Jump to content

itan17

Recommended Posts

דודי סלע עם ניצחון ראשון בווימבלדון מאז 2011. בסיבוב הבא הוא יפגוש את ג'ון איזנר, האיש והסרב, שם כנראה ייעצר מסע הקסם.

או שלא...

ניצחון ענק של סלע. כן בכושר טוב, לא בכושר טוב, איזנר דפק פה 45 אייסים וקשה להתמודד עם דבר כזה.

בסיבוב הבא מחכה לו דימיטרוב - הרבה כשרון אבל מעט יציבות. לצד הרבה הדחות מוקדמות, יש לו גם 2 הופעות בחצי גמר גרנד סלאם - הראשונה בווימבלדון 2014 והשניה לפני כחצי שנה, באוסטרליה.

דודי עם ניצחון מדהים ממשיך את הכושר המצויין שלו, תפס את איסנר בתקופה די חלשה שלו ולקח את זה בשתי ידיים. אגב למי שכתב שדודי בפעם הראשונה גובר על ביג-סרבר, לפני כמה שנים הוא ניצח על דשא את אנדי רודיק שהיה שחקן מוכשר יותר מאיסנר גם בעל הגשות מאוד עוצמתיות.

בסיבוב הבא סיפור אחר לגמרי מול דימיטרוב, שבעיניי הוא די אוברייטד בסבב. אבל הרשים מאוד בשני הסיבובים הראשונים ונחשב לשחקן דשא טוב. לפני כמה שנים הגיע עד לחצי הגמר והיה קרוב מאוד להדיח את נולה (שהיה אז בכושר שיא). קשה מאוד אבל נקווה לנס נוסף.

יהיה מעניין מאוד לראות היום את נדאל נגד חצ'אנוב, שהרשים אותי מאוד בהאלה ונראה כאחד שידבר חזק בשנים הבאות.

עושה רושם של פוטנציאל טוב כמו מדבדב ורובלב, אבל גם חסר ניסיון ולא מספיק יציב.
נדאל נראה מדהים בנתיים בטורניר, מפתיע אותי מאוד לטובה. אבל עדיין לא נתקל במבחן ממש רציני. הלוואי וימשיך ככה עד הסוף, בחצי יחכה לו כנראה מארי.

צונגה בשיויין 2 נגד סם קווארי ובפיגור ו6-5 במערכה חמישית אבל הגשות שלו, המשחק הופסק בגלל חשכה.

הייתי בטוח שצונגה יגיע לרבע לפחות אקשן רציני מחר במשחק הזה.

צונגה בשיויין 2 נגד סם קווארי ובפיגור ו6-5 במערכה חמישית אבל הגשות שלו, המשחק הופסק בגלל חשכה.

הייתי בטוח שצונגה יגיע לרבע לפחות אקשן רציני מחר במשחק הזה.

טסונגה שחקן רבע גמר קלאסי. השנים היחסית טובות יותר מאחוריו, תמיד בטופ של הסבב אבל אף פעם לא עשה הישג משמעותי בגראנד-סלאם (גמר אחד, ארבעה חצאים).

אסור לשכוח שקווארי הדיח אשתקד את נולה והחל את המשבר הגדול שלו שנמשך עד היום ואולי זו תהיה סגירת מעגל עם זכיה בעוד 9 ימים.

אחרי המשחק המרתק היום בין מארי לפוניני, (שרק בנס מארי נמנע ממע' חמישית ואולי גם מהדחה) אני די בטוח שבחצי הגמר רפא יעבור את הסקוטי שנראה פגיע והרבה פחות טוב מנדאל.

הוא עדיין מגן יוצא מן הכלל, אבל אחוזי ההגשה הראשונה וההצלחה בהם לא מספיק טובים, לא מרבה לתקוף וכמעט לא עולה לרשת. ככה קשה מאוד להיות מספר 1 בעולם בדשא.

אחרי המשחק המרתק היום בין מארי לפוניני, (שרק בנס מארי נמנע ממע' חמישית ואולי גם מהדחה) אני די בטוח שבחצי הגמר רפא יעבור את הסקוטי שנראה פגיע והרבה פחות טוב מנדאל.

הוא עדיין מגן יוצא מן הכלל, אבל אחוזי ההגשה הראשונה וההצלחה בהם לא מספיק טובים, לא מרבה לתקוף וכמעט לא עולה לרשת. ככה קשה מאוד להיות מספר 1 בעולם בדשא.

במידה והשניים אכן ייפגשו בחצי, זה יהיה קרב ישיר על המקום הראשון בדירוג, ואני איתך בדעה שמארי מגיע כאנדרדוג.

מארי עוד די רחוק מהיכולת של השנה שעברה ואילו נדאל דורס כאילו הוא עדיין משחק על חימר.

גם מאזן הראש בראש בין השניים הוא חד צדדי לטובת נדאל (7-17) כשאפילו על משטח הדשא, החזק של מארי והחלש של נדאל, הספרדי מוביל 0-3 ושמט רק מערכה אחת בכל 3 המפגשים.

איך עובדת השיטה של מי משחק נגד מי?

הגרלה רנדומלית? או שזה מחולק כזה לדרגים כמו בכדורגל?

מחולק לדרגים, לפני ההגרלה קובעים דירוג לכל אחד מהשחקנים שמושפע ממיקום נוכחי בסבב + היסטוריה של השנים הקודמות בווימבלדון. נדאל לדוגמה דורג רק רביעי, למרות שהוא מקום שני בסבב כרגע.

אח״כ הגרלה שבה המדורגים ראשונים פוגשים לאקי לוזרים/מדורגים עם כרטיס חופשי (בדר״כ מקומיים)/ עולים מהמוקדמות. בשלב רבע הגמר כבר מתחילים להיפגש מדורגים מהטופ 10.

מחר כל משחקי שמינית הגמר.
במוקד : מארי מול פאייה הצרפתי המפתיע, מארי לא צפוי להתקשות, בטח לא מול שחקן שעולה המון לרשת.
נדאל מול הענק מלוקסמבורג, ז'יל מולר, שדווקא בגיל מבוגר נמצא בשיא הקריירה. נדאל נראה כרגע כטוב בטורניר ואם הכל ילך למולר הוא יגרור את נדאל ל- 7:6 אחד.
במפגש השקול והמסקרן ביותר, ראוניץ' הסרבי/קנדי מול הכישרון העולה אלכסנדר זברב. הכל פתוח. בקרב נוסף ושיוויוני תים הצעיר מול ברדיך שבעברו הגיע לגמר ווימבלדון, לדעתי הניסיון והיציבות בהגשה יעזרו לצ'כי לנצח אחרי קרב ארוך.

בסוף היום, בייבי פדרר (דימיטרוב) מול המקור. יכול מעט להקשות אבל לא אמור להפריע לפדרר לעלות לרבע הגמר אחרי גג ארבע מערכות. נולה שנהנה מהגרלה קלילה עד כה יפגוש את מאנרינו הצרפתי המפתיע שהדיח את מונפיס ומציג מאזן חלש של 20-2 מול שחקני הטופ-10. נולה אמור לטייל ל-0:3.
מה שבטוח, יהיה מאוד מעניין.

מקווה גם, לא רואה סרט שזה לא יקרה. הסיכוי היחיד שראוניץ'/זברב יעשו צרות לפדרר ברבע הגמר, אבל גם קשה להאמין.