Jump to content

קבוצה של מאמן?

קבוצה של מאמן?  

156 members have voted

1. 1. קבוצה של מאמן?

• כן
      115
    • לא
      10
    • ערן ערן ערן
      31

Recommended Posts

לומר שלא היו פערים גדולים בינינו לבין הפועל של הדאבל זה בדיוק כמו שאוהדי חיפה יגידו שלא היו פערים גדולים בינם לבין מכבי באף אחת מהעונות האחרונות.

לגבי אחוזי ההצלחה שלהם בליגה וזה שזאת הייתה ליגה מביכה עם 16 קבוצות וסיבוב פלייאוף אחד ולא שניים (פחות משחקים קשים) - זה נכון, אבל הם נתנו הצגות גם באירופה.

עד הדרבי? עד הדרבי היינו צמודים בטבלה. אגב, אנחנו בניגוד לקבוצת הכדורגל הכי אטרקטיבית בהיסטוריה כן הצלחנו לנצח את חיפה שלא בשער מקרי ובונקר מיהוד, חיפה שעד אותו משחק בסוף הסיבוב הראשון היתה מושלמת למיטב זכרוני. זה לא אומר שהיינו טובים מהפועל, אני רק אומר שמעניין שאנחנו הצלחנו לעשות משהו שהם לא היו קרובים אליו אם היו פערי רמות כאלה עצומים. אחרי הדרבי הפסקת לשחק כדורגל. זה מביך, אבל זה לא קשור לרמת הכדורגל שהצגת עד אז, וזה לא כי בהמשך ירדת ברמה - זה כי בהמשך בכלל לא היתה לך רמה - פשוט ויתרת על הליגה. בגלל זה זאת אחת העונות הכי מביכות בהיסטוריה שלנו (יחד עם העונה האחרי-הבאה). לוזריות ברמה הגבוהה יותר. אני לא רואה איך אדם שפוי בדעתו יכול להגיד שבגלל קושי מקצועי מכבי של אותה עונה היתה שווה פתאום 2 נק' מתוך 21 אחרי שהיית רמה מעל 13 קבוצות אחרות החל מהמחזור הראשון באוגוסט ועד הדרבי שהתקיים בסוף פברואר.

אם הקהל והמועדון שלנו לא היו מחליטים להתאבד, היינו יכולים וצריכים להמשיך להיות בתמונת האליפות לפחות עד הפלייאוף (תזכור עוד שהיה קיזוז). במקום זה הפסדנו לנצרת ולאשדוד, בגלל הדימוי העצמי ההזוי שמכבי הכניסה לעצמה לראש.

כל עוד שיחקנו כדורגל, לא היו שום פערי רמות גדולים. אחרי זה, אין מה להשוות בין הכדורגל שלנו לכדורגל של הפועל כי לא היה אצלנו כדורגל. לא שיחקנו, במקום זה בכינו והלכנו לשבת בצד. כשהפועל עושה דבר כזה אני מבין, היא הפועל. אנחנו היינו אמורים להיות מכבי. זה בפני עצמו אחד הביזיונות הגדולים בהיסטוריה שלנו, אם לא הכי גדול. איבדנו את עצמנו, שכחנו מי אנחנו. מכה אחת ומכבי ת"א הגדולה התפרקה לרסיסים. תודה לאל שמיטש הביא את ג'ורדי שהציל אותנו מעצמנו.

חוסן מנטלי זה חלק מעוצמה של קבוצה, ככה שאני לא ממש קונה את זה שהיינו כל כך טובים, גם אם ניצחנו את חיפה במקרה.

בגלל החוסן המנטלי לא הגיע לנו אפילו להיות מדורגים בטבלה באותה עונה על הביזיון שהלך שם. אני לא אומר שהגיעה לנו אליפות. יותר מזה, על הביזיון הזה הגיע לנו שהפועל לקחה כמו שלקחה. זה היה עונש כמעט ראוי לכל אוהד מכבי שויתר על העונה אחרי הדרבי. אבל הגיע לנו לסבול יותר, הגיע לנו גם לראות את הביזיונות בסוף העונות הבאות. הקהל שלנו הרוויח את זה ביושר, והוא צריך לזכור עד היום מה קורה כשאנחנו שוכחים שאנחנו מכבי. אני אומר שההבדל לא היה ברמת הכדורגל, כל עוד שיחקנו כדורגל, מה שהיה עד מרץ. כל עוד היינו קבוצה - היינו בערך באותה רמה. אחרי זה בכלל לא היינו קבוצה, לא היתה נקודת השוואה. זה היה כאילו שלא היינו חלק מהליגה בכלל.

ובגלל זה אני לא מבין את הפחד שיש לאנשים מאותה הפועל, ושעד היום מתייחסים אליה כאל אימפריה. היא לא היתה. היא אפילו לא היתה חזקה משמעותית ממכבי של אוגוסט-פברואר, זאת ששיחקה כדורגל. אז בטח שהיא לא יכולה להיות חזקה משום מכבי של תקופת ג'ורדי. מצחיק בכלל להשוות אותם לקבוצות כמו מכבי של אוסקר, פאולו או בוס. אתם פשוט הכנסתם לעצמכם לראש אחרי אותו דרבי שהיא איזו קבוצת על, כי היא הביכה את נמני בלי אילייב וייני (ולדעתי עוד כמה), כשבוזגלו עלה רק בדקה 30, בעונה שבה ציון צמח ותמיר כחלון היו שחקני צמרת לגיטימיים. ממש הישג היסטורי. בכנות, אני הייתי בטוח שאחרי הרבה פחות מ-7 שנים ההזיה הזאת כבר תתפוגג.

מצטער אם זה לא קשור לנושא, אבל אם אתם רוצים לראות קבוצה של מאמן, זה דראפיץ' והקבוצות שלו, קבוצות חלשות שהוא הופך אותם לקטלניות

אני מאחל למכבי מאמן כמוהו אחרי קרויף

ניתחתי קצת את הקיץ האחרון של הקבוצה, עם דגש על השאלות האלה - האם שיטת המשחק מכוונת? רצויה? ממה זה נובע?

מוזמנים לקרוא כאן:
https://www.facebook.com/LehaviBlog/videos/915261675290315/

ואשמח כמובן להתדיין

ניתחתי קצת את הקיץ האחרון של הקבוצה, עם דגש על השאלות האלה - האם שיטת המשחק מכוונת? רצויה? ממה זה נובע?

מוזמנים לקרוא כאן:

https://www.facebook.com/LehaviBlog/videos/915261675290315/

ואשמח כמובן להתדיין

נתדיין בינואר

יש, אבל תגידו שאני הזוי אז אסביר עוד חודש. וכן, זה לא מוכיח את עצמו. קורה, צריך להמר.

אנחנו מהמרים על דור פרץ כבר מעל שנתיים. אין שום סיבה.

זה לא הוכיח את עצמו מהשנייה שהוא עלה לבוגרים.

אני באמת לא מבין מה אתה מנסה לעשות.

חולה על ג׳ורדי וסומך עליו לטווח הארוך כמאמן, אבל להתלהב מ״משולשים״ ולחץ של קבוצה כשהלחץ הזה הוא פשוט לא אפקטיבי, ולסנגר על הצבה של שחקן שהוא פשוט לא ברמה בהרכב זה פשוט לא ברור. מותר להגיד שנעשתה טעות, ואני מוכן להתערב שגם ג׳ורדי עצמו מבין את הטעות ויוציא את פרץ במחצית אם לא עוד שחקן.

שחקן הכי משמעותי שלנו משחק תשעים דקות בטוטו, רק בכדי שיוכל לקבל מנוחה בליגה, מנפלאות "הניהול האירופי".

ויש לי עוד הרבה מה לומר על ג'ורדי כמאמן, אבל אחכה שמדד העצבים ירד...

אני באמת לא מבין מה אתה מנסה לעשות.

חולה על ג׳ורדי וסומך עליו לטווח הארוך כמאמן, אבל להתלהב מ״משולשים״ ולחץ של קבוצה כשהלחץ הזה הוא פשוט לא אפקטיבי, ולסנגר על הצבה של שחקן שהוא פשוט לא ברמה בהרכב זה פשוט לא ברור. מותר להגיד שנעשתה טעות, ואני מוכן להתערב שגם ג׳ורדי עצמו מבין את הטעות ויוציא את פרץ במחצית אם לא עוד שחקן.

לחץ ממש לא עשינו טוב.

ואני לא מסנגר, אני לא הייתי עושה וזה לא עבד. מותר לו עדיין להמר.

ברור שזה לא עובד טוב כרגע ושיצטרך לחשוב כדי למצוא פיתרון.