Jump to content

בולט

הילד בן 30

Recommended Posts

חח חתול אתה מתקטנן איתי על 4 מאיות, כתבתי באיזור..

עכשיו כמובןןן שהצעדים הארוכים שלו מסבירים את הריצה, דיברתי על הריצה בכמה רמות מעל ביחס לנתוני הפתיחה שלו.

השיא של אסאפה פאוול הושג כששניהם התחרו כל הזמן ראש בראש לא ? אם אני זוכר נכון ככה זה היה, אסאפה בשיאו נדחק לקצה גבול היכולת.

שים לב שחוץ מאסאפה לא תמצא כמעט כאלו שירדו מ-9.78-9.79. וההבדלים הם עצומים בין הזמן הזה ל-9.58

חח חתול אתה מתקטנן איתי על 4 מאיות, כתבתי באיזור..

עכשיו כמובןןן שהצעדים הארוכים שלו מסבירים את הריצה, דיברתי על הריצה בכמה רמות מעל ביחס לנתוני הפתיחה שלו.

השיא של אסאפה פאוול הושג כששניהם התחרו כל הזמן ראש בראש לא ? אם אני זוכר נכון ככה זה היה, אסאפה בשיאו נדחק לקצה גבול היכולת.

שים לב שחוץ מאסאפה לא תמצא כמעט כאלו שירדו מ-9.78-9.79. וההבדלים הם עצומים בין הזמן הזה ל-9.58

איתמר, בריצת מאה מטר כל הבדל הכי קטן הוא מאוד משמעותי, כשבולט עשה תוצאה של 9.69 ושיפר את השיא של אסאפה פאוול ב-5 מאיות זה נראה משהו ענק, בלי לדבר בכלל על מה שהוא עשה שנה לאחר מכן עם השיא של ה-9.58.

ממליץ לראות את הסרט ״אני יוסיין בולט״ וזה רק מחזק את מה שכתבתי, בולט לא הכי גדול בכל הזמנים לא רק בגלל היכולת והכישרון אלא בגלל האופי, פשוט נמאס לו כבר ובמקום להתאמן הוא מעדיף לבלות. הוא גם אומר זאת במפורש.
אגב אני מאמין שאם היו לו מאמנים טובים יותר, הוא גם היה רץ מהר יותר. מרוב שהריצה שלו לא נכונה הרגליים שלו נחתכות מפקקי הנעליים.

כן, גם מה זה משנה ללאנס ארמסטרונג, אה?

האמת שארמסטרונג זה סיפור אחר, הבן אדם לא רק רימה אלא הפך את עצמו (הרמאי!) למודל לחיקוי ולדמות ציבורית. בוא נגיד שהרבה ספורטאים כבר נתפסו ועוד ייתפסו מרמים, אבל לאנס ארמסטרונג תמיד יהיה שם נרדף לרמאות בספורט, ולא רק בספורט.

לא שאני חולק עליך שזה ישנה מאוד, רק רציתי להוסיף (בלי לסתור אותך) למה המקרה של ארמסטרונג מיוחד לדעתי.

לאנס ארמסטרונג הוא אולי באמת גדול הרמאים.

האיש במשך 7 שנים רצמופות היה לא רק אגדה ספורטיבית אלא הרבה מעבר. זה הרבה יותר גדול מסיפור בן ג'ונסון למשל , שב-1988 היה סיפור רמאות עצום

לגבי בולט, שוב - הוא יהיה מספיק עשיר עם מספיק כסף מוסתר כדי שזה לא יזיז לו. תזכרו גם שהוא גר באי קטן ולא בניו יורק או פריז.

לגבי ארמסטרונג - זה ענף שכולם היו מסוממים בו, מה זה כבר משנה? אין מחלוקת על כך שהוא חזר מסרטן האשכים ורשם הישגים מדהימים עם סמים או בלעדיהם. בעיניי, הסיפור שלו לא פחות מרשים.

ושוב, תדמית או לא, הוא עדיין מספיק עשיר כדי לקנות גם את כל מסלול הטור דה פראנס אם בא לו. מה הוא היה בלי הסמים, עוד רוכב אופניים הגון ובינוני עם סיפור מרגש?

אגב, קלטתם את קנינגהאם, הקופצת לגובה?

זה אבא שלה (והמאמן שלה):

https://www.youtube.com/watch?v=SwZZICUDWFo

לא כזה מפתיע שהבת שלו קופצת - הבחור היה קופץ מעל מגנים כאילו כלום. כרגע רק בת 21 וכבר יש לה שיא עולם לנוער, אם יש לה את הגנים של אבא שלה שווה לעקוב.

נניח שהוא השתמש בממריצים. למה שיגלו את זה פתאום עוד 10 שנים?

הבדיקות נשמרות לעשור קדימה ולא בהכרח בודקים אותם באותו הרגע.

בדיקת חומרים אסורים לוקחת שבועיים ובלתי אפשרי להספיק לבדוק את כל האתלטים שמתחרים (באולימפיאדה למשל)

ראה מקרה מריון ג'ונס

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%9F_%D7%92%27%D7%95%D7%A0%D7%A1

וגם מקרה אנטוניו פטיגרו שהודה בשימוש חומרים אסורים (העדיף להודות מאשר שדגימות המעבדה יחשפו בפומבי) כ8 שנים אחרי סידני 2000

https://en.wikipedia.org/wiki/Antonio_Pettigrew