Jump to content

ערן זהבי - הביוגרפיה - לאחר קריאה

forza

Recommended Posts

זאת דווקא הסיבה שאני רושם את מה שאני רושם, בטוח שהיו לו אחלה הצעות אבל הוא לא קיבל אותן ולכן הוא לא שם מבחינה מנטאלית אפילו בגיל ככ מתקדם.

ברקו הגיע לאנגליה בלי לדעת מילה באנגלית ומישהו שיחכה לו בשדה, רביבו לקח תארים בטורקיה והיה שם כוכב אחרי שהיה באחת הקבוצות המגניבות של ה90׳ בספרד, בן חיים עשה קריירה מפחידה בלי יותר מדי כישרון, עלרוזנטל ואבי כהן חבל לדבר בכלל.

הוא לא שם, גם אם הוא יצעק את זה עוד 40 פעם, לא בגלל הדרכון הוא לא בטופ של אירופה.

כל הדיבור על ברצלונה זה בהקשר של פאוליניו, שחקן ששיחק באברגרנדה בעמדה של ערן באר-אפ, ב 5 משחקים שיצא להם לשחק אחד מול השני אין ספק מי היה יותר טוב

כמו שאין ספק מי היה יותר טוב על בסיס שבועי בליגה הסינית

ופתאם זה פאוליניו שעובר לברצלונה. זה הכל. גם רביבו אגב אמר לפני 20 שנה את אותו משפט. קצת עלה לו לראש המלך שערים בסין אבל זה טוב שהוא מתחיל להבין שהוא חייב לעוף משם

רק שלא ברור איך הוא אמור להשתחרר מהחוזה שם.

אתם מבינים שאם זהבי היה נותן את השלוש וחצי שנים שלו במכבי חמש שנים אחורה בגיל הוא היה נמכר בקלות בסכום מפלצתי לקבוצה דרג שני באירופה.

מה שהכי מצחיק בקטע הזה שכמה ימים אחרי שהוא הוציא את הספר היה את הבלאגן עם הנבחרת, בקיצור, היה צריך להוציא אותו לאחר הפרישה שלו מהכדורגל בכללי לטעמי.

אתם מבינים שאם זהבי היה נותן את השלוש וחצי שנים שלו במכבי חמש שנים אחורה בגיל הוא היה נמכר בקלות בסכום מפלצתי לקבוצה דרג שני באירופה.

אנחנו דרג שני... (כל פעם זה נשמע מוזר יותר)

אין ספק שהוא היה משתדרג משמעותית מבחינה מקצועית.

אנחנו דרג שני... (כל פעם זה נשמע מוזר יותר)

אין ספק שהוא היה משתדרג משמעותית מבחינה מקצועית.

אנחנו דרג שני בליגה אירופית. זו לא הכוונה לדרג שני.

בפרק השלישי.

יגאל הלל הזה תותח.

הוא נרגע?

כשזהבי יצא לפלרמו הוא אמר שהוא המציא את ערן זהבי ומגיע לו כסף

ואמר שעשה פעם שחקנים גדולים ממנו כמו ברוך דגו

ועוד יעשה גדולים מזהבי

http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=99780&lang=HE

הוא נרגע?

כשזהבי יצא לפלרמו הוא אמר שהוא המציא את ערן זהבי ומגיע לו כסף

ואמר שעשה פעם שחקנים גדולים ממנו כמו ברוך דגו

ועוד יעשה גדולים מזהבי

http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=99780&lang=HE

כן, הגעתי לזה אחר כך.

שרף את עצמו, דווקא הסתמן כדמות מרגשת.

זאת דווקא הסיבה שאני רושם את מה שאני רושם, בטוח שהיו לו אחלה הצעות אבל הוא לא קיבל אותן ולכן הוא לא שם מבחינה מנטאלית אפילו בגיל ככ מתקדם.

ברקו הגיע לאנגליה בלי לדעת מילה באנגלית ומישהו שיחכה לו בשדה, רביבו לקח תארים בטורקיה והיה שם כוכב אחרי שהיה באחת הקבוצות המגניבות של ה90׳ בספרד, בן חיים עשה קריירה מפחידה בלי יותר מדי כישרון, עלרוזנטל ואבי כהן חבל לדבר בכלל.

הוא לא שם, גם אם הוא יצעק את זה עוד 40 פעם, לא בגלל הדרכון הוא לא בטופ של אירופה.

שמע גבר

זה שחקן שהביא אותנו לשיאים חדשים ובאמת שאני לא מבין מה האינטרס שלך להקטין אותו

הדברים שאתה כותב נשמעו הגיוניים לפני חלון ינואר בעונת אוסקר ואם אני לארג' אז אפשר להיות סלחני גם אם היית רושם אותו דבר לפני הקמפיין האירופי בעונה של סוזה

מכל הדברים שאני זוכר שרשמת אתה צדקת פעם אחת במה שרשמת על ורמוט כשהוא תפס את המקום של מיכה בהרכב

אבל זה שרשמת משהו אחד נכון וטעית במליון מקרים אחרים לא הופך אותך לגורו של תזונה נכונה

מה שמפריע זה שלא רואים אותך מסתייג באף תגובה שלך לא משנה כמה אתה טועה

אבל זה לא נכון. הוא כן רצה לעבור, זה ג'ורדי וגולדהאר שחסמו את רוב ההצעות, או שהן פשוט לא יצאו לפועל בסוף.

לופטגי למשל אמר לו שהוא רוצה אותו, ומבינים שערן כבר הסכים לעבור, אבל בסוף פוטר מפורטו.

בלי קשר לערן, אני ממליץ לך לקרוא את הספר. מביא המון מאחורי הקלעים של רגעים מרגשים במכבי. הספר גם לא מוציא אותו צדיק, יש רגעים לא יפים של ערן, אז בטח גם תאהב את זה.

מצטער לבאס אותכם חברים, אני באמת שחולה על ערן כשחקן, הוא מטורף, הוא שחקן מצויין.

אבל הבן אדם רואה רק כסף בשורה תחתונה, בא למכבי בהתחלה בגלל שהציעו לו יותר, הלך לסין כי שמה באמת הכסף הגדול. אתם יכולים לצטט אותי עם 20 אלף הסברים, אבל אלה עובדות.

תרצו או לא תרצו.

נכון, זאת עובדה שהוא עזב את מכבי כי בסין משלמים לו סכומים שיסדרו את המשפחה שלו לכל החיים. לא ראיתי שמישהו הכחיש את זה.

מצטער לבאס אותכם חברים, אני באמת שחולה על ערן כשחקן, הוא מטורף, הוא שחקן מצויין.

אבל הבן אדם רואה רק כסף בשורה תחתונה, בא למכבי בהתחלה בגלל שהציעו לו יותר, הלך לסין כי שמה באמת הכסף הגדול. אתם יכולים לצטט אותי עם 20 אלף הסברים, אבל אלה עובדות.

תרצו או לא תרצו.

אבל גם כתוב שהוא כבר הודיע לכולם שהוא נשאר ואז על שטות זה נפל

תרצו או לא תרצו.

אני לא חושב שלמישהו יש ספק שערן בא למכבי בגלל כסף בעיקר, אבל צריך לזכור שהפועל לא רצתה או לא רצתה מספיק או שחקנים בהפועל לא רצו להחזיר את זהבי וזה נתן לזהבי עוד מוטביציה לחזור למכבי ולנקום בהפועל. אני מאמין שעוד שנתיים גם בפחות כסף הוא יעדיף אותנו מכל קבוצה אחרת במיוחד אחרי התקרית האחרונה בנבחר. החיבור שלו עם המועדון חזק מתמיד.

תרצו או לא תרצו.

נו ו...? הלוואי עלינו עוד כמה "שכירי חרב" כאלו. ערן התחבר למועדון מהר מאוד והוא כבר מזמן לא מוגדר כשכיר חרב אחרי כל מה שעבר פה והעביר אותנו. לא מבין מה הבעיה בלדאוג לביתך אחרי שהשיג איתנו מעל ומעבר.

הוא יכל ללכת לשחק באנגליה או במקום יותר טוב מסין בואו נגיד את זה ככה וגם בפן המקצועי, שמה הוא יכל לקבל סכומים לא רעים, לא סכומים כאלה שהוא יהיה רעב ללחם.

הוא יכל ללכת לשחק באנגליה או במקום יותר טוב מסין בואו נגיד את זה ככה וגם בפן המקצועי, שמה הוא יכל לקבל סכומים לא רעים, לא סכומים כאלה שהוא יהיה רעב ללחם.

אז אתה מתלונן על זה שלא עזב את מכבי בשביל אנגליה (שגם שם היה יכול להרוויח יותר מאשר במכבי) אלא לסין?

כן, הוא עזב את מכבי בשביל כסף ולא בשביל רמה יותר גבוהה, כי בגילו העדיף להפוך לסמל ולאגדה במכבי ולשבור שיאים על פני משהו שפחות מרגש אותו (וגם בסין, שעבר אליה בשביל הכסף, אמר שקורה שמתגעגע למכבי).

למה לי, כאוהד מכבי ת"א, צריך להפריע שהשחקן הכי גדול בהיסטוריה של הקבוצה שלי העדיף לכתוב פה היסטוריה ולא לעבור לסטוק שלא מרגשת אותו כדי שפרשנים יגידו שיותר טוב מחמד?

בכלל, למה כשלה טיסייה נשאר בסאותהמפטון או טוטי נשאר ברומא זה רומנטי, אבל כשזהבי נשאר במכבי זה פחדני? אני זוכר שבפורום של באזל כתבו על זה שנשאר אצלנו שכנראה יש שחקנים שעדיין נאמנים לקבוצות שלהם או משהו כזה. הלוואי שכל השחקנים בעולם היו בוחרים לנסות להשאיר מורשת ייחודית משלהם על פני קריירה בנאלית שאף אחד לא יזכור בעוד 20 שנה.

איזה שער לדעתך יהיה חרוט טוב יותר בזיכרון של אנשים בישראל, בניון בברנבאו או זהבי בבאזל? איזה שער יהיה חרוט יותר בזיכרון של אוהדי הקבוצה שבמדיה הובקע, בניון בברנבאו אצל אוהדי ליברפול, או זהבי בבאזל אצל אוהדי מכבי? מגוחך להגיד שהוא פחדן או חסר אמביציה כשהוא העז להחליט שהוא שובר את שיא השערים שהובקע בעונה, שיא המשחקים הרצופים בהם הבקיע, ולוקח את מכבי לבדו לצ'מפיונס ליג.

לבקר את ערן שלא עבר לאירופה זאת חתיכת כפיות טובה. צריך להגיד לו תודה על זה שהעדיף להישאר איתנו, ולהעריך את החשיבות בכך ששחקן ברמתו התעקש שמאושר במכבי וזה מספיק טוב לו, כי אנחנו מועדון מספיק גדול. הוא נתן לנו גאווה ואינספור זכרונות, ובשבילי לפחות זה שווה יותר ותורם לכדורגל הישראלי יותר מאשר לראות כותרת "ליגיונרים: זהבי כבש נגד סוונזי". לא מאשים אחרים שלא ניסו לכתוב היסטוריה בלתי-אפשרית, זה בכל זאת בלתי-אפשרי ורק ערן יכול.

הפסקה האחרונה שלך נכונה אבל אי אפשר להשוות בין השער של זהבי לבניון.

בניון כבש במשחק שבערך 100 מיליון איש ברחבי העולם צפו בו ו 10 מיליון או יותר אוהדי ליוורפול ברחבי העולם קצפו משמחה,יחד עם כמעט כל ישראלי שצפה במשחק שזה עוד מיליון איש בערך. רגע שיא לכדורגלן ישראלי לכבוש במעמד כזה ובמשחק כזה. הגול של זהבי הרגיש לנו כמו התערבות אלוהית, אבל לא איזה הישג או שיא ומעמד יוצא דופן.

יש תפיסה כזו שיחס הגומלין בין קהל ל"ליגיונר" הוא אנחנו נעריך אותך ונשב בצורה פרובינציאלית לצפות בשידורים של הקבוצה שלך מול קבוצה אחרת (שכמובן לא היינו צופים במשחק אם אתה לא שם) אז לך תביא כבוד בבקשה לעם ישראל, קבוצה טובה יותר ליגה טובה יותר והצלחות בבקשה. התחושה שזהבי דורש הרבה כבוד וכל מה שהוא עושה זה לתת גולים בליגה הסינית החלשה, תמורת חוזה המיליונים, ששאר הכוכבים שמקשטים אותה לא מתאמצים או מתעניינם בה אפילו. אם תשאל את פאטו באיזה מקום בטבלה הקבוצה שלו אז הוא לא יודע. אני אישית ראית את אובפמי מרטנס עושה קעקוע ענק בבטן יום לפני משחק והבנאדם כבר 3 שנים לא נרדם לפני 4 בבוקר.

כל זה לא שולל שאני חולה על זהבי והייתי מוכן עכשיו לעשות טרייד עם גואנגז'ו של זהבי תמורת מיכה + הכלייה שלי.

אז אתה מתלונן על זה שלא עזב את מכבי בשביל אנגליה (שגם שם היה יכול להרוויח יותר מאשר במכבי) אלא לסין?

כן, הוא עזב את מכבי בשביל כסף ולא בשביל רמה יותר גבוהה, כי בגילו העדיף להפוך לסמל ולאגדה במכבי ולשבור שיאים על פני משהו שפחות מרגש אותו (וגם בסין, שעבר אליה בשביל הכסף, אמר שקורה שמתגעגע למכבי).

למה לי, כאוהד מכבי ת"א, צריך להפריע שהשחקן הכי גדול בהיסטוריה של הקבוצה שלי העדיף לכתוב פה היסטוריה ולא לעבור לסטוק שלא מרגשת אותו כדי שפרשנים יגידו שיותר טוב מחמד?

בכלל, למה כשלה טיסייה נשאר בסאותהמפטון או טוטי נשאר ברומא זה רומנטי, אבל כשזהבי נשאר במכבי זה פחדני? אני זוכר שבפורום של באזל כתבו על זה שנשאר אצלנו שכנראה יש שחקנים שעדיין נאמנים לקבוצות שלהם או משהו כזה. הלוואי שכל השחקנים בעולם היו בוחרים לנסות להשאיר מורשת ייחודית משלהם על פני קריירה בנאלית שאף אחד לא יזכור בעוד 20 שנה.

איזה שער לדעתך יהיה חרוט טוב יותר בזיכרון של אנשים בישראל, בניון בברנבאו או זהבי בבאזל? איזה שער יהיה חרוט יותר בזיכרון של אוהדי הקבוצה שבמדיה הובקע, בניון בברנבאו אצל אוהדי ליברפול, או זהבי בבאזל אצל אוהדי מכבי? מגוחך להגיד שהוא פחדן או חסר אמביציה כשהוא העז להחליט שהוא שובר את שיא השערים שהובקע בעונה, שיא המשחקים הרצופים בהם הבקיע, ולוקח את מכבי לבדו לצ'מפיונס ליג.

לבקר את ערן שלא עבר לאירופה זאת חתיכת כפיות טובה. צריך להגיד לו תודה על זה שהעדיף להישאר איתנו, ולהעריך את החשיבות בכך ששחקן ברמתו התעקש שמאושר במכבי וזה מספיק טוב לו, כי אנחנו מועדון מספיק גדול. הוא נתן לנו גאווה ואינספור זכרונות, ובשבילי לפחות זה שווה יותר ותורם לכדורגל הישראלי יותר מאשר לראות כותרת "ליגיונרים: זהבי כבש נגד סוונזי". לא מאשים אחרים שלא ניסו לכתוב היסטוריה בלתי-אפשרית, זה בכל זאת בלתי-אפשרי ורק ערן יכול.

זהבי שחקן ענק ויש חו גם אישיות מעוחדת של ווינר, הוא נכנס בקלות לטופ 3 שחקני מכבי שראיתי בעיניים ויש מצב שבמקום הראשון. יחד עם זאת, חהגיד על זהבי שהוא נאמן? נו באמת. הוא מעיד על עצמו שהוא שכיר חרב ועושה מה שטוב לו ולמשפחתו. וזה בסדר גמור אבל אל תנסה להפול אותו לאיזה סמל נאמנות למועדון (אם הוא באמת היה נאמן היה חוזר להפועל). אני מניח שזהבי בעצמו לא רוצה להיות כזה (לפי אין ספור דברים שאמר)

אויש נו... קטנוני משהו... חוץ מזה אני חושב שזה דיי ברור שכשיחזור המספר שלו...

נכון לעכשיו נראה הגיוני.. לך תדע מה יהיה עוד שנה-שנתיים..

זהבי שחקן ענק ויש חו גם אישיות מעוחדת של ווינר, הוא נכנס בקלות לטופ 3 שחקני מכבי שראיתי בעיניים ויש מצב שבמקום הראשון. יחד עם זאת, חהגיד על זהבי שהוא נאמן? נו באמת. הוא מעיד על עצמו שהוא שכיר חרב ועושה מה שטוב לו ולמשפחתו. וזה בסדר גמור אבל אל תנסה להפול אותו לאיזה סמל נאמנות למועדון (אם הוא באמת היה נאמן היה חוזר להפועל). אני מניח שזהבי בעצמו לא רוצה להיות כזה (לפי אין ספור דברים שאמר)

אתה קראת את הספר?ראית איך הפועל התנהגו אליו?הוא היה סמרטוט אם הוא היה חוזר אליהם

כמו הרבה אנשים עשירים שהוא יפסיק לרדוף אחרי הכסף הוא ירדוף אחרי הכבוד

את הכבוד הוא יכול לקבל רק במכבי

אם ניקח אליפות אני מאמין שיתחילו שיחות לראות איך מוציאים אותו משם והוא גם יירצה לחזור

לא קראתי. יכל לסכם בכמה משפטים מה עשו לו?

לדוגמא:הפועל חתמה הסכם חסות עם סובארו וכל השחקנים הוזמנו לאולם תצוגה שם חיכו להם מכוניות, על כל רכב היה רשום שם השחקן שמקבל אותו ורק זהבי לא קיבל רכב