Jump to content

כריסטיאן באטוקיו חתם במכבי תל אביב

yellowgunner

Recommended Posts

אני יודע שההשקעה שלנו בחינוך גופני ומס' השעות שמקבלים ילדים היא מאוד נמוכה לא רק בהשוואה לoecd.. ומה שמשנה זה גילאים נמוכים שבונים תשתית פיזית

עובדתית כשאתה רואה משחקים באירופה אתה רואה אתלטיות ויכולות פיזיות שאתה לא רואה משהו שמתקרב אליהם בארץ

צודק לחלוטין

ואם בכדורגל עסקינן, תרומתנו הגדולה לעולם כרגע היא... סוכנים.

אוקיי, ו...?

לא ניתן לשפר?

תהליכי פיתוח ספורט ואתלטיות מתרחשים בלא מעט מדינות "רציניות" שמעוניינות בשינוי.

זה לא הליך של עשרות או מאות שנים.

הישראלי הממוצע עוסק בכושר באופן פרטי כ-2.4 ימים בממוצע(נמצא בשליש העליון של מדינות ה-OECD), גבוה באופן יחסי בהשוואה באגן הים התיכון(איטליה, פורטוגל, ספרד ונוספות) ומשכיל באופן יחסי מהאוכלוסייה המקבילה באירופה.

זה שאין השקעה ראויה ורחבה, זה אחד.

השטות שאנחנו נמוכים, איטיים ועם אף גדול(ועם בצע כסף) לא מחזיק מים.

בלה בלה בלה בלה.

תבדוק חברויות במועדוני ספורט חובבנים. תבדוק כמה שחקנים רשומים יש בענפי ספורט תחרותיים בארץ ובעולם.

זה לא רק כמה אתה עושה, זה גם איך אתה עושה. לצאת להליכה או להיות פעמיים בשבוע במכון זה פחות תרבות ספורט מלהיות חבר במועדון ספורט מאז שאתה ילד.

פחות מקדשים אצלנו ספורט בכלל וספורט הישגי בפרט.

אין אצלנו השקעה כי אף אחד לא באמת מעוניין שתהיה השקעה.

אתה באמת חושב שההורים זו הבעיה????

הבעיה כלכך עמוקה ושורשית, הזנחה של עשרות שנים מצד המדינה וכו'.

בין היתר, מחלקות ילדים תלויות בכסף שההורים משלמים ואז נוצר מצב שצריך להתחשב ברצונות של ההורים(וזה במקרה הטוב כי יש מצב שההורים גם מאיימים על מאמנים) תוסיף לזה גם הדרישה להישגים גם בגילאים האלה מה שגורם למאמנים לשים את השחקנים הכי כישרוניים בהתקפה במקום למשל לנסות לגדל מגן נורמלי.כמובן שכל זה רק חלק קטן מהבעיות

תבדוק חברויות במועדוני ספורט חובבנים. תבדוק כמה שחקנים רשומים יש בענפי ספורט תחרותיים בארץ ובעולם.

זה לא רק כמה אתה עושה, זה גם איך אתה עושה. לצאת להליכה או להיות פעמיים בשבוע במכון זה פחות תרבות ספורט מלהיות חבר במועדון ספורט מאז שאתה ילד.

פחות מקדשים אצלנו ספורט בכלל וספורט הישגי בפרט.

אין אצלנו השקעה כי אף אחד לא באמת מעוניין שתהיה השקעה.

עם זה לצערי אני מסכים, אלו נתונים עצובים.

עדיין בר שינוי.

אוקיי, ו...?

לא ניתן לשפר?

תהליכי פיתוח ספורט ואתלטיות מתרחשים בלא מעט מדינות "רציניות" שמעוניינות בשינוי.

זה לא הליך של עשרות או מאות שנים.

נכון. אבל אני גם קצת מתחבר לעומר פה. אנחנו טובים בדברים אחרים. וזאת תוצאה של מאות שנות הרגל ולימוד ואתה מכיר את הסכמה לבד- שהבת שלי תצא עם רופא או עורך דין.

אז אולי לא צריך בכח. לא יודע.

מה שכן,מיטש מנסה לשנות את זה, לפחות עבורנו, אוהדי מכבי. אבל כמה סיכוי יש לזה עם מעטפת ארצית כל כך פרמיטיבית?

ברור שזה נתון לשינוי, השאלה למה שישתנה, ולמה כל כך דחוף לאנשים לשנות את זה.

גיסי רץ אולטרה, אז אני מבין למה הוא רוצה לקדם את הנושא. רק מצחיק בעיניי שאנשים שלא עשו ספורט בחיים שלהם ולא מתכוונים לעשות מקטרים שאין תרבות ספורט.

ישראלים לא אוהבים לעשות ספורט, הם אוהבים לראות תחרויות ספורט. יש הבדל. זה כמו שאנשים אוהבים לשמוע שירים אבל לא בהכרח מנגנים. זה בסדר גמור. גם אני אוהב לעקוב אחרי תחרויות ספורט אבל לא לעשות ספורט. לא רואה עם זה בעיה מהותית, בכנות. זה לא לכל אחד, ואם את העם שלנו זה לא מעניין - למה בכוח? הרי גם מי שאומר פה שצריך שתהיה תרבות ספורט מדבר על השיקולים שלו מבחינת כבוד לאומי או רצון לראות פה כדורגל ברמה גבוהה. פשוט צריך להכיר בעובדה שאת רובנו ספורט כספורט לא מעניין. לא מדבר אלינו. וזה בסדר. מעדיף את המצב הזה על מצב של מדינות שבהן הבורות חוגגת אבל יש להם נבחרת שמגיעה למונדיאל, ויש אנשים במדינות האלה שיתחלפו איתנו בשמחה. אם אפשר למצוא אמצע בין האובססיה הישראלית להשכלה לבין האובססיה האירופית לתרבות גוף? אפשר. אני כבן אדם שלא עושה ספורט ומלמד את עצמו דברים חדשים כל הזמן לא מרגיש בנוח לדרוש דבר כזה. אני תוצאה (אולי קיצונית) של התרבות הזאת, וטוב לי ככה. אני מודה שאין לי מושג (ואני חושד שגם לשאר האנשים, אם יחשבו על זה) למה שיא עולם חדש בריצת 100 מטר זה הישג לאנושות. אני מכבד את זה שזה מה שחשוב לאחרים, לי זה לא חשוב. לדעתי תגלית מדעית היא הישג לאנושות. ספורט יכול להיות טוב ונחמד ומרגש ומסעיר, אבל האולימפיאדה היא אירוע חולני היום. ספורטאים שמשעבדים את הגוף שלהם ואחרי זה סובלים מכאבי תופת רוב חייהם זה חולני. זאת נקודת קיצון שאף אחד לא צריך לשאוף אליה. אני מבין הרבה יותר ענפים שפחות מקדשים פיזיות, מה שיישמע אירוני כי אני אוהד פוטבול, אבל מה שאני אוהב שם זה האסטרטגיה והטקטיקה.

למה שישתנה? כי אנחנו ממשיכים לעשות בושות ברמת תחרויות בינלאומיות (חוץ מכמה ענפים בודדים), וזה פוגע בסוף בכבוד שהמדינה מקבלת, זה פוגע במצב רוח של האוכלוסייה וזאת צריכה להיות שאיפה בסיסית של כל אחד להצליח.

דרך אגב - השכלה וספורט לא חייבים לבוא אחד על חשבון השני, אפשר וצריך לשאוף להצליח בהכל, זה רק נתון לרצון של אנשים, לרצון לשנות. למה לא ללכת ללמוד ממדינות כמו איסלנד ובלגיה ושוויץ מה התכנית שהם עשו לשיפור הכדורגל?

אבל לא עושים פה כלום. אני מת שנחטוף איזה בומבה כמו 5-0 בבית רק כדי שאנשים יתעוררו, רק מהשפל הכי גדול מגיעה הצלחה.

זה פשוט לא יאומן מה שהולך פה.

אין רכש - הקבוצה לא עובדת, כולם מתחזקים ורק אנחנו לא, ג׳ורדי יישן.

יש רכש - למה הביאו אותו, מה הוא יעזור לנו? פח אשפה.

הביאו שחקן צעיר, רעב, שהשיא כנראה לפניו, לא ראיתם אותו משחק אפילו דקה אחת (דקה!) במדי מכבי ואתם כבר שופטים ואומרים שהוא פח אשפה ופחות טוב מסקאריונה.

בחלון הזה הביאו רכש ישראלי טוב, הגיע מנכ״ל עם רזומה מרשים, המאמן שלנו הוא זר שמכיר את הליגה שלנו כל-כך טוב (אה במקרה הוא הבן של יוהאן, ככה שאולי יש לו קצת כדורגל בראש) - אני בוטח שההחתמות בחלון הזה עוד רחוקות מלהסתיים וצופה עוד 2 זרים.

תנו צ׳אנס רבאק, כולה צ׳אנס.

לא יהיה טוב - תתחילו לשפוט.

מי אמר שהוא פחות טוב מסקריונה?

כל הויכוח כאן הוא על הרזומה שלו. יש כאלו ואני בינהם שטוענים שהרזומה שלו לא מרשים. מה לא נכון בזה? אסור להעלות את זה לדיון בפורום? ברור שאף אחד לא יודע איך הוא בתור כדורגלן ובוודאי שלא יודעים איך הוא ישתלב בקבוצה. מדברים נטו על קורות החיים שלו ועל מה עשה בעבר.

הישראלי הממוצע עוסק בכושר באופן פרטי כ-2.4 ימים בממוצע(נמצא בשליש העליון של מדינות ה-OECD), גבוה באופן יחסי בהשוואה באגן הים התיכון(איטליה, פורטוגל, ספרד ונוספות) ומשכיל באופן יחסי מהאוכלוסייה המקבילה באירופה.

זה שאין השקעה ראויה ורחבה, זה אחד.

השטות שאנחנו נמוכים, איטיים ועם אף גדול(ועם בצע כסף) לא מחזיק מים.

בלה בלה בלה בלה.

לא הבנתי איך התגובה שלך, שאני אגב מסכים איתה, קשורה להודעה שבחרת לצטט.

ואם כבר הגבתי אני אוסיף ואחזק את הדעה שלך: גם אם היינו שונים פיזית מעמים אחרים, זה לא שייך בכלום לספורט. הארגנטינאים והאיטלקים כאלה עליונים פיזית? הסקנדינבים וההולנדים דווקא כן ועדיין הם לא פונקציה בענף כמו כדורסל שבנוי על היתרונות האלה. אז לא, לגנטיקה יש פה תפקיד מזערי אם בכלל. זה חינוך ותרבות.

עם זה לצערי אני מסכים, אלו נתונים עצובים.

עדיין בר שינוי.

למה עצוב? המיתוס שמקדש ספורט מדבר על בריאות. אין כל קשר בין ספורט מקצועני לבין בריאות. לצאת להליכה או לעשות קצת ספורט כדי לשחרר אדרנלין או בשביל יתרונות בריאותיים זה סבבה, אבל המחשבה שספורטאי מקצוען יהיה בריא יותר מאדם ממוצע ששומר על עצמו לא מגובה בשום דבר מלבד הסקת מסקנות פרימיטיבית של "הוא חזק/מהיר, לכן הוא בריא". זה לא בריא שספורטאים היום מתמכרים למשככי כאבים כי דורשים מהם להמשיך לעבוד ו"לא לוותר". זה לא בריא לשחקנים שיש כל כך הרבה משחקי כדורגל בשנה. ופוטבול ורוגבי בטח שלא בריאים.

צריך להכיר בזה שאנחנו, הצופים, הופכים ספורטאים לגלדיאטורים. אנחנו מצפים מהם להרוס את הגוף שלהם בשביל ההנאה שלנו.

כל הויכוח כאן הוא על הרזומה שלו. יש כאלו ואני בינהם שטוענים שהרזומה שלו לא מרשים. מה לא נכון בזה? אסור להעלות את זה לדיון בפורום? ברור שאף אחד לא יודע איך הוא בתור כדורגלן ובוודאי שלא יודעים איך הוא ישתלב בקבוצה. מדברים נטו על קורות החיים שלו ועל מה עשה בעבר.

שוב לרשום "רזומה לא מרשים" זה פתוח לדיון הבעיה זה שרשמת "תצפו למראבל" לפני שראית אותו משחק.

אתה עוד מוסיף שלקואנקה יש רזומה מרשים, שאם מתמקדים על מה הוא עשה בקריירה, מגלים שהוא ירד ליגה עם גראנדה, שהוא נכשל בלה קורוניה , שהוא נכשל בבורסאספור ,אבל בגלל שיש לו את הטייטל שחקן עבר בברצלונה הופך את הרזומה שלו למרשים? אני יכול לקחת לצורך העניין את אריק דג'מבה דג'מבה גם לו יש ברזומה את הטייטל שחקן עבר במנצ'סטר יונייטד זה אומר שכל שחקן עם עבר בקבוצה גדולה הוא שחקן גדול עם רזומה מצויין גם אם הוא לא עשה שם כלום.

למה שישתנה? כי אנחנו ממשיכים לעשות בושות ברמת תחרויות בינלאומיות (חוץ מכמה ענפים בודדים), וזה פוגע בסוף בכבוד שהמדינה מקבלת, זה פוגע במצב רוח של האוכלוסייה וזאת צריכה להיות שאיפה בסיסית של כל אחד להצליח.

דרך אגב - השכלה וספורט לא חייבים לבוא אחד על חשבון השני, אפשר וצריך לשאוף להצליח בהכל, זה רק נתון לרצון של אנשים, לרצון לשנות. למה לא ללכת ללמוד ממדינות כמו איסלנד ובלגיה ושוויץ מה התכנית שהם עשו לשיפור הכדורגל?

אבל לא עושים פה כלום. אני מת שנחטוף איזה בומבה כמו 5-0 בבית רק כדי שאנשים יתעוררו, רק מהשפל הכי גדול מגיעה הצלחה.

ואם העולם יתחיל לחלק ציונים על שיאי גינס והשיאנים יהיו גיבורי תרבות בעולם, נצטרך להשקיע בסבסוד אימונים לקראת שיאים חסרי פואנטה?

אני נחרד כשאני מגלה שרמת החינוך שלנו יורדת ביחס לעולם. אני רוצה מדינה עם סטנדרט אינטלקטואלי גבוה. זאת הגאווה שאני רוצה, אם בעולם יש אנשים שמעריכים מדליות אולימפיות יותר מפריצות דרך ברפואה או חדשנות טכנולוגית שמשפרת איכות חיים אז זאת בעיה שלהם.

לא שזה דבר רע להשקיע אם אנשים באמת מעוניינים בזה. אבל אם אין לזה חשיבות אובייקטיבית, ומבחינה סובייקטיבית בעיני העם אין לזה חשיבות - אז למה זה צריך להיות חשוב לנו?

רביד אל תיתמם אתה לא רשמת רק שאין לו רזומה מוכח אתה רשמת "צפו למראבל". שחקן הרבה יותר מבוגר שהגיע לפה בינואר להעביר זמן. כל כך שונה.

זה על גבול ההטרלה.

חבל להתקשקש יותר מדי...

קודם שיראה מגרש כי גם זה לא מובן מאליו במכבי ראה ערך ברזילאים (מרסלו ושות...)

אחרי זה שיעשה רק 50% ממה שרואים בסרטונים שלו ביוטיוב וזה חצי מסי\רונאלדו במושגים של הליגה שלנו

כרגע זה בבחינת חתול בשק, או יותר נכון אינדיאני בשקית.

מראבל, סקאריונה - אותו דבר, לא זכרתי את המינוח המדוייק.

לא דיברתי רק אליך באופן אישי, אלא אני מתכוון לאווירה הכללית בפורום, כאילו המועדון על סף גסיסה, לאף אחד לא אכפת ועושים רכש ברמת הפועל עכו.

ואם העולם יתחיל לחלק ציונים על שיאי גינס והשיאנים יהיו גיבורי תרבות בעולם, נצטרך להשקיע בסבסוד אימונים לקראת שיאים חסרי פואנטה?

אני נחרד כשאני מגלה שרמת החינוך שלנו יורדת ביחס לעולם. אני רוצה מדינה עם סטנדרט אינטלקטואלי גבוה. זאת הגאווה שאני רוצה, אם בעולם יש אנשים שמעריכים מדליות אולימפיות יותר מפריצות דרך ברפואה או חדשנות טכנולוגית שמשפרת איכות חיים אז זאת בעיה שלהם.

למה, במשחק של 22 אנשים שרודפים אחרי כדור כן יש פואנטה? זה לא משנה מה זה, ברגע שזה מביא כבוד למדינה, ברגע שזה יכול לשמח ולגרום גאווה לאנשים שהיומיום שלהם לא מלא ברגעים כאלה צריך להשקיע בזה,

זו הנקודת הנחה שאני יוצא ממנה. גם אני רוצה מדינה עם רמה גבוהה של השכלה אבל מי אמר שזה לא יכול לבוא ביחד עם הצלחה בספורט?

שוב לרשום "רזומה לא מרשים" זה פתוח לדיון הבעיה זה שרשמת "תצפו למראבל" לפני שראית אותו משחק.

אתה עוד מוסיף שלקואנקה יש רזומה מרשים, שאם מתמקדים על מה הוא עשה בקריירה, מגלים שהוא ירד ליגה עם גראנדה, שהוא נכשל בלה קורוניה , שהוא נכשל בבורסאספור ,אבל בגלל שיש לו את הטייטל שחקן עבר בברצלונה הופך את הרזומה שלו למרשים? אני יכול לקחת לצורך העניין את אריק דג'מבה דג'מבה גם לו יש ברזומה את הטייטל שחקן עבר במנצ'סטר יונייטד זה אומר שכל שחקן עם עבר בקבוצה גדולה הוא שחקן גדול עם רזומה מצויין גם אם הוא לא עשה שם כלום.

קודם כל להבהיר- לא כתבתי קואנקה, אלא כתבתי קואנקה מינוס הפציעות, בהקשר שאף שחקן מוכח ומצליח בשיא הקריירה שלו לא יחשוב על להגיע הנה. שחקנים עם כוכבית כמו קואנקה, זה מה שבא הנה.

ולגבי הרזומה ספציפית (זה עונה גם לך כפכף): זה נכתב כתגובה לטקסט שמישהו הביא פה:

ואולם, בליגת העל שלנו הוא אמור להיות לא פחות מפנומן. לא יהיה מוגזם להניח כי הארגנטיני-איטלקי עשוי להיות השחקן הטוב ביותר בישראל בפער ניכר, ויש בכוחו להפוך את הצהובים לקבוצה טובה הרבה יותר בהשוואה לשנתיים האחרונות. יש לו ראיית משחק מעולה, הוא יצירתי מאוד, מסירות העומק שלו נהדרות, הוא מסוגל למלא מגוון תפקידים בקישור, ובעונה האחרונה הוא החל גם לאיים בתדירות גדולה יותר על השער מטווחים שונים. ההשתלבות בישראל עשויה להיות נוחה, ובאטוקיו העיד על עצמו: "הייתי ונשארתי דרום אמריקאי, ואני אדם חם ופתוח יותר בהשוואה לאירופאים". זה לא יזיק לו כאן. רק צריך לתת לו את המפתחות, והפרופסור המצורע של גווידולין כבר יעשה לכולם בית ספר.

זה נכתב כתגובה לציטוט המגוחך הזה. כל ה"אני יותר טוב מפארקר" ודומיהם. מתארים פה סופרסטאר ברמה של דיבאלה. אז אני בא להנמיך ציפיות ולהזכיר שעם כל הכבוד, הבחור לא נתן עונה רצינית אחת בליגה עליונה אז בואו לא נפתח ציפיות לא ריאליות כמו בטקסט הזה.

למה, במשחק של 22 אנשים שרודפים אחרי כדור כן יש פואנטה? זה לא משנה מה זה, ברגע שזה מביא כבוד למדינה, ברגע שזה יכול לשמח ולגרום גאווה לאנשים שהיומיום שלהם לא מלא ברגעים כאלה צריך להשקיע בזה,

זו הנקודת הנחה שאני יוצא ממנה. גם אני רוצה מדינה עם רמה גבוהה של השכלה אבל מי אמר שזה לא יכול לבוא ביחד עם הצלחה בספורט?

אין בזה שום פואנטה אובייקטיבית. העניין בכדורגל הוא סובייקטיבי לגמרי, ואני לא מנסה לשכנע את עצמי במשהו אחר, וזה לא גורע מההתרגשות שלי. שוב, אם העם היה מעוניין בזה אז סבבה, אבל הוא לא.

ותסלח לי, אבל כמה גאווה אתה מרגיש ביום-יום ממחשבה על ספורטאים ישראלים שהצליחו? אתה חושב שזה גורם לאנשים ממדינות אחרות להיות מאושרים? אתה היית מעוניין בעצמך להיות חלק פעיל בתרבות כזאת, או שרק רוצה שאחרים יעשו את זה בשביל שתוכל לראות אולימפיאדה פעם בארבע שנים, ובשאר הזמן לא לזהות ברחוב ספורטאים אולימפיים, כשתאמין לי שבמדינות עם הצלחה באולימפיאדה האדם הממוצע ממש לא מודע לזהות של כל זוכה?

אם יש אנשים שמעוניינים לעשות את זה, בכיף. המדינה לא צריכה לחנך ילדים לזה. להציע, ליידע אותם - סבבה. אבל שיעשו את ההחלטה שלהם. לא צריך לדחוף בכוח דברים שגם זרים לנו וגם חסרי חשיבות אובייקטיבית בפני עצמם.

אם התרבות העממית תשתנה, ותהיה דרישה - מה שלדעתי יכול לקרות עקב השפעת הגלובליזציה - בשמחה. עד אז, תן לאנשים לבחור לבד אם הם רוצים לאמץ תרבויות זרות או לא. אני לא אומר את זה מתוך קסנופוביה, אני אומר את זה כי כן יש לי כבוד לעצמי ולתרבות ולמורשת שלי. לא צריך להירתע מכל השפעה זרה, אבל גם לא צריך להתחקות אחרי כל דבר. אני מאוד מכבד את זה שיש אנשים שכן מאמצים את התרבות הזאת. אני פשוט לא מסכים שצריך לדחוף אותה בכוח למי שלא מעוניין בה, או להעמיד פנים שאנחנו כן רוצים אותה בלי לחשוב על מה זה באמת אומר.

כשתהיה דרישה מהעם - שהמדינה תשקיע. עד אז אין שום סיבה.