Jump to content

כריסטיאן באטוקיו חתם במכבי תל אביב

yellowgunner

Recommended Posts

מה לעשות שמבחינת רזומה הוא עדיין לא למד מה שמיקאל שכח? מיקאל היה בפורטו, היה בבראגה, היה בנבחרת פורטוגל, היה בליגת האלופות, לקח פאקינג תואר אירופי. הנה לכם רזומה מרשים. ואז אנשים פה כותבים לי שבאטוקיו היה רחוק ניצחון אחד מלעלות ליגה בצרפת.

נו אז, הרזומה שלו יותר טוב מכל שחקן אחר שיש לבאר שבע בסגל, זה אומר שעל כל שחקן בבאר שבע תגיד "יכולים לצחצח לו את הנעליים" זה בולשיט ואתה יודע את זה.

מצטער אבל אני מעדיף שחקן שבשבילו לזכות בתארים בישראל זה משהו מרגש ומעורר רעב, שעוד לא חווה הכל בקריירה, לעומת מישהו שזכה כבר בהרבה תארים ומגיע בשלהי הקריירה אחרי ירידה חדה ביכולת (מיקאל שהגיע לקבוצה לא משהו בסין). כמובן כתלות בזה שגם יש לו כישרון ופוטנציאל, וזה טוענים שיש לבאטוקיו.

לא כל מבוגר מנוסה זה רע, אבל כשהוא כבר לא רעב ובגרף ירידה, לא רוצה אותו על חשבון מקביל צעיר.

מצטער אבל אני מעדיף שחקן שבשבילו לזכות בתארים בישראל זה משהו מרגש ומעורר רעב, שעוד לא חווה הכל בקריירה, לעומת מישהו שזכה כבר בהרבה תארים ומגיע בשלהי הקריירה אחרי ירידה חדה ביכולת (מיקאל שהגיע לקבוצה לא משהו בסין). כמובן כתלות בזה שגם יש לו כישרון ופוטנציאל, וזה טוענים שיש לבאטוקיו.

לא כל מבוגר מנוסה זה רע, אבל כשהוא כבר לא רעב ובגרף ירידה, לא רוצה אותו על חשבון מקביל צעיר.

רוב המבוגרים שבאים לפה זה לא כאלו עם אופי כמו של פריצה.

ככל שאני חושב על זה יותר אני מבין כמה הליגה בארץ לא אטרקטיבית לזרים. באידיאל היינו מקבלים כל שנה 5 שחקנים אירופים מוכחים בלבל של מיקאל/קואנקה מינוס הפציעות וכו'. שחקנים לגיטימיים בקבוצות בליגה גדולה במסגרת החלום הזה של "להיות באזל". יש לנו את הכסף לזה. בפועל מה שקורה הוא שאין סיכוי להחתים שחקן ברמה כזאת בתחילת העונה ולבנות סביבו. זרים כאלה יודעים להתרחק מהליגה בישראל כמו מאש. הם יודעים שהספורט כאן שכונה, האימונים בדיחה ואם הם יגיעו הם יכולים להגיד ביי ביי לקריירה. בגלל זה אנחנו מקבלים היום שמות מעניינים רק עם כוכבית: מיקאל היה בתסבוכת בינואר והושאל, שחקנים עם נטייה להיפצע, בסוף הקריירה כמו הבלם שפתח תקווה הביאו עכשיו או הפועל לפני שנתיים, שחקנים בלי רקורד שמנסים לפרוץ, או שחקנים נורמליים במשכורת עתק כמו סקריונה. תמיד יהיה איזה משהו.

עוד תעודת עניות לכדורגל הישראלי. הליגה שלנו נמוכה מאוד בסדר העדיפות של שחקן שמכבד את עצמו והרבה יהיו מוכנים לוותר על כסף ולא לשחק פה. חבל.

ככל שאני חושב על זה יותר אני מבין כמה הליגה בארץ לא אטרקטיבית לזרים. באידיאל היינו מקבלים כל שנה 5 שחקנים אירופים מוכחים בלבל של מיקאל/קואנקה מינוס הפציעות וכו'. שחקנים לגיטימיים בקבוצות בליגה גדולה במסגרת החלום הזה של "להיות באזל". יש לנו את הכסף לזה. בפועל מה שקורה הוא שאין סיכוי להחתים שחקן ברמה כזאת בתחילת העונה ולבנות סביבו. זרים כאלה יודעים להתרחק מהליגה בישראל כמו מאש. הם יודעים שהספורט כאן שכונה, האימונים בדיחה ואם הם יגיעו הם יכולים להגיד ביי ביי לקריירה. בגלל זה אנחנו מקבלים היום שמות מעניינים רק עם כוכבית: מיקאל היה בתסבוכת בינואר והושאל, שחקנים עם נטייה להיפצע, בסוף הקריירה כמו הבלם שפתח תקווה הביאו עכשיו או הפועל לפני שנתיים, שחקנים בלי רקורד שמנסים לפרוץ, או שחקנים נורמליים במשכורת עתק כמו סקריונה. תמיד יהיה איזה משהו.

עוד תעודת עניות לכדורגל הישראלי. הליגה שלנו נמוכה מאוד בסדר העדיפות של שחקן שמכבד את עצמו והרבה יהיו מוכנים לוותר על כסף ולא לשחק פה. חבל.

באיזה עולם קואנקה הוא שחקן מוכח?

כישרון כן, ההפך משחקן מוכח

זה ברור כמו השרב מחר.

ועוד משהו ברור- זה לא הולך להשתנות בלייפ טיים שלך או שלי. אתה יודע, אנחנו לא ממש טובים במשחק הזה או באירגון והניהול שלו. כדורגל זה לגויים.

עובדה ידועה כבר מעל 100 שנה.

זה ברור כמו השרב מחר.

ועוד משהו ברור- זה לא הולך להשתנות בלייפ טיים שלך או שלי. אתה יודע, אנחנו לא ממש טובים במשחק הזה או באירגון והניהול שלו. כדורגל זה לגויים.

עובדה ידועה כבר מעל 100 שנה.

אם ימשיכו להגיד את זה, זה גם לא ישתנה.

צריך אנשים עם שאיפות גבוהות בתפקידי מפתח, שרק רמת הכדורגל מעניינת אותם ולא אינטרסים, שידחפו ויעשו הכל כדי להרים את הרמה ולהשיג תקציבים.

אחד מהם דרך אגב זה אורן חסון, יו"ר מנהלת הליגה, תותח על לפי דעתי.

אם ימשיכו להגיד את זה, זה גם לא ישתנה.

צריך אנשים עם שאיפות גבוהות בתפקידי מפתח, שרק רמת הכדורגל מעניינת אותם ולא אינטרסים, שידחפו ויעשו הכל כדי להרים את הרמה ולהשיג תקציבים.

אחד מהם דרך אגב זה אורן חסון, יו"ר מנהלת הליגה, תותח על לפי דעתי.

צריך וצריך.

למה שזה יקרה לנו ולא למיליון מדינות אחרות? תבדוק אחוזים של כדורגל מקצועני וחובבני שלנו מול מדינות בסדר הגודל שלנו. מדהים ההפרש. מה אמור להיות בנו שאין בהם? לא גנים, לא מוסר עבודה ולא מוסר ניהולי...

צריך וצריך.

למה שזה יקרה לנו ולא למיליון מדינות אחרות? תבדוק אחוזים של כדורגל מקצועני וחובבני שלנו מול מדינות בסדר הגודל שלנו. מדהים ההפרש. מה אמור להיות בנו שאין בהם? לא גנים, לא מוסר עבודה ולא מוסר ניהולי...

אצלנו הכל קורה לאט אבל כמה אפשר להיכשל פעם אחר פעם?

ברגע שיהיו יותר אנשים עם שאיפות גבוהות בתפקידי מפתח, לא יתנו לכשלון כמו ה-3-0 בבית מול אלבניה לעבור לסדר היום,

יובילו לשינוי מגיל ילדים ונוער (משהו שחופרים עליו כבר 20 שנה ואף אחד לא מוציא לפועל)..

מבחינת גודל אוכלוסייה והכסף שיש פה הכדורגל אנחנו רחוקים מאוד מהפוטנציאל.

צריך וצריך.

אני כבר אמרתי שלדעתי זה עניין תרבותי. באירופה ספורט הוא דבר עממי, אצלנו לא - וגם כשהיהודים היו באירופה הם היו עוף זר עם תרבות שונה ברוב המקומות לאורך רוב ההיסטוריה. זה לא שאין יהודים שעושים ספורט, אבל אצלנו לרוב לא עושים את זה כדרך חיים. ויכול להיות מאוד שזה ישתנה בגלל גלובליזציה, יכול להיות שאנשים שהיום רצים ועושים ספורט ירשמו את הילדים שלהם יותר וינחילו להם תרבות של פעילות גופנית.

אצלנו לא מייחסים לזה חשיבות. לא מביע דעה על אם זה טוב או רע בכלל, פשוט מציין מצב שקיים בארץ, ולדעתי נובע מהמשך ישיר של הרגלים שהגיעו מהגולה. אצלנו היה דגש על למידה תמיד. עדיין יש. אחוז האקדמאים בארץ מטורף. זה פשוט mindset שונה. ויש אנשים לא-יהודים בחו"ל שיתהו איך זה שיהודים זוכים בפרסי נובל ושבישראל יש דגש על טכנולוגיה ועל לימודים. זה לא שיש לנו משהו שלהם אין, אנחנו פשוט גדלים אחרת עם ערכים שונים. הגלובליזציה עדיין לא ביטלה את כל ההבדלים התרבותיים ההיסטוריים.

ברגע שיהיו יותר אנשים עם שאיפות גבוהות בתפקידי מפתח, לא יתנו לכשלון כמו ה-3-0 בבית מול אלבניה לעבור לסדר היום,

יובילו לשינוי מגיל ילדים ונוער (משהו שחופרים עליו כבר 20 שנה ואף אחד לא מוציא לפועל)..

הסדרי עדיפות של המדינה הם להשקיע בביטחון את רוב הכסף, אין תשתיות ואין תרבות ספורט, בספרד למשל בכל עיירה מעל 10,000 תושבים יש מגרש אולימפי פתוח לכולם, יש מודעות של המדינה להשקיע בספורט, בארץ זה מזיז למדינה את הביצים.

זה נראה כאילו לא משנה את מי נחתים, יהיו תמיד יוזרים שיחפשו את הדברים השליליים. מצד שני, לא משנה את מי באר שבע יחתימו, איך שהוא יימצאו איך לפאר את ההחתמה.

אולי שווה לראות לפחות 10 משחקים של שחקן מסוים לפי שקוטלים או מפארים אותו?

לצערי לא יהיה שום שינוי לא יהיה כל עוד ההורים מתערבים בצורה גסה והכל פה קומבינות אפילו בגילאי הילדים.פעם לפחות הילדים עוד היו משחקים הרבה בשכונה והרבה מהכישרון היה מתפתח שם, היום כל הילדים עסוקים באייפונים ומי שמשחקים זה רק במסגרות של הילדים של הקבוצות(כמובן אלה שהורים יכולים להרשות לעצמם)

הסדרי עדיפות של המדינה הם להשקיע בביטחון את רוב הכסף, אין תשתיות ואין תרבות ספורט, בספרד למשל בכל עיירה מעל 10,000 תושבים יש מגרש אולימפי פתוח לכולם, יש מודעות של המדינה להשקיע בספורט, בארץ זה מזיז למדינה את הביצים.

אמנם יש גידול בתקציב הביטחון מבחינה כמותית לאורך השנים, אך חלקו היחסי מכלל התקציב ירד בעשרות אחוזים מאז שנות ה-60. כיום חלקו היחסי מהתקציב הכללי לא מונע השקעה רחבה באף תחום.

עכשיו תמשיך.

לצערי לא יהיה שום שינוי לא יהיה כל עוד ההורים מתערבים בצורה גסה והכל פה קומבינות אפילו בגילאי הילדים.פעם לפחות הילדים עוד היו משחקים הרבה בשכונה והרבה מהכישרון היה מתפתח שם, היום כל הילדים עסוקים באייפונים ומי שמשחקים זה רק במסגרות של הילדים של הקבוצות(כמובן אלה שהורים יכולים להרשות לעצמם)

אתה באמת חושב שההורים זו הבעיה????

הבעיה כלכך עמוקה ושורשית, הזנחה של עשרות שנים מצד המדינה וכו'.

אני כבר אמרתי שלדעתי זה עניין תרבותי. באירופה ספורט הוא דבר עממי, אצלנו לא - וגם כשהיהודים היו באירופה הם היו עוף זר עם תרבות שונה ברוב המקומות לאורך רוב ההיסטוריה. זה לא שאין יהודים שעושים ספורט, אבל אצלנו לרוב לא עושים את זה כדרך חיים. ויכול להיות מאוד שזה ישתנה בגלל גלובליזציה, יכול להיות שאנשים שהיום רצים ועושים ספורט ירשמו את הילדים שלהם יותר וינחילו להם תרבות של פעילות גופנית.

אצלנו לא מייחסים לזה חשיבות. לא מביע דעה על אם זה טוב או רע בכלל, פשוט מציין מצב שקיים בארץ, ולדעתי נובע מהמשך ישיר של הרגלים שהגיעו מהגולה. אצלנו היה דגש על למידה תמיד. עדיין יש. אחוז האקדמאים בארץ מטורף. זה פשוט set of mind שונה. ויש אנשים לא-יהודים בחו"ל שיתהו איך זה שיהודים זוכים בפרסי נובל ושבישראל יש דגש על טכנולוגיה ועל לימודים. זה לא שיש לנו משהו שלהם אין, אנחנו פשוט גדלים אחרת עם ערכים שונים. הגלובליזציה עדיין לא ביטלה את כל ההבדלים התרבותיים ההיסטוריים.

מסכים עם מה שאתה אומר אבל זה נתון לשינוי, כל דור מטשטש יותר את ההרגלים של הדור הקודם,

אבל ברור שהשינוי צריך לבוא מהחלטת ממשלה לארגן תקציבים הבעיה שצריך גם אנשים שיידעו מה לעשות עם הכסף.

אנחנו טובים בהייטק, ברפואה ובחדשנות. לא בספורט. דנים את אותו דיון עם אותן תגובות אחרי כל הפסד של הנבחרת.

הישראלי הממוצע עוסק בכושר באופן פרטי כ-2.4 ימים בממוצע(נמצא בשליש העליון של מדינות ה-OECD), גבוה באופן יחסי בהשוואה באגן הים התיכון(איטליה, פורטוגל, ספרד ונוספות) ומשכיל באופן יחסי מהאוכלוסייה המקבילה באירופה.

זה שאין השקעה ראויה ורחבה, זה אחד.

השטות שאנחנו נמוכים, איטיים ועם אף גדול(ועם בצע כסף) לא מחזיק מים.

בלה בלה בלה בלה.

זה פשוט לא יאומן מה שהולך פה.

אין רכש - הקבוצה לא עובדת, כולם מתחזקים ורק אנחנו לא, ג׳ורדי יישן.

יש רכש - למה הביאו אותו, מה הוא יעזור לנו? פח אשפה.

הביאו שחקן צעיר, רעב, שהשיא כנראה לפניו, לא ראיתם אותו משחק אפילו דקה אחת (דקה!) במדי מכבי ואתם כבר שופטים ואומרים שהוא פח אשפה ופחות טוב מסקאריונה.

בחלון הזה הביאו רכש ישראלי טוב, הגיע מנכ״ל עם רזומה מרשים, המאמן שלנו הוא זר שמכיר את הליגה שלנו כל-כך טוב (אה במקרה הוא הבן של יוהאן, ככה שאולי יש לו קצת כדורגל בראש) - אני בוטח שההחתמות בחלון הזה עוד רחוקות מלהסתיים וצופה עוד 2 זרים.

תנו צ׳אנס רבאק, כולה צ׳אנס.

לא יהיה טוב - תתחילו לשפוט.

הישראלי הממוצע עוסק בכושר באופן פרטי כ-2.4 ימים בממוצע(נמצא בשליש העליון של מדינות ה-OECD), גבוה מרוב ממוצע הגבהים של מדינות אגן הים התיכון(איטליה, פורטוגל, ספרד ונוספות) ומשכיל באופן יחסי מהאוכלוסייה המקבילה באירופה.

בלה בלה בלה בלה.

אני יודע שההשקעה שלנו בחינוך גופני ומס' השעות שמקבלים ילדים היא מאוד נמוכה לא רק בהשוואה לoecd.. ומה שמשנה זה גילאים נמוכים שבונים תשתית פיזית

עובדתית כשאתה רואה משחקים באירופה אתה רואה אתלטיות ויכולות פיזיות שאתה לא רואה משהו שמתקרב אליהם בארץ

מסכים עם מה שאתה אומר אבל זה נתון לשינוי, כל דור מטשטש יותר את ההרגלים של הדור הקודם,

אבל ברור שהשינוי צריך לבוא מהחלטת ממשלה לארגן תקציבים הבעיה שצריך גם אנשים שיידעו מה לעשות עם הכסף.

ברור שזה נתון לשינוי, השאלה למה שישתנה, ולמה כל כך דחוף לאנשים לשנות את זה.

גיסי רץ אולטרה, אז אני מבין למה הוא רוצה לקדם את הנושא. רק מצחיק בעיניי שאנשים שלא עשו ספורט בחיים שלהם ולא מתכוונים לעשות מקטרים שאין תרבות ספורט.

ישראלים לא אוהבים לעשות ספורט, הם אוהבים לראות תחרויות ספורט. יש הבדל. זה כמו שאנשים אוהבים לשמוע שירים אבל לא בהכרח מנגנים. זה בסדר גמור. גם אני אוהב לעקוב אחרי תחרויות ספורט אבל לא לעשות ספורט. לא רואה עם זה בעיה מהותית, בכנות. זה לא לכל אחד, ואם את העם שלנו זה לא מעניין - למה בכוח? הרי גם מי שאומר פה שצריך שתהיה תרבות ספורט מדבר על השיקולים שלו מבחינת כבוד לאומי או רצון לראות פה כדורגל ברמה גבוהה. פשוט צריך להכיר בעובדה שאת רובנו ספורט כספורט לא מעניין. לא מדבר אלינו. וזה בסדר. מעדיף את המצב הזה על מצב של מדינות שבהן הבורות חוגגת אבל יש להם נבחרת שמגיעה למונדיאל, ויש אנשים במדינות האלה שיתחלפו איתנו בשמחה. אם אפשר למצוא אמצע בין האובססיה הישראלית להשכלה לבין האובססיה האירופית לתרבות גוף? אפשר. אני כבן אדם שלא עושה ספורט ומלמד את עצמו דברים חדשים כל הזמן לא מרגיש בנוח לדרוש דבר כזה. אני תוצאה (אולי קיצונית) של התרבות הזאת, וטוב לי ככה. אני מודה שאין לי מושג (ואני חושד שגם לשאר האנשים, אם יחשבו על זה) למה שיא עולם חדש בריצת 100 מטר זה הישג לאנושות. אני מכבד את זה שזה מה שחשוב לאחרים, לי זה לא חשוב. לדעתי תגלית מדעית היא הישג לאנושות. ספורט יכול להיות טוב ונחמד ומרגש ומסעיר, אבל האולימפיאדה היא אירוע חולני היום. ספורטאים שמשעבדים את הגוף שלהם ואחרי זה סובלים מכאבי תופת רוב חייהם זה חולני. זאת נקודת קיצון שאף אחד לא צריך לשאוף אליה. אני מבין הרבה יותר ענפים שפחות מקדשים פיזיות, מה שיישמע אירוני כי אני אוהד פוטבול, אבל מה שאני אוהב שם זה האסטרטגיה והטקטיקה.

הישראלי הממוצע עוסק בכושר באופן פרטי כ-2.4 ימים בממוצע(נמצא בשליש העליון של מדינות ה-OECD), גבוה באופן יחסי בהשוואה באגן הים התיכון(איטליה, פורטוגל, ספרד ונוספות) ומשכיל באופן יחסי מהאוכלוסייה המקבילה באירופה.

בלה בלה בלה בלה.

ואם בכדורגל עסקינן, תרומתנו הגדולה לעולם כרגע היא... סוכנים.