Jump to content

ההסתה הערבית

cassano

Recommended Posts

מוריו, כולם מבינים רק כח. ככה מאבקים בעולם עבדו ויעבדו בד"כ....

אגב, אני אישית חושב שהפלסטינים היו משיגים הרבה יותר תועלת במאבק הפוך. אבל זה מאבק שנדיר מאוד מאוד לנקוט בו לאורך ההסטוריה. אם הייתי פלסטיני שרוצה מדינה בגבולות 67 הייתי נוקט בטקטיקה אחרת שהייתה מכניסה את ישראל למלכוד בינ"ל שהיה תוקע אותה. מה הכוונה? הפגנות המוניות בלי אבן אחת, בלי קליע אחד + קמפיי בינ"ל שכלל לא מתמקד באלימות ובגינוי ישראל אלא פשוט אומר : "אני רוצה זכויות אזרח. תנו לי זכויות אזרח פלסטיני או ישראלי".

סיטואציה כזו, בלי אלימות בכלל (ואבנים זו אלימות כמובן) של מאות אלפים שמפגינים ככה כל שבוע בסופו של דבר תכנסי את ישראל למלכוד בינ"ל הרבה יותר גדול מאשר גלי טרור.

שיתלו דגל ישראל בחלון ולא דגל פלסטין (שאין דבר כזה פלסטין), ואחרי זה שידברו על זכויות... לא מגיע כלום לגנבי רכב האלה

גיס חמישי.

אגב, אני אישית חושב שהפלסטינים היו משיגים הרבה יותר תועלת במאבק הפוך. אבל זה מאבק שנדיר מאוד מאוד לנקוט בו לאורך ההסטוריה. אם הייתי פלסטיני שרוצה מדינה בגבולות 67 הייתי נוקט בטקטיקה אחרת שהייתה מכניסה את ישראל למלכוד בינ"ל שהיה תוקע אותה. מה הכוונה? הפגנות המוניות בלי אבן אחת, בלי קליע אחד + קמפיי בינ"ל שכלל לא מתמקד באלימות ובגינוי ישראל אלא פשוט אומר : "אני רוצה זכויות אזרח. תנו לי זכויות אזרח פלסטיני או ישראלי".

סיטואציה כזו, בלי אלימות בכלל (ואבנים זו אלימות כמובן) של מאות אלפים שמפגינים ככה כל שבוע בסופו של דבר תכנסי את ישראל למלכוד בינ"ל הרבה יותר גדול מאשר גלי טרור.

אבל הם לא רוצים מדינה בגבולות 67 ולא כ"כ מעניין אותם "זכויות" (:

איזה מלכוד? אם זה היה המצב היה פה שלום מזמן, בלי לחץ בינ"ל ובלי נעליים.

המוסלמים הם ילד אוטיסט עם תסמונת טורט שמנסים להגיע איתו להבנות במקום לצבוע בכחול ולזרוק לים.

זה מלכוד כי היה לך הרבה יותר קשה להחזיק בשטחים כמו היום במצב כזה

אבל הם לא רוצים מדינה בגבולות 67 ולא כ"כ מעניין אותם "זכויות" (:

גם אם אתה צודק, מחאה כזו הייתה גורמת לנו אולי לצאת מהשטחים בסיכוי יותר גבוה מאשר בהשתוללות אלימה שלהם

שיתלו דגל ישראל בחלון ולא דגל פלסטין (שאין דבר כזה פלסטין), ואחרי זה שידברו על זכויות... לא מגיע כלום לגנבי רכב האלה

גיס חמישי.

על מי אתה מדבר? למה שהפלסטינים יתלו דגל ישראל ולמה הם גיס חמישי? הם אפילו לא ישראלים.

גם אם אתה צודק, מחאה כזו הייתה גורמת לנו אולי לצאת מהשטחים בסיכוי יותר גבוה מאשר בהשתוללות אלימה שלהם

אבל זאת הנק', בשביל מחאה שכזאת הם צריכים קודם כל לקבל מספר דברים שהם לא מוכנים אליהם.

יש לנו יותר מזל משכל בעניין שלהם...

דוד ביטן הפודל של ביבי מאשים את השב"כ שלא רצו את המגנומטרים למרות שברור שלא היה צריך אותם. ביבי שורק והפודל התורן רץ לתקשורת.

מי זה האפס העילג הזה שיצא נגד המלצות השב"כ וצה"ל בפומבי?

לא להאמין שביבי יאשים את השב"כ בפחדנות כדי לנסות לצאת הבלאגן שהוא יצר במו ידיו. אין לו גבולות.

לצערי אתה טועה,מסתבר שישראל מבינה רק כוח,כל פעם שערבים הפעילו כוח הם קיבלו תמורה

לצערי אתה טועה,מסתבר שישראל מבינה רק כוח,כל פעם שערבים הפעילו כוח הם קיבלו תמורה

לא אמרתי אחרת. אבל היו משיגים יותר לדעתי בשיטה ההפוכה שציינתי

לא אמרתי אחרת. אבל היו משיגים יותר לדעתי בשיטה ההפוכה שציינתי

לא חושב, העולם מתעורר רק כשיש תמונות של דם ורצח, מחאות לא אלימות לא מעניינות אף אחד

הרבה אנשי תקשורת תיארו את כל המצב שאם הסיבות הם המגנומטרים וצריך לעשות צעד אחראי ו"שקול" כדי להרגיע את השטח.

אופס, זה לא ממש עובד. שוקינג.

מתי הם יקלטו?

מה הסיבה ליום הזעם היום?

פעם היה יום שישי שהם סתם הלכו לעשן נרגילה ולהירגע ביום הקדוש שלהם ולא לעשות ימי זעם.

ואם נחזור לעניין: אני באמת לא זוכר מתי בפעם האחרונה הייתה התקפלות ישראלית כמו עם אמצעי האבטחה שהחליטו עליהם בהר הבית אחרי הפיגוע שם לפני שבועיים (או שלושה?).

אני לא חושב שהמגנומטרים מלכתחילה היו החלטה נכונה, אבל החליטו אותה. ואז התקפלנו בצורה מוחלטת.

עוד משהו: יצא לי אתמול לעבור על לא מעט עיתונות מימי תחילת האינתיפדה ה-1 (החלק הראשון של 1988).

התגובה של צה"ל שם הייתה ברוטלית מאוד, בגיבוי ובהנחייה של רבין שהיה שר הבטחון. זה לא רק ברוטלי ברמה של לירות בהפגנות סוערות מאוד, אלא ברמה שאחת ההנחיות שירדו לחיילים בשטח הייתה פשוט לתפוס מתפרעים ולהרביץ להם מכות . כמובן שמה שקרה היה בעייתי מאוד בשטח: החיילים לא תמיד ידעו איזו מידת כח להפעיל, הם גם היו שחוקים נפשית אחרי המהומות האדירות שהיו שם (המהומות היו חסרות תקדים בהיקף שלהן) כאשר הם לא הוכשרו לזה מעולם. הצבא גם לא היה מוכן לבלגאן בהיקף כזה כמו שנוצר אז. זה גרם לכך שהיו מקרים שלעיתים פשוט הרביצו לחפים מפשע,או שהרביצו הרבה יותר חזק ממה שההנחיות המקוריות דיברו. חיילים שם איבדו את הברקסים לפעמים. באחד המקרים פשוט תפסו איזה ערבי במרכז רפיח , קשרו אותו למכסה המנוע של ג'יפ ונסעו. במקרה אחר צילמו חיילים שופכים עפר על איזה 4 ערבים.

בשלב מסוים החיילים התחילו להציף למעלה את העובדה שהם פשוט מאבדים שם בלמים וסובלים מהעניין הזה.

בנוסף, חיילים תקפו צוותי טלויזיה של תחנות זרות, כאשר אחת הסיבות לכך הייתה העובדה שגם היו כתבות עם מניפולציות נגד חיילים, וגם כי בחלק מהמקרים השטח התחיל לתסוס ברגע שהערבים ראו צוותי טלויזיה. הם הבינו אז את הכח של המדיום הזה והשתמשו בו עד תום.

בעידן הרשתות החברתיות של היום לא רוצה לחשוב מה היה הולך בסיטואציות כמו שהיו אז (וגם אז- ישראל נפלה בעולם אז לשפל חסר תקדים עד אז).