Jump to content

ה-25.7: גולדהאר וזהבי נולדו, אוסישקין נהרס

micsho3

Recommended Posts

אם הם לא היו מתייחסים לאוסישקין כטרגדיה כנראה שזה היה עובר לידנו בלי שבכלל נשים לב.

כן, היו בעיות, וכן, כל התהליך היה רע, בדיוק כמו בלומפילד עכשיו, אבל התוצאה עבורם מדהימה. קיבלו אולם חדיש ומפואר במקום החורבה שהייתה להם.

אם הם לא היו מתייחסים לאוסישקין כטרגדיה כנראה שזה היה עובר לידנו בלי שבכלל נשים לב.

כמו עם הפיו פיו

כן, היו בעיות, וכן, כל התהליך היה רע, בדיוק כמו בלומפילד עכשיו, אבל התוצאה עבורם מדהימה. קיבלו אולם חדיש ומפואר במקום החורבה שהייתה להם.

הם אלופים בלהפוך דברים סתמיים לבלתי נשכחים ע"ש דרבי פיו פיו שסתם היה ניצחון של 1-0 מפנדל. בסוף יצא שהם הפכו משחק וחגיגת שער שאנשים לא היו זוכרים לסמל המסחרי של ערן.

גם הניצחון עליהם בפנדל של עטר הפך להרבה יותר גדול בזכות ההתפרעויות שלהם בסיום.

בואו נזכיר שאוסישקין היה אולם עם פחות מאלפיים מקומות, שלא התמלא אף פעם מלבד דרבים. אפילו בחצי גמר הפלייאוף בעונה הכי טובה בהיסטוריה שלהם (של ה-25 הפרש) הוא היה ריק. מצחיק איך בדיעבד הפכו את הדיר הזה למבצר, אני זוכר משחקים שמכבי דרסה אותם בהליכה שם. אוהדי הפועל, כרגיל, חיים במציאות אלטרנטיבית. מה שאני לא מבין זה למה אנחנו משתפים עם זה פעולה וממשיכים לציין את האירוע השולי הזה, שרק מאדיר פסיק כל כך קטן ולא חשוב בהיסטוריית הספורט בתל-אביב.

עומר, האמת שאוסישקין היה אולם שהקשה על מכבי מבחינה הסטורית.

באולם עצמו (אני לא מדבר על העידן שלו כמגרש פתוח, מאחר שמעונת 1964 ועד לסגירתו בתום עונת 1975 שיחקנו שם דרבי אחד) היו למכבי 18 דרבים. היא ניצחה ב-11 מתוכם. בשנים בהן שיחקנו שם נגד הפועל והייתה לה קבוצה טובה (1-4 בליגה הסדירה) שיחקנו שם 12 דרבים וניצחנו רק 5 .

במגרש הפתוח באוסישקין היו לנו 9 דרבים, ניצחו ב-3 מהם. זה היה בין השנים 1955-1972 (כאשר בין 1963 ל-1972 לא היה שם שום דרבי).

הקשה באופן יחסי, ועדיין. אתה בעצמך אומר שברוב הדרבים שם ניצחנו... יש מרחק רב בין זה לבין ההזיה אודות אותו אולם קסום שהיה מתמלא בכל משחק ושבו הפועל היתה מנצחת גם את שיקגו של 96.

בואו נזכיר שאוסישקין היה אולם עם פחות מאלפיים מקומות, שלא התמלא אף פעם מלבד דרבים. אפילו בחצי גמר הפלייאוף בעונה הכי טובה בהיסטוריה שלהם (של ה-25 הפרש) הוא היה ריק. מצחיק איך בדיעבד הפכו את הדיר הזה למבצר, אני זוכר משחקים שמכבי דרסה אותם בהליכה שם. אוהדי הפועל, כרגיל, חיים במציאות אלטרנטיבית. מה שאני לא מבין זה למה אנחנו משתפים עם זה פעולה וממשיכים לציין את האירוע השולי הזה, שרק מאדיר פסיק כל כך קטן ולא חשוב בהיסטוריית הספורט בתל-אביב.

בדיוק כמו הפיו פיו

חגיגה סתמית שמלא שחקנים עשו אותה באירופה, אבל רק הקהל של הפועל ידע להיפגע מזה, ובעצם להגיע למצב שזה הסמל המסחרי של ערן זהבי.

כואב להם, ואנחנו חוגגים את זה, גם אם הכאב פתאטי.

גולדהאר האב

זהבי הבן

כלשגולדהאר ייוולד ילד נוכל להגיד שגולדהאר האב, ג'ורדי הבן (כמובן...) וזהבי הוא ה-Holy GOAT.

הקשה באופן יחסי, ועדיין. אתה בעצמך אומר שברוב הדרבים שם ניצחנו... יש מרחק רב בין זה לבין ההזיה אודות אותו אולם קסום שהיה מתמלא בכל משחק ושבו הפועל היתה מנצחת גם את שיקגו של 96.

יחסית לשליטה שלנו אז זה לא מעט הפסדים

יחסית לשליטה שלנו אז זה לא מעט הפסדים

שוב - יחסית.

לעשות מבצר ממקום שיש לך בו פחות מ-50% הצלחה זה פאתטי במקרה הטוב, איך שלא תסובב את זה.

זה שזה המקום היחיד שבו יש לך איזשהו סיכוי לא אומר שזה מקום שלמכבי רעדו הברכיים מלהגיע אליו, כמו שהם מנסים לתאר.

עומר, לא יודע מה הסמנטיקה אבל כן - אוסישקין היה מקום שמכבי התקשתה בו ביחס לשליטה שלה בכדורסל דאז. בטח בעונות בהן הפועל הייתה קבוצה טובה .

עומר אני לא מבין מה הבעיה שלך, בתקופת אוסישקין אם היינו מנצחים קבוצת ליגה בפחות מ30 הפרש היו פותחים עם זה את כל המהדורות חדשות. הפסדנו שם לא מעט ביחס לכמות הפסדים שהיו לנו באותם שנים. זה היה אולם מיושן, מעופש וכזה שבהחלט לא ראוי לשרת קבוצה מקצוענית (זכור לי מקרה שהיה חור בתקרה וירד גשם ואז הייתה נקודה במגרש שאי אפשר היה להקפיץ את הכדור כמו שצריך שם), אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שזה ככל הנראה האולם שהפסדנו בו הכי הרבה אי פעם בליגה...

עומר אני לא מבין מה הבעיה שלך, בתקופת אוסישקין אם היינו מנצחים קבוצת ליגה בפחות מ30 הפרש היו פותחים עם זה את כל המהדורות חדשות. הפסדנו שם לא מעט ביחס לכמות הפסדים שהיו לנו באותם שנים. זה היה אולם מיושן, מעופש וכזה שבהחלט לא ראוי לשרת קבוצה מקצוענית (זכור לי מקרה שהיה חור בתקרה וירד גשם ואז הייתה נקודה במגרש שאי אפשר היה להקפיץ את הכדור כמו שצריך שם), אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שזה ככל הנראה האולם שהפסדנו בו הכי הרבה אי פעם בליגה...

לא יודע, נראה לי בעייתי לקדש את זה שאתה עדיין מפסיד - פשוט פחות.

אבל מה שעושה להם טוב...

ברוממה חיפה הפסדנו לא פחות, אבל ל-3 קבוצות (אם כי למעט 2 הפסדים כל האחרים היו למכבי חיפה) אבל בהרבה יותר משחקים.

באוסישקין סה"כ מכבי שיחקה 27 משחקים לאורך השנים (כולל המגרש הפתוח) וניצחה שם 14 פעמים.