Jump to content

Nba עונת 18\2017

P.Maldini

Recommended Posts

אני מבין את מה שאתה אומר אבל משחקן ברמתו מצופה לתקוף את הסל. אם החברים שלו לקבוצה חלשים אז שיתקוף את הסל, יסחוט עבירות, ימצא שחקנים פנויים על השלוש, שיגרום לבוסטון ללכת רק עליו ולהשאיר את האחרים פנויים. מה שקרה בפועל זה שלברון לא לוקח על עצמו את המשחק אז לסלטיקס נוח להשאיר עליו שומר אחד. אין לזה שום תירוץ מתקבל על דעת. מה הוא עשה ב2007 נגד הפיסטונס? היו לו את לארי יוז, אילגאוסקס וחבורה של נגרים סביבו והוא הוביל את קליבלנד לבדו, על גבו, עם משחק לפנתיאון בדטרויט לגמר. זה מה שהוא צריך לעשות גם הפעם כנראה.

אחי, אתה באמת משווה אנרגיות של שחקן בן 33 לאותו שחקן 11 שנים קודם לכן? לא רציני. הוא לא יכול לקחת כל התקפה על עצמו כי פיזית הוא כבר לא מסוגל לזה. באותה עונה, אגב, לברון הגיע לגמר רק כדי להיות שטיח של הספרס.

קיבלת הלילה דוגמה קלאסית למה הגישה שאמרת לא עובדת. התחיל בטירוף עם 21 נקודות ברבע הראשון, ניסה להיות דומיננטי לאורך כל המשחק ועדיין העזרה הכי טובה שהייתה לו זה קווין לאב במשחק סביר. כל השאר? שלושה שחקני חמישייה שאפילו לא הגיעו לדאבל פיגרס, ובפיקנטריה - JR עם יותר פלגרנטס מנקודות. למען האמת, זה לא כ"כ משנה אם הקאבס יצליחו להפוך את הסדרה ולהגיע לגמר. אין להם מה למכור מול יוסטון ובוודאי שלא מול גולדן סטייט. בשורה התחתונה, עם כמה שלברון ענק, הוא לא יוכל להגיע לעוד טבעת בלי איזשהו צוות מסייע נורמלי לידו. יש מספיק מועמדות בקיץ שיוכלו לקלוט אותו ולהציע לו רוסטר הרבה יותר אטרקטיבי מסביבו, מקווה בשבילו ובשביל הליגה שזה יקרה.

אחי, אתה באמת משווה אנרגיות של שחקן בן 33 לאותו שחקן 11 שנים קודם לכן? לא רציני. הוא לא יכול לקחת כל התקפה על עצמו כי פיזית הוא כבר לא מסוגל לזה. באותה עונה, אגב, לברון הגיע לגמר רק כדי להיות שטיח של הספרס.

קיבלת הלילה דוגמה קלאסית למה הגישה שאמרת לא עובדת. התחיל בטירוף עם 21 נקודות ברבע הראשון, ניסה להיות דומיננטי לאורך כל המשחק ועדיין העזרה הכי טובה שהייתה לו זה קווין לאב במשחק סביר. כל השאר? שלושה שחקני חמישייה שאפילו לא הגיעו לדאבל פיגרס, ובפיקנטריה - JR עם יותר פלגרנטס מנקודות. למען האמת, זה לא כ"כ משנה אם הקאבס יצליחו להפוך את הסדרה ולהגיע לגמר. אין להם מה למכור מול יוסטון ובוודאי שלא מול גולדן סטייט. בשורה התחתונה, עם כמה שלברון ענק, הוא לא יוכל להגיע לעוד טבעת בלי איזשהו צוות מסייע נורמלי לידו. יש מספיק מועמדות בקיץ שיוכלו לקלוט אותו ולהציע לו רוסטר הרבה יותר אטרקטיבי מסביבו, מקווה בשבילו ובשביל הליגה שזה יקרה.

מתייחס רגע לפסקה הראשונה- לברון השנה שיחק את כל המשחקים של הקאבס וזה מסתמן בפלייאוף הכי טוב שלו בקריירה.

לומר שפיזית הוא לא שם זה שטויות, המצב בדיוק הפוך, הוא בכושר נפלא.

מתייחס רגע לפסקה הראשונה- לברון השנה שיחק את כל המשחקים של הקאבס וזה מסתמן בפלייאוף הכי טוב שלו בקריירה.

בכושר נהדר? כמובן. אותה רמת אנרגיה וסיבולת כמו בגיל 22? כנראה שלא. הכוונה שלי לא הייתה מהיבט הכדורסל נטו (שם הוא באמת חייזר העונה) אלא ביכולת שלו לשמור על אותה אינטנסיביות למשך משחק שלם. הוא כן יקלע את ה-30-40 שלו כמעט כל ערב, פשוט כי הוא שחקן הכדורסל הטוב בתבל, אבל עדיין יפסיד לקבוצות באמת טובות כל עוד לא יהיה לו לפחות עוד שחקן איכותי אחד לידו לאורך זמן.

הוא מצויין בהתקפה ונח בהגנה.

בכושר נהדר? כמובן. אותה רמת אנרגיה וסיבולת כמו בגיל 22? כנראה שלא. הכוונה שלי לא הייתה מהיבט הכדורסל נטו (שם הוא באמת חייזר העונה) אלא ביכולת שלו לשמור על אותה אינטנסיביות למשך משחק שלם. הוא כן יקלע את ה-30-40 שלו כמעט כל ערב, פשוט כי הוא שחקן הכדורסל הטוב בתבל, אבל עדיין יפסיד לקבוצות באמת טובות כל עוד לא יהיה לו לפחות עוד שחקן איכותי אחד לידו לאורך זמן.

אוקיי

בוא נדבר על זה שלברון תוך 2-3 עונות בליגה הגיע למעמד שהוא בוחר איפה לשחק ומי ישחק לצידו.

אי אפשר לבכות על זה שאין כלום סביבו.

סלח לי אבל בסוויפ לטורנטו אף אחד לא התלונן על החולייה התומכת.

ברור שזה לא יספיק מול גולדן אבל אם הוא מפסיד לבוסטון את הסדרה שלא יבוא בטענות לשחקנים שהוא בחר לצידו.

אוקיי

בוא נדבר על זה שלברון תוך 2-3 עונות בליגה הגיע למעמד שהוא בוחר איפה לשחק ומי ישחק לצידו.

אי אפשר לבכות על זה שאין כלום סביבו.

סלח לי אבל בסוויפ לטורנטו אף אחד לא התלונן על החולייה התומכת.

ברור שזה לא יספיק מול גולדן אבל אם הוא מפסיד לבוסטון את הסדרה שלא יבוא בטענות לשחקנים שהוא בחר לצידו.

הדיבורים על החוליה התומכת של לברון הגיעו עוד הרבה לפני טורונטו, מספיק ללכת לסדרה מול הפייסרס קודם לכן בשביל לראות את זה. טורונטו באופן קבוע עושה במכנסיים מול לברון, מה שקרה שם זאת קריסה מנטלית של קבוצה שעל הנייר הרבה יותר טובה ממה שהציגה.

הדיון האם לברון בחר או לא בחר את השחקנים לידו לא ממש רלוונטי. אני לא בא ממקום של רחמים על לברון שהוא משחק לבד, אלא פשוט מציין עובדה שהצוות המסייע שלו לא מספיק טוב וזה הופך את המשימה של להגיע לגמר (ולקחת אליפות) לכמעט בלתי אפשרית. בין אם הוא זה שאחראי על הבחירות של השחקנים באופן בלעדי או לא - אף אחד מאיתנו לא יודע חד משמעית מה קורה שם מאחורי הקלעים. אני כן מאמין שיש לו say ברור במהלכים של המועדון ושהוא מחזיק שם את כולם בביצים כי מפחדים שינטוש שוב, אבל עדיין קצת מתקשה להאמין שהוא זה שבחר בפינצטה כל שחקן ושחקן שהגיע באמצע העונה.

שוב אני אציין שלברון סחב קבוצה גרועה יותר לגמר ב2007. אתה יכול להגיד שאין מה להשוות את האנרגטיות של ילד בן 22 לגבר בן 33 ואתה צודק, אבל יש גם יתרונות בלהיות בן 33. לברון של עכשיו הוא כנראה השחקן הכי שלם שדרך על הפרקט, הוא החבילה השלמה. משחקן כזה מצופה לקחת את הקבוצה שלו על הגב לאורך משחק שלם. הוא הסיבה לכך שקליבלנד נכנסו לסדרה הזאת כפייבוריטים.

אם כבר מדברים על ג׳ורדן ומשווים ללברון, הם אמנם נחשבים פחות מג׳ורדן אבל מעניין אותי איך בירד או מג׳יק היו נראים במשחק של היום עם כמות הכישרון שלהם.

זה ברור לכולם שלברון עולה לגמר, נכון?

לי זה לא כזה ברור

יכול להיות שהוא יעלה אבל זה לא כזה ברור

בכל מקרה גם אם יעלה אני לא נותן לו סיכוי גדול בגמר

אם יעלה - הסיכויים שלו לזכות אפסיים, שלו ושל כל קבוצה שהיא לא גולדן סטייט.

עם כל הבאסה אני מסכים איתך. הם אשכרה קבוצה מושלמת כוס אמא שלהם

משחק הזוי. כל קבוצה בתורה רצה לאיזה 8-10 הפרש כל פעם. מספיק להסתכל על תוצאות הרבעים כדי לראות כמה שינויי מומנטום היו במשחק הזה.

דוראנט וקרי נעלמו במאני טיים של המשחק ולא הצליחו לנצל את זה שיוסטון התעקשה לא לגמור את הסיפור בדקות האחרונות (לא קלעו מאז השלשה של גורדון 2:27 לסיום, להוציא את העונשין הסתמי של כריס פול ממש בסיום). עדיין קשה לי לראות את יוסטון לוקחת את הסדרה הזאת אבל נחזיק להם אצבעות.