Jump to content

סופ"ש אירופי

Elirandani

Recommended Posts

היו ימים שברצלונה עם קומאן סיימו מקום 8 והם היו בעונה בינונית, הם לא היו מגיעים להשגיים בליגת האלופות, אלא רק בגביע המחזיקות וכ'ו

ברצלונה לא הכי חלשה בחמש עשרה שנה האחרונות, זה תחילת העונה וריאל בפורמה כרגע טובים יותר

היו ימים שברצלונה עם קומאן סיימו מקום 8 והם היו בעונה בינונית, הם לא היו מגיעים להשגיים בליגת האלופות, אלא רק בגביע המחזיקות וכ'ו

ברצלונה לא הכי חלשה בחמש עשרה שנה האחרונות, זה תחילת העונה וריאל בפורמה כרגע טובים יותר

עדיין, לפחות מאז פפ (יש מי שיטען שמאז רייקארד) הם נראו כמו קבוצה שכמעט אין לה חסרונות. לראות אותה חלשה ומפגינה משהו שמזכיר חוסר אונים - זה משהו שלא ראינו באמת איזה 10-15 שנים.

זאת לא קביעה כזאת הזויה. עד רייקארד ברצלונה לא היתה מה שהיום, אחרי זה פפ ומסי הפכו אותה להיות הקבוצה הטובה בהיסטוריה, ועד רונאלדו גם מדריד לא היתה עצמתית כמו שהיום.

כשאני הייתי ילד אני זוכר את מדריד לוקחת אליפות אירופה מהמקום החמישי בליגה ואת ברצלונה משיגה את המקום הרביעי במחזור האחרון ובמאבקי תחתית סוערים עד פברואר כעבור שנתיים. שתי הקבוצות האלה תמיד היו לוקחות אליפות (שלא קרובות לרמת הדומיננטיות העכשווית) לצד שנים בינוניות.

אם הם חזרו להיות אנושיים, זה אומר שהם הכי חלשים ב-10-15 שנים האחרונות. הגבול הסביר לקביעה כזאת הוא באמת משהו כמו 14 שנים, כי להגיד שזאת ברצלונה הכי חלשה ב-15 השנים האחרונות המלאות אומר שהם קבוצת תחתית בדרך לליגה השנייה, כי זה מה שהם היו חצי שנה לפני שרייקארד לקח אותם.

אתה זוכר את התקופה שאחרי הזכייה של ברצלונה בליגת האלופות ב2006, כשריאל לקחו אליפות סופר דרמטית ושנה אחרי לקחו אליפות בהליכה עם רביעייה לרשת של ברצלונה? אז זאת ברצלונה הכי חלשה שראיתי.

יש נסיבות מקלות לאיך שבארסה נראית (וזה לא טוב, בלשון המעטה), אבל אי אפשר לטעון שזאת הקבוצה הכי חלשה ב-15 שנים האחרונות כשיש בתוכן את השנתיים האחרונות של ראייקרד שהיו בינוניות וכמובן את עידן פרה-רונאלדיניו.

יש נסיבות מקלות לאיך שבארסה נראית (וזה לא טוב, בלשון המעטה), אבל אי אפשר לטעון שזאת הקבוצה הכי חלשה ב-15 שנים האחרונות כשיש בתוכן את השנתיים האחרונות של ראייקרד שהיו בינוניות וכמובן את עידן פרה-רונאלדיניו.

בשנתיים האחרונות של רייקארד היה סגל מפחיד, עם רונאלדיניו, סמואל אטו, מסי, תיירי הנרי, דקו, צ'אבי ואינייסטה למרות שהיכולת לא הייתה טובה היה סגל מפחיד, כרגע תוציא את מסי וסוארז, יש גם סגל רע.

בשנתיים האחרונות של רייקארד היה סגל מפחיד, עם רונאלדיניו, סמואל אטו, מסי, תיירי הנרי, דקו, צ'אבי ואינייסטה למרות שהיכולת לא הייתה טובה היה סגל מפחיד, כרגע תוציא את מסי וסוארז, יש גם סגל רע.

למי אכפת? הם שיחקו כמו תחת

האמת שאני לא הכי זוכר אבל יש מצב שאתם צודקים. עדיין, לדבר על סוף התקופה של רייקארד - הוא עזב בקיץ 2008. לפני 9 שנים. אז כן, 10-15 שנים נשמע די באיזור...

אבל לאוהדי ברצלונה הייתה תקווה שמאמן אחר יוכל להוציא יותר מהסגל המצוין, היום אפילו את זה אין להם.

לי יש. במידה וקוטיניו ודמבלה ינחתו אני אהיה מאוד אופטימי לעונה הקרובה.

ממש לא חושב. שחקן אחד לצד אינייסטה בקישור ועוד מחליף ברמה גבוהה לניימאר ויהיה בסדר גמור. אם על שני המשבצות האלה יפלו קוטיניו ודמבלה - יהיה שיפור ניכר.

המערכת שם לא בריאה, אין קידום שחקני בית (ואל תגיד לי סרג'י רוברטו ודאולפאו), הרכש נוראי, המאמן לא מטעים למועדון ובכלל עושה רושם שהשחקנים משחקים בחוסר חשק לא אופייני.

המערכת שם לא בריאה, אין קידום שחקני בית (ואל תגיד לי סרג'י רוברטו ודאולפאו), הרכש נוראי, המאמן לא מטעים למועדון ובכלל עושה רושם שהשחקנים משחקים בחוסר חשק לא אופייני.

מתאים*

הנהלה נוראית, זונחים את הלה מאסיה ויש רכש תמוהה מאוד, הכל נכון, אבל זה פחות רלוונטי לאיזה קבוצה נראה בעונה הקרובה. עפ מה אתה קובע שהמאמן לא מתאים? שני משחקים? בחייך, עוד לא התחילה העונה.

אם הרכש תמוהה אז בוודאי שזה משפיע על העונה הקרובה.

בנוגע לואלורדה, אני זוכר אותו מבילבאו, אולימפיאקוס ואספניול, הוא לא מאמן שמביא כדורגל יצירתי אלא יותר לוחמני וטקטי, מעבר לזה שהוא לא איזה דמות שהשחקנים מכבדים ומפחדים ממנה, הוא לא גווארדיולה, הוא גם לא אנריקה. לדעתי, הוא לא מתאים לברצלונה.

ממש לא חושב. שחקן אחד לצד אינייסטה בקישור ועוד מחליף ברמה גבוהה לניימאר ויהיה בסדר גמור. אם על שני המשבצות האלה יפלו קוטיניו ודמבלה - יהיה שיפור ניכר.

אתה באמת חושב שבארסה תוציא עכשיו 250-300 מיליון יורו על שני שחקנים? קשה לי לראות את זה קורה. לדעתי זה יהיה רק אחד מהם.

רבים מדברים על ברצלונה (ההבדל, לטעמי, הוא בעייפות החומר, בדמות לא מעוררת השראה על הקווים ובעיקר בהנהלה שרחוקה מאוד מהניהול הספורטיבי שמאפיין את ברצלונה היסטורית ומסורתית), אבל לטעמי הסיפור הגדול באמת הוא ריאל מדריד. זידאן פשוט בנה מפלצת. לזכות פעמיים ברצף באלופות, לבטל יריבות כמו ברצלונה ויונייטד ברמה שזה נראה לא כוחות, ובכלל דומיננטיות שלא זוכר שראיתי מקבוצה במשך עשרים שנים.

הם משייטים ברמות הכי גבוהות בנוחות שמאפיינת את אולימפיאקוס בליגה היוונית. פשוט מרשים. יימח שמם.

רבים מדברים על ברצלונה (ההבדל, לטעמי, הוא בעייפות החומר, בדמות לא מעוררת השראה על הקווים ובעיקר בהנהלה שרחוקה מאוד מהניהול הספורטיבי שמאפיין את ברצלונה היסטורית ומסורתית), אבל לטעמי הסיפור הגדול באמת הוא ריאל מדריד. זידאן פשוט בנה מפלצת. לזכות פעמיים ברצף באלופות, לבטל יריבות כמו ברצלונה ויונייטד ברמה שזה נראה לא כוחות, ובכלל דומיננטיות שלא זוכר שראיתי מקבוצה במשך עשרים שנים.

הם משייטים ברמות הכי גבוהות בנוחות שמאפיינת את אולימפיאקוס בליגה היוונית. פשוט מרשים. יימח שמם.

איזה זיכרון קצר, לא ראית קבוצה כזאת חזקה ב20 השנים האחרונות?

בתור אוהד יונייטד אתה צריך לדעת שברצלונה של תקופת פפ גדולה לא פחות מריאל הנוכחית ולדעתי גם טובה יותר, זה שהם לא זכו פעמיים ברצף לא אומר שלא. אפילו פרגוסון הגדול אמר שהקבוצה שניצחה אותו פעמיים בגמר ליגת האלופות היא הקבוצה הטובה ביותר ששיחק נגדה.

ברצלונה של אז עשתה את זה לא פחות "בקלות" מריאל של היום. עם כל הכבוד לקבוצה המפלצתית של זידאן.

נראה לי שאנשים פה פשוט לא קולטים איך הזמן עף (במיוחד זה שדיבר על קומאן, ששיחק שם לפני 22 שנה והיה עוזר מאמן לפני 17)

רונאלדיניו חתם בברצלונה ב-2013, לפני 14 שנים. מאז ברצלונה קבוצה אדירה, כמעט בלי תקופות רעות (ועם מיליון תארים)

כן ריאל מפלצת וזה תורם לתחושה, אבל היום ברצלונה (בסגל הנוכחי) היא (לדעתי) לא שווה רבע גמר ליגת האלופות

נחיה ונראה

אם הרכש תמוהה אז בוודאי שזה משפיע על העונה הקרובה.

בנוגע לואלורדה, אני זוכר אותו מבילבאו, אולימפיאקוס ואספניול, הוא לא מאמן שמביא כדורגל יצירתי אלא יותר לוחמני וטקטי, מעבר לזה שהוא לא איזה דמות שהשחקנים מכבדים ומפחדים ממנה, הוא לא גווארדיולה, הוא גם לא אנריקה. לדעתי, הוא לא מתאים לברצלונה.

רכש תמוהה זה פאוליניו, העונה הקרובה לא תקום ותיפול עליו.

לא מספיק מכיר אותו אז אני נמנע מלהביע את דעתי, מגיע לו זמן חסד, אומר רק את זה.

אתה באמת חושב שבארסה תוציא עכשיו 250-300 מיליון יורו על שני שחקנים? קשה לי לראות את זה קורה. לדעתי זה יהיה רק אחד מהם.

לא, סכומים כאלה הם בטח שלא יוציאו על קוטיניו ודמבלה, אני משער שלא יחרגו מ-200 מליון.

העונה ממש לא תיפול ותקום על דמבלה או קוטיניו.

שניהם (אם אחד מהם יבוא) ימלאו את המשבצת של ניימאר.

ברור שבעונה ראשונה אף אחד מהם לא ייתן את המספרים והתועלת בהתקפה של ניימאר.

אבל נניח שכן ימלאו והשלישייה הקדמית שתכלול את הרכש,את מסי ואת סוארז גם יתנו מספרים כמו ב3 עונות האחרונות..

זה עדיין לא מספיק.

מאז הטרבל של 2015 (של ברצלונה כמובן ?)

כל מה שנישאר בברצלונה והחזיק אותה זה השלישיה הקדמית שנתנו הצגות אבל הנה ב2016 הם עפו באלופות שוב מוקדם וב2017 הם איבדו גם את האליפות לריאל וגם עפו באלופות מוקדם.

הבעיה הרבה יותר עמוקה מתחליף לניימאר כי גם אם היה נשאר היה מקום לדאגה בקבוצה.

אינייסטה זה כבר לא אותו דבר והוא בקושי משלים כמה משחקים רצופים. וחוץ מבוסקטס אין לך בקישור שחקן שהוא טופ עולמי לכל העונה (פה הברקה של אינייסטה ושם הברקה של סרג׳י אבל זה לא זה.)

בתחילת החלון היה דיבור על וראטי והיה נראה כאילו יש מודעות למה הנקודות שצריך לחזק אבל מאז סאגת ניימאר נראה כאילו ברצלונה בהלם ובפחד.

ואני מאוד מקווה שפאוליניו הוא לא ה״זר אכזר״ שלהם ושהם מבינים כי בנוסף למשבצת של ניימאר צריך גם לחדש דם בקישור.

ובכלל לא דיברתי על ההגנה גם כי זה כבר נהיה ארוך וגם כי לדעתי המגנים טובים פשוט משהו הפסיק להתחבר שם.

איזה זיכרון קצר, לא ראית קבוצה כזאת חזקה ב20 השנים האחרונות?

בתור אוהד יונייטד אתה צריך לדעת שברצלונה של תקופת פפ גדולה לא פחות מריאל הנוכחית ולדעתי גם טובה יותר, זה שהם לא זכו פעמיים ברצף לא אומר שלא. אפילו פרגוסון הגדול אמר שהקבוצה שניצחה אותו פעמיים בגמר ליגת האלופות היא הקבוצה הטובה ביותר ששיחק נגדה.

ברצלונה של אז עשתה את זה לא פחות "בקלות" מריאל של היום. עם כל הכבוד לקבוצה המפלצתית של זידאן.

אנחנו כנראה לא מסכימים או שלא הייתי מספיק ברור.

כן, לא ראיתי קבוצה כזאת חזקה. ריאל פשוט משתפרים ככל שהזמן חולף וזה מפחיד. אפילו בארסה של עונת הטרבל שציינת לא הצליחה לשחזר את הזכייה באליפות, ובעונה לפני כן הודחה בחצי הגמר מול יונייטד (בתצוגה מפוארת של פרגי) ובעונה לאחר מכן (אם אינני טועה) מול באיירן מינכן. הנקודה היא שריאל הנוכחית פשוט נראית בלתי עצירה וגורמת לזה להיראות קל ואפילו קל מדי. אני לא שוכח שהם הפסידו בבית לברצלונה בקלאסיקו האחרון בליגה אבל כשהכסף על השולחן והתארים עומדים על הפרק הם פשוט ברמה אחרת.

אני מסכים שגם השושלת של בארסה שניצחה אותנו פעמיים בגמר האלופות הייתה אחת הקבוצות החזקות והמרשימות שראיתי, ולפרקים נראתה בלתי עצירה, אבל רבאק, ריאל פירקו את בארסה עם חצי הרכב. אתה זוכר מתי בארסה גרמו לריאל להיראות ככה ועוד בלי מסי?