Jump to content

טורים של ג'ורדי בטלגרף

Keano

Recommended Posts

The occupation of this line determines how the defense is relieved and how effectively it is attacked. It's the position for which you do not have to be big, but it must be able to have 360 ​​degrees of sight, very moving and always be on the ball.

In addition, moving without ball is essential. Not only to create openings for yourself, even for others. Someone like Davy Klaassen is strong in that. These modern runners are well in the market with many top clubs. They distinguish themselves from the soccer players who only move when they have the ball.

A good midfielder also plays almost all balls deep. Of course, he depends on the good anticipation of the attackers and the connection of the defenders. Also they must be busy to determine the correct distances between their fellow players. Everyone must always be the starting point to create as many triangles as possible, so that the position and ball circulation can be performed at maximum.

For the sake of clarity, this is not directly a matter of consistently holding 4-3-3 or 4-4-2, but especially moving smartly and dealing well with the rooms. In such a process, you sometimes stand with three players in the center line, sometimes two, sometimes four and sometimes five or six. All snapshots, in which midfielders are leading and where the rest of the team is switching.

My father always said, on paper you start with three lines, then it's the art to create as many lines as possible. In addition, one line can even consist of one player. The more lines, the more triangles and the better the positioning game.

במילים אחרות, מה שאמרתי - הפוקוס הוא על שימוש בשטח, תנועה בלי כדור ויצירת משולשים.

כמו כן, בפעם הבאה שתגידו לי שאני מקשקש, שאני רואה מה שאני רוצה לראות, שהוא לא משחק כדורגל של יוהאן ושמכבי לא מאומנת - תיזכרו מה המאמן שלכם אמר. תראו שוב את המחצית הראשונה נגד קרית שמונה, ותראו שזה מה שקרה שם. תמיד משולשים.

אולי הוא יצליח ואולי ייכשל, אבל בינתיים בזמן שאתם לא מבינים אותו הוא מטיף בהולנד איך לשחק טוטאל פוטבול, ומנסה משהו משלו. והתשוקה הזאת שלו כבר מלהיבה. את הניסיון זה בטח שווה.

אולי בראש של ג'ורדי יש רעיונות מקוריים אבל בלי חומר שחקנים שמסוגל קודם כל להבין אותם ואח"כ גם ליישם, זה לא שווה הרבה. מול ק"ש היינו בעיקר נראים מבולבלים ולא מאומנים.

אולי בראש של ג'ורדי יש רעיונות מקוריים אבל בלי חומר שחקנים שמסוגל קודם כל להבים אותם ואח"כ גם לייסם, זה לא שווה הרבה. מול ק"ש היינו בעיקר נראים מבולבלים ולא מאומנים.

אז שוב, תראה את המחצית הראשונה ותמצא את המשולשים. אולי לא באופן מושלם, אבל מכבי מאוד מאומנת בשביל קבוצה ישראלית במחזור 2.

הפואנטה היא ליצור את החורים שיקלו עליך.

זה שק"ש היתה מבולבלת ושאתה כצופה היית מבולבל לא אומר שמכבי היתה מבולבלת. רבאק, הוא אומר לכם במפורש מה לחפש במשחק של מכבי. זה שאתם לא הבנתם את המערך לא סותר את זה שמכבי בגדול הקפידה על עמידה בקווים שיוצרים יהלומים ומשולשים. שינויי מקום זה לא רק שחקן שזז ומישהו שמחליף אותו, זה גם ששחקן נע מקו אחד לקו אחר, ושאר השחקנים מסתדרים כדי לשמור על המשולשים.

כמעט עשיתי את זה ולא היה לי כח, אבל אני שוקל ברצינות להעלות סנאפשוטס בהפרש של כמה שניות שמראים איך זה נשמר.

מדהים אותי כמה הוא מחוייב למורשת של יוהאן.

בלי קשר הוא פריק של טקטיקה, הוא אמר את זה כמה פעמים.

להטמיע את זה, זה לא פשוט אבל בוס הצליח לעשות את זה בחצי עונה לא רע, אני אופטימי שגם ג'ורדי יצליח.

מדהים אותי כמה הוא מחוייב למורשת של יוהאן.

בלי קשר הוא פריק של טקטיקה, הוא אמר את זה כמה פעמים.

להטמיע את זה, זה לא פשוט אבל בוס הצליח לעשות את זה בחצי עונה לא רע, אני אופטימי שגם ג'ורדי יצליח.

בוס עשה משהו אחר, אבל לבוס גם היתה רק חצי עונה.

אין לו כל כך שחקנים לשטח, גולסה כזה, אולי סושיץ ורודריגז שלא ראינו.

אתם שוב שופטים שחקנים לפי איך שתופקדו בעבר.

אלברמן היה 50-50, זהבי גם, ראדי 10. בשיטה שלא הכירו הם פרחו.

תנו קרדיט לאינטליגנציה של שחקני מכבי. ראינו כבר איך כן אפשר ליישם טקטיקות "מורכבות" (אוסקר, פאולו) בארץ.

מה ההבדלים? את העקרונות הבסיסיים שלו בוס לקח מיוהאן

כן, אבל גם עקרונות יש כמה דרכים להוציא לפועל, וגם יוהאן הוציא לפועל ביותר מדרך אחת.

בגדול "טוטאל פוטבול" זה מונח שיש ויכוח על איך לפרש אותו. חלק מדברים על לחץ, חלק על שליטה בכדור - בשבילי זה מעל הכל שימוש בשטח. בוס עשה את זה בקבוצות אחרות הרבה, במכבי הוא שיחק עם שני קשרים סטטיים יחסית, ובמקום הנעה חסרת תכלית שאפיינה את מכבי בשנה וחצי עד אליו השתמש בשחקן עם מסירות ארוכות (מדו) ובשחקן שעושה תנועה כמו שאף אחד לא עושה (זהבי). הוא כן ניצל את השטח (את זהבי) יותר טוב ממאמנים קודמים.

כן, אבל גם עקרונות יש כמה דרכים להוציא לפועל, וגם יוהאן הוציא לפועל ביותר מדרך אחת.

בגדול "טוטאל פוטבול" זה מונח שיש ויכוח על איך לפרש אותו. חלק מדברים על לחץ, חלק על שליטה בכדור - בשבילי זה מעל הכל שימוש בשטח. בוס עשה את זה בקבוצות אחרות הרבה, במכבי הוא שיחק עם שני קשרים סטטיים יחסית, ובמקום הנעה חסרת תכלית שאפיינה את מכבי בשנה וחצי עד אליו השתמש בשחקן עם מסירות ארוכות (מדו) ובשחקן שעושה תנועה כמו שאף אחד לא עושה (זהבי). הוא כן ניצל את השטח (את זהבי) יותר טוב ממאמנים קודמים.

דרך אגב, בוס התחיל עם 4-3-3, עם איגייבור בנוסף באמצע.הוא נדהם מהרמה של המשחק הראשון נגד חיפה אבל הוא מהר שינה ל4-4-2, אפילו 4-2-4,

עם 2 קיצוניים (טב"ח ומיכה) זהבי ואורלנדו סה וזה עבד מצויין, בב"ש שלטנו לחלוטין במשחק הראשון של הפלייאוף.

אז שוב, תראה את המחצית הראשונה ותמצא את המשולשים. אולי לא באופן מושלם, אבל מכבי מאוד מאומנת בשביל קבוצה ישראלית במחזור 2.

הפואנטה היא ליצור את החורים שיקלו עליך.

זה שק"ש היתה מבולבלת ושאתה כצופה היית מבולבל לא אומר שמכבי היתה מבולבלת. רבאק, הוא אומר לכם במפורש מה לחפש במשחק של מכבי. זה שאתם לא הבנתם את המערך לא סותר את זה שמכבי בגדול הקפידה על עמידה בקווים שיוצרים יהלומים ומשולשים. שינויי מקום זה לא רק שחקן שזז ומישהו שמחליף אותו, זה גם ששחקן נע מקו אחד לקו אחר, ושאר השחקנים מסתדרים כדי לשמור על המשולשים.

כמעט עשיתי את זה ולא היה לי כח, אבל אני שוקל ברצינות להעלות סנאפשוטס בהפרש של כמה שניות שמראים איך זה נשמר.

אז תעלה כי לייב במשחק לא זהיתי מהלכים רבים מתוכננים בהתקפה אלא בעיקר התבססות על יכולת אישית ומזל. במחצית השניה, ק"ש רחבה עלינו, עברה את קישור המרגרינה שחנו כאילו הוא לא קיים, הבקיע שער ורק מזל רע מנע ממנה להבקיע עוד אחד ושנסיים בתיקו. לדבר גבוה-גבוה ולהתפלסף על טקטיקה זה נחמד ומעשיר אבל צר לי, לא רואה את זה מחלחל למשחק שלנו ובטח שלא רואה את זה משפיע על הפרודוקטיביות שלנו ועל התוצאות שאנו משיגים או על היכולת שאנו מראים.

דרך אגב, בוס התחיל עם 4-3-3, עם איגייבור בנוסף באמצע.הוא נדהם מהרמה של המשחק הראשון נגד חיפה אבל הוא מהר שינה ל4-4-2, אפילו 4-2-4,

עם 2 קיצוניים (טב"ח ומיכה) זהבי ואורלנדו סה וזה עבד מצויין, בב"ש שלטנו לחלוטין במשחק הראשון של הפלייאוף.

נכון. אבל זה לא משהו שאפשר לבנות עליו, כי זה באמת התבסס על שחקנים מתאימים - מדו וזהבי.

אז תעלה כי לייב במשחק לא זהיתי מהלכים רבים מתוכננים בהתקפה אלא בעיקר התבססות על יכולת אישית ומזל. במחצית השניה, ק"ש רחבה עלינו, עברה את קישור המרגרינה שחנו כאילו הוא לא קיים, הבקיע שער ורק מזל רע מנע ממנה להבקיע עוד אחד ושנסיים בתיקו. לדבר גבוה-גבוה ולהתפלסף על טקטיקה זה נחמד ומעשיר אבל צר לי, לא רואה את זה מחלחל למשחק שלנו ובטח שלא רואה את זה משפיע על הפרודוקטיביות שלנו ועל התוצאות שאנו משיגים או על היכולת שאנו מראים.

השנייה לא היתה טובה וגם חזרנו ל-4-3-3 "קבוע".

והעניין הוא שאתם יותר מדי מדברים על "מהלכים מתוכננים" - ביילסה למשל מדבר על החשיבות של סוג של "אלתור". ג׳ורדי בעצמו אומר שהעניין הוא יצירת מצבים. כששחקני מכבי זזים מהעמדה וכולם מתאימים את עצמם לעמידה החדשה ויש שחקן פנוי - זה המהלך שאתה מדבר עליו. זה לא מזל ששחקנים מתפנים.

לא שמתי לב לרוב הדברים שעומר כתב (בעיקר כי לא חיפשתי, אשתדל במשחק הבא), אבל כן שמתי לב לחילופי המקום הבלתי פוסקים, כולל גם החלפות באגפים.

זה משהו שיכול להיות חתיכת נשק בליגת העל.

אם יש משהו שמדאיג אותי זה שאין זמן אמיתי להתאמן. הסגל עכשיו מאוד שונה מזה שיצא למחנה האימונים, ומיד אחרי סכנין יש לנו סדרת משחקים חשובים וקשה.

בבקשה:

3 מאחור, דוידזאדה וריקן בקישור עם פרץ מאחוריהם:

dSAmv60.jpg

לצערי פה לא רואים את כל המגרש, אבל בתמונה הבאה רואים שהיה יהלום (שכבר נשבר עם התנועה של אופיר), וגם שמיכה בצד יצר משולש "הפוך" עם בלאקמן באותו קו ועם ריקן מאחוריהם:

cvF78Nu.jpg

פה כבר אופיר עובר לקו ויש שני יהלומים (השמאלי פחות "צמוד", ועדיין פרץ עושה תנועה שמאלה):

M4p4m4Q.jpg

ופה נראה שדור נשאר, מניח שבכוונה והשלישייה נטתה ימינה (אם כי לא רואים אז רק מנחש...), אבל בחיאת, את הצורות רואים בבירור:

qfzaDof.jpg

בבקשה:

3 מאחור, דוידזאדה וריקן בקישור עם פרץ מאחוריהם:

לצערי פה לא רואים את כל המגרש, אבל בתמונה הבאה רואים שהיה יהלום (שכבר נשבר עם התנועה של אופיר), וגם שמיכה בצד יצר משולש "הפוך" עם בלאקמן באותו קו ועם ריקן מאחוריהם

פה כבר אופיר עובר לקו ויש שני יהלומים (השמאלי פחות "צמוד", ועדיין פרץ עושה תנועה שמאלה):

ופה נראה שדור נשאר, מניח שבכוונה והשלישייה נטתה ימינה (אם כי לא רואים אז רק מנחש...), אבל בחיאת, את הצורות רואים בבירור:

מעולה כל הכבוד על ההשקעה, הדרך של קרויף וזאת גם הסיבה כנראה שהתעקש על שרן זה אינטליגנציית משחק.

זה אפילו נראה די סימטרי. יפה ששמת לב לזה.

כמו שאמרתי, אחרי שקוראים מספיק ומקשיבים מספיק ליוהאן ולחניכים שלו - יודעים מה לחפש. אני גם לא קלטתי הכל בזמן אמת, אבל ידעתי שיש משמעת טקטית כי היו משולשים. החלק הכיפי זה לנסות להבין אחר כך ולראות שוב ושוב ועוד ועוד מהלכים עד שקולטים את כל הצורות ומוצאים חוקיות מסויימת למי זז מתי.

מה שכן, סימטרי זה לא, לפחות לא בהתחלה - שים לב שהיהלום בשמאל ומיכה בימין.

עומר יכול להיות שזה מה שהוא מחפש אבל זה עדיין לא מושלם, גם המשולשים שציירת פה הם לא באמת משולשים (צריך להיות קו מסירה נקי בין השחקנים).

השאלה היא אם יש לנו שחקנים שיכולים להוציא את הרעיונות שלו לפועל.

עומר יכול להיות שזה מה שהוא מחפש אבל זה עדיין לא מושלם, גם המשולשים שציירת פה הם לא באמת משולשים (צריך להיות קו מסירה נקי בין השחקנים).

השאלה היא אם יש לנו שחקנים שיכולים להוציא את הרעיונות שלו לפועל.

אמרתי שלא מושלם. מה שכן, קו מסירה נקי צריך בעיקר מי שעם הכדור, ולאופיר היה.