Jump to content

סופ"ש אירופי

Elirandani

Recommended Posts

איזה זיכרון קצר, לא ראית קבוצה כזאת חזקה ב20 השנים האחרונות?

בתור אוהד יונייטד אתה צריך לדעת שברצלונה של תקופת פפ גדולה לא פחות מריאל הנוכחית ולדעתי גם טובה יותר, זה שהם לא זכו פעמיים ברצף לא אומר שלא. אפילו פרגוסון הגדול אמר שהקבוצה שניצחה אותו פעמיים בגמר ליגת האלופות היא הקבוצה הטובה ביותר ששיחק נגדה.

ברצלונה של אז עשתה את זה לא פחות "בקלות" מריאל של היום. עם כל הכבוד לקבוצה המפלצתית של זידאן.

ברצלונה גם בשיא גדולתה הייתה מפלצתית שמצחיק להגיד את זה זכתה בכמה גביעים בזכות שערוריות שיפוט מרחיקות לכת(צלסי,ארסנל,ריאל מדריד) יספרו לך על הדחות בגלל החלטות מבישות.

אז כן ברסה הייתה עצומה,ועדיין ריאל הזאת 3 מ4 צמפיונס והדרך ל4 מ5 קרובה מאוד.

לטעמי ריאל של היום חזקה מבארסה של אז

אנחנו כנראה לא מסכימים או שלא הייתי מספיק ברור.

כן, לא ראיתי קבוצה כזאת חזקה. ריאל פשוט משתפרים ככל שהזמן חולף וזה מפחיד. אפילו בארסה של עונת הטרבל שציינת לא הצליחה לשחזר את הזכייה באליפות, ובעונה לפני כן הודחה בחצי הגמר מול יונייטד (בתצוגה מפוארת של פרגי) ובעונה לאחר מכן (אם אינני טועה) מול באיירן מינכן. הנקודה היא שריאל הנוכחית פשוט נראית בלתי עצירה וגורמת לזה להיראות קל ואפילו קל מדי. אני לא שוכח שהם הפסידו בבית לברצלונה בקלאסיקו האחרון בליגה אבל כשהכסף על השולחן והתארים עומדים על הפרק הם פשוט ברמה אחרת.

אני מסכים שגם השושלת של בארסה שניצחה אותנו פעמיים בגמר האלופות הייתה אחת הקבוצות החזקות והמרשימות שראיתי, ולפרקים נראתה בלתי עצירה, אבל רבאק, ריאל פירקו את בארסה עם חצי הרכב. אתה זוכר מתי בארסה גרמו לריאל להיראות ככה ועוד בלי מסי?

4-0 לפני שנתיים בערך בלי מסי....

ניימאר ואיניסטה בהצגה

ושוב, שופטי וידאו אולי הורסים משחק כשנותנים לבאיירן פנדל שלדעתי ממש לא היה, אחרי שהשופט התעלם מצלילה של לבנדובסקי ברחבה.

אני תמיד אוהב להגיד: אמרתי לכם.

אמרתי שזה מה שיקרה אם ישתמשו בזה במקרים שהם לא שחור או לבן (כמו מיקום עמדת נבדל). יש סיבה טובה שב-NFL אין צ׳אלנג׳ על עבירות אישיות, כל הזמן אמרתם שצריך ללמוד משם, אז למה לא למדתם משם?

עדיין לא ציפיתי שיהיו כ"כ הרבה תקריות מביכות בכ"כ מעט זמן, ואנחנו רק מתחילים את העונה. פאדיחה עצומה לליגות שמשתמשות בזה, מאמין שבקרוב יקבלו החלטה לעשות שינויים, ובינתיים תעבור עונה שלמה עם הפארסה הזאת. אם מתקבלות החלטות לא נכונות או שהופכים גבוליות בגבוליות אחרות, מה הטעם?

ושוב, שופטי וידאו אולי הורסים משחק כשנותנים לבאיירן פנדל שלדעתי ממש לא היה, אחרי שהשופט התעלם מצלילה של לבנדובסקי ברחבה.

אני תמיד אוהב להגיד: אמרתי לכם.

אמרתי שזה מה שיקרה אם ישתמשו בזה במקרים שהם לא שחור או לבן (כמו מיקום עמדת נבדל). יש סיבה טובה שב-NFL אין צ׳אלנג׳ על עבירות אישיות, כל הזמן אמרתם שצריך ללמוד משם, אז למה לא למדתם משם?

עדיין לא ציפיתי שיהיו כ"כ הרבה תקריות מביכות בכ"כ מעט זמן, ואנחנו רק מתחילים את העונה. פאדיחה עצומה לליגות שמשתמשות בזה, מאמין שבקרוב יקבלו החלטה לעשות שינויים, ובינתיים תעבור עונה שלמה עם הפארסה הזאת. אם מתקבלות החלטות לא נכונות או שהופכים גבוליות בגבוליות אחרות, מה הטעם?

לא ראיתי את המקרה המדובר, אבל גם אם טעו, זאת רק ההתחלה, יכול להיות שיהיו טעויות פה ושם, אבל אין לי ספק שזה יוריד את מספר הטעויות, ויתן לצופים תחושת ביטחון שלא דופקים סתם דופקים אותם.

בהמשך זה רק ילך וישתפר מן הסתם.

אהבתי גם ש*לדעתך* לא היה פנדל אבל לדעת שופטים שהסתכלו בטלוויזיה כן היה, ואתה יוצא על השיפוט על סמך זה. שוב, מבלי לראות, יכול להיות שהייתה שם טעות, אבל גם עבור הקהל וגם עבור השחקנים על הדשא, הם יקבלו את ההחלטה הרבה יותר בקלות כשהם מבינים שבחנו את המקרה בטלוויזיה.

לא ראיתי את המקרה המדובר, אבל גם אם טעו, זאת רק ההתחלה, יכול להיות שיהיו טעויות פה ושם, אבל אין לי ספק שזה יוריד את מספר הטעויות, ויתן לצופים תחושת ביטחון שלא דופקים סתם דופקים אותם.

בהמשך זה רק ילך וישתפר מן הסתם.

אהבתי גם ש*לדעתך* לא היה פנדל אבל לדעת שופטים שהסתכלו בטלוויזיה כן היה, ואתה יוצא על השיפוט על סמך זה. שוב, מבלי לראות, יכול להיות שהייתה שם טעות, אבל גם עבור הקהל וגם עבור השחקנים על הדשא, הם יקבלו את ההחלטה הרבה יותר בקלות כשהם מבינים שבחנו את המקרה בטלוויזיה.

ערן, אחוז לא גדול מההחלטות השנויות במחלוקת נשאר שנוי במחלוקת גם אחרי הילוך חוזר. אתה רק מסיר את האחריות מהשופט הראשי ומעביר אותה אל מעבר לקלעים, ונותן לקבוצות יכולות ללחוץ על שופט לשנות את דעתו אחרי ששרק כבר. הבעיה היא שכל המערכת הזאת לא עובדת לפי קנה מידה אובייקטיבי. ב-NFL זה ברור ומסודר, ועל חלק מהעבירות כאמור אי אפשר לעשות ריוויו, בדיוק מהסיבות שציינתי.

ולא הבנתי, אם רק השופט הראשי טעה לדעתי אז אני יכול לצאת עליו, אבל אם שופטים מאחורי מסך טעו לדעתי אני לא יכול לצאת עליהם? בכל מקרה את ההחלטה שלי קיבלתי לפי אותו הילוך חוזר, מה ההבדל?

בינתיים בקונפדרציות, ב-MLS, בסופרקאפ ההולנדי ואפילו באוסטרליה (שם דווקא על נבדל - פשוט המשיכו להתווכח אם השחקן היה מעורב במהלך או לא) קבוצות באו בטענות לשופטי הוידאו. אז לא נראה לי שזה רעיון כל כך טוב. אתה גם עוצר את המשחק וגם לא באמת מנקה את השיפוט מטעויות וממחלוקות.

ערן, אחוז לא גדול מההחלטות השנויות במחלוקת נשאר שנוי במחלוקת גם אחרי הילוך חוזר. אתה רק מסיר את האחריות מהשופט הראשי ומעביר אותה אל מעבר לקלעים, ונותן לקבוצות יכולות ללחוץ על שופט לשנות את דעתו אחרי ששרק כבר. הבעיה היא שכל המערכת הזאת לא עובדת לפי קנה מידה אובייקטיבי. ב-NFL זה ברור ומסודר, ועל חלק מהעבירות כאמור אי אפשר לעשות ריוויו, בדיוק מהסיבות שציינתי.

ולא הבנתי, אם רק השופט הראשי טעה לדעתי אז אני יכול לצאת עליו, אבל אם שופטים מאחורי מסך טעו לדעתי אני לא יכול לצאת עליהם? בכל מקרה את ההחלטה שלי קיבלתי לפי אותו הילוך חוזר, מה ההבדל?

בינתיים בקונפדרציות, ב-MLS, בסופרקאפ ההולנדי ואפילו באוסטרליה (שם דווקא על נבדל - פשוט המשיכו להתווכח אם השחקן היה מעורב במהלך או לא) קבוצות באו בטענות לשופטי הוידאו. אז לא נראה לי שזה רעיון כל כך טוב. אתה גם עוצר את המשחק וגם לא באמת מנקה את השיפוט מטעויות וממחלוקות.

יש הבדל גדול מבחינת השחקנים על הדשא אם השופט הראשי שרק משהו גבולי ואולי טעה לעומת החלטה שמתבססת לפי שופטים שצופים בהילוכים חוזרים

זה נותן הרבה יותר ביטחון שהתקבלה החלטה נכונה ואובייקטיבית (גם אם לא אגב), וזה למעשה יוריד את רמת העצבים של שחקנים שמרגישים שהשופט טעה, כי בסך הכל צפו במקרה גם בהילוך חוזר, ולא בהתבסס על מה שהשופט ראה בשבריר שנייה ואולי מזווית לא הכי טובה.

יונייטד קבוצה עם כל כך הרבה פוטנציאל, ויש להם סיכוי גדול לקחת אליפות העונה.

יש להם את השוער הכי טוב בליגה, בלם הכי טוב בליגה, קשר הכי טוב בליגה וחלוץ בטופ 2 בליגה.

יונייטד עם רכש מדויק מאוד בקיץ ומסורת "העונה השניה של מוריניו".

אמורה להיות קבוצה חזקה מאוד העונה. כרגע נראה שזה מתחבר להם.

בכלל, אני חושב שקבוצות שחזקות ב"עמוד השדרה" של הקבוצה (שוער, מרכז הגנה, קישור אחורי, חלוץ חוד) הן הקבוצות הכי טובות ויציבות. יונייטד דאגו שבעמדות האלה במקרה "הרע" הם עם שחקנים ראויים פלוס, ובמקרה הטוב - וורלד קלאס בתפקידם.

בכלל, אני חושב שקבוצות שחזקות ב"עמוד השדרה" של הקבוצה (שוער, מרכז הגנה, קישור אחורי, חלוץ חוד) הן הקבוצות הכי טובות ויציבות. יונייטד דאגו שבעמדות האלה במקרה "הרע" הם עם שחקנים ראויים פלוס, ובמקרה הטוב - וורלד קלאס בתפקידם.

באתי לרשום את זה גם. בדרך כלל אצל מוריניו בעונה השניה הקבוצה מתחילה להפגיז ולוקחת תארים. הוא אמר את זה בעצמו. היה תענוג לראות את הבליץ שעשו היום. יש להם כישרון מטורף.

מה זה מסורת העונה השנייה של מוריניו ?

אם אני לא טועה ברוב הקבוצות שבהם אימן הוא יותר הצליח בעונה הראשונה מאשר בשניה, לא ?

מה זה מסורת העונה השנייה של מוריניו ?

אם אני לא טועה ברוב הקבוצות שבהם אימן הוא יותר הצליח בעונה הראשונה מאשר בשניה, לא ?

לא ממש.

בפורטו בעונה השניה - זכה בצ'מפיונס.

בצ'לסי בעונה הראשונה והשניה לקח אליפות.

באינטר בעונה השניה - זכה בטרבל כולל צ'מפיונס.

בריאל מדריד בעונה השניה - היא הייתה ריאל האיכותית ביותר של מוריניו לכל הדעות וזכתה באליפות.

בצ'לסי בעונה השניה בקדנציה שניה - זכה באליפות.

ועכשיו יונייטד עונה שניה, לפחות בינתיים זה נראה טוב מבחינתו. עונה ראשונה די קטסטרופה חוץ מהליגה האירופית.

מוריניו צריך להפוך את הרביעיה- ראשפורד- פוגבה- לוקאקו- מארשיאל, למפלצתית. הכישרון, העוצמה הפיזית והאתלטיות שם ביג טיים.

לא יודע אם יצליח...לא יודע אם ז'וזה יכול לייצר התקפה זורמת, יוזמת, אימתנית- כמו שיונייטד צריכה להיות.

את ההגנה והקישור ברמת סדר ואירגון- הוא עשה ויעשה. תחושה חמוצה מתוקה. הסגל שווה יותר ממה שהוא נראה כרגע.

עדיין סקפטי קצת(:

שימו לב לדורטמונד של פטר בוס.

משחק עם קשר אחורי יחיד, קשר הבית נורי שהאין.

למי שלא מכיר מאוד דומה במבנה גוף לייני.

ככה שמי שאומר שחובה לשחק עם שובר עצמות מוסמך טועה וזה נכון לגבי עוד המון קבוצות מובילות

לא יודע מה ראיתם במנצ'סטר שאתם עפים עליה.חוץ מהדקות האחרונות יונייטד שיחקו משעמם בלי רעיונות יצירתיים ועד הגול השני לא היה יותר מדי עבודה לשוער של סוונסי, מה גם שהגול הראשון הגיע ממצב נייח. אני ראיתי קבוצה אפורה. זה שהם תפרו להם 4 לא אומר כלום. בקיצור הייתי מחכה קצת עם חגיגות היונייטד, בעייני יסיימו מקום 3-4 העונה

שימו לב לדורטמונד של פטר בוס.

משחק עם קשר אחורי יחיד, קשר הבית נורי שהאין.

למי שלא מכיר מאוד דומה במבנה גוף לייני.

ככה שמי שאומר שחובה לשחק עם שובר עצמות מוסמך טועה וזה נכון לגבי עוד המון קבוצות מובילות

שאהין טכני ועם יכולת מסירה עשרות מונים משל ייני. הוא יותר מזכיר את מדו אם כבר.

דברתי על מבנה פיזי

אוקיי, אבל שוב, יש לו יכולות שאין לייני. אם כבר זה טיעון למדוע גולסה יכול להיות פה הקשר האחורי, ועם זה אני מסכים.