Jump to content

דור מיכה - מתי תגדל

David Nahum

Recommended Posts

ראיתי שנפתח דיון עליו בנושא של הרכש אז אמרתי אולי לא להרוס תנושא ההוא ולהביא את זה לפה.

אז זאת הדעה שלי:

דור מיכה זה שחקן של המועדון שחקן בית ואין לי שום ספק בכלל שהוא אהוב פה על כולם.

אבל יש לי בעיה עם דור, דור מאז שעלה לבוגרים ולפחות מאז עונת אוסקר לא שיפר כלום במשחק שלו. המסירות עוד מהעונה ההיא אותם מסירות (וזה בסדר הוא יודע למסור מעולה), הפיזיות שלו לא התפתחה, ובעיטה, אוי הבעיטה. (ואל תגידו לי פה שהבעיטה שלו השתפרה כי היא לא.)

אני לוקח לדוגמא את מאור מליקסון כמקביל של דור, שניהם משחקים לפעמים קיצוני, לפעמים אמצע התקפי.

מאור מליקסון מבשל פחות, כובש אולי שער שתיים יותר ממנו (בעונה האחרונה) אבל עדיין הוא יותר משפיע על המשחק מדור מיכה, הוא יותר מסוכן מדור מיכה גם בלי המספרים של דור מיכה, [נכון כל קבוצה בארץ תרצה את דור מיכה, נו באמת די עם הטענה הזאת ברור ששחקן מכבי יהיה מחוזר בכל קבוצה בליגה... בגלל זה הוא פה.]

תחליפו את דור במאור מליקסון - בכוונה אני אומר ככה כי יש פה אנשים שחושבים שאם לדור יותר בישולים אז הוא שחקן טוב יותר.

שימו את מאור מליקסון בקנף ימין שלנו בעונה שעברה (בהתחשב בזה שהוא ישחק את אותם דקות שדור שיחק) אנחנו לא רואים אף קבוצה בליגה.

דור פשוט לא שובר שיוון. אגב, אם דור היה משחק בבאר-שבע הוא לא היה מבשל כמו שבישל פה, בבאר שבע בונים על הקיצוניים והקשרי אמצע יותר מאשר על החלוץ שיש או אין להם (סהר\ברדה) לכן למיכה היו פחות מסירות קלות לחלוצים משמע פחות בישולים. זה רק מראה שהשחקן הוא ממש לא רב גוני, אין לו כלום חוץ ממסירה.

בנוגע לדומננטיות בחדר הלבשה - דור מיכה אהוב ואהוד על רב שחקני מכבי זה נכון. אבל הוא לא ה"מנהיג" הדומיננטי בחדר ההלבשה.

עכשייו תגידו "איך אתה יודע את זה אתה בחדר הלבשה?" גם אתם לא. ולראות תמונות באינסטגרם שלו מתחבק עם גולסה או שוןשון לא הופך אותו לדומיננטי.

במכבי תל אביב כרגע אין שחקן בורג מרכזי בחדר הלבשה שחקן בדומה לשכטר בביתר או מליקסון בבש. ונלך למחוזות רחוקים אז פויול בזמנו בברצלונה ובופון ביובה. אז להגיד שמיכה הבחור בן ה25 שלא מוציא מילה שהוא על המגרש שהוא דומיננטי בחדר הלבשה זה מצחיק.

*ולכל המגיבים על "שוב דוד נחום הזה...." אוהב אתכם.

איך אפשר להגיד שמיכה לא שיפר כלום מאז שעלה לבוגרים

הוא לא מוערך מספיק, אבל זה כי הוא לא נקנה בכסף או משחק בב"ש

פה הבעיה בהבנה שלכם... לא אמרתי לרגע שהוא לא צריך להיות פה. הוא כן. פשוט מצחיק להגיד שהוא השחקן הטוב בליגה לעמדה שלו (ישראלי..) כי לדעתי הוא לא. ושוב אמרתי שזאת דעתי

מליקסון שחקן טוב יותר ממיכה. נקודה. אין צורך להשוות בניהם ולצפות ממיכה להיות מה שהוא לא.

מה שהוא כן- אחלה בעיני. לא מסכים לזה שהוא לא שיפר כלום- הראיה המרחבית, יכולת לשחק גם באיזורים אחרים, הרבה יותר ביטחון בפעולות, ניידות.

לשבת איתו על חוזה חדש- כבר אתמול.

והשובר שיוויון הדימיוני הזה, יכול וצריך לבוא ממקום אחר.

מליקסון עד גיל 26 לא עשה כלום בקריירה.

לדור יש שלוש אליפויות גביע ו4 עונות אירופאיות.

מאמין בלב שלם שיגיע היום שהכל יתפרץ החוצה.

מאור מליקסון בין השיקנים האחרונים שהייתי רוצה לראות פה למרות שיש לו יכולות מרהיבות.

נכון יש לו דריבל זריזות ראיית משחק, אבל במרבית הפעמים שהוא נוגע בכדור הוא די תוקע את ההתקפה, הוא לא יודע לשחרר כדור בזמן הוא לפעמים חייב להסתובב לו קצת במרכז המגרש הוא מהשחקנים שלא רוצים שהכדור ילך למישהו אחר, אני אישית לא סובל כאלה.

מאור מליקסון בין השיקנים האחרונים שהייתי רוצה לראות פה למרות שיש לו יכולות מרהיבות.

נכון יש לו דריבל זריזות ראיית משחק, אבל במרבית הפעמים שהוא נוגע בכדור הוא די תוקע את ההתקפה, הוא לא יודע לשחרר כדור בזמן הוא לפעמים חייב להסתובב לו קצת במרכז המגרש הוא מהשחקנים שלא רוצים שהכדור ילך למישהו אחר, אני אישית לא סובל כאלה.

לא כזה רלוונטי כי מליקסון טוב ומוכשר ממיכה. בבסיס.

דור טוב למכבי וזה מה שחשוב. לדעתי שיאו עוד לפניו.

מליקסון תמיד נחשב לכישרון גדול ובתאכלס פרץ רק בליגה הלאומית בגיל יחסית מאוחר ממה שדור נמצא, עד הגיל הזה דור הספיק הרבה יותר.ואני מאמין שגם ישיג יותר

מת עליו אבל מרגיש שהוא אותו שחקן מאז שעלה לבוגרים. אם אני מאמן של מכבי הייתי שולח אותו לעשות טירונות עם השייטת,אחרת לא נותן לבוא לאימוני פתיחת עונה

אבל יש לי בעיה עם דור, דור מאז שעלה לבוגרים ולפחות מאז עונת אוסקר לא שיפר כלום במשחק שלו. המסירות עוד מהעונה ההיא אותם מסירות (וזה בסדר הוא יודע למסור מעולה), הפיזיות שלו לא התפתחה, ובעיטה, אוי הבעיטה. (ואל תגידו לי פה שהבעיטה שלו השתפרה כי היא לא.)

עכשייו תגידו "איך אתה יודע את זה אתה בחדר הלבשה?" גם אתם לא. ולראות תמונות באינסטגרם שלו מתחבק עם גולסה או שוןשון לא הופך אותו לדומיננטי.

אז להגיד שמיכה הבחור בן ה25 שלא מוציא מילה שהוא על המגרש שהוא דומיננטי בחדר הלבשה זה מצחיק.

*דור השתפר מאז שעלה לבוגרים, בעיקר במסירה עם רגל שמאל אבל גם בעוד דברים כמו עמידה על המגרש (סתם דוג': לפעמים ממש ניתן לראות איך זה משגע את המגינים היריבים אם לצאת אליו או לא) ועוצמת בעיטה (מוזמנים לקשקש אבל הוא שיפר את עוצמת הבעיטה)

* זה מוכיח, שגם אתה וגם אנחנו לא יודעים.. השאלה היא למה אתה כ"כ נחרץ?

*הרבה פעמים אני רואה את דור צועק או מחלק הערות

מיכה מעורב בהמון שערים של מכבי, המון.

לקחתי 9 משחקים רצופים בעונה שעברה, בחרתי שרירותית מאיפה להתחיל.

30/01/17

מכבי חיפה - מכבי ת"א 2:2 - בישול לוידאר (שער שני)

מכבי ת"א - הפועל ב"ש 0:1 - דאבל פס עם דסה שמבשל לוידאר

מכבי פ"ת - מכבי ת"א 1:0 - מיכה מוסר לפרץ שמוסר לבן חיים שכובש (לא משהו מתוחכם, אבל מעורב)

מכבי פ"ת - מכבי ת"א 1:0 - מיכה מוסר ליצחקי שמסתובב וכובש

מכבי ת"א - ק"ש 0:3 - מיכה מכניס כדור עומק לדסה שמבשל לוידאר (שער שני).

מכבי ת"א - בני יהודה 0:2 - בישול לוידאר (שער שני)

מכבי ת"א - מכבי פ"ת 1:2 - מיכה מרים לרחבה ויוצר מצב מסוכן לוידאר הבעיטה שלו נבלמת ומגיעה לסקאריונה שכובש (שוב מעורב)

הפועל אשקלון - מכבי ת"א 2:1 - נכנס רק בדקה ה-73 (לא מעורב)

מכבי ת"א - הפועל חיפה 0:1 - מיכה מרים לרחבה, דור פרץ כובש עצמי

קיצר הבנתם את הפואנטה.

נושא כזה לא הולם לשחקן כזה בשום קונסטלציה. בתודעה שלי אני רואה אותו בכלל כ"רוצח השקט" של מכבי.

נכון שלא שיפר כלום , ובעיטה שלו מזכירה לי מישהו מכה כדור כדורגל עם מקל , אבל לא רוצה לחשוב עליו משחק במקום אחר בארץ.

אם בארץ אז שיהיה רק במכבי.

נושא מיותר.

מיכה כבר לא ילד בן 19, את מה שיש ואין לו כולנו כבר יודעים ואין טעם לחרוש על זה שוב ושוב.

בשורה התחתונה הוא יופי של השחקן ,עם אחלה מספרים ואחד שצריך להמשיך לשחק אצלנו ולהיות גורם דומיננטי.

אם היו לו גם בעיטה טובה וסיומת קטלנית הוא כבר בגיל 21 לא היה פה. אין שחקן שהוא מושלם.

מה גם שאני חושב שכל שנה הוא כן משתפר, ובכל שנה המספרים שלו רק עולים.

קונה מספרים כאלה כל עונה ואני בטוח שהשיא עוד לפניו.

מיכה קשר (מהטובים בארץ), מליקסון שחקן התקפה

כשמיכה משחק בצד תמיד יהיה עוד קשר שנכנס לרחבה

וכשלא היה כזה, הוא עבר לשחק באמצע