Jump to content

סופ"ש אירופי

Elirandani

Recommended Posts

• 3 weeks later...

קטע מהספר של אוזיל, מספר איך מוריניו השפיל אותו במחצית של משחק ליגה שהם הובילו בו 3-1.

ממש מעניין, נשמע כמו קטע מסרט.

35copwg.jpg

312v5on.jpg

איזה הומו קוקסינל בכיין, איך הוא מתאר אתזה כמו נקבה שרבה עם חבר שלה וואלה אני בשוק שככה כדורגלן ברמות האלה נפגע ממנו, סהכ זה הכל במטרה לדרבן וגם אם זה הדרך הלא נכונה ואני חושב שהיא באמת לא נכונה, עדיין יש מאמנים שהרבה יותר מגזימים

אתם באמת לא רואים שום דבר פסול בזה שמאמן משפיל שחקן מול כל החברים שלו לקבוצה ועל הדרך גם זורק לו הערה עוקצנית ברמה האישית? מוריניו אולי מאמן מצוין אבל פח אשפה ברמה האישית, התנהלות של ילד בגנון.

בגלל שראיתי את אוזיל כ"כ הרבה בשנים שלו במדריד אני מבין לגמרי את מוריניו.

די נו, אני בכלל לא רוצה להתייחס כאן לשחקן ספציפית אלא להתנהלות של מאמן. אוזיל הוא לא ה-issue כאן מבחינתי, אם הוא חרא על המגרש אז תספסל לו את הצורה ושלח אותו ממדריד בהזדמנות הראשונה, אל תנצל את הסמכות שלך כדי להשפיל אותו מול כל הקבוצה ולהגיד לו עקיצות שנועדו נטו לפגוע בו. מהתרשמות מהאופי של מוריניו לאורך השנים, אין לי ספק שבמהלך הקריירה הוא עשה דברים דומים לכמה וכמה שחקנים תחתיו. מספיק להסתכל על מקרים כמו לוק שואו וקסיאס כדי להבין באיזה בן אדם קטן מדובר. בדיוק כמו שהוא לא מסתדר עם אף אחת מהקולגות שלו על הקווים (דיי ברור מה פפ, קלופ, קונטה ו-ונגר חושבים עליו), לא מפתיע שגם ברמה האישית מול הרבה שחקנים הוא לא ממש מצטייר טוב, בלשון המעטה.

World class manager, world class cunt.

אני מת על אוזיל אבל הוא מתנהג כמו קוקסינל.

הרי מוריניו ניסה לדרבן אותו, ורואים את זה באיך שהוא ניגש אליו ושאל אותו אם הוא מעדיף להתחבא במקלחות או להראות לאוהדים ולכולם למה הוא מסוגל, במקום לקחת את זה למקום חיובי אוזיל בחר להיעלב כמו ילדה עם קוקיות.

הלוואי שאיביץ' יידע לתת בראש לשחקנים שלנו כשצריך

הכדור של הליגה האירופית העונה מיוצר ע"י מולטן

https://pbs.twimg.com/media/DfajQ_yXkAAbf_J.jpg

ויש גם המנון חדש

https://youtu.be/FAmgja7D67Q

משנים גם את של ליגת האלופות, יהיה סגול בכדור

אתם באמת לא רואים שום דבר פסול בזה שמאמן משפיל שחקן מול כל החברים שלו לקבוצה ועל הדרך גם זורק לו הערה עוקצנית ברמה האישית? מוריניו אולי מאמן מצוין אבל פח אשפה ברמה האישית, התנהלות של ילד בגנון.

אני מאמין שזה הרבה יותר נפוץ בספורט תחרותי ממה שאתה מעריך, ואני לא חושב שזה פסול. בסך הכל מדובר בפסיכולוגיה, והמטרה האמיתית היא לא להשפיל את השחקן, אלא לתת זריקת מוטיביציה/לבחון את האופי שלו (במועדון כמו ריאל אין מקום לשחקנים שקורסים מנטלית בסיטואציה כזו).

מוריניו, אגב, כתב אינטרו מאוד מחמיא בספר הזה של אוזיל - אני מנחש ששניהם עדיין ביחסים טובים למרות התקרית, ושאוזיל הפיק ממנה תועלת. בסוף הסיטואציה אוזיל מודה שהוא התחיל לשאול את עצמו שאלות קשות, אז כנראה שהמטרה הושגה.

כמובן שיש שחקנים שהגישה הזו תעבוד איתם יותר טוב לעומת אחרים. זלאטן לדוגמה סיפר מספר פעמים שמוריניו מוטיבטור גדול ושהוא מוכן "למות בשבילו על המגרש".

די נו, אני בכלל לא רוצה להתייחס כאן לשחקן ספציפית אלא להתנהלות של מאמן. אוזיל הוא לא ה-issue כאן מבחינתי, אם הוא חרא על המגרש אז תספסל לו את הצורה ושלח אותו ממדריד בהזדמנות הראשונה, אל תנצל את הסמכות שלך כדי להשפיל אותו מול כל הקבוצה ולהגיד לו עקיצות שנועדו נטו לפגוע בו. מהתרשמות מהאופי של מוריניו לאורך השנים, אין לי ספק שבמהלך הקריירה הוא עשה דברים דומים לכמה וכמה שחקנים תחתיו. מספיק להסתכל על מקרים כמו לוק שואו וקסיאס כדי להבין באיזה בן אדם קטן מדובר. בדיוק כמו שהוא לא מסתדר עם אף אחת מהקולגות שלו על הקווים (דיי ברור מה פפ, קלופ, קונטה ו-ונגר חושבים עליו), לא מפתיע שגם ברמה האישית מול הרבה שחקנים הוא לא ממש מצטייר טוב, בלשון המעטה.

World class manager, world class cunt.

כמו שכריס כתב באותה מידה אפשר לתת לך דוגמאות הפוכות של שחקנים כמו דרוגבה, מטראצי, אטו, זלאטן, סניידר וכל הסגל של פורטו שהעריצו את מוריניו. כן הוא דמות שנויה במחלוקת וכן בשנים האחרונות הוא מאבד את זה בעיקר כי הוא לא מגבה מילים בתארים אבל אל תשכח שהוא הגיע למדריד כאלוף אירופה עם אינטר והביא למדריד אליפות על חשבון ברצלונה שהייתה אז בשיא כוחה. אני לפחות נוטה לזכור לו את ההישגים המאוד מרשימים שלו לאורך הקריירה ואני גם חייב להודות שמאוד אהבתי אותו גם כמאמן וגם כדמות.

אגב, גם על פפ היו תלונות, גם לפרגי הייתה את תקרית הנעל המפורסמת עם דייויד בקהאם. בסוף מדובר על כדורגל ותדריך במחצית או לפני המשחק יכול להיות משהו מאוד אמוציונלי, גם עבור מאמנים שכבר עברו הכל בקריירה.

כמו שכריס כתב באותה מידה אפשר לתת לך דוגמאות הפוכות של שחקנים כמו דרוגבה, מטראצי, אטו, זלאטן, סניידר וכל הסגל של פורטו שהעריצו את מוריניו. כן הוא דמות שנויה במחלוקת וכן בשנים האחרונות הוא מאבד את זה בעיקר כי הוא לא מגבה מילים בתארים אבל אל תשכח שהוא הגיע למדריד כאלוף אירופה עם אינטר והביא למדריד אליפות על חשבון ברצלונה שהייתה אז בשיא כוחה. אני לפחות נוטה לזכור לו את ההישגים המאוד מרשימים שלו לאורך הקריירה ואני גם חייב להודות שמאוד אהבתי אותו גם כמאמן וגם כדמות.

אגב, גם על פפ היו תלונות, גם לפרגי הייתה את תקרית הנעל המפורסמת עם דייויד בקהאם. בסוף מדובר על כדורגל ותדריך במחצית או לפני המשחק יכול להיות משהו מאוד אמוציונלי, גם עבור מאמנים שכבר עברו הכל בקריירה.

רשמתי שהוא מאמן מצוין ולא אמרתי מילה רעה על ההישגים שלו (דווקא על הסגנון האפור כן יש ביקורת אבל לזכותו יאמר שזה עבד לו הרבה פעמים במהלך הקריירה).

כמובן שיהיו שחקנים שיאהבו/יעריכו אותו, אחרת הוא לא היה מגיע לאן שהגיע כ"כ הרבה פעמים. אבל אי אפשר להתעלם מריבוי התקריות שלו מול שחקנים ומאמנים אחרים ומשלל ציטוטים שלא מוסיפים לו כבוד, במיוחד בהשוואה למנג'רים שציינת. אני לא אתפלא אם הקטע הנ"ל מול אוזיל היה נטו בשביל לדרבן אותו בדיוק באותה מידה שאני לא אתפלא אם פשוט מדובר בתגובה מוריניו-ית קלאסית כשקצת עולים לו על העצבים שאתם מייחסים לה איזושהי משמעות מיוחדת. הבדל נוסף משמעותי בעיניי הוא שמוריניו 'מרשה לעצמו' לעשות את זה לא רק בחדרי חדרים אלא גם דרך התקשורת כשמתחשק לו. הוא נהנה להגיב לשאלות כמו טרול והרבה פעמים מחמם את האווירה במקום לשמור על פאסון. בקיצור, דמות צבעונית לטוב ולרע אבל באופן אישי זאת לא התנהגות שאני יכול להתחבר אליה.