Jump to content

כריסטיאן באטוקיו חתם במכבי תל אביב

yellowgunner

Recommended Posts

קודם כל להבהיר- לא כתבתי קואנקה, אלא כתבתי קואנקה מינוס הפציעות, בהקשר שאף שחקן מוכח ומצליח בשיא הקריירה שלו לא יחשוב על להגיע הנה. שחקנים עם כוכבית כמו קואנקה, זה מה שבא הנה.

ולגבי הרזומה ספציפית (זה עונה גם לך כפכף): זה נכתב כתגובה לטקסט שמישהו הביא פה:

זה נכתב כתגובה לציטוט המגוחך הזה. כל ה"אני יותר טוב מפארקר" ודומיהם. מתארים פה סופרסטאר ברמה של דיבאלה. אז אני בא להנמיך ציפיות ולהזכיר שעם כל הכבוד, הבחור לא נתן עונה רצינית אחת בליגה עליונה אז בואו לא נפתח ציפיות לא ריאליות כמו בטקסט הזה.

אוקיי מקבל את מה שאתה אומר, אבל בסופו של דבר אף אחד מהמגיבים פה לא אמר שהוא "עשוי להיות השחקן הכי טוב בליגה" אלא זה ציטוט מכתבה של מיכאל יוכין שיחסית די מבין בכדורגל אירופי, ואני משער שהוא ראה אותו משחק, בכל מקרה אני מעדיף לשפוט את השחקן בעוד כמה חודשים ולא היום.

רביד אתה יוצא פה ממש מגוחך.

אין אף יוזר, אפילו לא אחד, שהתלהב בטירוף מבאטוקיו. אתה מתלהם על כלום

הביאו כאן ציטוט של אנתוני קונטה שהייתי מצפה ממנו לומר על אינסינייה. אל תצפו לאינסינייה, תהיו ריאליים, תצפו לשחקן מהליגה השניה בצרפת זה הכל והלוואי שאני אטעה.

אין בזה שום פואנטה אובייקטיבית. העניין בכדורגל הוא סובייקטיבי לגמרי, ואני לא מנסה לשכנע את עצמי במשהו אחר, וזה לא גורע מההתרגשות שלי. שוב, אם העם היה מעוניין בזה אז סבבה, אבל הוא לא.

ותסלח לי, אבל כמה גאווה אתה מרגיש ביום-יום ממחשבה על ספורטאים ישראלים שהצליחו? אתה חושב שזה גורם לאנשים ממדינות אחרות להיות מאושרים? אתה היית מעוניין בעצמך להיות חלק פעיל בתרבות כזאת, או שרק רוצה שאחרים יעשו את זה בשביל שתוכל לראות אולימפיאדה פעם בארבע שנים, ובשאר הזמן לא לזהות ברחוב ספורטאים אולימפיים, כשתאמין לי שבמדינות עם הצלחה באולימפיאדה האדם הממוצע ממש לא מודע לזהות של כל זוכה?

אם יש אנשים שמעוניינים לעשות את זה, בכיף. המדינה לא צריכה לחנך ילדים לזה. להציע, ליידע אותם - סבבה. אבל שיעשו את ההחלטה שלהם. לא צריך לדחוף בכוח דברים שגם זרים לנו וגם חסרי חשיבות אובייקטיבית בפני עצמם.

אם התרבות העממית תשתנה, ותהיה דרישה - מה שלדעתי יכול לקרות עקב השפעת הגלובליזציה - בשמחה. עד אז, תן לאנשים לבחור לבד אם הם רוצים לאמץ תרבויות זרות או לא. אני לא אומר את זה מתוך קסנופוביה, אני אומר את זה כי כן יש לי כבוד לעצמי ולתרבות ולמורשת שלי. לא צריך להירתע מכל השפעה זרה, אבל גם לא צריך להתחקות אחרי כל דבר. אני מאוד מכבד את זה שיש אנשים שכן מאמצים את התרבות הזאת. אני פשוט לא מסכים שצריך לדחוף אותה בכוח למי שלא מעוניין בה, או להעמיד פנים שאנחנו כן רוצים אותה בלי לחשוב על מה זה באמת אומר.

כשתהיה דרישה מהעם - שהמדינה תשקיע. עד אז אין שום סיבה.

יש כל כך הרבה משתנים לשאלות שרשמת פה שיכולים להשפיע על התשובות שאני לא אכנס לזה אבל בקטנה - במדינה יחסית קטנה כמו שלנו כל הצלחה של ספורטאי ישראלי תביא לאושר וגאווה וזה מה שבאמת קרה, אלו עובדות.

ברור שבמדינה כמו ארה"ב שלוקחת מאות מדליות כל אולימפיאדה, ושיש לה כל כך הרבה הישגים וכל כך הרבה ספורטאים החשיבות יורדת והרגישות לדברים האלה יחסית נמוכה.

דרישה מהעם לא תבוא לבד אלא כתוצאה מחינוך, אני כן חושב שאנחנו צריכים ליישר קו עם הסטנדרט שנהוג ברוב המדינות המערביות, כמו שאתה משווה את עצמך ל-OECD ברמת ההשכלה, ברמת יוקר המחייה ובעוד מדדים ואתה שואף להיות כמה שיותר גבוה, ככה זה צריך להיות גם ברמת הספורט. וזה לא בהכרח רק עניין של כסף אלא גם של ארגון, ורצון.

אני מתלהב מבאטוקיו, ולא ראיתי אותו משחק לעולם, רזומה או לא רזומה, טחנתם פה את המוח על זרים שהגיעו מליגות פחות טובות מהליגה השניה בצרפת ונהיו פה מפלצות

הצלחה של שחקן זר תלויה בכל כך הרבה דברים, הרזומה יכול להעיד קצת על היכולות של השחקן אבל זה נורא שטחי להסתכל על זה ולהסיק מסקנות

אוגו מצליח פה ואני לא זוכר שאנשים פה החזיקו את הראש שהוא הגיע, כי הרזומה לא באמת קבע משהו, בליגה שלנו מספיק שיהיה לשחקן תכונה אחת חזקה והוא יהיה גדול על הליגה שלנו, במקרה הזה הפיזיות שלו הספיקה, ואני בטוח שבליגה השניה בצרפת או בספרד או בטח שבאנגליה ובאיטליה אפשר למצוא שחקן עם תכונות פיזיות דומות שידרוס פה את כולם בדומה לאוגו.

בקיצור, מעבר לרזומה ה״לא מרשים״ יש פה שחקן עם פוטנציאל, בגיל ששחקן נמצא עדיין לפני השיא, יש לו ***תכונות*** טובות מאוד וכאלה שחסרות מאוד למכבי (פיזי, יצירתיות, איום מרחוק, ודריבל).

אני לא יודע מה איתכם, אבל אני כבר משתוקק לראות אותו נכנס לעניינים, יש לי הרגשה שמשהו בשטף של המשחק ישתנה לטובה..

הביאו כאן ציטוט של אנתוני קונטה שהייתי מצפה ממנו לומר על אינסינייה. אל תצפו לאינסינייה, תהיו ריאליים, תצפו לשחקן מהליגה השניה בצרפת זה הכל והלוואי שאני אטעה.

זה שחקן שהאוהדים של ברסט כותבים שזה השחקן הראשון שהיו מחתימים אם היו מצליחים לעלות ליגה. אז אני לא מבין את הזלזול.

לא יודע אם יצליח או לא אבל זה בהחלט שחקן מעניין.

תראה בכל זאת מדובר בכשרון גדול באיטליה, נכון לא כל כשרון מממש את הפוטנציאל שלו, אבל אם אנטוניו קונטה אמר עליו את מה שאמר כנראה שהוא ראה בו משהו.

בכל מקרה רואים שינוי בחשיבה במקום זרים מבוגרים בהעברה חופשית, הביאו זר צעיר, אם תוסיף לזה זר בסכום העברה גבוה אולי אפילו שניים, זה יוכל ליצור מצב שביחד עם ראיקו ווידאר הוא יהיה הזר הפחות מרשים שיגיע בחלון העברות הזה ועדיין יהיה מדובר בכשרון גדול שיוכל להוכיח את עצמו העונה, בכל אופן נחכה ונראה.

יש כל כך הרבה משתנים לשאלות שרשמת פה שיכולים להשפיע על התשובות שאני לא אכנס לזה אבל בקטנה - במדינה יחסית קטנה כמו שלנו כל הצלחה של ספורטאי ישראלי תביא לאושר וגאווה וזה מה שבאמת קרה, אלו עובדות.

ברור שבמדינה כמו ארה"ב שלוקחת מאות מדליות כל אולימפיאדה, ושיש לה כל כך הרבה הישגים וכל כך הרבה ספורטאים החשיבות יורדת והרגישות לדברים האלה יחסית נמוכה.

דרישה מהעם לא תבוא לבד אלא כתוצאה מחינוך, אני כן חושב שאנחנו צריכים ליישר קו עם הסטנדרט שנהוג ברוב המדינות המערביות, כמו שאתה משווה את עצמך ל-OECD ברמת ההשכלה, ברמת יוקר המחייה ובעוד מדדים ואתה שואף להיות כמה שיותר גבוה, ככה זה צריך להיות גם ברמת הספורט. וזה לא בהכרח רק עניין של כסף אלא גם של ארגון, ורצון.

תרבות מגיעה מהרבה מקומות. יש השפעות מחו"ל דרך טלוויזיה ואינטרנט וכו', וזה בסדר גמור.

חינוך זה משהו שתמיד היה חשוב לנו, ואם כבר חשוב לנו בצורה אובססיבית ואולי לעתים מוגזמת. אבל זה לא בגלל המדינה. יש לנו ציפייה מעצמנו שדורשת שנהיה הכי טובים בזה כעם וכמדינה, וגם ברמה האישית אנחנו מגיל קטן שומעים בבית כמה השכלה זה דבר חשוב.

מעבר לזה, אפשר גם למצוא יתרונות אובייקטיביים בהשכלה. כנ"ל לגבי בריאות. יוקר המחייה זה מדד שאומר לנו שאנחנו לא רק מרגישים שדופקים אותנו ביחס לאחרים אלא שזה נכון, זה משהו אחר.

השוואות זה נחמד ויפה, בשורה התחתונה אתה בוחר איזו עמדה חשובה לך. יש אנשים שחושבים שפערי מעמדות זה לא דבר רע. אני רחוק מאוד מהגישה הזאת, אבל הסיבה שלי היא לא ש"חייבים לשאוף לקבל מחמאות בכל דו"ח". לאנשים יש עמדות שונות לגבי דברים, רעיונות חברתיים-כלכליים שמקובלים באירופה נחשבים קיצוניים בארה"ב, ולהיפך. למי אנחנו רוצים לדמות - או שאולי לאף אחת מהאופציות - זאת החלטה שלנו. קונצנזוס גם משתנה עם הזמן. לא צריך לאמץ אוטומטית כל דבר שנפוץ במקום אחר בלי לדעת למה אנחנו עושים את זה.

אני מבסוט מהרכש הזה.

קבוצה מובילה בליגה חלשה זה פלטפורמה לכל שחקן לככב.

אז יש נפילות אבל שחקן צעיר שרוצה לפרוץ ולהתקדם עם מוסר עבודה טוב זה כמעט 0 טעויות. בטח אם הוא מוכשר כמו שדיברו עליו מאמנים רבים וגדולים.

תרבות מגיעה מהרבה מקומות. יש השפעות מחו"ל דרך טלוויזיה ואינטרנט וכו', וזה בסדר גמור.

חינוך זה משהו שתמיד היה חשוב לנו, ואם כבר חשוב לנו בצורה אובססיבית ואולי לעתים מוגזמת. אבל זה לא בגלל המדינה. יש לנו ציפייה מעצמנו שדורשת שנהיה הכי טובים בזה כעם וכמדינה, וגם ברמה האישית אנחנו מגיל קטן שומעים בבית כמה השכלה זה דבר חשוב.

מעבר לזה, אפשר גם למצוא יתרונות אובייקטיביים בהשכלה. כנ"ל לגבי בריאות. יוקר המחייה זה מדד שאומר לנו שאנחנו לא רק מרגישים שדופקים אותנו ביחס לאחרים אלא שזה נכון, זה משהו אחר.

השוואות זה נחמד ויפה, בשורה התחתונה אתה בוחר איזו עמדה חשובה לך. יש אנשים שחושבים שפערי מעמדות זה לא דבר רע. אני רחוק מאוד מהגישה הזאת, אבל הסיבה שלי היא לא ש"חייבים לשאוף לקבל מחמאות בכל דו"ח". לאנשים יש עמדות שונות לגבי דברים, רעיונות חברתיים-כלכליים שמקובלים באירופה נחשבים קיצוניים בארה"ב, ולהיפך. למי אנחנו רוצים לדמות - או שאולי לאף אחת מהאופציות - זאת החלטה שלנו. קונצנזוס גם משתנה עם הזמן. לא צריך לאמץ אוטומטית כל דבר שנפוץ במקום אחר בלי לדעת למה אנחנו עושים את זה.

אפשר להמשיך עם הדיון הזה עוד הרבה מאוד עמודים, אבל שורה תחתונה היא שאם כבר אתה עושה משהו תשאף לעשות אותו טוב, מילא לא היה פה ספורט בכלל, אבל יש לי בעיה עם זה שיש פה ספורט ברמה מסויימת

אבל הארגון כל כך גרוע שזה גורם לאי מיצוי הפוטנציאל, עם זה יש לי בעיה.

נו אז? הוא פוטנציאל ענק שלא מומש עד כה. אולי יפרוץ אצלנו, אולי לא.

לא ראיתי פה השתפכויות כמו שהיו כשוידאר או ראיקו הגיעו. היו פה תגובות די פרופורציונליות עד שאתה הגעת. כן, אתה.

מזכיר קצת את אדורנו של קלינגר?

אדורנו היה חלוץ/ ויינגר עם מהירות סילון אבל מאד חלש פיזית עם בעיטה יותר גרועה ממיכה.

איפה מצאת כאן קשר?

סתם נקודה קטנה, חלקכם תוהמם לעצמם איך הוא יתמודד במאבקים פיזיים עם הגודל הפיזי שלו (מה יקרה שיפגוש את אוגו?), אז רק רציתי להשב את תשומת לבכם לזה שהבנאדם שיחק שנתיים בליגה הצרפתית השנייה. כל שחקן שני שם הוא טנק אפריקאי בסדר גודל של אוגו. בנוסף, שיחק גם בפרמיירשיפ שהיא בפני עצמה גם ליגה מאוד פיזית וקשוחה (גם לאיטלקים לא חסר פיזיות). אם הוא הצליח להתמודד במקומות האלה בכבוד, אין לי ספק שהוא מספיק פיזי לליגה הישראלית. בטוח שזו לא תהיה הבעייה שלו. בוא נקבע שהוא באמת ידע לייצר את המספרים שכלכך חסרים לנו משחקני הקישור.

סתם נקודה קטנה, חלקכם תוהמם לעצמם איך הוא יתמודד במאבקים פיזיים עם הגודל הפיזי שלו (מה יקרה שיפגוש את אוגו?), אז רק רציתי להשב את תשומת לבכם לזה שהבנאדם שיחק שנתיים בליגה הצרפתית השנייה. כל שחקן שני שם הוא טנק אפריקאי בסדר גודל של אוגו. בנוסף, שיחק גם בפרמיירשיפ שהיא בפני עצמה גם ליגה מאוד פיזית וקשוחה (גם לאיטלקים לא חסר פיזיות). אם הוא הצליח להתמודד במקומות האלה בכבוד, אין לי ספק שהוא מספיק פיזי לליגה הישראלית. בטוח שזו לא תהיה הבעייה שלו. בוא נקבע שהוא באמת ידע לייצר את המספרים שכלכך חסרים לנו משחקני הקישור.

הבעיה היחידה שאני רואה איתו זה שהוא בלאט נמוך

מה שמעודד אותי זה הסרטונים שראיתי שהרימו קרנות והוא כבש מהן המון בעיקר בנגיחה ובמיוחד הוולה שכולנו ראינו כבר.

סקאריונה היה גולד והוא פח אשפה

http://www.futhead.com/16/players/1139/oscar-scarione/

בהצלחה ילד! אני אוהב את זה שהוא מגיע בחינם. מקווה שיצליח יותר מהקודמים בתפקידו.

לא מבין את התלונות. אי אפשר להוציא כל כך הרבה כסף כל חלון.

הישראלי הממוצע עוסק בכושר באופן פרטי כ-2.4 ימים בממוצע(נמצא בשליש העליון של מדינות ה-OECD), גבוה באופן יחסי בהשוואה באגן הים התיכון(איטליה, פורטוגל, ספרד ונוספות) ומשכיל באופן יחסי מהאוכלוסייה המקבילה באירופה.
זה שאין השקעה ראויה ורחבה, זה אחד.
השטות שאנחנו נמוכים, איטיים ועם אף גדול(ועם בצע כסף) לא מחזיק מים.
בלה בלה בלה בלה.

לא מסכים איתך קמחי. אני חי פה ורואה הבדלים עצומים. יש לצאת לריצה פעם בשבועיים וללכת לשחק כדורגל עם חברים ערב בשבוע. ויש להיות חבר במועדון ספורט למרות שזה לא המקצוע שלך. אבל אני לא חושב שזה המקום לדבר על זה.

אנחנו טובים בהייטק, ברפואה ובחדשנות. לא בספורט. דנים את אותו דיון עם אותן תגובות אחרי כל הפסד של הנבחרת.

גם ביטחון, חקלאות, טכנולוגיה, רפואה. יש המון דברים בהם אנחנו טובים, ספורט לא אחד מהם. ספורט לא נועד ליהודים. כמו שבאבולוציה האדם פיתח את השכל על חשבון היכולות הגופניות כי הברירה הטבעחת הבינה שככה ישרוד, כנל היהודי שהיה במלחמת הישרדות מתמדת במשך אלפיים שנה פיתח את השכל על פני הגוף וככה שרד.

הבעיה היחידה שאני רואה איתו זה שהוא בלאט נמוך

מה שמעודד אותי זה הסרטונים שראיתי שהרימו קרנות והוא כבש מהן המון בעיקר בנגיחה ובמיוחד הוולה שכולנו ראינו כבר.

סקאריונה היה גולד והוא פח אשפה

http://www.futhead.com/16/players/1139/oscar-scarione/

סקריונה עם דריבל 80 בפיפא.

במכבי שהוא ניסה ללכת עם הכדור הוא נראה כמו מישהו בשכונה שלא שיחק כדורגל כמה שנים.

סוכנו של באטוקיו: חיפה ויתרה עליו לפני חודש

חרארדו מגדלנה הפתיע כאשר אחרי החתימה של הקשר במכבי ת"א, סיפר שהשחקן הוצע לירוקים לפני כמה שבועות: "הצוות המקצועי במכבי חיפה פסל את החתמתו"

אתה מסכים שאם באטוקין הוא הזר הרביעי בהיררכיה, מתוך ארבעת הזרים שג'ורדי החליט להביא הקיץ, אז זה אחלה החתמה, נכון?

בו נחכה לראות מי עוד חותם כדי לקבוע. אם זה הרכש שאמור להיות גולת הכותרת של החלון הזה אז זה אכן בעייתי, אבל כל הסימנים מראים שזה לא כך.

סוכנו של באטוקיו: חיפה ויתרה עליו לפני חודש חרארדו מגדלנה הפתיע כאשר אחרי החתימה של הקשר במכבי ת"א, סיפר שהשחקן הוצע לירוקים לפני כמה שבועות: "הצוות המקצועי במכבי חיפה פסל את החתמתו"

עכשיו אני יותר בטוח לגביו

לא ראיתם אותנו משחק אפילו דקה אחת ומבחינתכם הוא לא מתאים,

אין מה לעשות על רזומה - צריך לשלם!

לפעמים הרבה יותר חכם להביא שחקן עם פוטנציאל שעדיין לא פרץ, זה מה שקבוצה בסדר גודל של מכבי צריכה לעשות - למצוא את השחקן שיפרוץ דרכה.