה ציבורית בשבת.

העיקר מדברים על "שמירת הסטאטוס קוו".

אבל כשמדובר בפעילות של חילונים כבר הסטאטוס קוו לא מעניין.

צביעות.

זה מדהים שכל מיני סמרטוטים כושלים חסרי יכולת לחשוב בעצמם מתחזים לשחקני כדורגל מקצועיים ומנסים להרוג ענף שהם לעולם לא היו ולא יהיו שייכים אליו.

אני זין אם חצי מאלו שחתמו שומרים שבת ולא יושבים ומשחקים עם הביצים שלהם בזמן שהם רואים ליגה ספרדית.

תתלו את הנעליים ולכו תנוחו בלי לזיין תמוח, מבטיח שאף אחד לא ישים לב שעזבתם.

תחשבו איזה כיף היה להגיע ביום שבת ב 6 בערב למשחק מול סכנין לעומת להגיע היום למשחק או למשחק נגד בית"ר בשיא הפקקים.

לנו ספציפית זה מאוד יעזור שיהיו משחקים בשבת בגלל נתניה.