Jump to content

כדורגל בשבת

כפכף הזהב

Recommended Posts

לאיפה רצת?

הפיתרון האזורי לא מצריך שום דבר לוגיסטי, ובקשר לבוגרים כבר הגבתי שכבר היום לא משחקים בשבת, אז אין פה שום דבר שלא אפשרי.

אין לי מושג מה זה הפתרון האזורי, וגם ככה הוא לא ישים כי הדיבור הוא הכל (קרי: להמשיך במצב הקיים) או כלום (לאסור את זה בחוק).

באשר למפקד שעשית לשחקני הכדורסל, הגבתי ואני אומר שוב, אתה לא יודע וגם אני לא כמה שחקני כדורסל שומרים שבת, לספור כיפות זאת לא בדיוק הנוסחה הנכונה.

ולא התייחסת לכך שבכדורסל בניגוד לכדורגל יש לדתיים המון קבוצות ילדים שמשחקות בכל המסגרות.

ויש את האוהדים הדתיים שאינם נפגעים בניגוד לכדורגל.

אז הבאת את ה"סל" כדוגמה לכך שהדתיים לא באמת משתלבים רק בגלל שאתה לא רואה כיפות בליגה הראשונה, זה לא רציני.

אני דווקא יודע, מהסיבה הפשוטה שאני מכיר לא מעט אנשים מהתחום גם כיום וגם לאורך השנים. כמות שומרי השבת בליגה המקצוענית בארץ לאורך השנים היא זעומה ביותר, חרף העובדה שכדורסל לא משוחק בשבתות כבר 42 שנה. לגביי אוהדים וילדים- לא אמרתי אחרת (אם כי כאמור, בליגה העליונה בכדורגל כבר פחות נפגעים מבעבר). זה עדיין לא סותר את העובדה שלפי תקדים הכדורסל ככל הנראה לא נראה מבול של שחקנים שומרי שבת בליגה הבכירה.

הביקורת שלך על שכטר ודומיו ממש לא במקום,

א. כי שחקנים דתיים ששומרים שבת בלי פשרות לא יכולים להיות שחקנים מקצועיים ואז אתה מספר על "שומרי השבת" מכאלה שהם לא בדיוק מקפידים.

אי אפשר גם ליצור בעיה ואז להוכיח מתופעןת הלוואי שלה שאתה צודק.

ב.עצם זה שאתה מנתח את ההתנהלות של שכטר ובוחן את רמת הדתיות שלו אל מול הקרירה היא לא לגיטמית בעייני

ביקורת היא תמיד במקום כל עוד היא עניינית. שחקן לא יכול לטעון שהוא לא רוצה לשחק בשבת בגלל ענייני מסורת ודת אבל מצד שני לחתום על חוזה בחו"ל בהזדמנות הראשונה , שם הוא יחלל שבת כמו פנתר. זו סוג של צביעות בעיניי או פשוט לעשות לעצמך הנחה כאשר מחד לדרוש לעשות שינוי רדיקלי שיעלה לא מעט כסף בשם ענייני דת שפלוני אלמוני מקפיד עליה, אבל אם יש לו הזדמנות לשחק בחו"ל הוא יקפוץ עליה גם אם הוא יחלל שם שבת כל ספ"ש כמעט.

1.הפיתרון האזורי מאפשר לכל אזור להתנהל בצורה אוטונומית, אזורים של דתיים ישחקו בשישי /יום חול,ובאזורים אחרים ישחקו ביום שבת.

זה לא פותר הכל, אבל זה יפתור חלק גדול מהבעיה.

2. לא הבנתי מה זה "המבול" שאתה מדבר עליו ומה זה מוכיח?

3. ברור לך ששכטר הוא לא העניין פה, אבל גם הביקורת עליו לא רלוונטית.

שחקן יהודי בישראל לא אמור להכריע בין קרירה מקצוענית לשמירת שבת.

וזה שזה קורה כבר שנים לא מוכיח כלום.

1 דיבורים על מודל אזורי בהתנהלות זה חלומות באספמיה. לא רלוונטי לימינו.

2. ה"מבול" מוכיח שגם אם מוציאים את הספורט מהשבת, לרמה המקצוענית אנשים דתיים בספורט לא מגיעים, או שמגיעים בכמויות זעומות ביותר. זה כמובן לא סותר את הטענה לפיה מגיע גם לקהל הדתי להנות (אם כי אני ממש לא בטוח שהגידול, אם קיים בכלל בקהל, נובע מכך שהליגה פחות משוחקת בשבת. זה לא שהייתה קפיצה בשנים הראשונות שהתחילו לשחק לא בשבת למשל).

3. הביקורת בהחלט רלוונטית בעיניי. או שאתה שומר, או שאתה לא. אתה לא יכול לשמור באזור הנוחות שלך ולדרוש שיעשו שינוי רדיקלי שיעלה הון תועפות למשלם המיסים מחד, ומאידך לא לשמור אם יש לך למשל אחלה הצעה לחו"ל או אחלה חוזה בליגה בעידן הנוכחי.

אוסיף אגב עוד משהו: גם אם הדרישה של חלק מהשחקנים נובעת לא מטעמים דתיים אלא טעמים משפחתיים (רוצים להיות עם המשפחה), הם למעשה שופכים את התינוק עם המים מסיבה שהם רוצים להפעיל סעיף בחוק שמוציא את הענף כולו מיום שבת, כולל ליגות חובבניות, נוער, נערים וילדים . לא רק שזה מצריך כאמור הוצאה כספית עצומה (ואולי אף פגיעה בליגות נמוכות), זה גם צעד רדיקלי לחלוטין מצד אנשים שידעו היטב לאן הם נכנסים כשבחרו בדרך החיים הזו. אני חושב שיש אנטי אצל חלק מהאוהדים על היוזמה הזו בגלל הצעד הרדיקלי הזה של ניסיון שימוש בחוק גורף.

אף אחד לא מתפרץ לשום מקום, יש פה דיון לגטימי.

אתה שוב מתאר את זה כסוג של טאבו , אני יכול להבין אבל בוא נגיד שצריך קצת פרופורציות.

נניח ואני זורם איתך שזה דת שנוצרה, תעמיד ממול את השבת ונראה לי שלפי איך שרשמת אתה מבין שזה לא כוחות.

עכשיו זה לא שמישהו מבקש לסגור את הכדורגל, סהכ לפתוח את הספורט הכי פופולארי בארץ למגזר לא מבוטל שיוכל לקחת חלק.

כשבחונים את הפיתרונות רואים שזה אפשרי, לראייה "שבת של כדורגל" של הליגה הראדונה היתה במשך שנים קודש הקודשים של הדת שתיארת שלשיטתך .

ובשביל מה? בשביל רייטינג..

אז הדת הזאת כבר עברה רפורמה ואפילו יצאה מזה חזקה יותר כשהרבה יותר אוהדים מגיעים למגרשים.

פעם אמרו שאם זה לא בשבת אז אוהדים לא יגיעו, מאז כל המשחקים המרכזיים משוחקים בימי ראשון/שני והשיאים רק נשברים ביציעים.

בסדר, בכייף לפתוח.

אבל הדיון של השחקנים מול מקבלי ההחלטות הוא לא על לפתוח-

הם עורכים על אסור ומותר.

איסור בשבת.

איסור העסקה.

מניעת חילול שבת.

ככה לא מגשרים ומפשרים.

אין פה שיח מקרב, אלא יוצר אווירה של נגד.

אם הייתי רוצה להתפשר הייתי מבקש לערוך 2 משחקים בחמישי בערב ושישי בצהריים.

סוג של יום חופשי.

חיילים בבית.

ומאפשר גם לדתיים.

עדיף בעיניי הרבה מכדורגל מאוחר בלילה ערב לפני יום עבודה/לימודים.

חמישי בערב (בימים שאין מכבי) או שישי בצהריים זה חלום. בשביל לשחק שישי צהריים יצטרכו להתחיל מוקדם (12 או 13, ובתקופות מסוימות חם מידי) אבל מבחינתי? שישי צהריים זה חלום.

זה נכון,אני לא רואה סיבה שכל מה שקשור לילדים יעבור להיות אזורי , זה עניין של החלטה שתטיב עם קבוצות דתיות במחיר קטן יחסית.

בקשר למשחקי בוגרים, כבר היום חלק מהמשחקים לא בשבת, אז זה מגוכח להגיד שכדורגל חייב להיות בשבת, בטח כשהמשחקים הגדולים כבר שנים לא בשבת.

גם היום זה איזורי עד הנוער (ברמות שונות). הבעיה בגילאים האלה היא גם תאורה כמו שהוזכר כאן. בשיטת פייגלין פשוט יוכלו להעמיד תקציבים לזה ברמה איזורית, אבל זה עדיין בעיה וגם הוצאה גדולה ומיותרת בראייה אובייקטיבית.

ומשחקי הליגות הנמוכות משוחקים בעיקר בשבת, אי אפשר להתעלם מזה. לכולם פחות או יותר יש עבודה נוספת, אין ממש ברירה.

1 דיבורים על מודל אזורי בהתנהלות זה חלומות באספמיה. לא רלוונטי לימינו.

2. ה"מבול" מוכיח שגם אם מוציאים את הספורט מהשבת, לרמה המקצוענית אנשים דתיים בספורט לא מגיעים, או שמגיעים בכמויות זעומות ביותר. זה כמובן לא סותר את הטענה לפיה מגיע גם לקהל הדתי להנות (אם כי אני ממש לא בטוח שהגידול, אם קיים בכלל בקהל, נובע מכך שהליגה פחות משוחקת בשבת. זה לא שהייתה קפיצה בשנים הראשונות שהתחילו לשחק לא בשבת למשל).

3. הביקורת בהחלט רלוונטית בעיניי. או שאתה שומר, או שאתה לא. אתה לא יכול לשמור באזור הנוחות שלך ולדרוש שיעשו שינוי רדיקלי שיעלה הון תועפות למשלם המיסים מחד, ומאידך לא לשמור אם יש לך למשל אחלה הצעה לחו"ל או אחלה חוזה בליגה בעידן הנוכחי.

אני לא מכיר את החוק לפרטיו ולכן אני לא מצדד בו, אני הגבתי פה לנושא העקרוני ולפטרנות שצעקה פה מכל מקום.

"המבול" לא הוכחה לכלום, כמו שאתה בעצמך ציינת, יש ילדים ויש אוהדים ומספיק שחקנים שרוצים לא לשחק בשבת, זה מספיק, לא צריך "מבול".

הביקורת על שכטר רלוונטית, עצם הדילמה שמעמידים שבת מול קריירה גם למי שכבר שם ובעיקר למי שנמצא בתחילת הדרך זב לא לגיטימי

תומכי החוק אומרים שמאחר והעניין לא קיבל מעולם פטור ואישור , הרי שכל הענף לא חוקי אם הוא משוחק בשבת ולכן יש להחיל את החוק ומכאן- עצירה אוטומאטית של כל פעילות של כדורגל בשבת בכל הרמות. בשביל להחריג את זה ולהתיר פעילות כדורגל, אם אתה מפעיל את החוק כפי שהם רואים זאת, צריך אישור חריג.

המבול הוא הוכחה לטענה של "היינו מקבלים שחקנים דתיים אם לא היה כדורגל בשבת". לא יותר, ולא פחות.

לגביי הסיפא- זה בהחלט לגיטימי ברגע שהעותר רוצה לסגור את הענף כולו מטעמים הלכתיים שעה שהוא נמצא כמקצוען כבר כמה שנים בעולם שהוא ידע איך הוא מתנהל ושעה שהוא רוצה , כאמור, לסגור את הענף כולו ולא רק את הליגה המקצוענית בה הוא משחק תוך הפעלת מערכת חוקים גורפת.

לאיפה רצת?

הפיתרון האזורי לא מצריך שום דבר לוגיסטי, ובקשר לבוגרים כבר הגבתי שכבר היום לא משחקים בשבת, אז אין פה שום דבר שלא אפשרי.

אין לי מושג מה זה הפתרון האזורי, וגם ככה הוא לא ישים כי הדיבור הוא הכל (קרי: להמשיך במצב הקיים) או כלום (לאסור את זה בחוק).

באשר למפקד שעשית לשחקני הכדורסל, הגבתי ואני אומר שוב, אתה לא יודע וגם אני לא כמה שחקני כדורסל שומרים שבת, לספור כיפות זאת לא בדיוק הנוסחה הנכונה.

ולא התייחסת לכך שבכדורסל בניגוד לכדורגל יש לדתיים המון קבוצות ילדים שמשחקות בכל המסגרות.

ויש את האוהדים הדתיים שאינם נפגעים בניגוד לכדורגל.

אז הבאת את ה"סל" כדוגמה לכך שהדתיים לא באמת משתלבים רק בגלל שאתה לא רואה כיפות בליגה הראשונה, זה לא רציני.

אני דווקא יודע, מהסיבה הפשוטה שאני מכיר לא מעט אנשים מהתחום גם כיום וגם לאורך השנים. כמות שומרי השבת בליגה המקצוענית בארץ לאורך השנים היא זעומה ביותר, חרף העובדה שכדורסל לא משוחק בשבתות כבר 42 שנה. לגביי אוהדים וילדים- לא אמרתי אחרת (אם כי כאמור, בליגה העליונה בכדורגל כבר פחות נפגעים מבעבר). זה עדיין לא סותר את העובדה שלפי תקדים הכדורסל ככל הנראה לא נראה מבול של שחקנים שומרי שבת בליגה הבכירה.

הביקורת שלך על שכטר ודומיו ממש לא במקום,

א. כי שחקנים דתיים ששומרים שבת בלי פשרות לא יכולים להיות שחקנים מקצועיים ואז אתה מספר על "שומרי השבת" מכאלה שהם לא בדיוק מקפידים.

אי אפשר גם ליצור בעיה ואז להוכיח מתופעןת הלוואי שלה שאתה צודק.

ב.עצם זה שאתה מנתח את ההתנהלות של שכטר ובוחן את רמת הדתיות שלו אל מול הקרירה היא לא לגיטמית בעייני

ביקורת היא תמיד במקום כל עוד היא עניינית. שחקן לא יכול לטעון שהוא לא רוצה לשחק בשבת בגלל ענייני מסורת ודת אבל מצד שני לחתום על חוזה בחו"ל בהזדמנות הראשונה , שם הוא יחלל שבת כמו פנתר. זו סוג של צביעות בעיניי או פשוט לעשות לעצמך הנחה כאשר מחד לדרוש לעשות שינוי רדיקלי שיעלה לא מעט כסף בשם ענייני דת שפלוני אלמוני מקפיד עליה, אבל אם יש לו הזדמנות לשחק בחו"ל הוא יקפוץ עליה גם אם הוא יחלל שם שבת כל ספ"ש כמעט.

רק למה אדום, בחיאת חתול?

ממליץ לך לעבור על מה שאתה רושם לפני שאתה שולח.

הלו, אתה אמנם דתי אבל לפחות הפעם אל תגזימו עם הדרישות.

תכף תמליץ לי גם לחשוב לפני שאני כותב.

אם השחקנים שהגישו את העתירות והתחילו את הויכוח הזה, היו יודעים שאשכול בנושא יגרור כל כך הרבה מלל, כנראה שהיו חוזרים בהם ומבטלים את כל העניין..

המודל הישראלי הוא הקשה ביותר כי זה לא ישים להפוך את ראשון ליום שבתון.

גם ככה 50% לא עובדים גם בשישי.

שבוע עבודה של ארבעה ימים זה לא הגיוני.

נראה לי שרמת הדיון שהיית פה לרוב(לא כל הזמן) היא הוכחה למה שאמרתי לפני כמה עמודים שאני לא רוצה ולצערי בגלל שזה בא ממקום של ענווה ולא רוצה מריבות ילדותיות תחת מקלדת.

אבל קשה לי לא להגיב לקצת דברים חייב להודות.

בנוגע לעניין האזורי וישימותו אתמול בחיפה שהיינו גיליתי ששם יש תחב"צ 24\7(המטרונית) ובאמת שלא מפריע לי כדתי(ולא אמור לדעתי).

חתול צהוב, אתה אומר עובדות כשאתה פשוט לא יודע לצערי, אני וכל חבריי דתיים גדלנו בחוג כדורסל קטסל וילדים, נכון לא יצא מאיתנו שפר הבא אבל גם לנו הגיע , ממתי ללכת לשחק כידלד כדורסל גם בליגה הוא שווה רק אם יוצא משם שפר, בסוף זה גם חוג ואחלה של דבר לילדים ונוער לעשות מעבר לשעות ביה"ס, לא הכל כ"כ הישגי החיים.

העובדות לגבי שחקנים דתיים אינה בוודאות כזאת נכונה וכבר באחת ההודעות הראשונות שלי הראתי מבדיקה קטנה שיש כמה כוכבי כדורסל שהגיעו\נמצאים במחוזות הדתיים.

עוד אנקדוטה-שמתי לב שבוע שעבר ושכחתי לכתוב את זה שיש שופט דתי בליגת העל בכדורסל היום.

עוד עובדה שאתה מציג היא כמות הקהל שמגיע זה פשוט שטויות אני אתמול הייתי בסמי עופר, לפני שבועיים מול אנאדולו אפס, הרבה כיפות, לא הרוב בכלל, אפילו לא כמו בה"ד 1 מחד או גבעת שמואל מאידך אבל עדיין לא כמות שאפשר לבטל וקצת לזלזל כמו שאתה עושה.

עוד עובדה שמוזרה לי אני רק שואל איני יודע, כל עניין התאורה במגרשים נראה לי אידיוטי, הרי ילדים ובעיקר נוער מתאמן ביום יום בשעות אחה"צ אחרי הלימודים שברוב שלבי העונה השעון הוא שעון חורף שבו החושך הוא כבר סביב 17:00 כך שנראה לי מגוחך שיש קבוצות שאין להם תאורה במגרש אלא אם הם משחקות נטו בשבת, למה שאר השבוע אי אפשר לעשות חוגים\אימונים כזה מוקדם, לדעת מתי ילדים\נוער הולכים לחוגים זה אני יודע ברוך ה' יותר מידי.

בסוף אנחנו עם אחד וצריך לפתור בינינו, אני מבחינתי אם באמת רוב העם(וכנראה שזה ככה) יהיה בעד כדורגל בשבת תפדל ושזה מה שיקרה. אני חושב שהרבה שומרי מסורת כמוני מצפים לאיזשהי התחשבות שלא בטוח קיימת לצערי. זכותם של החילונים. אני כן מאמין בשלטון הרוב במקרה הזה(ולא רוב של איזה מישו מהפורום(או הפורום עצמו) שכנראה חברים שלו והוא דיי דומים).

תומכי החוק אומרים שמאחר והעניין לא קיבל מעולם פטור ואישור , הרי שכל הענף לא חוקי אם הוא משוחק בשבת ולכן יש להחיל את החוק ומכאן- עצירה אוטומאטית של כל פעילות של כדורגל בשבת בכל הרמות. בשביל להחריג את זה ולהתיר פעילות כדורגל, אם אתה מפעיל את החוק כפי שהם רואים זאת, צריך אישור חריג.

המבול הוא הוכחה לטענה של "היינו מקבלים שחקנים דתיים אם לא היה כדורגל בשבת". לא יותר, ולא פחות.

לגביי הסיפא- זה בהחלט לגיטימי ברגע שהעותר רוצה לסגור את הענף כולו מטעמים הלכתיים שעה שהוא נמצא כמקצוען כבר כמה שנים בעולם שהוא ידע איך הוא מתנהל ושעה שהוא רוצה , כאמור, לסגור את הענף כולו ולא רק את הליגה המקצוענית בה הוא משחק תוך הפעלת מערכת חוקים גורפת.

הגענו לעתירה הזאת כי כל הגורמים שהיו צריכים למצוא פתרונות נכשלו, עכשיו בג"צ יכריע אם יש הייתר או שלא, אני מהמר שבגץ לא יפסיק את הכדורגל, אבל בכל מקרה ככה או אחרת צריך לפתוח את זה לכולם.

"המבול" מיצינו

לגביי שכטר , אני חוזר על עצמי, זכותך לבקר שחקן ששיחק בשבת ופתאם לא בא לו ובנתיים הוא ממשיך לשחק בשבת .

עם זאת עצם הדילמה בין קריירה לבין שבת במדינה שחרטה על דגלה "יהדות" כערך מרכזי זו הבעיה

נראה לי שרמת הדיון שהיית פה לרוב(לא כל הזמן) היא הוכחה למה שאמרתי לפני כמה עמודים שאני לא רוצה ולצערי בגלל שזה בא ממקום של ענווה ולא רוצה מריבות ילדותיות תחת מקלדת.

אבל קשה לי לא להגיב לקצת דברים חייב להודות.

בנוגע לעניין האזורי וישימותו אתמול בחיפה שהיינו גיליתי ששם יש תחב"צ 24\7(המטרונית) ובאמת שלא מפריע לי כדתי(ולא אמור לדעתי).

חתול צהוב, אתה אומר עובדות כשאתה פשוט לא יודע לצערי, אני וכל חבריי דתיים גדלנו בחוג כדורסל קטסל וילדים, נכון לא יצא מאיתנו שפר הבא אבל גם לנו הגיע , ממתי ללכת לשחק כידלד כדורסל גם בליגה הוא שווה רק אם יוצא משם שפר, בסוף זה גם חוג ואחלה של דבר לילדים ונוער לעשות מעבר לשעות ביה"ס, לא הכל כ"כ הישגי החיים.

העובדות לגבי שחקנים דתיים אינה בוודאות כזאת נכונה וכבר באחת ההודעות הראשונות שלי הראתי מבדיקה קטנה שיש כמה כוכבי כדורסל שהגיעו\נמצאים במחוזות הדתיים.

עוד אנקדוטה-שמתי לב שבוע שעבר ושכחתי לכתוב את זה שיש שופט דתי בליגת העל בכדורסל היום.

עוד עובדה שאתה מציג היא כמות הקהל שמגיע זה פשוט שטויות אני אתמול הייתי בסמי עופר, לפני שבועיים מול אנאדולו אפס, הרבה כיפות, לא הרוב בכלל, אפילו לא כמו בה"ד 1 מחד או גבעת שמואל מאידך אבל עדיין לא כמות שאפשר לבטל וקצת לזלזל כמו שאתה עושה.

עוד עובדה שמוזרה לי אני רק שואל איני יודע, כל עניין התאורה במגרשים נראה לי אידיוטי, הרי ילדים ובעיקר נוער מתאמן ביום יום בשעות אחה"צ אחרי הלימודים שברוב שלבי העונה השעון הוא שעון חורף שבו החושך הוא כבר סביב 17:00 כך שנראה לי מגוחך שיש קבוצות שאין להם תאורה במגרש אלא אם הם משחקות נטו בשבת, למה שאר השבוע אי אפשר לעשות חוגים\אימונים כזה מוקדם, לדעת מתי ילדים\נוער הולכים לחוגים זה אני יודע ברוך ה' יותר מידי.

בסוף אנחנו עם אחד וצריך לפתור בינינו, אני מבחינתי אם באמת רוב העם(וכנראה שזה ככה) יהיה בעד כדורגל בשבת תפדל ושזה מה שיקרה. אני חושב שהרבה שומרי מסורת כמוני מצפים לאיזשהי התחשבות שלא בטוח קיימת לצערי. זכותם של החילונים. אני כן מאמין בשלטון הרוב במקרה הזה(ולא רוב של איזה מישו מהפורום(או הפורום עצמו) שכנראה חברים שלו והוא דיי דומים).

כבר אמרתי יותר מפעם אחת - כן, זה נותן אופציה לילדים דתיים לשחק, בהחלט. ועדיין - לרמה המקצוענית כמות השחקנים הדתיים שמגיעה היא זעומה ביותר. ככה יהיה גם ככל הנראה בכדורגל. שים לב- זה לא אומר שאני טוען ש"לילדים הדתיים לא מגיע" ו"לקהל הדתי לא מגיע" ו"בגלל זה לא מגיע שנוציא את הכדורגל משבת", אלא זה בסה"כ בנוגע לטענה לפיה עולם הכדורגל יקבל תוספת גדולה של שחקנים מקצועניים במצב כזה.

לגביי כמות שחקני הכדורסל שומרי השבת - שוב, מאחר ואני מעורה קצת בעולם הכדורסל אני יודע את הנתונים. והם זעומים ביותר , בטח לאור התעניינות המגזר הדתי לאומי בתחום הכדורסל.

לגביי הקהל? איפה זלזלתי לגביי הקהל?

לגביי תאורה: תפריד בין תאורה של אימון לתאורה תקנית בשביל משחק. שני דברים שונים . וזה לא רק לגילאי ילדים/נערים/נוער אלא גם לליגות נמוכות שמשחקות תמיד בשבת באור יום כאשר אחת הסיבות המרכזיות לכך היא מחסור בתאורה תקנית.

דבר ראשון נשמע הזוי ובדיחה שהתאורה אפשרית לאימון ולא תקנית למשחק, הרי באימון עושים הרבה אקטים שדומים למשחק או משחק ממש, איך זה שאוהבים להנציח את הבלוף ומחליטים להגיד שבגלל זה ישחקו בשבת אין לי הסבר חוץ מרצון עז למצוא תירוץ מטומטם, תשקיעו קצת כסף אם אכן זה נכון, השקיעו 800 מיליון עד כביש עוקף חווארה בטוח גם יש לזה, ממש קטע העניין הזה.

אוקיי אז לא בטוח יצאו שחקנים מקצוענים זה לא העניין, לדעתי צריך לקחת את העניין בשלוש רבדים של חשיבות, רובד ראשון הענף בכללותו שרובו המוחלט הוא לא המקצועני, מהילדים עד הליגות הנמוכות, רובד שני הוא הקהל, רובד שלישי הוא השחקנים המקצועניים שהם בסך הכל השואו ודעתם אומנם יפה וחשובה אך ללא ספק אחרונה במדרג של השאלה האם יהיה כדורגל בשבת.

דבר ראשון נשמע הזוי ובדיחה שהתאורה אפשרית לאימון ולא תקנית למשחק, הרי באימון עושים הרבה אקטים שדומים למשחק או משחק ממש, איך זה שאוהבים להנציח את הבלוף ומחליטים להגיד שבגלל זה ישחקו בשבת אין לי הסבר חוץ מרצון עז למצוא תירוץ מטומטם, תשקיעו קצת כסף אם אכן זה נכון, השקיעו 800 מיליון עד כביש עוקף חווארה בטוח גם יש לזה, ממש קטע העניין הזה.

אולי נשמע הזוי או בדיחה אבל כן - יש הבדל בין תאורת משחק לפי החוקה לבין תאורה שמשתמשים בה באימונים, חד משמעית (אגב, גם בכדורסל יש תקן לתאורת משחק שלא חל על אימונים...).

שורה תחתונה

לדתיים פה, אני סוג של מסורתי אז אני חייב לשאול ..

יש לכם אלטרנטיבה טובה? אל תדברו רק על הליגות הגבוהות שהמשכורות(לא בכל הקבוצות הלאומית) נותנות בסיס קיומי לכדורגלן..אני מדבר על הליגות הנמוכות, שבמיעוט מגרשים והמון משחקים וליגות, צריכות להתחיל את הליגות מ8 בבוקר ובנוסף רוב השחקנים עובדים בעבודה רגילה נוספת חוץ מכדורגל, ועוד לא ציינתי את הנערים וכ'ו אין אלטרנטיבה לא לשחק בשבת כרגע אלא אם יעשו את ראשון כמנוחה ואז הכל יפתר.

שורה תחתונה

לדתיים פה, אני סוג של מסורתי אז אני חייב לשאול ..

יש לכם אלטרנטיבה טובה? אל תדברו רק על הליגות הגבוהות שהמשכורות(לא בכל הקבוצות הלאומית) נותנות בסיס קיומי לכדורגלן..אני מדבר על הליגות הנמוכות, שבמיעוט מגרשים והמון משחקים וליגות, צריכות להתחיל את הליגות מ8 בבוקר ובנוסף רוב השחקנים עובדים בעבודה רגילה נוספת חוץ מכדורגל, ועוד לא ציינתי את הנערים וכ'ו אין אלטרנטיבה לא לשחק בשבת כרגע אלא אם יעשו את ראשון כמנוחה ואז הכל יפתר.

לעניות דעתי כן ולא, אם באמת זה כזה מסובך עניין התאורה צודק עד עניין יום ראשון , אם לא, לא יקרה כלום לשחק בערבים ומוצ"שים(שיכול להיות שחילול שבת שלפני המשחק יהיה איזה שהיא פשרה כדי שיוכלו גם לשחק בשבת בשעות נורמאליות וגם שהדתיים יוכלו להגיע).

לגבי הקהל, הגיעו אתמול 25 אלף לטדי(המשחק עם הכי הרבה קהל העונה?), סתם שני, אני דיי בטוח שבשבת ב16:00 לא היה יותר אנשים אם לא הרבה פחות.

לעניות דעתי כן ולא, אם באמת זה כזה מסובך עניין התאורה צודק עד עניין יום ראשון , אם לא, לא יקרה כלום לשחק בערבים ומוצ"שים(שיכול להיות שחילול שבת שלפני המשחק יהיה איזה שהיא פשרה כדי שיוכלו גם לשחק בשבת בשעות נורמאליות וגם שהדתיים יוכלו להגיע).

לגבי הקהל, הגיעו אתמול 25 אלף לטדי(המשחק עם הכי הרבה קהל העונה?), סתם שני, אני דיי בטוח שבשבת ב16:00 לא היה יותר אנשים אם לא הרבה פחות.

זו נגיד גניבת דעת, תקבע משחק בינינו לבין ב"ש בסמי עופר בשבת ב-12 בצהריים ותראה 30 אלף איש.

אתמול באו צופים כי זה משחק גדול, לא כי הוא ביום חול.

תתמודד מול הטיעון במקום סתם לצעוק גניבת דעת.

אם הייתי רושם רק שאתמול היו 25 אלף צופים אכן זה היה גניבת דעת, אבל רשמתי גם שלדעתי וגם מניסיון אפשר לראות את זה, הכמויות בשבתות לא יותר טובות אם לא יותר גרועות מבחינת כמות צופים ואני לא חושב וכמעט בטוח שמכבי-ב"ש בשבת ב12 לא יביא יותר צופים מראשון-שני ב9.

וברור שיש אנשים ששבת יותר נוחה, ויש כאלו שלא, יש משפחות שישי נוסעות לטייל או וואטאבר הבעל צריך להיות עם הילדים והוא לא לוקח אותם אלא יילך רק לבד ואז רק אמצ"ש נוח לו. מה שצריך לראות את הכולל, יכול להיות שבכולל הרוב בעד כדורגל בשבת אבל מבחינת כמויות השבת לא מביאה יותר אם לא פחות . כי האנשים שרוצים שבת מגיעים בדרך-כלל גם אמצ"ש פלוס דתיים(ולא בניגוד אליכם אני לא חושב שמי שאומר שצריך שבת והולך גם בראשון הוא צבוע כפראפרזה על מה שאתם אומרים על השחקנים שלא רוצים לשחק בשבת אבל בסוף משחקים כמו גדולים).

אף אחד לא מדבר על שבת ב-12, אבל לחשוב שמשחק בשבת אחה"צ, משחק גדול, לא יביא אותה כמות זו טעות.

עברנו כאן המון משחקים כאלה שהיו מפוצצים בשבתות בצהריים ואחה"צ, כולל בימים חורפיים עם חרא מזג אוויר ועם חרא של מתקנים לעומת היום.

(זה אגב לא טענה בעד או נגד שבת, אלא פשוט לגביי קהל שמגיע בשבת).

אף אחד לא מדבר על שבת ב-12, אבל לחשוב שמשחק בשבת אחה"צ, משחק גדול, לא יביא אותה כמות זו טעות.

עברנו כאן המון משחקים כאלה שהיו מפוצצים בשבתות בצהריים ואחה"צ, כולל בימים חורפיים עם חרא מזג אוויר ועם חרא של מתקנים לעומת היום.

(זה אגב לא טענה בעד או נגד שבת, אלא פשוט לגביי קהל שמגיע בשבת).

דבר ראשון זה מה שהוא רשם לא אני וחבל שאתה לא קורא את מה שאנשים כותבים.מה גם שזה שולי לדיון.

כרגע אין שום הוכחה באמת שמגיעים יותר בשבת, שום. מה שכן יש הוכחה וזה שבאמצ"ש\מוצ"ש אנשים באים והאיצטדיונים לא ריקים. וברור לי שיש חיילים ומשפחות שיותר קשה להם או לא מתאפשר אבל גם יש המון לכיוון ההפוך.