Jump to content

ג'ורדי קרויף שוקל לעזוב את מכבי ת"א (one)

David Nahum

Recommended Posts

כל עוד ג׳ורדי במכבי אני תומך בו, אבל אני לא אנצור ביקורת כי הוא חלק מהמערכת. אם אני חושב שיש התנהלות פסולה, אגיד אותה. גם אם ג׳ורדי הוא חלק מאיתנו וגם אם אני אוהב אותו מאוד (באמת) ומעריך, אני אעביר ביקורת ואדע להצביע על הודעות שנוטפות חוסר אובייקטיביות משווע.

וכל הפארסה הזאת בפורום רק מראה חוסר אובייקטיביות מהי.

ביקורת זה תמיד טוב ומפרה.

טינוף לשם הטינוף- קצת פחות.

אני במקסימום מגיב על עיסקאות רק מהצד המקצועי שלהן. וגם זה בקושי.

לקח לי קצת זמן להבין מה אתה רוצה ממני ומי זה סבא פליקס ומה הוא קשור למה שכתבתי.

האמת היא שאין לי מושג.

אולי משהו שלחצתי בהתחלה או אישרתי בהתחלה. אני לא איזה להטוטן פורומים.

נראה לך שהייתי משאיר עקבות כאלו אם הייתי הוא. מה בהפוך על הפוך? אז מה הטעם לטעון שאני לא הוא?

כבר ראינו איזו יכולות יש לך, חצי יציע רצה לתרום לך כל מיני דברים ואפילו היה אחד שרצה לבוא לאסוף אותך מאופיקים ולקחת אותך למשחק, נראה לך שאני או מישהו מכאן מאמין לך?

הביאו שני זרים לעמדות דומות, אבל הם שני שחקנים שונים בסגנון המשחק שלהם, באטוקיו שיחק בנבחרת הצעירה של איטליה, באנגליה וגם בצרפת בעיקר את העמדה של ה-50:50, סושיץ' משחק בעיקר את התפקיד של הקשר ההתקפי, במידה ויגיע קשר נוסף זה יכול לתת לך אופציה לשחק באופן קבוע עם שניים מתוכם בהתאם ליריבה, אמנם אפשר לקרוא לבאטוקיו זר שישי, אבל במקום מי הוא ישחק אם כל זר משחק בעמדה אחרת, זה נותן לך אפס מרחב תמרון בדקות המשחק שלו.

לא הבנתי. קודם כל, בוא נשים בצד את הביקורת המקצועית על באטוקיו את סושיץ׳. בוא נצא מנקודת הנחה שהם אחלה בחלה של שחקנים והם בינגו. סבבה?

הלאה. סושיץ׳ משחק קשר התקפי, מה משחק באטוקיו? קשר לצידו? קשר לצד אייל? על חשבונו?

אתה רוצה שיהיו שחקנים זרים על אותה העמדה כדי שמקרה הצורך תוכל לתמרן בדקות המשחק שלו? רגע, לא בשביל זה קיימים ישראלים (פחות טובים..) שיכולים לקחת פיקוד במקרה הצורך? אנחנו באמת צריכים תותח נוסף שישב על הספסל, כדי שנוכל לנהל רוטציה נורמלית?

לטעמי, ההתפתלות שלך בהודעות מוכיחה את הנקודה שלי בצורה מושלמת. קפיצה מנושא כזה לאחר, פתאום אתה מוציא שבכלל יש מצב שהוא שישי, שהוא הגיע כדי שיהיה מרחב תמרון, כדי שפה וכדי ששם.

יש לנו עמדות שנואשות לחיזוק. נואשות. לא בשביל הספסל, בשביל ההרכב. אני לא הייתי רוצה להושיב זר על הספסל אם בעמדת הכנף יש לי בעיה מהותית ומחסור רציני בישראלים.

כל זה בטל לגמרי אם מכינים לנו הפתעה ובאטוקיו אכן הגיע כזר שישי, אולי סושיץ׳. אני בספק, אבל כמו שאני אומר כבר כמה פעמים- אולי יש ויז׳ן.

ביקורת זה תמיד טוב ומפרה.

טינוף לשם הטינוף- קצת פחות.

אני במקסימום מגיב על עיסקאות רק מהצד המקצועי שלהן. וגם זה בקושי.

אם אתה חושב שאני מטנף לשם הטינוף, אנחנו לא באותו הראש בכלל.

לא אכנס לזה. אני מעביר ביקורת עניינית ונוטה לחשוב שהיא בסדר גמור לקריאה. במיוחד כשיש דיסקליימר מיוחד של ״איי לאב ג׳ורדי וואב וואב״ כמעט בכל הודעות ביקורת שלי.

אף פעם לא הבנתי מה הבעיה בלבקר את ג'ורדי/מערכת וגם לתמוך בה. אנשים חייבים להבין שזה לא צפון קוריאה פה ואם יש לי ביקורת עניינית על עסקת עטר וכל מה שקורה מסביב זה לא אומר שאני עכשיו אומר לערוף לג'ורדי ת'ראש. די כבר לא כל ביקורת זה לטנף ולערוף ראשים. גם הקטע הזה שאנשים מדברים ברבים והכללה למורות שאם תשימו לב לתגובות הרוב פה דווקא לא נפלו בפרסומים האלו של עזיבה/סכסוך נהיה מאוס.

לא הבנתי. קודם כל, בוא נשים בצד את הביקורת המקצועית על באטוקיו את סושיץ׳. בוא נצא מנקודת הנחה שהם אחלה בחלה של שחקנים והם בינגו. סבבה?

הלאה. סושיץ׳ משחק קשר התקפי, מה משחק באטוקיו? קשר לצידו? קשר לצד אייל? על חשבונו?

אתה רוצה שיהיו שחקנים זרים על אותה העמדה כדי שמקרה הצורך תוכל לתמרן בדקות המשחק שלו? רגע, לא בשביל זה קיימים ישראלים (פחות טובים..) שיכולים לקחת פיקוד במקרה הצורך? אנחנו באמת צריכים תותח נוסף שישב על הספסל, כדי שנוכל לנהל רוטציה נורמלית?

לטעמי, ההתפתלות שלך בהודעות מוכיחה את הנקודה שלי בצורה מושלמת. קפיצה מנושא כזה לאחר, פתאום אתה מוציא שבכלל יש מצב שהוא שישי, שהוא הגיע כדי שיהיה מרחב תמרון, כדי שפה וכדי ששם.

יש לנו עמדות שנואשות לחיזוק. נואשות. לא בשביל הספסל, בשביל ההרכב. אני לא הייתי רוצה להושיב זר על הספסל אם בעמדת הכנף יש לי בעיה מהותית ומחסור רציני בישראלים.

כל זה בטל לגמרי אם מכינים לנו הפתעה ובאטוקיו אכן הגיע כזר שישי, אולי סושיץ׳. אני בספק, אבל כמו שאני אומר כבר כמה פעמים- אולי יש ויז׳ן.

לא הבנת אותי בכלל, או שכנראה לא הסברתי את עצמי מספיק טוב, אתה אמרת שאתה רוצה שבאטוקיו יהיה פה כזר שישי, ליד שוער זר, בלם זר, קשר אחורי זר, שחקן כנף זר, וחלוץ זר, נניח ואני רוצה לשחק עם באטוקיו, הוא לא משחק על אף אחת מהעמדות האלו, אז אם אתה רוצה להכניס אותו למשחק אתה צריך להוציא זר אחר, את מי אתה מוציא כדי לתת לבאטוקיו לשחק?

אני לא מאמין בכל העניין הזה של הזר השישי שלא צריך לשחק כמעט בכלל, אלא להביא שני שחקנים על עמדות דומות ולעשות התאמה לפי היריבות, גם אם זה אומר להתפשר על ישראלי בעמדה אחרת.

אם אתה חושב שאני מטנף לשם הטינוף, אנחנו לא באותו הראש בכלל.

לא אכנס לזה. אני מעביר ביקורת עניינית ונוטה לחשוב שהיא בסדר גמור לקריאה. במיוחד כשיש דיסקליימר מיוחד של ״איי לאב ג׳ורדי וואב וואב״ כמעט בכל הודעות ביקורת שלי.

חלילה, לא טענתי שאתה עושה את זה. אבל צבא הטינוף, גדול בהרבה מאוהביו. להציג את זה הפוך? לא אמשיך מכאן...

אחלה. אני לא חי עם זה בשלום, במיוחד לא באירופה. מדובר בקישור מאוד מאוד רך שלא יחזיק אמצע בצורה אידיאלית. סבירה ,לא אידיאלית. אני לא אוהב כשאייל משחק את האחורי, לטעמי הוא הרבה יותר טוב בעמדה קדמית יותר. אין קשר לסדר אגב- בהבאת סושיץ׳ סגרת עמדת זר לבלם, הקשר האחורי או הכנף. במקרה הזה יש כאן התפשרות שלטעמי לא הייתה צריכה לקרות. שוב, כולי תקווה שהויז׳ן קיים.

עריכה: אני עכשיו רואה שאתה בכלל מדבר על הבאת עוד חמישים חמישים כזר. אני באמת לא מבין את החשיבה שלך, אבל בזבוז של שתי עמדות זר זהות על האמצע כשיש לך בורות כל כך גדולים ומחסור בישראלים מסביב זה לא ברור. אז שלוש עמדות? ואוו. את מי תוציא מההרכב? תושיב גם את סושיץ׳ וגם את באטוקיו בצד?

בכלל, בואו נביא רק זרים של 50-50. נראה לי קטלני.

אני אומר 50/50 שזה ההגדרה כביכול אבל כמו שסושיץ׳ שונה מבאטוקיו (הראשון יותר התקפי מאשר 50/50).

אני מדבר על עוד זר שהוא סוג של גולסה לעשירים, בעיניי מתאים לנו יותר מקשר אחורי מובהק כמו אוגו, זה יהיה דינאמי יותר ומאיים יותר התקפית שגם ככה כבר עכשיו לא משנה איזה שילוב תעשה מבין הקשרים אתה תרוויח את האמצע ברוב המוחלט של המשחקים בליגה.

בכלל בשנה שעברה גם בליגה וגם באירופה אגב הרווחת אמצע מאוד יפה, נחמד והכל אבל מה זה שווה שהאמצע שלך לא דוחף כמו שצריך קדימה?

מכבי צריכה בלם זר שיחזיק את כולם בביצים, שחקן כנף שמביא מספרים, וכדי לתת את הבוסט לאירופה במידה ועולים עוד קשר שבאמת יקח אותך ללבל אחר.

לא הבנת אותי בכלל, או שכנראה לא הסברתי את עצמי מספיק טוב, אתה אמרת שאתה רוצה שבאטוקיו יהיה פה כזר שישי, ליד שוער זר, בלם זר, קשר אחורי זר, שחקן כנף זר, וחלוץ זר, נניח ואני רוצה לשחק עם באטוקיו, הוא לא משחק על אף אחת מהעמדות האלו, אז אם אתה רוצה להכניס אותו למשחק אתה צריך להוציא זר אחר, את מי אתה מוציא כדי לתת לבאטוקיו לשחק?

אני לא מאמין בכל העניין הזה של הזר השישי שלא צריך לשחק כמעט בכלל, אלא להביא שני שחקנים על עמדות דומות ולעשות התאמה לפי היריבות, גם אם זה אומר להתפשר על ישראלי בעמדה אחרת.

שני הזרים, לא ישחקו יחד בשלישית הקישור. לא בעתיד הקרוב לדעתי.

ויבוא זר נוסף לקישור ולהגנה(בהנחה שעטר מגיע).

שני הזרים, לא ישחקו יחד בשלישית הקישור. לא בעתיד הקרוב לדעתי.

ויבוא זר נוסף לקישור ולהגנה(בהנחה שעטר מגיע).

זה בדיוק מה שאני אומר, הם לא ישחקו ביחד, יהיו 4 זרים שישחקו פחות או יותר באופן קבוע, באטקויו וסושיץ' ישחקו על פי היריבה אם יירצו קישור קצת יותר התקפי ישחקו עם סושיץ' ואם יירצו קישור יותר הגנתי ישחקו עם באטוקיו, אבל לא יהיה מצב שיש חמישה זרים שמשחקים בקביעות ובאטוקיו זר שישי שכמעט ולא משחק בכלל.

אני גם כותב מיטש לדעתי. למה? הרגל שכותבים מיטשל כשזה מאנגלית, ואולי גם כי "מיץ'" מזכיר לי מיץ פטל. גם כותבים אלכסנדר ולא אלקסנדר למרות שבגדול הכלל הוא שהצליל הזה בעברית תמיד נכתב עם קו"ף בתעתוקים משפות לועזיות (אלא אם הן נכתבות בכתב ערבי בשפה הזרה, סיפור ארוך). ככה זה, יש נורמות כתיבה שהשתרשו.

אגב, במבחן גוגל יש אמנם יותר תוצאות למיץ', אבל גם לא מעט למיטש.

לקראת הקלאסיקו האחרון בסופר קאפ היתה תוכנית על יריבות בין בארסה לריאל (וקטאלוניה למדריד)

בין השאר ראיינו את יוהאן קרויף שסיפר שקרא לבנו ג'ורדי אחרי ששמע את השם בברצלונה ואהב אותו

שבא לרשם את בנו במשרד האוכלוסין בספרד, לא נתנו לו לרשום אותו כ"ג'ורדי" בגלל שזה שם קטאלוני

בקיצור זה ג'ורדי, ככה יוהאן אומר.

הקטע המצחיק שיוהאן אמר להם, "אם אתם לא רוצים אל תרשמו שם, השם שלו זה ג'ורדי".

"אמרו לי שיכול לקרוא לו חורחה, עניתי 'אני רוצה ג'ורדי, לא חורחה". משהו בסגנון. בסוף הוא רשם אותו בהולנד והספרדים היו חייבים לאשר את זה כי זה ממדינה זרה, או משהו בסגנון. מה שבאמת יפה זה המיתוס שהוא עשה את זה כמחווה לקטלוניה. בפועל הוא כבר סיפר (יש סיכוי שאנחנו מדברים על אותו ריאיון, אני ראיתי אותו כחלק מסרט בספרדית על יוהאן ז"ל) שהוא פשוט שמע את השם ואהב אותו, ולא היה לו שום מושג מה המשמעות שלו עבור קטלונים. בנוסף, אנחנו מדברים כאן על יוהאן - כשאמרו לו שאסור לו לעשות משהו, זאת כבר היתה סיבה מספקת עבורו לעשות אותו. זה חלק ממה שהפך את הדמות שלו לכ"כ מרתקת ומלהיבה. כמו שיואב כתב כאן, הבן אדם היה רוק סטאר.

יותר מזה, בקטלוניה עד יום מותו ביקרו אותו על כך שמדבר רק ספרדית ולא קטלונית. ליוהאן זה כמובן לא הזיז, אחרי הכל, כאמור, הבן אדם היה אבי גישת ה-"Fuck you, I won't do what you tell me". התחנפויות זה הדבר האחרון שעניין אותו. ג'ורדי אגב נגד עצמאות לקטלוניה (לפי ריאיון לערוץ הספורט בערך בשנה הראשונה שלו במכבי), ובכלל למיטב זכרוני מגדיר את עצמו כהולנדי וכספרדי. אירוני לגמרי שהפכו את אבא שלו לאיזה סמל מאבק קטלוני.

בסה"כ יוהאן באמת מודל לחיקוי עבורי - תמיד היה לו מה להגיד על כל נושא בעולם, אם היו נותנים לו זכות דיבור הוא לא היה סותם את הפה, גם אם אף אחד לא רצה לשמוע, וגם אם זה הכניס אותו לריבים ולמאבקים (והיו לו המון כאלה לאורך חייו).

ג'ורדי חזק באינסטגרם, מעלה נופים בסטורי, מבסוט מהחיים.

אני באמת מאמין שג'ורדי ומכבי זה match made in heaven. אם לא היה חשש שהוא ירצה להתקדם בסופו של דבר אני ברצינות הייתי מקווה שהוא יישאר לכל החיים במערכת. אני עדיין מקווה, פשוט יודע שלא ריאלי.

יעזוב בסוף העונה לכל המאוחר עומר חבל שתפתח ציפיות

נראה לי שאתה הולך להיות מופתע בעניין הזה. ג'ורדי אוהב את המועדון ואוהב את החיים פה בת"א. צריכה לבוא הצעה באמת גדולה ורצינית כדי שהוא ישקול לעזוב.

ידיעות אחרונות וישראל היום בכתבות שמדגישות את מעמדו הפחות/המעורער של קרוייף. מדברים על קיצוץ סמכויותיו, על מתחים בגלל רכש כושל שהביא במליונים ועל כך שהפלייאוף זה המבחן שלו ואם יכשל לא בטוח שישאר במכבי.

ידיעות אחרונות וישראל היום בכתבות שמדגישות את מעמדו הפחות/המעורער של קרוייף. מדברים על קיצוץ סמכויותיו, על מתחים בגלל רכש כושל שהביא במליונים ועל כך שהפלייאוף זה המבחן שלו ואם יכשל לא בטוח שישאר במכבי.

לפני זה דובר שהוא שוקל לעזוב, עכשיו הם מתחילים עם זיוני שכל שאם הוא ייכשל בפלייאוף אז הוא יפוטר, סה"כ הגיוני

אם היו מאוכזבים ממנו היו מפטרים אותו כבר בקיץ.

הכתבות של צנציפר הם wishful thinking שהוא ממחזר כבר כמה שנים. אני זוכר שהוא פרסם בוודאות גמורה שקרוייף עוזב, ושפאקו יישאר ועוד שאר תחזיות לא מבוססות.