Jump to content

אווירת נכאים

Recommended Posts

אני יכול להביא לך 10 מועדונים גדולים שלא היה שיתוף עם האוהדים באימון הפתיחה.

נו ו?

אני מצטט אותך:

איפה באירופה (לא בבלקן) תראו אימוני פתיחה שהאוהדים נכנסים למגרש עם אבוקות ומורידים תחולצות מהשחקנים?

ישר הוכחתי פה שאתה מזיין את השכל, כהרגלך.

עיתונאי גדול אתה לא תהיה, אולי כדאי שתבקש החזר על הקורס.

אין קשר בכלל בין אימון פתיחה עם אוהדים לבין התנהלות אירופאית, וחלק מההתלהבות לקראת פתיחת העונה היא גם בדבר הזה.

אני לא אומר שהארגון טלית שכולה תכלת, אבל במקרה הזה הם צודקים באלף אחוז.

ואם כבר הגענו לארגון (הרי גם ככה בסוף ינעלו את הנושא הזה והוא ייעלם פה כמו עוד עשרות נושאים על הארגון):

אז כן, הם גם אשמים.

הארגון ירד בעשרות רמות מאז הקמתו, בין אם זה ביחסים עם הקהל הרחב, במרצ'נדייז, בשירים או בתפאורות.

הקהל שלנו שונא את הארגון, ממש שונא, וזה כואב לי לראות איך אצלנו הגענו למצב הזה בזמן שבב"ש או בחיפה (או אפילו בבית"ר) יש אלפי אנשים מאחורי הארגון.

יש מיליון דברים שהייתי משפר בארגון, ואלה דברים מאוד פשוטים שאנשים שם בכלל לא חושבים עליהם, אבל גם ככה זה לדבר באוויר כי הם טוענים שהפורום זה קליק קליק.

יש מיליון דברים שהייתי משפר בארגון, ואלה דברים מאוד פשוטים שאנשים שם בכלל לא רוצים לחשוב עליהם, אבל גם ככה זה לדבר באוויר כי הם טוענים שמי שלא לובש שחור זה קליק קליק.

חייב לציין שהנושא לא נפתח כנגד הארגון (יש מספיק כאלה). הוא נפתח במטרה באמת להבין איך נהיינו קהל של הצלחות או קונצרטים. איך לא מלווים את הקבוצה קהל למשחקי חוץ, כמו שאמרתי מקום 5 ומביך בליגה.

דווקא הארגון הוא זה שכן הולך למשחקי חוץ ומעודד 90 דקות, בזה אין מה להתלונן עליהם.

מפחיד אותי המחשבה שזה פשוט האופי של הקהל של מכבי. קהל שלוקח מובן מאליו הכל וחסר תשוקה. כאילו מה טדי עכשיו, בקור הזה, נראה בבית

נ.ב. אני עובד עד מאוחר ויש לי ילד לגדל, אז קשה לי אישית להגיע לכל משחק חוץ רחוק באמצש.

בעבר לא הייתי מפספס

הבעיה עמוקה הרבה יותר מסתם אימון פתיחה ,אני מרגיש שהקהל הרחב איבד את האמון בארגון ובנוסף הבעיות ביחסי הנהלה-ארגון גורמים לארגון לזרוק זין.

יש לי כבוד והערכה רבה לפנאטיקס ולתרומה שלהם במהלך השנים, אבל אם הם רואים את המצב העגום שיש ביצעים וממשיכים בשילוב ידיים הזה אז מצבנו די אבוד לצערי.

חייב לציין שהנושא לא נפתח כנגד הארגון (יש מספיק כאלה). הוא נפתח במטרה באמת להבין איך נהיינו קהל של הצלחות או קונצרטים. איך לא מלווים את הקבוצה קהל למשחקי חוץ, כמו שאמרתי מקום 5 ומביך בליגה.

דווקא הארגון הוא זה שכן הולך למשחקי חוץ ומעודד 90 דקות, בזה אין מה להתלונן עליהם.

מפחיד אותי המחשבה שזה פשוט האופי של הקהל של מכבי. קהל שלוקח מובן מאליו הכל וחסר תשוקה. כאילו מה טדי עכשיו, בקור הזה, נראה בבית

נ.ב. אני עובד עד מאוחר ויש לי ילד לגדל, אז קשה לי אישית להגיע לכל משחק חוץ רחוק באמצש.

בעבר לא הייתי מפספס

מכבי תל אביב הובילה את הליגה במשחקי החוץ היא ממוצע של 3,312 אוהדים צהובים שהגיעו למשחקי החוץ שלה.

http://sports.walla.co.il/item/2972265

הכתבה פורסמה בסיום עונת 15/16, עכשיו קח בחשבון שבעונה שעברה וכנראה לשנים הקרובות אנחנו משחקים 37 משחקי חוץ בעונה ,איך אנשים לא ישברו ?

1. אופי של קהל ישראלי זה לא ישתנה והקהל של מכבי לא שונה.

2. אני חושב שיותר מדי מתייחסים לנתון הזה של מקום חמישי בקהל חוץ אם לוקחים את העניין של 3 משחקים שהייתה בהם החרמה + משחק גארבג' בסכנין באמצע שבוע, בסך הכל למשחקי חוץ מתי שצריך כן הייתה כמות יפה כמו לדוגמא בק"ש אחרי הפסדי הנקודות לבני יהודה ואשקלון.

3. ארגון שלא מחובר לקהל הרחב.

4. עונה ארוכה במיוחד שמרגישה כמו שנתיים שגם השנה תהיה לנו כזאת (גם קהל צריך מנוחה).

5. הפועל (סליחה הייתי חייב).

6. ניתוק של ההנהלה מהקהל שלא מתגמלת אוהדים ותיקים/מסורים שעם שיטת הניקוד נראה שמשהו כן מתחיל להשתנות בגישה הזאת.

7. גלות בנתניה

1. אופי של קהל ישראלי זה לא ישתנה והקהל של מכבי לא שונה.

2. אני חושב שיותר מדי מתייחסים לנתון הזה של מקום חמישי בקהל חוץ אם לוקחים את העניין של 3 משחקים שהייתה בהם מחאה + משחק גארבג' בסכנין באמצע שבוע, בסך הכל למשחקי חוץ מתי שצריך כן הייתה כמות יפה כמו לדוגמא בק"ש אחרי הפסדי הנקודות לבני יהודה ואשקלון.

3. ארגון שלא מחובר לקהל הרחב.

4. עונה ארוכה במיוחד שמרגישה כמו שנתיים שגם השנה תהיה לנו כזאת (גם קהל צריך מנוחה).

5. הפועל (סליחה הייתי חייב).

נתניה.

האווירה זה גם נתניה, קהל שמשחק שנה שלמה בחוץ.

אני אוהב את האוהדים של קבוצות אחרות (וגם חלק מהעיתונאים) שמזיינים את השכל שאנחנו בוכים על פקקים, אין קבוצה אחת בליגה שצריכה לשחק באצטדיון מסריח בלי דרכי גישה או חניה שנמצא לפחות שעה נסיעה (תלוי כמה גרועים הפקקים) מהעיר שלה.

ואל תכניסו עכשיו את ק"ש או סכנין שאמורות לשחק בעכו, אין להם באמת קהל

אני מצטט אותך:

ישר הוכחתי פה שאתה מזיין את השכל, כהרגלך.

עיתונאי גדול אתה לא תהיה, אולי כדאי שתבקש החזר על הקורס.

אין קשר בכלל בין אימון פתיחה עם אוהדים לבין התנהלות אירופאית, וחלק מההתלהבות לקראת פתיחת העונה היא גם בדבר הזה.

אני לא אומר שהארגון טלית שכולה תכלת, אבל במקרה הזה הם צודקים באלף אחוז.

ואם כבר הגענו לארגון (הרי גם ככה בסוף ינעלו את הנושא הזה והוא ייעלם פה כמו עוד עשרות נושאים על הארגון):

אז כן, הם גם אשמים.

הארגון ירד בעשרות רמות מאז הקמתו, בין אם זה ביחסים עם הקהל הרחב, במרצ'נדייז, בשירים או בתפאורות.

הקהל שלנו שונא את הארגון, ממש שונא, וזה כואב לי לראות איך אצלנו הגענו למצב הזה בזמן שבב"ש או בחיפה (או אפילו בבית"ר) יש אלפי אנשים מאחורי הארגון.

יש מיליון דברים שהייתי משפר בארגון, ואלה דברים מאוד פשוטים שאנשים שם בכלל לא חושבים עליהם, אבל גם ככה זה לדבר באוויר כי הם טוענים שהפורום זה קליק קליק.

אני עדיין מחכה להודעה ממך, כמו מעוד הרבה אחרים פה שמאז שאמרתי להם שידברו איתי אם יש להם בעיה הם נעלמו.

ההזמנה עדיין תקפה.

לכולם.

ניב נכון?

מהכרות קצרה איתך במרחב הוירטואלי לאורך השנים, אני מסיק בזהירות שאתה בן אדם עם ראש על הכתפיים שלא באמת צריך את העצות שלנו.

לא מדובר פה בתורת הקוונטים ואפילו לא במכונת טיורינג. כולם יודעים את הבעיות, כולם יודעים מה צריך לעשות.

ההנחה הכללית שלי היא שהאנשים ביציע מתחלקים ל2 -

הסוג הראשון היא אנשים כמוך (כנראה) וכמוני, שאין להם את הכוח הנדרש כדי לשנות.

והסוג השני היא אנשים שיש להם את הכוח אבל לצער כולנו, לא רוצים לשנות.

ועד שהמבנה הנוכחי של שתי הקבוצות לא ישתנה, נותר רק לאחל לכולנו ולמכבי בהצלחה.

אני דווקא נגד האימוני פתיחה הרועשים האלה שמרימים שחקנים על הכתפיים

זה אחד הדברים המטומטמים, לא התחילה העונה ואתם מרימים אותם על הכתפיים

אם לקחו אליפות עוד מיילא

שיתחילו לעבוד ונחשוב עליהם אולי נרים אותם על הכתפיים במאי

20 שנה גמרנו מוקדם מדי והרמנו שחקנים על הכתפיים ביולי

עזבו אותי מהחרא הזה, נחנקנו.

אני עדיין מחכה להודעה ממך, כמו מעוד הרבה אחרים פה שמאז שאמרתי להם שידברו איתי אם יש להם בעיה הם נעלמו.

ההזמנה עדיין תקפה.

לכולם.

הוכחתם במהלך השנים שאתם כן מסוגלים להרים קרנבל כשאתם רוצים. פורטו חוץ, פרנקפורט, כל עונת 13-14, ב"ש בית העונה, חיפה חוץ בפלייאוף (היינו קצת אבל זה היה אחד המשחקים הכיפים שאני זוכר). הבעיה היא שאתם מתעסקים יותר מדי במשחקי אגו עם ההנהלה/ הקהל הרחב. תתרכזו בלעודד, בלקרב את הקהל ולא להרחיק אותו מכם (כל העניין של היריקות למזרחי תחתון דיי מייצג את היחס של הארגון למי שלא חלק ממנו), תוסיפו צבע ליציע, תרימו תפאורות, תשבו עם ההנהלה ותתאמו איתה פעולות כאלה ואחרות, תפסיקו ללבוש שחור כאילו אתם הדלייה. ברגע שאתם מרימים קרנבל ביציע זה מדבק, כל שאר המזרחי עליון חזק איתכם ולפעמים גם התחתון והמערבי.

כמו שאני רואה את זה, רק קבוצה מלהיבה על הדשא יכולה להרים את המוראל. משהו פה שבור לרסיסים.

משהו פה רוטן. משהו פה זעף, משהו פה לא שבע רצון תמידית. השמנו מהר מידי.

אתה צודק בזה שכדורגל זה מה שישנה. אבל כדורגל (ובייחוד מיקום בטבלה) זה גם מה שהביא למצב הזה. התרגלנו לטוב, ואנחנו מתאכזבים ממקום שני. זה בסדר גמור, ציפיות משתנות וככה צריך להיות. אבל זאת דרכו של עולם - אי אפשר להיות מאושר כל הזמן, וגם לא צריך להיות. אני באמת לא רואה פה סיבה להתרגשות. אז בית"ר מביאה אוהדים למשחק בסיבוב ראשון, אז? בשבילם זה יוצא דופן. אוהדי מכבי בונים על בתים, כשאם נעוף בפלייאוף (מה שייחשב כישלון אלא אם תהיה הגרלה יוצאת דופן) יש עדיין עוד שלושה משחקי חוץ. למה שמישהו יטוס ליעד לא אטרקטיבי מול קבוצה אנונימית?

אני זוכר עונות של טירוף בקיץ ובקרית שלום. לא מתגעגע לזה, יותר חשוב לי מה יהיה במהלך העונה.

חוץ מזה, בכל המשחקים בנתניה תהיה אווירת נכאים עד אמצע ספטמבר ככה. כמו בעונה שעברה. כי להיות ביציע עם גג בקיץ במישור החוף זה סיוט (מי שהיה מנוי לשערים 2 או 13 יכול להעיד שגם בבלומפילד היה ככה).

אני אגיב רק על העניין שדיברו פה על אימון פתיחת העונה וכן קהל מעורב ופורץ לדשא או שההנהלה לא מתאים לה כמו במועדונים מובילים באירופה.

בעונת 13/14 עם אוסקר הדבר הראשון שג'ורדי עשה היה לנתק את קריית שלום משאר העולם. לא היה אימון פתיחה פתוח ולא נעליים בקושי ראיונות לתקשורת. וכבר בגביע השוקו בדרבי בר"ג ובעיקר במושבה נגד נתניה או הפועל רמת גן היתה אווירה של רעב. מחזור ראשון מול חיפה היה טירוף של בוז ובכלל כל הסיבוב הראשון וכמעט כל העונה אופיינה בבלומפילד כמבצר ובצו 8 לקהל בכל משחק.

כמו שיואב אמר, השמנו מהר מידי, שבענו. ולכל זה תוסיפו את נתניה. במצב שנוצר רק קבוצה מלהיבה תיתן לקהל דרייב להגיע ולתת עבודה ביציע. אין מה לצפות שהקהל יניע את הקבוצה, מספיק להגיד תודה לכל מי שבא לנתניה האיכסה הזה.

לבוא לאיזה משחק אימון בקריית שלום ולעודד עם פירו ושמח בלי לפרוץ למגרש כדי להרים שחקנים על הכתפיים ולדפוק סלפי זה עדיף.

הארגון עשה את זה ב13/14 נראה לי במשחק אימון נגד ראשל״צ, כל טקס פיצוץ אימון ראשון נהפך למאוד מביך בעיניי.

אני אגיב רק על העניין שדיברו פה על אימון פתיחת העונה וכן קהל מעורב ופורץ לדשא או שההנהלה לא מתאים לה כמו במועדונים מובילים באירופה.

בעונת 13/14 עם אוסקר הדבר הראשון שג'ורדי עשה היה לנתק את קריית שלום משאר העולם. לא היה אימון פתיחה פתוח ולא נעליים בקושי ראיונות לתקשורת. וכבר בגביע השוקו בדרבי בר"ג ובעיקר במושבה נגד נתניה או הפועל רמת גן היתה אווירה של רעב. מחזור ראשון מול חיפה היה טירוף של בוז ובכלל כל הסיבוב הראשון וכמעט כל העונה אופיינה בבלומפילד כמבצר ובצו 8 לקהל בכל משחק.

כמו שיואב אמר, השמנו מהר מידי, שבענו. ולכל זה תוסיפו את נתניה. במצב שנוצר רק קבוצה מלהיבה תיתן לקהל דרייב להגיע ולתת עבודה ביציע. אין מה לצפות שהקהל יניע את הקבוצה, מספיק להגיד תודה לכל מי שבא לנתניה האיכסה הזה.

מנש,

רק מתקן- היה אימון פתוח בטרום עונה עם אוסקר ובאו המון המון אנשים(הרימו על הכתפיים וכל הטקס). החתמתי באימון הזה את יורדי על רפליקת יונייטד מתקופתו שם.

כמה נוח לקחת את כל ההודעה שלו ולגזור ממנה רק את העניין של האימון פתיחה...

בסופו של דבר לצערי הרב הוא צודק ב100 אחוז, האווירה הכללית שהוא מדבר עליה היא לא חצי שנה וגם לא שנה.

ומה שעוד יותר עצוב זה שנראה שהמצב יהיה עוד יותר גרוע לפני שיהיה יותר טוב.

ציפית למשהו אחר?

כמו שאני רואה את זה, רק קבוצה מלהיבה על הדשא יכולה להרים את המוראל. משהו פה שבור לרסיסים.

משהו פה רוטן. משהו פה זעף, משהו פה לא שבע רצון תמידית. השמנו מהר מידי.

גם אבל לא רק.

הקהל בניתוק מארגון האוהדים, ארגון האוהדים בניתוק מהקבוצה זה הכי בעייתי בנושא האווירה

אפילו יותר גרוע מהמגרש בנתניה

שיפוץ בלומפילד זה האסון הכי גדול שיכלו להנחית עלינו (חוץ מעזיבה של גודלהאר חס ושלום).

זה מתבטא "יפה מאוד" מקצועית ובגזרת הקהל, לא מפתיע אותי מה שקורה.

תעירו אותי שהשיפוץ ייגמר, עד אז אין ציפיה לכלום וצפויה שליטה של באר שבע עד שנחזור.

אתה טועה, בעונה הראשונה של ג׳ורדי היה אימון פתיחה ואוהדים פרצו (12/13) וגם בעונה שאחריה (13/14) היו הרבה אוהדים באימון פתיחה, פרצו למגרש והרימו שחקנים על הכתפיים.

ובלי קשר, אנשים פה משום מה מפחדים שהקהל יתקרב לשחקנים באימונים מסוג זה, כאילו זה מה שגרם לכישלון בעשור המקולל.