Jump to content

אלירן עטר, בעד או נגד

שורה

387 members have voted

1. 1. אלירן עטר, כן או לא?

• כן
      222
    • לא
      165
  2. 2. אם כן, באיזה סכום אתה חושב שמכבי צריכה לשלם עליו?

• עד 500 אלף אירו
      131
    • 500 - מיליון יורו
      142
    • 1.5 ומעלה.
      5
    • לא משלם עליו שקל.
      114

Recommended Posts

זה ממש פשוט- יורדי בוחר את שחקניו.

אבל אם בעבר היה מעורב במשא המתן, היום הוא לא.

בטח לא בווליום של אתמול. אולי שיחת טלפון כדי לקדם דברים, מול שחקן או סוכן.

הוא כל יום בקריית שלום עם אימונית עליו. בכל אימון, כל הזמן. קוראים לזה מאמן.

האם המטרות שהוא מסמן, לא ריאליות? אולי.

האם הוא הגיש הצעות? לא יודע.

האם הוא מסתפק במה שיש? לא סביר.

יש לו בוס. רק לו הוא מחוייב לדין וחשבון. והוא יודע שזאת שנתו האחרונה כאן(בכל סנריו שלא יקרה).

הלוואי שיום אחד נבין מה באמת קורה פה. מה הסיבות לכל זה ובגלל מי.

אולי ביום מין הימים שג'ורדי ישב לו בנחת על איזה בקבוק קווה מול נופי קטלוניה הוא יכתוב אוטוביוגרפיה ויהיו כמה פרקים על התקופה שלו בארץ הקודש.

קראתי את העמודים האחרונים בויכוח הזה בין חומץ בלסמי ואבי בנימין מול ג'ק, ואני לגמרי בצד של ג'ק.

אין לי ספק שנראה השנה בליגה הרבה פעמים מערך עם 4 שחקנים התקפיים, בדיוק כמו ששיחקנו שנה שעברה אצל ג'ורדי. אז אלה היו אלברמן ומיקאל מאחור, העונה אלה יהיו שחקנים אחרים. בפועל מדובר בקשר אחורי אחד + פליימייקר שעושה 0 הגנה. אם תשים שם את באטוקיו זה יהווה אפילו שדרוג בפן ההגנתי, שלא לדבר על גולסה. לגבי החשש שבמערך כזה באטוקיו יהיה על הספסל? השאיפה היא שיהיו 6 זרים בסגל, ובמצב כזה אתה חייב שאחד הזרים יהיה על הספסל בכל מקרה.

כתבתם פה כמה פעמים שמכבי מתקשה בייצור מצבים לחלוצים, ולכן לא טוב שעטר יגיע כי הוא לא שחקן שמייצר לאחרים. אולי זה נכון, ועובדתית הוא באמת כמעט לא בישל בעונות האחרונות, אבל רגע, מי אלה החלוצים בהרכב הנוכחי שלנו? אם זה אצילי ומיכה באגפים, עם שלישייה מרכזית ו-וידאר בחוד, אז בעצם מדובר בחלוץ אחד בלבד. די קשה להבקיע כשיש שחקן אחד עיקרי שהיריבה צריכה לסגור. תוסיף לשם את עטר וזה כבר 2 שחקנים לסגור, כשיש לך מספיק שחקנים שיכולים לייצר עבור החלוצים (הפעם ברבים, וידאר ועטר), בין אם זה אצילי ומיכה מן הסתם, וגם באטוקיו או גולסה מהקישור האחורי יותר.

לגבי העניין של לקנות שחקן במיליון יורו ושיהיה שחקן ספסל? נניח כשנשחק עם 3 באמצע ו 3 מקדימה, אז אולי עטר יהיה על הספסל מדי פעם, מה הביג דיל בזה? אתה רוצה שיהיה לך סגל ארוך (עם שחקנים איכותיים, עטר איכותי מיחזקאל או ריקן) ושיהיו לך אופציות למערכים שונים וגיבוי למצבים של פציעות והרחקות. למה אני לא שומע תלונות על מצב הסגל בב"ש? יש שם את פקהארט, שהר, ברדה, גאדיר, מליקסון, קואנקה, וואקמה בחלק הקדמי, גם ניב זריהן שפצוע כרגע. זה מבלי לספור שחקנים צעירים שכנראה יושאלו ולא יישארו שם לאחר סוף החלון. בקישור המרכזי והאחורי גם יש עומק עם אוגו, ראדי, איינבינדר, אוחנה ובראון. רק הקיץ הם שילמו סכומים גבוהים מאוד על דור אלו ואורן ביטון, שחקני ספסל על הנייר. למה? כי אפשר, וכי הם נותנים יותר עומק ואיכות במקרה של פציעות וחיסורים.

רק אצלנו כל כך דואגים שאחד יבוא על חשבון השני, ואי אפשר ששחקן X יהיה על הספסל. לפעמים שחקן כזה או אחר יפתחו בהרכב, בהתאם לכושר ובהתאם למצב הסגל.

לקחנו את כל שכתבת בחשבון.

אנחנו מנסים להיות פרקטיים ולא נאיבים.

כמה נק׳:

1. אתה מדבר על באטוקיו כזר שישי.. בחייאת. ונניח שאני אופטימי וזורם איתך, אז לאיזה עוד עמדה יגיעו חמישה זרים? שוער, וידאר, בלם, קשר, מי יהיה החמישי כדי שבאטוקיו יהיה ה6, עוד כנף זרה חוץ מעטר?

2. אתה מניח שמכבי תשחק עם 2 קשרים אחוריים בלבד כשבאטוקיו אחד מהם. סיכוי אפסי שכך נפתח ברוב המוחלט של המשחקים.

3. אין שום בעיה לקנות במליארד דולר שחקן לספסל, אבל צריך תיאום ציפיות עם השחקן. לא סביר שתיאמו זאת עם עטר/אצילי.

4. הנחה נאיבית נוספת היא ״שהטוב ביותר משחק״. פשוט לא נכון. הרכב לא נקבע לפי משחק או לפי כל אימון, אלא לפי תקופות. שחקנים בכירים צריכים לקבל צאנסים ממושכים גם אם לא מציגים יכולת גבוהה תקופה. הרכב לא נקבע לפי היריבה בד״כ אלא לפי חומר השחקנים שלך. הבעיה מתחילה כשיש שחקנים שחייבים לתת להם צאנס בהרכב הראשון גם כשהקבוצה מסתדרת מעולה בלעדיהם , ברגע ש״חייבים״ לתת לשחקן צאנס, זו בעיה. לכן נדרשת היררכיה.

5. נתת דוגמה את ב״ש וזריהן שזו בדיוק דוגמה לשחקן שאנחנו צריכים, שחקן ספסל שמבין שישחק רק כשיצטרכו אותו. אני רוצה לראות את עטר לא רואה דשא חודש. זה לא עובד ככה.

זה ממש פשוט- יורדי בוחר את שחקניו.

אבל אם בעבר היה מעורב במשא המתן, היום הוא לא.

בטח לא בווליום של אתמול. אולי שיחת טלפון כדי לקדם דברים, מול שחקן או סוכן.

הוא כל יום בקריית שלום עם אימונית עליו. בכל אימון, כל הזמן. קוראים לזה מאמן.

האם המטרות שהוא מסמן, לא ריאליות? אולי.

האם הוא הגיש הצעות? לא יודע.

האם הוא מסתפק במה שיש? לא סביר.

יש לו בוס. רק לו הוא מחוייב לדין וחשבון. והוא יודע שזאת שנתו האחרונה כאן(בכל סנריו שלא יקרה).

אין שום בעיה. תגיד שהוא לא באותו ווליום, תגיד שהוא גם מאמן, תגיד שהוא לא מעורב במשא ומתן. אל תגזימו ותגידו (לא אתה) שהוא לא עושה כלום, רק מאמן. כולנו יודעים שג׳ורדי הוא האיש החזק במועדון. אין מצב שרשימת הרכש היא לא שלו.

אנחנו לא באמת יודעים בסופו של דבר מה קורה, רק ניזונים מדיבורים בתקשורת. אני שמח שהוא עם אימונית ואני לא אומר שהוא לא מאמן, אני אומר שהוא לא רק מאמן. וכל ניסיון אחר להסביר שהוא בבועה אימונית שכזאת ובכלל לא יודע מה קורה עם רכש היוא פשוט זלזול מאוד מאוד גדול באינטלגנציה של אנשים פה.

אין שום בעיה. תגיד שהוא לא באותו ווליום, תגיד שהוא גם מאמן, תגיד שהוא לא מעורב במשא ומתן. אל תגזימו ותגידו (לא אתה) שהוא לא עושה כלום, רק מאמן. כולנו יודעים שג׳ורדי הוא האיש החזק במועדון. אין מצב שרשימת הרכש היא לא שלו.

אנחנו לא באמת יודעים בסופו של דבר מה קורה, רק ניזונים מדיבורים בתקשורת. אני שמח שהוא עם אימונית ואני לא אומר שהוא לא מאמן, אני אומר שהוא לא רק מאמן. וכל ניסיון אחר להסביר שהוא בבועה אימונית שכזאת ובכלל לא יודע מה קורה עם רכש היוא פשוט זלזול מאוד מאוד גדול באינטלגנציה של אנשים פה.

יותר מזה, אם דברים היו זזים מהר, הייתי באמת נוטה לחשוב שג׳ורדי זז הצידה. אבל כרגע הקצב הוא ג׳ורדי קלאסי, אין שום סיבה לחשוב אחרת.

1. אתה מדבר על באטוקיו כזר שישי.. בחייאת. ונניח שאני אופטימי וזורם איתך, אז לאיזה עוד עמדה יגיעו חמישה זרים? שוער, וידאר, בלם, קשר, מי יהיה החמישי כדי שבאטוקיו יהיה ה6, עוד כנף זרה חוץ מעטר?

או קיצוני או קשר התקפי כמחליף לסקאריונה. באטוקיו לא קשר התקפי, באטוקיו על תקן מיקאל.

אבל כל זה בתאוריה, בקצב הזה לא בטוח שיהיו שישה זרים או שמרסלו יעזוב בכלל.

או קיצוני או קשר התקפי כמחליף לסקאריונה. באטוקיו לא קשר התקפי, באטוקיו על תקן מיקאל.

אבל כל זה בתאוריה, בקצב הזה לא בטוח שיהיו שישה זרים או שמרסלו יעזוב בכלל.

עוד שחקן זר להתקפה חוץ מעטר?!? גם לספסל? לא הבנתי.

עוד שחקן זר להתקפה חוץ מעטר?!? גם לספסל? לא הבנתי.

כן עוד שחקן התקפה חוץ מעטר.

או קשר התקפי שלצערי נלחם עם מיכה על מקום בהרכב הפותח (בהנחה גמורה ששמת את אלירן תמיד בהרכב בתאוריה שלך).

או קיצוני שמאלי זר פותח ואצילי בצד ימין, מיכה מאחוריהם ועטר מחליף (האידיאל).

אתה רציני?מי עושה את רשימות הרכש, מנספורד?

להזכירך אין מנהל מקצועי בפועל. מנספורד הוא מנכ״ל. זה שהוא היה סוכן שחקנים בעברו לא אומר שהוא מנג׳ר בפועל במכבי. גם לא לחיצות היד שלו. להזכירך 2, כמו שנכתב פה לא מעט מכבי עברה לסגנון בו המאמן הוא בעצם סוג של מנג׳ר ותחתיו יש עוזרי מאמן שמעבירים אימונים ומתעסקים בטכני (גם הייתה פה כתבה לא מזמן על כך שעוזרי המאמן הם אלה שמעבירים את האימונים בפועל).

כל העיכוב וההתנהלות האיטית בבניית הקבוצה, יחד עם חיזור אחר שחקני עבר וכל העבודה בעצלתיים הזאת מתאימה בדיוק לדרך פעולתו של ג׳ורדי. להגיד שהוא מתעסק באימון הקבוצה נטו ורק מתחנן למעסיקיו לרכש זאת פשוט גניבת דעת כל כך גדולה, שאין לי מושג מאיפה להתחיל.

לפני שנה זה היה ״מה אתם רוצים, מיץ׳ לא משחרר״ או ״חכו, תנו לו קודם לבנות ואז תעבירו ביקורת״ והשנה זה ״מה אתם רוצים ממנו, הוא בכלל לא קשור לרכש״. חלאס כבר. יש גבול לזלזול באינטליגנציה של אנשים.

אל תכניס לי דברים שאני לא אמרתי, ג׳ורדי לא עושה את רשימות הרכש מחלקת הסקאוטינג של הקבוצה עושה את זה, אבל הוא כן בוחר את השחקנים פשוט מכינים רשימה גדולה של כמה שחקנים על כל עמדה ומאותה רשימה ג׳ורדי בוחר את השחקנים, ואין לו את כל הסמכויות שהיו לו בעונה שעברה.

ברור. לא טענתי אחרת. אחריות הסגל וצורת המשחק היא שלו.

לקחנו את כל שכתבת בחשבון.

אנחנו מנסים להיות פרקטיים ולא נאיבים.

כמה נק׳:

2. אתה מניח שמכבי תשחק עם 2 קשרים אחוריים בלבד כשבאטוקיו אחד מהם. סיכוי אפסי שכך נפתח ברוב המוחלט של המשחקים.

3. אין שום בעיה לקנות במליארד דולר שחקן לספסל, אבל צריך תיאום ציפיות עם השחקן. לא סביר שתיאמו זאת עם עטר/אצילי.

4. הנחה נאיבית נוספת היא ״שהטוב ביותר משחק״. פשוט לא נכון. הרכב לא נקבע לפי משחק או לפי כל אימון, אלא לפי תקופות. שחקנים בכירים צריכים לקבל צאנסים ממושכים גם אם לא מציגים יכולת גבוהה תקופה. הרכב לא נקבע לפי היריבה בד״כ אלא לפי חומר השחקנים שלך. הבעיה מתחילה כשיש שחקנים שחייבים לתת להם צאנס בהרכב הראשון גם כשהקבוצה מסתדרת מעולה בלעדיהם , ברגע ש״חייבים״ לתת לשחקן צאנס, זו בעיה. לכן נדרשת היררכיה.

5. נתת דוגמה את ב״ש וזריהן שזו בדיוק דוגמה לשחקן שאנחנו צריכים, שחקן ספסל שמבין שישחק רק כשיצטרכו אותו. אני רוצה לראות את עטר לא רואה דשא חודש. זה לא עובד ככה.

1. אין כזה דבר זר שישי מבחינתי. קודם כל נתחיל בזה שיהיו לנו 6 זרים בסגל, משם אתה יכול לשים 5 זרים בהרכב. פעם זה יהיה באטוקיו, פעם קשר אחר ופעם שחקן זר נוסף שיבוא. זה משתנה ודינמי, גם ליכולת של הישראלים בעמדות השונות יש השפעה על מי הזר שיהיה על הספסל מדי פעם. לצורך העניין, בסגל בריא של ב"ש, מי הזר השישי שם? כמו שאני רואה את זה לפעמים זה יהיה קורהוט והם יעלו עם אורן ביטון מגן שמאלי, לפעמים קואנקה ולפעמים פקהארט. אין מישהו אחד שנמצא בסטטוס נמוך מהאחרים. ככה זה צריך להיות לדעתי.

2. שוב, תעבור על ההרכבים שג'ורדי העלה שנה שעברה כשאימן אותנו בליגה. כמעט תמיד שיחקנו עם 2 מאחור (אלברמן ומיקאל/גולסה לרוב) ו 4 מקדימה, כשמיכה/בניון משחקים כקשר הקדמי.

ב"ש, חיפה, פ"ת - מול הקבוצות הכי קשות בליגה הוא שיחק עם 2 מאחור כשאחד מהם לא עושה הגנה, גם מול שאר הקבוצות כמובן. אז למה שהעונה זה לא יקרה עם באטוקיו במקום מיקאל לצורך העניין? סיכוי אפסי? רחוק מכך.

3. אצילי יהיה שחקן משמעותי במכבי. עטר? אני לא יודע, אולי הוא יהיה טוב ויוכיח שמגיע לו המקום הזה, אבל אם הוא מגיע זה להתחרות על המקום שלו בהרכב ולפעמים יעלה מהספסל. מקווה מאוד שתיאמו את זה איתו אם יגיע באמת.

4. למה זאת הנחה נאיבית? זה לא שיש לך עכשיו מאמן חדש שלא מכיר את הקבוצה ויתן קודם כל קרדיט לשחקנים "הבכירים". יש לך מאמן שמכיר את מכבי ואת שאר הליגה נהדר. זה לא כמו בעונות אחרות שמיכה היה צריך להוכיח את עצמו. ברור לג'ורדי מה האיכויות של מיכה.

5. זריהן היה תוספת אחרונה לחלק התקפי ארוך ומרשים. עטר אצלנו לא יהיה במקום של זריהן, אלא יותר כמו בן שהר (לפני הפציעה, תחשוב על עונה שעברה נניח). על המקום של זריהן יש לך שחקנים כמו יונתן כהן ושגיב יחזקאל.

אל תכניס לי דברים שאני לא אמרתי, ג׳ורדי לא עושה את רשימות הרכש מחלקת הסקאוטינג של הקבוצה עושה את זה, אבל הוא כן בוחר את השחקנים פשוט מכינים רשימה גדולה של כמה שחקנים על כל עמדה ומאותה רשימה ג׳ורדי בוחר את השחקנים, ואין לו את כל הסמכויות שהיו לו בעונה שעברה.

לא חושב שיש למכבי מחלקת סקאוט שעובדת על חול.

איזו מחלקת סקאוטינג? על חו״ל?

בנינו מחלקה כזאת ואני לא יודע? מי לוקח חלק בה, אתה יכול לפרט? מי למשל בונה לג׳ורדי את רשימת השחקנים, יש לך שמות?

אתה באמת חושב שלא ג׳ורדי הוא זה שבונה את רשימת הרכש לעצמו ומבקש שחקנים? באמת?

איזו מחלקת סקאוטינג? על חו״ל?

בנינו מחלקה כזאת ואני לא יודע? מי לוקח חלק בה, אתה יכול לפרט? מי למשל בונה לג׳ורדי את רשימת השחקנים, יש לך שמות?

אני לא אמרתי מחלקת סקאוטינג שעובדת על חו"ל אמרתי מחלקת סקאוטינג והיום אפשר לעקוב אחרי כל שחקן בצורה הכי מפורטת גם בלי לטוס לחו"ל ולראות את השחקן פיזית ועדיין להכין רשימה של שחקנים.

עריכה

ולגבי השאלה שלך אני באמת חושב שלא ג'ורדי הוא זה שמכין את רשימת הרכש אבל כן קובע עם איזה שחקן להיכנס למו"מ.

אני לא אמרתי מחלקת סקאוטינג שעובדת על חו"ל אמרתי מחלקת סקאוטינג והיום אפשר לעקוב אחרי כל שחקן בצורה הכי מפורטת גם בלי לטוס לחו"ל ולראות את השחקן פיזית ועדיין להכין רשימה של שחקנים.

עריכה

ולגבי השאלה שלך אני באמת חושב שלא ג'ורדי הוא זה שמכין את רשימת הרכש אבל כן קובע אם איזה שחקן להיכנס למו"מ.

מי מכין לו? בני טבק?

מי מכין לו? בני טבק?

את זה אני לא יודע להגיד לך, אבל למכבי יש מערכת סקאוטינג שכוללת חמישה אנשים, אז אני משער שאחד מהם אמון על התפקיד הזה ויותר הגיוני שהוא יעשה את זה מאשר שגורדי יעשה את זה.

את זה אני לא יודע להגיד לך, אבל למכבי יש מערכת סקאוטינג שכוללת חמישה אנשים, אז אני משער שאחד מהם אמון על התפקיד הזה ויותר הגיוני שהוא יעשה את זה מאשר שגורדי יעשה את זה.

אתה משער. יופי של שיעור.

ניוז פלאש: אתה טועה. אין שום מצב שג׳ורדי היה לוקח את משרת האימון בלי לדאוג לכך שהוא לכל הפחות בוחר את השחקנים שהוא רוצה. הוא צריך עדיין לקבל אישור ממיץ׳, זה כן, אבל אין שום מצב בחיים שמישהו בא ואומר לג׳ורדי שזאת הרשימה וממנה הוא צריך לבחור.

אין לי מושג מאיפה הבאת את זה.

אתה משער. יופי של שיעור.

ניוז פלאש: אתה טועה. אין שום מצב שג׳ורדי היה לוקח את משרת האימון בלי לדאוג לכך שהוא לכל הפחות בוחר את השחקנים שהוא רוצה. הוא צריך עדיין לקבל אישור ממיץ׳, זה כן, אבל אין שום מצב בחיים שמישהו בא ואומר לג׳ורדי שזאת הרשימה וממנה הוא צריך לבחור.

אין לי מושג מאיפה הבאת את זה.

זו ההשערה שלי, לי לא נראה הגיוני שג'ורדי הוא זה שעושה את הסקאוטינג בפועל, כי הוא נראה לי יותר מדי עצלן בשביל זה (בגלל זה מדי פעם הוא גם לוקח שחקנים בינוניים שסוכנים מציעים לו).

אתה חושב שאני טועה, סבבה מה אתה רוצה שאני אגיד לך.

יש למכבי לא מעט אנשים שמתפקדים כסקאוטרים, רובם מתעסקים בישראל, במעקב אחר מושאלים, מעקב אחר צעירים למחלקת הנוער, חיפוש יהודים בגולה, וגם לפעמים אומרים להם לתת דו"ח על שחקן ספציפי (כן, דומה לפוטבול מנג'ר)

לא אמרתי שאין סקאוטים, אמרתי שאין מצב שג׳ורדי כבול לרשימה שהם מספקים וחייב לבחור ממנה. זה עוד נספח, עוד עזרה, והוא יכול בכיף להגיד להם לכו לעקוב אחרי X והם ילכו. כמו שאמרת, גם דוח על שחקן ספציפי שהוא מציין.

יש פה ניסיון לצייר את ג׳ורדי כמאמן ותו לא מהעונה הזאת, ואני ממש לא מקבל את זה. הוא עדיין האיש החזק במועדון.

לא אמרתי שאין סקאוטים, אמרתי שאין מצב שג׳ורדי כבול לרשימה שהם מספקים וחייב לבחור ממנה. זה עוד נספח, עוד עזרה, והוא יכול בכיף להגיד להם לכו לעקוב אחרי X והם ילכו. כמו שאמרת, גם דוח על שחקן ספציפי שהוא מציין.

יש פה ניסיון לצייר את ג׳ורדי כמאמן ותו לא מהעונה הזאת, ואני ממש לא מקבל את זה. הוא עדיין האיש החזק במועדון.

ברור שהוא לא כבול, אם סוכן יציע לו שחקן אחר שהוא יחליט שמתאים יותר לקבוצה, אז הוא ייקח את השחקן הזה, אבל לדעתי הוא לא עושה את הסקאוטינג בעצמו.

ברור שהוא לא כבול, אם סוכן יציע לו שחקן אחר שהוא יחליט שמתאים יותר לקבוצה, אז הוא ייקח את השחקן הזה, אבל לדעתי הוא לא עושה את הסקאוטינג בעצמו.

עדיין גם אם מביאים לו רשימה מצומצמת הוא אמור לבחור ממנה שחקן, אין מצב שהוא בוחר בלי לראות בעצמו את השחקן לפחות בכמה משחקים.

עדיין גם אם מביאים לו רשימה מצומצמת הוא אמור לבחור ממנה שחקן, אין מצב שהוא בוחר בלי לראות בעצמו את השחקן לפחות בכמה משחקים.

ברור שהוא רואה את השחקן, אם עושים סקאוטינג על שחקן אמורים לאסוף מספיק חומר בשביל שג'ורדי יוכל לקבל את ההחלטה אם הוא רוצה את השחקן או לא.

ובנוסף, סקאוטינג על שחקן לא בלייב אפשר לעשות רק אם יש לך קובץ של משחק מלא ואתה יכול לשחק עם זווית הצילום, לא בטוח שזה אפשרי בכל משחק שקיים בתוכנות הסקאוטינג.