Jump to content

משחקי הכס עונה 7

הנדון

Recommended Posts

לא באה לי טוב מעולם אבל מקבל שיש לה אחלה שד

ועם זאת זה יכל להיגמר 3 דקות יותר מוקדם, בעיקר שלא ברור מה הם עשו שם אם אין לו זין לבחור

בקשר לנמירייה, זה מה שדורון פישלר כתב על העניין-

אריה עוברת את הפרק במפגשים מחודשים משמחים עם דמויות שאותן היא לא פגשה כבר עונות על גבי עונות. הוט-פאי מגיע, ומחליף עם אריה מתכונים לפשטידות (אריה עשתה "אחת או שתיים" כאלה, והן כללו את בשרם של בני פריי). קצת אחר כך, היא פוגשת את ניימיריה, דמות שהופיעה לאחרונה בפרק 2 של העונה הראשונה (!!!). ואם מדברים על העונה הראשונה, יוצרי הסדרה בונים על כך שאתם זוכרים אותה בעל פה, על פי כמות הציטוטים והמחוות אליה שמופיעים בפרק הזה. בין השאר, המשפט התמוה של אריה בסוף הסצינה – "זאת לא את" – גרם להרבה אנשים להרים גבה. זאת לא ניימיריה? אז מי זאת כן, זאבה אחרת? למעשה אריה מצטטת כאן את עצמה – כשהיא היתה קטנה, ואבא נד סיפר לה איך היא תהיה ליידי מכובדת ומהוגנת ותגדל הרבה ילדים נחמדים, היא ענתה "לא, זאת לא אני". כלומר, "זאת לא את" – זה לא באופי שלך להיות כלבת-מחמד, את צריכה לרוץ עם הלהקה. בטח, כולנו הבנו את זה מיד, כי מי מאיתנו לא זוכר את פרק 3 של העונה הראשונה בעל פה.

בקשר לנמירייה, זה מה שדורון פישלר כתב על העניין-

אריה עוברת את הפרק במפגשים מחודשים משמחים עם דמויות שאותן היא לא פגשה כבר עונות על גבי עונות. הוט-פאי מגיע, ומחליף עם אריה מתכונים לפשטידות (אריה עשתה "אחת או שתיים" כאלה, והן כללו את בשרם של בני פריי). קצת אחר כך, היא פוגשת את ניימיריה, דמות שהופיעה לאחרונה בפרק 2 של העונה הראשונה (!!!). ואם מדברים על העונה הראשונה, יוצרי הסדרה בונים על כך שאתם זוכרים אותה בעל פה, על פי כמות הציטוטים והמחוות אליה שמופיעים בפרק הזה. בין השאר, המשפט התמוה של אריה בסוף הסצינה – "זאת לא את" – גרם להרבה אנשים להרים גבה. זאת לא ניימיריה? אז מי זאת כן, זאבה אחרת? למעשה אריה מצטטת כאן את עצמה – כשהיא היתה קטנה, ואבא נד סיפר לה איך היא תהיה ליידי מכובדת ומהוגנת ותגדל הרבה ילדים נחמדים, היא ענתה "לא, זאת לא אני". כלומר, "זאת לא את" – זה לא באופי שלך להיות כלבת-מחמד, את צריכה לרוץ עם הלהקה. בטח, כולנו הבנו את זה מיד, כי מי מאיתנו לא זוכר את פרק 3 של העונה הראשונה בעל פה.

יש לך קישור לטור המלא?

מי שלא ראה את הפרק לא לפתוח

נראה שגם ההפקה הבינו עד כמה הלוחמות האלו מיותרות, מבזבזות זמן מסך ורק חיכו להרוג אותם.
נראה לי שיורון הולך לעשות ליארה רמזי.

מי שלא ראה את הפרק לא לפתוח

נראה שגם ההפקה הבינו עד כמה הלוחמות האלו מיותרות ורק חיכו להרוג אותם.

נראה לי שיורון הולך לעשות ליארה רמזי.

אני גם חושב שזה מה שהולך לקרות, וכולנו גם מבינים מה תהיה המתנה שלו לסרסיי...

כמה אנקדוטות בספויילר למי שלא אוהב לקרוא דברים כאלה

כמה נקודות שעליתי עליהם במהלך הפרק, אם כבר מעלים פה אנקדוטות מהעבר:

- ג'ון תופס את ליטלפינגר בדיוק כמו שנד תפס אותו בעונה 1, כשליטלפינגר לקח אותו לבית זונות שלו לפגוש את קייטלין והוא חשב שהוא מסתלבט. מעניין מה זה מעיד על הבאות.

- השתמשו בביטוי "queen of the ashes" פעמיים כאן בנוגע לדאני. השתמשו בביטוי הזה עוד פעם אחת בסידרה, כשואריז אומר לאולנה שליטל פינגר ישרוף את כל הממלכה אם הוא יזכה להיות king of the ashes.

- הנקודה שהבחור העלה לגבי ניימריה מעולה, לא זכרתי את זה. אפשר אפילו לפתח את זה קצת: נד דיבר עם אריה לגבי זה שהיא תהיה ליידי, היא אמרה לו שזו לא היא. עכשיו אריה אומרת לניימריה שזו לא היא - אולי היא מתכוונת שגם ניימריה לא תהיה ליידי, הזאבה של סאנסה שמתה בזמנו.

רק אני שמתי לב לזנ שכל השולטים הן נשים אחרי שגון נתן לסאנסה את הצפון באופן זמני , זה הזוי

אגב ג'ון עשה את טעות מספר 1 בספר לשליטים מתחילים בווסטרוז.

כמה אנקדוטות בספויילר למי שלא אוהב לקרוא דברים כאלה

כמה נקודות שעליתי עליהם במהלך הפרק, אם כבר מעלים פה אנקדוטות מהעבר:

- ג'ון תופס את ליטלפינגר בדיוק כמו שנד תפס אותו בעונה 1, כשליטלפינגר לקח אותו לבית זונות שלו לפגוש את קייטלין והוא חשב שהוא מסתלבט. מעניין מה זה מעיד על הבאות.

- השתמשו בביטוי "queen of the ashes" פעמיים כאן בנוגע לדאני. השתמשו בביטוי הזה עוד פעם אחת בסידרה, כשואריז אומר לאולנה שליטל פינגר ישרוף את כל הממלכה אם הוא יזכה להיות king of the ashes.

- הנקודה שהבחור העלה לגבי ניימריה מעולה, לא זכרתי את זה. אפשר אפילו לפתח את זה קצת: נד דיבר עם אריה לגבי זה שהיא תהיה ליידי, היא אמרה לו שזו לא היא. עכשיו אריה אומרת לניימריה שזו לא היא - אולי היא מתכוונת שגם ניימריה לא תהיה ליידי, הזאבה של סאנסה שמתה בזמנו.

עוד אנקדוטה ורמז:

- כנראה שסאם יכתוב את "ההיסטוריה" הנוכחית לאור העובדה שהמייסטר שלו שואל אותו אם הוא יכול להציע ל"תולדות המלחמות בעקבות מותו של המלך רוברט" שם פואטי יותר. מאמין שהוא יבחר ב"שיר של קרח ושל אש".. מתבקש.

משני הפרקים האחרונים נראה שליטל פינגר איבד את כל ההשפעה שהייתה לו וזה עניין של זמן עד שיחתכו אותו

בייליש האחרון שהייתי מזלזל בו ודווקא במצב הזה הוא הכי מסוכן.

משני הפרקים האחרונים נראה שליטל פינגר איבד את כל ההשפעה שהייתה לו וזה עניין של זמן עד שיחתכו אותו

איזה יחתכו... הוא ידפוק מהלך על הכתר מול סנסה, אולי אפילו יפנה אותה נגד ג'ון.

איזה יחתכו... הוא ידפוק מהלך על הכתר מול סנסה, אולי אפילו יפנה אותה נגד ג'ון.

ברור, לא עושים את מה שג'ון עשה אתה לא הופך את לורד בייליש לאויב שלך בטח שלא מאיים עליו.

למה לא הראו את יורון שוחט את יארה ואלריה? אני שונא שהם עושים את זה

יארה תהיה הביץ' שלו, אלריה תהיה המתנה לסרסיי

יארה תהיה הביץ' שלו, אלריה תהיה המתנה לסרסיי

ההימור הרווח הוא שיורון יגרום לסרסיי לעשות לאלריה והנחשית שנותרה בחיים לעשות ריקארד את בראנדון סטארק.