Jump to content

יורובאסקט 2017

duss21

Recommended Posts

באמת אני שואל איך במהלך כל העונה מקל ויוגב היו פה באותו לבל? כ״כ הייתי רוצה שימשיך עוד עונה במכבי (מקל כמובן).
הנחמה שלא הלך לירושלים.

למרות כל מה שיפמפמו לכם בימים הקרובים זה לא כשלון עצום. אנחנו הנבחרת החמישית בטיבה בבית. ברור שיכולנו והיינו צריכים לעלות וזה מאכזב שזה נגמר ככה, אבל זה לא כשלון עצום וזה לא בושה.

אם כבר כשלון, הכשלון הוא איך שהגענו לטורניר, שזה מצב הישראלים אצלנו.

איפה מירי רגב?

מה התפקיד של פיני גרשון שכל הזמן מראים אותו מסתובב על הפרקט? הוא המנהל של כל הנבחרות או שקר כלשהו אחר שמכניס לו כסף, לא?

זה כישלון גדול, חד משמעית. בבית עם נבחרות באמת לא מדהימות. בבתים אחרים יש את יוון וצרפת/קרואטיה וספרד/סרביה רוסיה ולטביה (אולי זה הבית שהכי מתקרב אלינו).
תראו את פינלנד לדוגמה.

זה לא כשלון.

זה אחושרמוטה כשלון בחזקת עשר עם קצפת מעל.

לפני 5-7 שנים ניצחנו את איטליה בחוץ ונתנו לסרביה בראש והיום אנחנו לא יכולים לחבר 2 רבעים טובים ב-4 משחקי בית.

מצב הכדורסלן הישראלי מתחת לכל ביקורת, בעיקר הגארד. פעם היינו חזקים בזה. איפה שחקנים כמו עדי גורדון וקטש. מביש מה נהיה מהספורט הישראלי. זה לא קשור לחוק כזה או אחר. זה קשור לחובבנות ולהליכה אחורה בכל מה שקשור למקצוענות בספורט בארץ. הדור הנוכחי גמור ולא נראה שיש משהו באופק. לא רואה את הליאור אליהו הבא של הכדורסל הישראלי ואפילו הכשרונות שכן צומחים כאן (דוסון) לא מצליחים להתפתח כמו שצריך.

זה לא כשלון.

זה אחושרמוטה כשלון בחזקת עשר עם קצפת מעל.

לפני 5-7 שנים ניצחנו את איטליה בחוץ ונתנו לסרביה בראש והיום אנחנו לא יכולים לחבר 2 רבעים טובים ב-4 משחקי בית.

מצב הכדורסלן הישראלי מתחת לכל ביקורת, בעיקר הגארד. פעם היינו חזקים בזה. איפה שחקנים כמו עדי גורדון וקטש. מביש מה נהיה מהספורט הישראלי. זה לא קשור לחוק כזה או אחר. זה קשור לחובבנות ולהליכה אחורה בכל מה שקשור למקצוענות בספורט בארץ. הדור הנוכחי גמור ולא נראה שיש משהו באופק. לא רואה את הליאור אליהו הבא של הכדורסל הישראלי ואפילו הכשרונות שכן צומחים כאן (דוסון) לא מצליחים להתפתח כמו שצריך.

מצד אחד אתה אומר שזה אחושרמוטה כישלון, מצד שני אתה מסכים שהרמה של השחקן הישראלי בערך ברצפה.

אז אולי הכשלון הוא בציפיות?

עד שלא יבינו איפה אנחנו באמת עומדים יגידו שזה כישלון כי הציפיות בשמיים

נכון. לא ברור לי למה ציפו להרבה. התוצאה של הטורניר היא לא כשלון, זאת הרמה שלנו וצריך להשלים עם זה. הכשלון הוא שמצב הכדורסל פה כל כך גרוע.

אני היחידי שרציתי שהנבחרת הזו תפסיד?

חייבים שינוי מחשבה רציני בכל מה שקשור לכדורסל בישראל, ואם בטעות היינו מצליחים להוציא אליפות טובה אנשים היו ממשיכים בשקר הזה של "הכדורסלן הישראלי המצויין שרק צריך יותר דקות משחק"

תרבות "הפרגון לבחורינו האמיצים והנפלאים" עוברת כבר כל גבול בכדורסל בארץ.

בא לי להקיא כבר מכל הדיבור המפרגן הזה על צברים וקטילת מתאזרחים, החוק רוסי ו"כדורסל כחול לבן מצויין".

די, אין כדורסל כחול לבן מצויין.

יש פונטציאל אדיר, אבל כרגע אין כלום, לא סתם קבוצת תחתית ביורוליג לא מצליחה לגרד 2 ישראלים טובים לסגל שלה.

צריך לבטל את החוק הרוסי ושאר המגבלות, שישחקו מצידי רק זרים על הפרקט, ושחקן ישראלי יצטרך לקרוע את התחת כדי להשתלב ברמה הגבוהה (ואם הוא לא מוצא קבוצה בארץ, שייצא לאירופה ויקרע שם את התחת כדי להוכיח את עצמו), ולא יסתובב כמו טווס עם כפכפים ואף בשמיים וידבר על "יש כדורסל כחול-לבן מצויין" ויקבל חוזי עתק על סמך הדרכון שלו

FOFj3ev.png

שיבטלו את החוק הרוסי, עוד אחת מהסיבות שאין שחקנים ישראלים טובים.

למה? זה כמו שתגיד שריבוי זרים בפרמייר ליג שיפר את הרמה של נבחרת אנגליה.

למה? זה כמו שתגיד שריבוי זרים בפרמייר ליג שיפר את הרמה של נבחרת אנגליה.

אלו שני דברים שונים, מה שמתאים לאחד לא מתאים לשני, וההפך.

בדיוק מאותה סיבה אני שונא את הדיבורים על "המודל הסרבי", "המודל של באזל", "המודל הקפריסאי" ואפילו בדברים שלא קשורים לספורט, כמו למשל "המודל הפינלנדי" בחינוך.

אלו שני דברים שונים, מה שמתאים לאחד לא מתאים לשני, וההפך

אני עדיין לא מבין איך זה ייצור מצב שבו יש ישראלים שראויים למכבי, למשל.

שבגיל נוער ידעו שאין להם סיכוי להשתלב בליגה, ויבחרו ללכת לאוניברסיטה ללמוד מקצוע אמיתי ולא לבזבז לכולנו את הזמן.

והמעט דבילים שנכראה באמת אלוהי כשרון הכדורסל נגע בהם, אלו שבאמת שוגים בהזיות לחשוב שהם מספיק טובים, יצטרכו לירוק דם על הפרקט 3 שעות אחרי האימון כדי להוכיח שהם ראויים לספסל של בני הרצליה לפני שחקנים אמריקאים אתלטיים ומוצלחים מהם.

אולי אחרי כמה שנים כאלו, יצאו לנו כשרונות עם אופי, ולא כל מיני "נוער נפלא מהבקעה", שהולכים עם כפכפים, מכנסי כדורסל כחולים עד הברך, סוויטשירט עם ISRAEL עליו, ומבלבלים את המוח על "הכדורסלן הישראלי" או על "הכשרון בנבחרות הצעירות מוכיח שיש כדורסל טוב בישראל!"

אין כזה.

תתקדמו.