Jump to content

ג'ורדי קרויף שוקל לעזוב את מכבי ת"א (one)

David Nahum

Recommended Posts

בסופו של דבר ג׳ורדי ייזכר אצלי כאחד המכביסטים האהובים בכל הזמנים, אני בטוח בזה.

אין ספק בכלל.

ומי שאומר עליו דברים רעים ממש ברמת השנאה כלפיו כמו כמה יוזרים שיש פה שזה מוטיב חוזר אצלם הם חבורה של סמרטוטי רצפה והטיפות על המדרכה של המיץ של הזבל בזמן שזורקים את השקית.

יורדי זה כל כך הדנא של מכבי. מי שלא מבין את זה, לא יבין לעולם מהי באמת מכבי.

עם החסרונות, עם הטעויות, הוא פשוט פארט אוף דה פמלי. וואלה, אפשר לחשוב שג'רי בית הלוי, גיורא ועוד לא טעו...

אין זה אומר שזה מינוי לכל החיים. יורדי יעזוב בטח בסוף העונה הזאת אבל הוא חלק מהמשפחה ומייצג את כל מה שמכבי שואפת לו וכתוב באותיות זהב במוזיאון העתידי.

עם החסרונות, עם הטעויות, הוא פשוט פארט אוף דה פמלי. וואלה, אפשר לחשוב שג'רי בית הלוי, גיורא ועוד לא טעו...

אין זה אומר שזה מינוי לכל החיים. יורדי יעזוב בטח בסוף העונה הזאת אבל הוא חלק מהמשפחה ומייצג את כל מה שמכבי שואפת לו וכתוב באותיות זהב במוזיאון העתידי.

אם לוקחים אליפות אני בכלל בכלל לא בטוח שהוא יעזוב

בכלל כל המחשבה שמלכתחילה ג׳ורדי לא משנה מה יקרה עוזב שנה הבאה היא מוטעית וגם מאוד לא בריאה.

אני דווקא רואה אותו נשאר במקרה של אליפות, ג׳ורדי מתחיל קריירת אימון ומה יותר טוב מלנסות להצעיד את המועדון שאתה נמצא בו כבר 6 שנים אל עבר ליגת האלופות?

אני לא כזה בטוח שג'ורדי יעזוב במידה וייקח אליפות, יש מצב שירצה להדריך את מכבי בצ'מפיונס ורק אז לעזוב.

כולנו חותמים על הסנריו הזה, בוודאי.

מוריו, מה אתה חושב על יורדי?

הבן אדם כבר עכשיו סמל של מכבי מבחינתי ואני לא מבין מי שאומר אחרת.

בכלל כל המחשבה שמלכתחילה ג׳ורדי לא משנה מה יקרה עוזב שנה הבאה היא מוטעית וגם מאוד לא בריאה.

אני דווקא רואה אותו נשאר במקרה של אליפות, ג׳ורדי מתחיל קריירת אימון ומה יותר טוב מלנסות להצעיד את המועדון שאתה נמצא בו כבר 6 שנים אל עבר ליגת האלופות?

חלק מהעניין הזה יקבע ממש בשבוע הקרוב. יורדי כמאמן בליגה הארופאית, זה כבר בוסט גדול לקאריירה שלו.

אם ג'ורדי ייתן עונה טובה אני רואה אותו נשאר, זו רק ההתחלה של קריירת האימון שלו, יש לו עוד הרבה מה ללמוד וניסיון לצבור, הוא לא ירצה לשרוף את עצמו ישר בליגות יותר גדולות.

זה היה משפט ממש קל לנסח בעברית

כולנו חותמים על הסנריו הזה, בוודאי.

מוריו, מה אתה חושב על יורדי?

למרות שהרבה פעמים זה נראה כאילו אני לא מת עליו, זה בעיקר בגלל צחוקים עם חברים על היחף בראש שכל היום בקלרה במקום להביא רכש, אבל זה לא מה שאני באמת חושב עליו.

אני תופס ממנו אישיות כדורגל נדירה (בטח בנוף הישראלי) ולא חושב שיהיה קל למצוא לו מחליף (מספיק לראות את קרלסן של חיפה שבא עם רזומה מרשים משל ג'ורדי וסיים בבושת פנים).

רק מלראות את מערכת היחסים שלו עם השחקנים אפשר להבין איזה טיפוס הוא, זה לא רק הצד המקצועי, אלא בעיקר האופי שלו שמאפשר לו להצליח ככה.

התקושרת תמיד מנסה לייצר מציאות שבא גורדי לא כזה מבסוט בארץ או במכבי ותמיד שואף לעזוב שיתאפשר.

אני לא חושב ככה, גורדי 5 שנים בארץ ולא סתם, הוא התרגל לאווירה פה ומרגיש מלך אל מול התקשורת.

נכון שהוא ישאף להתקדם מקצועית אבל לא בכל מחיר.

למרות שהרבה פעמים זה נראה כאילו אני לא מת עליו, זה בעיקר בגלל צחוקים עם חברים על היחף בראש שכל היום בקלרה במקום להביא רכש, אבל זה לא מה שאני באמת חושב עליו.

אני תופס ממנו אישיות כדורגל נדירה (בטח בנוף הישראלי) ולא חושב שיהיה קל למצוא לו מחליף (מספיק לראות את קרלסן של חיפה שבא עם רזומה מרשים משל ג'ורדי וסיים בבושת פנים).

רק מלראות את מערכת היחסים שלו עם השחקנים אפשר להבין איזה טיפוס הוא, זה לא רק הצד המקצועי, אלא בעיקר האופי שלו שמאפשר לו להצליח ככה.

לגמרי. ונראה ששחקנים מאוהבים בו. ברק יצחקי כדוגמא- הפעולה השניה של יורדי אחרי סגירת קרית שלום היתה להשאיל(להגלות) אותו. וברק חזר למכבי טוב מתמיד.

בתכלס, מכבי היא אגודה עינינית וקשה. היא חסרת חוש הומור, לא מבדילה בין צבעים וגזעים, מינדד להצלחה מקצועית ועם רזומה של תואר אצולה. זאת מכבי. האם יורדי הוא לא ההתגלמות של זה?

הבעיה של הקהל שלנו(ובכלל בארץ)זה זכרון קצר.

עונה כושלת אחת שרפה לאנשים את הכבוד לאחד הדמויות החיוביות בהיסטוריה של המועדון(תחת צילו של המוציא מחושך לאור מיטש).

מקללים,מזלזלים.

הבן אדם כשל בעונה אחת והצליח ב4. על מה כל ההמולה?!

ויותר מזה, כשל וירד לקווים כדי לעשות צדק ולתקן את הטעות בעצמו. אני מלא הערכה אליו על המהלך הזה וחושב שכל אוהד מכבי צריך לתת לו גב קרדיט ותמיכה בעונה הזו. עם רכש ובלי רכש.

עונה כושלת אחת שרפה לאנשים את הכבוד לאחד הדמויות החיוביות בהיסטוריה של המועדון(תחת צילו של המוציא מחושך לאור מיטש).

מקללים,מזלזלים.

ויותר מזה, כשל וירד לקווים כדי לעשות צדק ולתקן את הטעות בעצמו. אני מלא הערכה אליו על המהלך הזה וחושב שכל אוהד מכבי צריך לתת לו גב קרדיט ותמיכה בעונה הזו. עם רכש ובלי רכש.

!!

מקללים,מזלזלים.

זה מחרפן אותי. זה שהתרגלנו לטוב זה מעולה, אני מאחל לנו שנמשיך להיות בדיכאון בכל עונה שבה לא נזכה באליפות, אבל תרבות עריפת הראשים הזאת היא גם כפיות טובה וגם לא תעזור בכלום.

אם כבר אנחנו משתפכים פה על ג'ורדי, רגע של כנות: אני שוקל כבר הרבה זמן להזמין חולצה עם המספר 14 ולהדפיס בשם JORDI.

מספר 8 עם GOLDHAR

אם כבר אנחנו משתפכים פה על ג'ורדי, רגע של כנות: אני שוקל כבר הרבה זמן להזמין חולצה עם המספר 14 ולהדפיס בשם JORDI.

14 עם CRUYFF יותר מרגש, מה גם שזה יכול לתפוס גם ליוהאן וגם לג'ורדי

דבר אחד אני לא מבין, אם הפערים באמת נמוכים ונעים סביב ה 100-15 א' דולר, ועטר הרי נורא רוצה לעבור אלינו וירוויח אפילו קצת יותר ממה שירוויח בחיפה,
למה שלא יוריד קצת בשכר השנתי שלו כדי לצמצם את הפערים ולסגור? יחד עם ההורדה הזאת הוא עדין לא ירוויח פחות ממה שמרוויח בחיפה (לפחות לפי הפרסומים)