Jump to content

ערן זהבי - הביוגרפיה - לאחר קריאה

forza

Recommended Posts

כוסאמא של דורה האפס הזה

שיחת טלפון רגע לפני סוף 2016 נתנה לו קצת נחת. הנציגה שהזמינה אותו לטקס נבחרי השנה של משרד התרבות והספורט בישרה לו שיקבל את פרס כדורגלן השנה בטקס שייערך בתיאטרון הבימה. זה היה ערב חזרתו לסין, אבל בשביל כבוד כזה שווה לאשר הגעה. הוא הזמין את בני משפחתו ולא גילה להם שהוא עומד לזכות. הוא רצה שיתרגשו, אף על פי שכבר הספיק לקטוף את הפרס בשלוש השנים הקודמות.

בכניסה הבחינה אתי זהבי באליניב ברדה, קפטן הפועל באר־שבע. "מה הוא עושה כאן?" שאלה בלחש את שי. "לא יודעת", ענתה אשתו. בשנים האחרונות לא קרה שכדורגלנים שלא זכו בפרס הגיעו לתת כבוד.

ערן ומשפחתו התיישבו בתוך האולם. הטקס התחיל. כשראה את שרת התרבות והספורט מירי רגב יושבת ליד אלונה ברקת, הבעלים של הפועל באר־שבע, משהו הרגיש לו מוזר. כשברדה קם מכיסאו והלך אל מאחורי הקלעים, בני המשפחה החלו להבין שמשהו אכן לא בסדר. כשברדה נקרא לעלות אל הבמה כדי לקחת את הגביע הצנוע, זהבי ניסה לקום ממקומו ולהסתלק. שי לא נתנה לו. "הנזק רק יהיה גדול יותר", אמרה.

הבחירה שהגדיר כהזויה כלל לא הייתה האישיו, לטענתו. הוא הרי שמע מהנציגה שהוא מגיע לאסוף את הפרס. הוא לא הבין מדוע הוזמן לאירוע והצליח לחשוב על שני תרחישים: או שההזמנה הייתה מפוברקת כדי למשוך אותו לטקס, או שמדובר בקנוניה. שני התרחישים גרמו לו להזיע, ועוד במסדרונות הבימה הוא החל לקלל. כך גם כשנהג הביתה וניסח לעצמו בראש את הפוסט שהעלה מאוחר יותר:

"...בחירת הקהל בי לשחקן השנה שונתה על ידי הוועדה. למה? אין לי מושג, והאמת, זה גם לא מעניין... שנה מלאה בריגושים ובהישגים מסתיימת בהחלטה פוליטית מנותקת מבחירת הקהל מסיבה לא ברורה..."

למחרת בבוקר, בזמן שהיה בטיפול שיניים, צילצל הטלפון וגרם לטוחנות שלו לכאוב עוד יותר. על הקו הייתה השרה מירי רגב. "לא ידעתי שאתה מרגיש ככה", אמרה לו. הוא הטיח בה את מה שחשב; תהה מדוע לא נבחר, ובעיקר מדוע נאמר לו שכן נבחר. העניין בבדיקה, השיבה רגב והוסיפה: "הוועדה בחרה את ברדה פה אחד על פי הקריטריונים..."

"רגע, עצרי", הוא קטע את השרה. "איזה קריטריונים?" התעצבן עוד יותר. "אל תערבבי אותי – תגידי לי באיזה קריטריון ברדה עולה עליי? את יודעת כמה גולים הוא כבש ב־2016?!"

למחרת, כשכבר היה בסין, התקשרה רגב שוב. העובדות אותן עובדות, בישרה לו. "נציגה מערוץ הספורט הראתה לי את התפלגות הצבעות הקהל, זה לא הגיוני", אמר זהבי.

"אני אבדוק את הדוח", אמרה רגב.

"זו שערורייה".

רגב לא חזרה אל זהבי, ששכח בינתיים מהסיפור. העצבים, כרגיל, הומרו ברצון עז להוכיח.

הבחירה ההיא בברדה הייתה אקט כ"כ הזוי. האיש אפילו לא היה ה-שחקן של ב"ש באותה עונה (מליקסון ואוגו היו משמעותיים ממנו). שחקן העונה שבחצי ממשחקי הפלייאוף, המאני טיים, פותח על הספסל.

עשו ג'סטה למשפחת ברקת עם עוד תואר

משפחה שמקורבת להון-שלטון של הליכוד הרקוב

ככה זה שהבעל הוא אח של ניר ברקת שהוא אחד המעורבבים בליכוד.

וואלה ערן יצא גבר אחושרמוטה שצעק על מירי רגב , שרת הכפיים.

קראתי את הכתבה בידיעות שפורסם הפרק על המו"מ מול גולדהאר בקנדה. בזמנו רציתי להאמין שזה נעשה בצורה ג'נטלמנית.

שאלה למי שקרא את הספר - מה ההמשך ?

היה באמת ניסיון סופי להציע לערן הצעה נוספת שעה לפני העליה לטיסה לסין, שנפלה בגלל נושא הביטוח ?

הפעם האחרונה שערן דיבר עם מיץ' היתה שהוא טורק לו את הדלת בפרצוף ?

"שים את אלופת סין גוואנגז'ו אברדגרנדה במפגש של 5 משחקים נגד ב"ש או מכבי והן בחיים לא מנצחות אותה".

המממ סבבה

הם קבוצה טובה יותר ממכבי וב"ש

4 זרים ברמה של וואקמה פי 4 והסינים הכי טובים שיש.

הם לא שייכים לליגה הסינית מבחינת הרמה.

הסיפור עם הביטוח ביום של הטיסה נכון לפי הספר

אז ערן רצה להשאר ? או רצה ללכת ? או רצה להשאר אבל רק תמורת 1.4 מילארד ?

הם קבוצה טובה יותר ממכבי וב"ש

4 זרים ברמה של וואקמה פי 4 והסינים הכי טובים שיש.

הם לא שייכים לליגה הסינית מבחינת הרמה.

אז ערן רצה להשאר ? או רצה ללכת ? או רצה להשאר אבל רק תמורת 1.4 מילארד ?

נשמע שכבר סגרו על הכל והוא רצה להישאר והחליט לא לעלות לטיסה, אבל אז כשהוא קיבל את ההצעה הרשמית במייל היה שם סעיפים של מינימום דקות בעונה וביטוח אז הוא החליט בכל זאת לעלות על הטיסה. אפילו אומרים שם שהיה לו קונקשן והוא חשב שכשהוא יפתח את הטלפון בקונקשן יגידו לו שהסעיפים סודרו והוא יחזור לארץ.

חחח מי אמר את זה?

ערן, הוא גם אמר שהפועל של הדאבל היא הקבוצה הכי טובה שהוא שיחק בה.

לדעתי, מכבי של סוזה הייתה טובה יותר.

הפועל של אז היה להם כמה שחקנים בכושר שיא(ורמוט.שכטר,דה סילבה,אניימה) בתוספת של ליגה פח של 16 קבוצות אז זה נתן להם הרגשה ממש טובים.מכבי של סוזה או פאקו סביר להניח היו סוגרים את המשחק ומתסכלים אותם באמצע, לפי דעתי מתוך 3 זה היה 2-1 למכבי

נשמע שכבר סגרו על הכל והוא רצה להישאר והחליט לא לעלות לטיסה, אבל אז כשהוא קיבל את ההצעה הרשמית במייל היה שם סעיפים של מינימום דקות בעונה וביטוח אז הוא החליט בכל זאת לעלות על הטיסה. אפילו אומרים שם שהיה לו קונקשן והוא חשב שכשהוא יפתח את הטלפון בקונקשן יגידו לו שהסעיפים סודרו והוא יחזור לארץ.

ומינימום שערים\בישולים.

הביטוח היה החלק הפשוט.

בכל מקרה, אישית אני חושב שהוא לא היה נשאר פה כי ההצעה מסין באמת היתה גדולה עלינו.

הפועל של אז היה להם כמה שחקנים בכושר שיא(ורמוט.שכטר,דה סילבה,אניימה) בתוספת של ליגה פח של 16 קבוצות אז זה נתן להם הרגשה ממש טובים.מכבי של סוזה או פאקו סביר להניח היו סוגרים את המשחק ומתסכלים אותם באמצע, לפי דעתי מתוך 3 זה היה 2-1 למכבי

מה ליגה פח? בעונת דאבל שלהם חיפה היו עם אחוזי הצלחה מטורפים. את האליפות עם סוזה לקחנו במחזור ה 3 בניצחון בקרית אליעזר. מינואר זהבי סחב אותנו.

אה סליחה האמירה הפוכה אני דווקא כן מסכים איתו

היא קבוצה הרבה יותר טובה מאיתנו

מה ליגה פח? בעונת דאבל שלהם חיפה היו עם אחוזי הצלחה מטורפים. את האליפות עם סוזה לקחנו במחזור ה 3 בניצחון בקרית אליעזר. מינואר זהבי סחב אותנו.

בדיוק,לחיפה היו אחוזי הצלחה פסיכיים כי הם היו יותר יעילים מהפועל ואם לא הקיזוז חיפה חוגגת אליפות בסוף מרץ, ובגלל שהייתה לך ליגה גדולה ולהרבה קבוצות לא היה על מה לשחק אז הפועל נתנה נגדם קונצרטים. בעונה של סוזה זה שלא היה תחרות זה השפיע עלינו כי קשה מאוד להתחרות בעצמך

אברגרנדה לא רואה אותנו

אם הקבוצה של זהבי ניצחה אותם אז בטח שאנחנו ובש יכולים, אבל רגע, מה שזהבי עושה אף אחד לא יכול לעשות, רק הוא יכול לנצח את חבורת הגמדים שמחוזקת ב3 ברזילאים.

למי שיש "בהצדעה" יש שם שובר לספר ב35 שקל בסטימצקי (כולל הספר הזה)

http://www.behatsdaa.org.il/Business.aspx?catnumber=24129

תודה רבה, קניתי בזכותך

ערן רגיש מאוד לליגה הסינית. מיקאל ווידאר שגם שיחקו כאן ושם, אמרו שהישרטלית איכותית יותר משמעותית.

את זה אני לא מבין את ערן. הלך נטו בשביל הכסף, אני בטוח שהוא לא מכיר חצי מהקבוצות בליגה ואת רוב השחקנים בליגה הסינית. לא בושה להודות שהוא משחק בליגה חלשה.

את זה אני לא מבין את ערן. הלך נטו בשביל הכסף, אני בטוח שהוא לא מכיר חצי מהקבוצות בליגה ואת רוב השחקנים בליגה הסינית. לא בושה להודות שהוא משחק בליגה חלשה.

זה הבנאדם. הוא טוטאלי ואמוציונאלי. אם היה בגישה ש"לא בושה להודות"... הוא היה גם משחק ככה, כמו טבס ושאר הכוכבים. זה שהוא מחובר רגשית גורם לו לרצות ולהיות הכי טוב, לרצות להוכיח.

זה משהו שכולנו צריכים ללמוד, בכלל לחיים.

היא לא מהליגות החזקות באירופה, אבל מגזימים בארץ עם הרמה שלה

מכבי תא ובש לא לוקחים אליפות שם נקודה