Jump to content

יורובאסקט 2017

duss21

Recommended Posts

א. אם הם לא ישחקו כדורסל זה לא יעשה אותם טובים יותר.

ב. אתה מדבר כאילו עכשיו כל מי שמתחיל לשחק כדורסל בילדים מגיע לליגת העל, וכאילו עכשיו מי שרוצה להגיע למכבי ולא להיזרק אחרי שנה לא צריך לירוק דם.

יש איזשהו קונספט מטופש שדקות משחק= שיפור ביכולת. זו החרטא הכי גדולה שיכולה להיות.

שיפור ביכולת מתקבל ע"י 3 דברים: אימונים, אימונים ואימונים.

א. אם הם לא ישחקו כדורסל זה לא יעשה אותם טובים יותר.

ב. אתה מדבר כאילו עכשיו כל מי שמתחיל לשחק כדורסל בילדים מגיע לליגת העל, וכאילו עכשיו מי שרוצה להגיע למכבי ולא להיזרק אחרי שנה לא צריך לירוק דם.

א. אם הם לא מספיק טובים בשביל להתמודד מול שחקנים זרים, שלא יהיו פה.

ב. לא מעניין אותי ילדים שהיו טובים בנוער והגיעו לליגה כי יחסית לשאר הילדים הם היו טובים. מעניין אותי לברור מתוך קבוצת האיכות הזו (ילדים שמספיק טובים לבוגרים) את הטופ של הטופ, את הארבעה, חמישה, שחקנים שהם יהיו ברמה איכותית באמת.

התהליך לא נגמר כשעולים לבוגרים, הוא רק מתחיל שם

הכדורסל הישראלי בשפל מטורף. חוץ מכספי שהוא באמת אחלה (לא סופרסטאר ברמה של 30 נקודות לערב, אבל את שלו הוא נתן) אנחנו פשוט כלום ושום דבר. מקל, אוחיון, אליהו פשוט זוועה (והם אמורים להיות הבכירים), דואסון מסתמן כאוברייטד הכי גדול אי פעם, פניני שחקן גמור למרות רגעי הקלאץ' במשחק מול גרמניה, וגם דור העתיד מסתמן כחלש ביותר. היחיד חוץ מכספי שעוד נתן סיבה לאופטימיות הוא האוול, ואני עדיין לא חושב שיש מה לסמוך עליו יותר מדי. אח"כ מתפלאים למה במכבי לא בונים על הישראלים, אין כאן כלום ללבל של היורוליג, במקסימום שחקנים בינוניים ביורוקאפ.

http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7867&docID=250657&lang=HE

זה מתוך הכתבה,

אפשר להתווכח אם כל הבעיות האלה נובעות מרמת האימון בילדים ובנוער, מדגש היתר ששמים בארץ על זכייה בטורנירים קיקיוניים עד גיל 12 במקום בשיפור היסודות, או שמא מהחוק הרוסי שדואג לפרנסה מובטחת לא על סמך מה שאנחנו יודעים לעשות עם הכדור הכתום, אלא בעיקר בזכות התעודה הכחולה. כך או כך (או כך), המצב רע.

מסכים עם זה לגמרי,

תמיר בלאט נראה לי אחלה של גארד ( בתקווה שלא יעלם בסוף ) שמחפס את המסירה לפני הזריקה

הטורניר הזה היה אמור להיות עלה תאנה

טוב שזה התברר כתמונת מראה ולא כעלה תאנה. זאת קלישאה שחוקה, אבל יכול להיות שהיינו צריכים את הבושות האלה כדי שבאיגוד יתעוררו על החיים שלהם (למרות שמן הסתם קשה להיות אופטימיים, אנחנו מומחים בעצימת עיניים).

טוב שזה התברר כתמונת מראה ולא כעלה תאנה. זאת קלישאה שחוקה, אבל יכול להיות שהיינו צריכים את הבושות האלה כדי שבאיגוד יתעוררו על החיים שלהם (למרות שמן הסתם קשה להיות אופטימיים, אנחנו מומחים בעצימת עיניים).

אני ספקן אם משהו יתעורר פה. תראה איך נבחרת הכדורגל נראית וכלום לא הולך להשתנות. אין ספורט בישראל חברים.

הטריק הכי נבזי של השטן היה, לגרום לישראלים להאמין שיש הבדלים פיזיים ומנטלים בין הכדורגלן לכדורסלן הישראלי

הטריק הכי נבזי של השטן היה, לגרום לישראלים להאמין שיש הבדלים פיזיים ומנטלים בין הכדורגלן לכדורסלן הישראלי

מנטליים יש, חלק משחקני הנבחרת שיחקו תחת דיויד בלאט שזה קצת יותר מתקדם ממאמנים ישראלים בכדורגל (וכן, אני יודע, למד כדורסל בפרינסטון), ומנטלית אנחנו רוצים לנצח בכדורסל, לעומת הכדורגל ששם תמיד כולם ידאגו לשים מקלות בגלגלים של הנבחרת בכל פעם שכמעט תגיע למשהו, כי אנחנו כל כך מאוהבים בהלקאה העצמית הזאת. האמת היא שבחיים לא נגיע למונדיאל כי אנחנו לא באמת רוצים לעלות. בכדורסל כן יש סיכוי להבלחות, בדיוק כי שם כן מעזים לחשוב שאפשר לנצח, מה שדי תודות למכביזם שהביא קבוצה מהמזרח התיכון להניף את גביע אירופה שש פעמים, רק בזכות האמונה שאנחנו עושים את זה, ושאם מישהו אומר אחרת אז זה אנחנו נגד העולם.

כשכולם מחכים להזדמנות להסביר כמה הכדורסל הישראלי הוא בושה למדינה, זאת נבואה שמגשימה את עצמה. גם ערן זהבי לא יכול לתפקד כשהקהל שלו נגדו. וכן, זה גם על ארז ועל השחקנים, זה בראש ובראשונה עליהם.

אבל שמישהו יגיד לי שעם דיויד בלאט לא היינו משחקים כדורסל יותר טוב, ושלא היה מנהל משברים טוב יותר. כי עם סגל נחות שכולם שלחו לים בסתיו הוא לקח את היורוליג. כי אם יש מאמן ישראלי שיכול להביא את הסגל הזה יותר רחוק מה(באמת)ביזיון הזה, אולי יותר קל להשקיע בהרצאות של בלאט למאמנים צעירים מאשר לחשוב איך עושים מהפכה בפיתוח השחקן הישראלי. לכל הפחות זה יהיה מהיר יותר.

מנטליים יש, חלק משחקני הנבחרת שיחקו תחת דיויד בלאט שזה קצת יותר מתקדם ממאמנים ישראלים בכדורגל (וכן, אני יודע, למד כדורסל בפרינסטון), ומנטלית אנחנו רוצים לנצח בכדורסל, לעומת הכדורגל ששם תמיד כולם ידאגו לשים מקלות בגלגלים של הנבחרת בכל פעם שכמעט תגיע למשהו, כי אנחנו כל כך מאוהבים בהלקאה העצמית הזאת. האמת היא שבחיים לא נגיע למונדיאל כי אנחנו לא באמת רוצים לעלות. בכדורסל כן יש סיכוי להבלחות, בדיוק כי שם כן מעזים לחשוב שאפשר לנצח, מה שדי תודות למכביזם שהביא קבוצה מהמזרח התיכון להניף את גביע אירופה שש פעמים, רק בזכות האמונה שאנחנו עושים את זה, ושאם מישהו אומר אחרת אז זה אנחנו נגד העולם.

כשכולם מחכים להזדמנות להסביר כמה הכדורסל הישראלי הוא בושה למדינה, זאת נבואה שמגשימה את עצמה. גם ערן זהבי לא יכול לתפקד כשהקהל שלו נגדו. וכן, זה גם על ארז ועל השחקנים, זה בראש ובראשונה עליהם.

אבל שמישהו יגיד לי שעם דיויד בלאט לא היינו משחקים כדורסל יותר טוב, ושלא היה מנהל משברים טוב יותר. כי עם סגל נחות שכולם שלחו לים בסתיו הוא לקח את היורוליג. כי אם יש מאמן ישראלי שיכול להביא את הסגל הזה יותר רחוק מה(באמת)ביזיון הזה, אולי יותר קל להשקיע בהרצאות של בלאט למאמנים צעירים מאשר לחשוב איך עושים מהפכה בפיתוח השחקן הישראלי. לכל הפחות זה יהיה מהיר יותר.

דיוויד בלאט לא יעז לדרוך במקום החולה הזה.

אפילו לחצי פיתוי שעוד היה לו לחזור למכבי הוא ויתר, והאמת? בצדק מבחינתו.

נראה שמכורח הנסיבות (לא שהוא מועמד רע, כן?), המאמן הבא יהיה קטש.

אין לו קבוצה, הקמפיין הבא בנובמבר תוך כדי שהליגה רצה, נראה כמו הפתרון המתבקש.

דיוויד בלאט לא יעז לדרוך במקום החולה הזה.

אפילו לחצי פיתוי שעוד היה לו לחזור למכבי הוא ויתר, והאמת? בצדק מבחינתו.

נראה שמכורח הנסיבות (לא שהוא מועמד רע, כן?), המאמן הבא יהיה קטש.

אין לו קבוצה, הקמפיין הבא בנובמבר תוך כדי שהליגה רצה, נראה כמו הפתרון המתבקש.

הנקודה שלי היא שכן אפשר לנצח עם שחקנים שאחד-אחד שווים הרבה פחות מהיריבים שלהם. והרבה יותר אפקטיבי ומהיר לעבוד על מאמן טוב מאשר ליצור שחקנים טובים, מה שאתה לא יכול לעשות וגם אם כן ייקח שנים.

הרבה לפני שמכבי התחילה להשקיע במחלקת הנוער בצורה "הולנדית" בכדורגל היא הביאה את אוסקר ואת פאולו. אין מאמן ישראלי? תחפש מאמן זר (אני בטוח שבלאט לפחות ישמח שתבקש חוות דעת לפני המינוי), תוותר על המשרה של פיני ותוציא את כל התקציב על זה. לא קל לביצוע? סבבה, עדיין הרבה יותר קל, יותר פרקטי ויותר פשוט מלעשות מהפכה מגיל ילדים בספורט שלא הכי פופולרי במדינה שבה תרבות ספורט היא פנאי שרואים בטלוויזיה/מהיציע ותו לא.

אני שונא את החלטורה הזאת של מאמן קבוצה שמאמן את הנבחרת במקביל וצריך לחלק את זמנו בין בניית והכנת הקבוצה בקיץ ואימון הנבחרת. זה דופק את שתיהן ואנחנו הרגשנו את זה טוב בעונה שעברה וגם בחלק מהעונות שדיוויד אימן אותנו (בעונה המוצלחת ביותר שלו, 13/14, הוא השקיע את כל כולו בבניית הקבוצה בקיץ).

זה בסדר כשעוזר מאמן כמו מסינה עושה את זה כי יש מישהו אחר שאחראי על בניית הקבוצה והיא לא נפגעת. בקיצור מקווה שמכבי מכניסה סעיף של בלעדיות למאמנים אצלנו.

גמר אדיר בין סלובניה וסרביה !

ערוץ הספורט עם עוד ביזיון חותכים את השידור עם הסיום בכדי להראות את בוני מזיין תמוח באולפן, שיקרסו כבר.