Jump to content

ערן זהבי - אגדה בצהוב

Sawyerdroid

Recommended Posts

גם כשהוא כבר נמצא מזמן בסין הוא מצליח לרגש

קבלו את ההוכחה לקבוצה שבאמת תמיד הייתה אצלו בלב

http://up419.siz.co.il/up1/cztmjworigdj.jpg

מכבי ת"א מאז (עם קצת הפסקה) ולתמיד.

תודה ערן. זכינו בך.

אף פעם לא הבנתי את הקטע בלכתוב ביוגרפיה של אדם בשיא חייו (והקריירה)

בשיא חייו יש סביבו את העניין הכי גדול, טיימינג טוב למכור ספר.

ככל שחולף יותר זמן העניין פוחת בד"כ.

באמת? ספר? מה לעזאזל, וזה עם כל האהבה לזהבי.

הוא לא שחקן כדורגל, הוא תופעה דתית.

אני לא חושב שיש יותר מדי שחקנים בעולם שפשוט שינו מנטליות של מועדון (אפילו בהפועל לתקופה קצרה, ואז חזרו לסורם, בטח ברגע שראו אותו סמל אצלנו). במקרה שלנו התאים לאגדות על אתוס המועדון.

הוא גדול יותר מכל מי שהיה לפניו, כי הוא העז להפוך לסמל בתקופה שבה זה נאיבי להיות סמל, ועוד של מועדון יריב מזה שגדל בו. זה מתכון מושלם להאשמות בציניות ומניפולציה זולה. אבל זה עבד. לא בגלל השערים. עוד לפני זה, בחצי העונה הראשונה שלו. הגולים נבעו מהמעמד המיתי שלו, שעודד אותו להחליט ששחקן כושל מהלאומית ישבור שיאים ויעשה היסטוריה. זה החשיבות של השערים. זה זה שתמיד אפשר לסמוך עליו שיבקיע בזמן, ואתה יודע שזה קורה בגלל המנטליות שלו, שאתה כל כך מעריץ. זה הידיעה שתמיד יגיד משהו שיעצבן את כולם חוץ מאת אוהדי מכבי. גם כשהוא כבר שנה לא בקבוצה, ועדיין מגדיר את עצמו כאחד מאיתנו.

והוא גדול יותר מכל מי שיבוא אחריו (ואני בספק אם יבוא), כי הוא היה הראשון שעשה את זה בתקופה שבה לחלום ולעשות את הדבר הרומנטי (בנאמנות למכבי) זוכים לבוז ו/או להנחה שיש מניע נסתר. אני מזכיר לכם שגם אמרו שסוחט את מכבי ובסוף זה נפל על כלום - כשבסין הוא מרוויח פי כמה ממה שביקש ממכבי. ובגלל זה גם משמעון הוא יותר גדול. אולי לא בהשפעה, בינתיים, אבל ביחס לתקופה ולדרך שעשה. בתקופה שבה ילדים ישראלים מעריצים שחקנים זרים ששמים גולים בחו"ל, הוא גיבור מקומי.

ההילה סביבו לא מתמקדת בכישרון או ביכולת אתלטית. ובניגוד לאגדות קודמות שנשכחו הוא חייב להיזכר.

כמה שחקנים אתה מכיר שמתהומות הליגה הלאומית מצאו את עצמם זוכים להערצה דתית מצד אנשים מבוגרים בקהל של המועדון הכי מפואר במדינה?

אני רוצה לקנות את הספר רק בישביל להבין איך מאוהד מכבי בגיל 6 הגיע לשער 5 לאהוד הפועל

כי לקחו אותו לוולפסון במקום לקרית שלום

אבל הוא חזר בסוף לאהבה הראשונה שלו, ואז עזב אותה לסין, עד שבלומפילד ישוב לחיים

באמת? ספר? מה לעזאזל, וזה עם כל האהבה לזהבי.

זה בעצם משפט שמזקק את ״למה אין תרבות ספורט בישראל״

אתה כותב -״עם כל האהבה לזהבי״ ... אם אתה לא מבסוט שזהבי הוציא ספר עם כריכה מהסוג המרגש, אין לך אהבה לזהבי. זכותך. או שאין לך אהבה לספרים, אז אני ממליץ לך להתחיל בספר הזה. לא קראתי אותו , אבל הכותב זה אורן יוסיפוביץ , מיחידי הסגולה שעוד אפשר לקרוא/ להאזין (וזה חתיכת הישג בביוב הזה שהם קוראים לו תקשורת ספורט) . חוץ מזה הוא אוהב ספורט ואין לי ספק שזה יהיה אחלה טקסט.

אתה כותב -״עם כל האהבה לזהבי״ ... אם אתה לא מבסוט שזהבי הוציא ספר עם כריכה מהסוג המרגש, אין לך אהבה לזהבי. זכותך. או שאין לך אהבה לספרים, אז אני ממליץ לך להתחיל בספר הזה. לא קראתי אותו , אבל הכותב זה אורן יוסיפוביץ , מיחידי הסגולה שעוד אפשר לקרוא/ להאזין (וזה חתיכת הישג בביוב הזה שהם קוראים לו תקשורת ספורט) . חוץ מזה הוא אוהב ספורט ואין לי ספק שזה יהיה אחלה טקסט.

מה הקשר אחי? בין מה שהוא כתב לבין מה שאתה כותב?

מעניין לקרוא ספר של מישהו שהיה שחקן, גם בארץ וגם באירופה.

אחרי זה מאמן, אולי קצת מנג'ר, פה ושם היה סוכן שחקנים, או עבד בתקשורת.

מישהו עם סיפור חיים מרתק, אתה יודע.

אחד שראה דברים מזוויות שונות, שהיה גם במגרש וגם בספסל, גם בחדר ההלבשה וגם בחדר המערכת של העיתון. מישהו ששינה את ההסתכלות שלו על המשחק, שלמד משהו.

לא אחד שנתן 5 עונות טובות כשחקן וזהו בערך