Jump to content

נושא רכש חירום ע"ש סריי סרג' "השפם" דיה

קמחי

Recommended Posts

למה הפרש השעות הזה ? איזה הזוי.

לפי רז אמיר:

אפשר לבצע רישום לאירופה עד 1:00, אבל זה מותנה בכך שהשחקן נרשם קודם בישראל ואם לא יעשו את זה עד מחר ב-19:00, הוא לא יוכל להירשם.

לא אמרנו שמפסיקים עם השטויות בפורום? למה הנושא הזה טוב? מדברים פה בו זמנית ב-2 נושאים על רכש (ושלא לדבר על הבדיחה של "נושא ע"ס סריי דיה השפם" וכוו שמיצתה את עצמה עוד בימים שזהבי שיחק במכבי).

כמה תגובות לג'ק ולכל הדיון:

1. חיזקנו את ההגנה עם ההחתמה של דוידזאדה, ובסך הכל, המצב שלנו די טוב בעמדות המגן (בתקווה ובהנחה שדוידזאדה ימשיך להפתיע וישמור על יציבות והכושר הנוכחי שלו) וגם בעמדת הבלם יש לנו בלם נפלא (טב"ח) ועוד שניים שנמצאים בכושר ירוד (טיבי ופיליפנקה) אבל ללא ספק נמצאים בטופ של הבלמים בליגה, בטח ובטח בתור שחקני רוטציה. אמנם חסר לנו בלם זר כדי שההגנה שלנו תהייה מפחידה ותתאים לשיטת המשחק עם הלחץ הגבוה, אבל לא הייתי נכנס להיסטריה בגלל זה, בפרט כשיש סיכוי לא רע שנראה את מערך שלושת הבלמים לא מעט וכשלהערכתי כשהקישור יתייצב ההגנה תיראה יותר טוב כי נפעיל יותר לחץ על החלק האחורי של יריבות.

2. ההגנה הכי טובה היא התקפה ובהתקפה המצב שלנו השתפר לעומת שנה שעברה, הן מבחינת תיאום והן מבחינת יכולת לייצר מצבים ולאיים על השער. הרבה תלוי בסושיץ' ובבאטוקיו, ואני עדיין מצר על כך שלא הגיע ווינגר שמאלי מהיר (בלאקמן עשוי להיות פיתרון סביר לכניסות לעומק ולבידודים שטב"ח ידע לעשות) וחושב שעטר לא מוסיף שום דבר שלא היה לנו קודם, אבל בסך הכל יש לנו הרבה מאוד כישרון ואפשרויות בחלק הקדמי ואת וידאר ושוינפלד עם תיאום טוב יותר.

3. העונה שלנו תקום ותיפול (שוב) על הקישור. אני לא מעודד מהמצב בקישור כי נראה שייני לא מתאים לעמדת הקשר האחורי (למרות הערך המוסף שהוא מביא מבחינת חוכמת משחק, מנהיגות שקטה וגמישות), גולסה פצוע רוב הזמן ובאטוקיו וסושיץ' עדיין בקשיי התאקלמות. אני מודאג בעיקר כי אני לא מבין מה יורדי רוצה לעשות בקישור ואיך הוא מתכוון להתמודד באירופה ועם קבוצות שיבואו לחנוק את האמצע. בתחילת העונה נראה שהוא מתכוון להתיש את היריבות עם לחץ ואחרי זה נראה היה שהוא מחפש יותר גמישות ואיומים מרחוק. כרגע לא ברור לי מה הכיוון.

כמה תגובות לג'ק ולכל הדיון:

1. חיזקנו את ההגנה עם ההחתמה של דוידזאדה, ובסך הכל, המצב שלנו די טוב בעמדות המגן (בתקווה ובהנחה שדוידזאדה ימשיך להפתיע וישמור על יציבות והכושר הנוכחי שלו) וגם בעמדת הבלם יש לנו בלם נפלא (טב"ח) ועוד שניים שנמצאים בכושר ירוד (טיבי ופיליפנקה) אבל ללא ספק נמצאים בטופ של הבלמים בליגה, בטח ובטח בתור שחקני רוטציה. אמנם חסר לנו בלם זר כדי שההגנה שלנו תהייה מפחידה ותתאים לשיטת המשחק עם הלחץ הגבוה, אבל לא הייתי נכנס להיסטריה בגלל זה, בפרט כשיש סיכוי לא רע שנראה את מערך שלושת הבלמים לא מעט וכשלהערכתי כשהקישור יתייצב ההגנה תיראה יותר טוב כי נפעיל יותר לחץ על החלק האחורי של יריבות.

2. ההגנה הכי טובה היא התקפה ובהתקפה המצב שלנו השתפר לעומת שנה שעברה, הן מבחינת תיאום והן מבחינת יכולת לייצר מצבים ולאיים על השער. הרבה תלוי בסושיץ' ובבאטוקיו, ואני עדיין מצר על כך שלא הגיע ווינגר שמאלי מהיר (בלאקמן עשוי להיות פיתרון סביר לכניסות לעומק ולבידודים שטב"ח ידע לעשות) וחושב שעטר לא מוסיף שום דבר שלא היה לנו קודם, אבל בסך הכל יש לנו הרבה מאוד כישרון ואפשרויות בחלק הקדמי ואת וידאר ושוינפלד עם תיאום טוב יותר.

3. העונה שלנו תקום ותיפול (שוב) על הקישור. אני לא מעודד מהמצב בקישור כי נראה שייני לא מתאים לעמדת הקשר האחורי (למרות הערך המוסף שהוא מביא מבחינת חוכמת משחק, מנהיגות שקטה וגמישות), גולסה פצוע רוב הזמן ובאטוקיו וסושיץ' עדיין בקשיי התאקלמות. אני מודאג בעיקר כי אני לא מבין מה יורדי רוצה לעשות בקישור ואיך הוא מתכוון להתמודד באירופה ועם קבוצות שיבואו לחנוק את האמצע. בתחילת העונה נראה שהוא מתכוון להתיש את היריבות עם לחץ ואחרי זה נראה היה שהוא מחפש יותר גמישות ואיומים מרחוק. כרגע לא ברור לי מה הכיוון.

1. דווידזאדה בעיקר חיזוק להתקפה, מאוד מעריך את העבודה שלו אבל היה לנו בשנה שעברה את שרן שטוב ממנו לדעתי בהגנה, בן חיים ללא ספק טוב אבל יש לו את הטעויות הקריטיות האלה במיוחד במשחקים חשובים וצריך לידו בלם זר קר רוח בעיקר א. בגלל הקישור השברירי וב. כי זה הבלם שצריך ליד בן חיים שלפעמים מאבד את זה, צריך לבנות בינהם תיאום שלזה נדרש זמן ולשלם "בדם", אני לא נכנס להיסטריה אלא סתם מאוכזב מהסחבת בעמדה כזו קריטית.

2. וואו אני לא יודע אפילו איך להתחיל, הכל עדיין עיסה ויש יותר מדי שחקנים ששווים הרכב (במידה וכולם מוכיחים את מה שהתסריט האופטימי לגביהם כביכול מציג), לדעתי אחד יותר מדי.

אתה מצפה לסושיץ' ובאטוקיו, לדעתי מוקדם לדעת (הימור קטן, באטוקיו יהיה סוג של גולסה ללא מספרים וסושיץ' יעזור לנו הרבה אחרי שיסיר חלודה) והבעיה הראשונה היא למשל מיכה שלדעתי הוא באנקר בהרכב, לדעתי מקומו באגף כשיש את אצילי עטר ובלקמן, ואם הוא תופס את הקישור הקדמי איך סושיץ' יכנס לעיניינים? ואם זה יקרה על חשבון מיכה אנחנו נפסיד הרבה מבחינה מקצועית. קיארטנסון שולט ללא עוררין למעלה אבל אי מאוהב במשחק של שוינפלד ואתה לא יכול להוציא את קיארטנסון בחילוף כל משחק. יש הרבה סימני שאלה "חיוביים" מההתקפה אך הם יהיו כאלה רק אם ג'ורדי ידע לתמרן בינהם טוב.

3. לדעתי שרן יודע לשמור שחקן די טוב אבל פחות מתמצא כשמדובר בשטח ולקרוא את משחק ההגנה הכולל שנדרש מהתפקיד שלו בקישור (בתור בלם ממה שאני זוכר זאת לא היתה הבעיה), אני חושב שהוא שחקן באנקר בהרכב לצד אחד שהוא כן כזה שיעזור בחיסול התקפות ואני מעדיף אותו שם לפני גולסה באטוקיו ואחרים ואפילו במשחקים מסויימים גם בנוסף לגולסה או בטוקיו במידה ואנחנו רוצים לחנוק את האמצע.

אחרי שאלברמן עזב די היה ברור שהוא עזב כי מייעדים את שרן לקישור והוא יועדף עליו אז הסתלק לחיפה, אלברמן זה בור ואת העבודה שהוא עשה אצלנו בשנים האחרונות צריך מישהו יצטרך למלא וגם זו עמדה שמצריכה המון תיאום עם הבלמים ושוב חוזרים ללשלם "בדם" ועל זה יש לי המון תסריטים אבל הנורא מכולם זה איבוד נקודות נגד חיפה והפסד בטרנר ובא לי להקיא רק מהמחשבה הזו.

מה יהיה בסוף? מי יודע, אבל אני מודאג, בוא נראה איך היום הזה יעבור בינתיים ונראה אם התפשרנו כי נגמר לנו הזמן או שהחתמנו שחקנים מרשימים שמה שנשאר זה להזיל ריר, הכל אפשרי.

הבעיה הראשונה היא למשל מיכה שלדעתי הוא באנקר בהרכב, לדעתי מקומו באגף כשיש את אצילי עטר ובלקמן, ואם הוא תופס את הקישור הקדמי איך סושיץ' יכנס לעיניינים? .

אבל מיכה לא באנקר

אז הכאב ראש שתיארת לא קיים במציאות. מבחינת ג׳ורדי מיכה אמור לתת תפוקה גם שהוא לא ראשון בהיררכיה להרכב בכנף, ושם בכלל צריכים להיות שחקנים שיתנו גולים. סוסיץ יכול להוסיף את התכלס במשחקים מסויימים שהכדורים והמסירות הרכות של מיכה לא יספיקו.

אי אפשר לעלות להרכב עם שני בלמים איטיים, רק אני או שקרויף לא מעריך מהירות בכדורגלנים

יש למכבי שני בלמים מהירים יחסית (טיבי ובן חיים) ועוד אחד שמאיץ לאט אבל כן מגיע למהירות טובה (פיליפנקה, מזמין לעקוב). זה לא כזה קריטי, אצל בלם מה שיותר חשוב זו התמקמות לקריאת מהלכים.

יש למכבי שני בלמים מהירים יחסית (טיבי ובן חיים) ועוד אחד שמאיץ לאט אבל כן מגיע למהירות טובה (פיליפנקה, מזמין לעקוב). זה לא כזה קריטי, אצל בלם מה שיותר חשוב זו התמקמות לקריאת מהלכים.

טבח לא מהיר, אנחנו משחקים עם קו הגנה גבוה, טל בן חיים אולי זריז בתנועותיו אבל לא מהיר ואי אפשר להסתמך תמיד על ראיקו שיצא לכל כדור, לפעמים זה בול בין קו ההגנה לשוער מול שחקן כמו בן שהר לדוגמה או גאדיר אין סיכוי

טבח לא מהיר, אנחנו משחקים עם קו הגנה גבוה, טל בן חיים אולי זריז בתנועותיו אבל לא מהיר ואי אפשר להסתמך תמיד על ראיקו שיצא לכל כדור, לפעמים זה בול בין קו ההגנה לשוער מול שחקן כמו בן שהר לדוגמה או גאדיר אין סיכוי

לגמרי מהיר. אתלטיות היא הדבר הכי בולט אצלו גם בגילו.

הקו הגנה גבוה לא אומר שצריך בלמים עם מהירות של מטוסים, זה אומר שצריך קישור שיידע להניע כדור ולהחזיק כדור עם שחקנים שידעו לחדור מהקו האחורי .

הבעיה במכבי זה דוחפים לאט את הכדור קדימה ושם הוא בקלות הולך לאיבוד.

קבוצות כמו בית"ר סוגרות ממש בקלות אותנו באמצע, אפילו שיש לנו מגינים תוקפים שחקנים כמו ורד ועזרא לא צריכים לרדוף אחורה (בידיוק כמו שחיפה גם ניצחה אותנו שנה שעברה)- משאירים 3 שחקנים למעלה, קצת מצופפים וכל איבוד כדור זה מתפרצת.

בגלל זה כן עדיף שהאמצע יורכב משחקנים שבעיקר עושים תנועה, יודעים להחזיק כדור (כמובן יודעים לתקל/וללחוץ) יודעים להניע כדור מהר שיאפשר ליותר שחקנים לתקוף וזה יאלץ את הקבוצות להתגונן באמת ולא להמתין בנוחות למתפרצות. אלברמן זה ההפך המושלם.