Jump to content

תקשורת Vs מכבי - 17/18

Macc Abi

Recommended Posts

שכניק עם אחלה טור, אומר את מה שכולם מפחדים להגיד על המאמי הלאומית

הטור המדובר

הפועל באר שבע: לא פספוס, כישלון
המאמי הלאומית זוכה לליטופים מהפרשנים אבל חוותה נפילה מהדהדת למרות הגרלה סופר נוחה וממשיכה להתעלם מהזהות הבאר שבעית. למזלה, מכבי ת"א פשוט חלשה. וד"ש למספר 9 בצהוב
רז שכניקפורסם: 25.08.17 , 11:43
עננה כבדה של אבל עטפה את ערוץ באר שבע חמש לייב עם היוודע על תוצאות האמת שמעבר לים, בשלישי בלילה. בזה אחר זה עלו למסך פרשנים לבני פנים וחמורי סבר להגיב על הנורא מכל, עלייתו של הישראלי מרואן קבהא לשלב הבתים של ליגת האלופות. ביומיים הבאים נמשך מצעד היגון, כשהפרשנים נחלצים להגן על הנביאה אלונה ברקת ושליחה ברק בכר. אז גם למדנו: כדורגל משחקים 90 דקות ולמאמי הלאומית חוקים ומתלקקים משלה.

למדנו גם שיש מניפה של מושגים המתאימים רק להפועל באר שבע ויש לשאר הקבוצות. למשל, בבקשה אל תגידו 'הפועל באר שבע כשלה'. יש לומר: 'הפועל באר שבע החמיצה, פספסה, מקסימום מעדה'. אז לא, בואו לא נתבלבל. אי ההעפלה של אלופת ישראל הנוכחית לליגת האלופות, למרות ההגרלה הנוחה ביותר שידעה קבוצה ישראלית בדרך הזו מאז ומעולם, היא כישלון מהדהד, אכזבה מרה, נפילה שיש להפיק ממנה לקחים.

לפני הכל, ברמת ההכנה. בבאר שבע ידעו שמאור בוזגלו לא חוזר, ידעו כמה היה חלק מרכזי בהישגים של העונה שעברה, ובכל זאת לא דאגו למחליף ראוי למרות טווח רחב של זמן לחיפושים מאז הפציעה שעבר הטאלנט. לטרנר הובא איסאק קואנקה, שם בוהק מזיעתו של ליאו מסי, שזוכה לשכר גבוה מאוד, חצי מיליון יורו בעונה לפי פרסומים זרים. מאז הנחיתה, האיש כמעט לא עלה למגרש באירועים רשמיים, בגלל פציעות כאלה או אחרות, ויש הטוענים שכעת הוא סובל גם מבעיה מסתורית בשריר החשק. ללא ספק, פארסה עד הלום.

רק לחשוב באילו ייסורים הייתה התקשורת מעבירה את יעקב שחר או ג'ורדי קרויף לו היו מביאים קואנקה משלהם. אבל ששש..., אסור לומר על אלונה או בכר שהם מסובכים עם רכש לא ראוי. יש לומר בהשתחוות: 'איסאק קואנקה גדול, זה אנחנו הקטנים פה בלבנט'. אלונה ובכר מניעים באירופה מפעל ציוני חשוב מהנגב.

צריך לבדוק שוב גם את הנקודה הזו, הזהות הבאר שבעית באימפריה שבנתה ברקת. לאורך קמפיין המוקדמות האירופי זכה רק שחקן בית אחד, אליניב ברדה, לראות דשא, במשך 57 דקות. במסגרת עסקת עבד אלחמיד ויתרו בבאר שבע על שחקן הבית דן ביטון שעבר לאשדוד. במסיבת העיתונאים בפתיחת העונה נשאלה ברקת אם לא מתסכלת אותה כל ההשקעה בנוער, ואם לא חבל על הציפיות של הילדים והוריהם. היא השיבה שיש בסגל את עמית ביטון המוכשר. נחשו איפה הוא היום? בהפועל עכו.

בסגל של באר שבע נכלל איתמר שבירו, חריג גיל מהנוער. לסלובניה הוא אפילו לא טס. ויש גם שוער שלישי בשם גל נבון. זהו, כך נראה המפעל הפטריוטי מהנגב, מלא בזרים ובשחקנים של אשדוד. קבוצות הנוער והילדים של באר שבע לא מביאות תארים, לא מקדמות שחקנים לבוגרים, ושימו לב גם מה קרה במחזור הראשון: דן ביטון כבש לאשדוד, עמית ביטון כבש לעכו, עמראן אלקרנאווי, עוד שחקן בית באר שבעי, בישל לעכו. למכבי ת"א המרושעת, זו שסופרת רק תארים והצלחות, יש ברוטציה את טל בן חיים, יובל שפונגין, דור מיכה, שרן ייני, דור פרץ ואף יונתן כהן זוכה לדקות. גם עומר אצילי עבר במחלקת הנוער בקריית שלום, אבל אל תתנו לעובדות להגיע לפרשנים. למה להרוס את סיפור הסינדרלה מהנגב?

ובינתיים, מכבי צולעת

אבל אחרי הכל, בבאר שבע יכולים להירגע. בשלב הזה של העונה, למרות הכישלון באירופה, הם מרחפים עדיין דרגה אחת מעל הליגה. מכבי ת"א נראית רע, הססנית, מבולבלת וחסרת שיטה. הסגל בינוני, לא עמוק מספיק ומלא בבעיות. מסע הרכש לא הציג בינתיים פגיעות טובות וכריסטיאן באטוקיו, שם נוצץ בעצמו, עדיין לא ממש תרם לצהובים ועלול להתגלות כעוד חוליה חלשה בבחירות של קרויף. מי שרוצה להתבשם מעליית סגנית האלופה לליגה האירופית, בבקשה. אבל מכבי לא הרשימה באף משחק מבין השמונה - למרות שגילתה אופי אתמול - וצריך להודות שזכתה גם היא, כמו באר שבע, להגרלה ממש נוחה מול קבוצות אפורות וחלשות.

התבוסה לבית"ר ירושלים חשפה עד כמה הבעיות במכבי עמוקות. תוציאו את בן חיים וגולסה מההרכב, ותקבלו קבוצה למקום שלישי-רביעי מקסימום. ללא שלושה שחקני רכש טובים, וללא התאקלמות מהירה של באטוקיו וטינו-סוון סושיץ' - הקבוצה של קרויף לא תהיה רלוונטית למאבקי האליפות העונה. עם היועץ מקלארן או בלעדיו.

צל"ש השבוע

הפעם הכבוד מגיע כמובן למיקי ברקוביץ' שנכנס להיכל התהילה של FIBA, המקום הראוי לו. השילוב של כישרון, עבודה קשה, ווינריות וכריזמה הופך את מ.י.ק.י לאחד הספורטאים הגדולים בתולדות ישראל. תהיו ברקוביץ', זה כדאי.

באופן כללי, לטורים של רז שכניק אפשר ואף רצוי לשים קישורים. יש לנו כח בתור פורום להשפיע על התקשורת. גם אם זה השפעה קטנה, היא חשובה ומשמעותית. מאוד פשוט, כששמים פה קישורים להנפצות של צנצי ודור בלך ונכנסים אליהם אין סיבה שהם לא ימשיכו לייצר את החרא הזה. לעומת זאת, כששמים קישורים לכתבות איכותיות, לטורים של כתבים שונים מהנוף ונכנסים אליהם אז יהיו עוד כאלה.

בקשר לטור של רז שכניק, קודם כל הוא משלנו, אבל הדבר המרכזי הוא שהוא שונה בנוף וכותב דברים שאין להם במה במקום מרכזי אחר, אז http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5007613,00.html

בטור עצמו, לדעתי הוא ממש הגזים במה שאמר על בש. מאריבור קבוצה טובה ולדעתי באף מצב אי אפשר להגיד שאי ההעפלה של קבוצה ישראלית לליגת האלופות היא כשלון. מה שכן, אהבתי מאוד את מה שכתב על בש ועלינו, בהקשר של שחקני בית. פשוט הזוי שאנחנו משחקים בקביעות עם 4 שחקני בית (ששיחקו בישראל רק במכבי) אבל אנחנו מוגדרים כקבוצה של כסף והם קבוצה מרגשת.

באופן כללי, לטורים של רז שכניק אפשר ואף רצוי לשים קישורים. יש לנו כח בתור פורום להשפיע על התקשורת. גם אם זה השפעה קטנה, היא חשובה ומשמעותית. מאוד פשוט, כששמים פה קישורים להנפצות של צנצי ודור בלך ונכנסים אליהם אין סיבה שהם לא ימשיכו לייצר את החרא הזה. לעומת זאת, כששמים קישורים לכתבות איכותיות, לטורים של כתבים שונים מהנוף ונכנסים אליהם אז יהיו עוד כאלה.

בקשר לטור של רז שכניק, קודם כל הוא משלנו, אבל הדבר המרכזי הוא שהוא שונה בנוף וכותב דברים שאין להם במה במקום מרכזי אחר, אז http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5007613,00.html

בטור עצמו, לדעתי הוא ממש הגזים במה שאמר על בש. מאריבור קבוצה טובה ולדעתי באף מצב אי אפשר להגיד שאי ההעפלה של קבוצה ישראלית לליגת האלופות היא כשלון. מה שכן, אהבתי מאוד את מה שכתב על בש ועלינו, בהקשר של שחקני בית. פשוט הזוי שאנחנו משחקים בקביעות עם 4 שחקני בית (ששיחקו בישראל רק במכבי) אבל אנחנו מוגדרים כקבוצה של כסף והם קבוצה מרגשת.

אם על מכבי מול באזל אמרו כישלון,אז בש מול מאריבור זה עוד יותר כישלון,ועוד אחרי שהובילו 2-1 בבית זה האמאמא של הכישלון.

אם על מכבי מול באזל אמרו כישלון,אז בש מול מאריבור זה עוד יותר כישלון,ועוד אחרי שהובילו 2-1 בבית זה האמאמא של הכישלון.

זה שאמרו שמול באזל היינו כשלון לא הופך את זה לכשלון.

ברור שזה כשלון, אין מילה אחרת שמתארת את זה טוב יותר.
מישהו הביא פה כתבה על משחק מול אותה קבוצה בדיוק, בחול, בזמן מלחמה ושם כן כתבו כשלון, אז מה לעזאזל ההבדל (שאלה רטורית כמובן)

זה שאמרו שמול באזל היינו כשלון לא הופך את זה לכשלון.

נכון,אבל הוא פונה לתקשורת והוא צודק בכל מילה.

אגב,כן אני חושב שמכבי מול באזל זה לא כישלון בגלל פערי הרמות, בש מאריבור זה חתיכת כישלון כי זו קבוצה שביום נתון לא מדורגת אפילו בפלייאוף אירופית.

אהבתי את הקטע שכתב על באר שבע אבל בקטע על מכבי הוא די הגזים.

אלטאך לא קבוצה אפורה ורעה וגולסה לא היה בסגל של מכבי נגד ביתר,אז הוא לא יכול להגיד שאם נוציא אותו ניקח מקום שלישי-רביעי.

אמנם הוא מודה שאי ההפעלה של באר שבע זה כישלון,אבל באר שבע לא טובה ממכבי בהרבה, אם בכלל.

הוא אמר שסושיץ עדיין לא התאקלם,די מובן אחרי ששיחק 50 דקות בקושי במכבי.

הכי מצחיק אותי הכתבות אחאי שחיפה משחררים שחקן.

כותרת:

״חיפה חסכון 150 אלף דולר״

זה כמו לקנות מלא שטויות באינטרנט בסייבר מאנדיי וכו', ב50-70 אחוזי הנחה, להוציא איזה אלף דולר על שטויות שאתה בכלל לא צריך ולא רצית ואז להגיד לעצמך :" חסכתי מלא! זה היה אמור לעלות הרבה יותר".

איך אפשר לומר על קבוצה שהעיפה את גנט ועברה 3 סיבובים במוקדמות קבוצה רעה ?

עזבו בחייאת, רק לראות את רשימת המדורגות שעפו ולהבין כמה גדול ההישג הזה.

איך אפשר לומר על קבוצה שהעיפה את גנט ועברה 3 סיבובים במוקדמות קבוצה רעה ?

עזבו בחייאת, רק לראות את רשימת המדורגות שעפו ולהבין כמה גדול ההישג הזה.

זה בדיוק מה שאמרתי.

אז הוא מראה את הכישלון שלהם כמו שהוא,ומגמד את ההצלחה שלנו,חוץ מזה שאמר את האמת על באר שבע הוא עוד כתב טיפוסי.

שכניק עם אחלה טור, אומר את מה שכולם מפחדים להגיד על המאמי הלאומית

טעיתי במלעיז, הכוונה לשכנר ולא לשכניק.

חחחחחחחחחח מה? זה הפח אשפה ששידר את המשחק אתמול?

לצערי רק היום יצא לי לראות את ההקלטה, הוא אשכרה אמר בסיום המשחק שמכבי נכשלה במשחק הזה למרות שבכל זאת עלתה. זה ציטוט שלו!

מכבי נכשלה בזה שעלתה תיקו עם קבוצה לא רעה בלל שהדיחה את גנט ועלתה. אתה מבין את הראש ההזוי שלו?

זה שכנר, הוא דיבר על רז שכניק אוהד מכבי וכותב טורים בווינט

חחחחחחחחחח מה? זה הפח אשפה ששידר את המשחק אתמול?

לצערי רק היום יצא לי לראות את ההקלטה, הוא אשכרה אמר בסיום המשחק שמכבי נכשלה במשחק הזה למרות שבכל זאת עלתה. זה ציטוט שלו!

מכבי נכשלה בזה שעשתה תיקו עם קבוצה לא רעה בלל שהדיחה את גנט ועלתה. אתה מבין את הראש ההזוי שלו?

שכניק, אתה מדבר על שכנר

הקפטן לקח ללב קצת יותר מדי את הביקורת, נאם איזה שעה, שיזדיינו

''אם המועדון הזה ילך קדימה ואני לא האדם הנכון לקחת אותו קדימה, אז אני אעבוד קשה יותר כדי להוכיח שיש לי מקום ואני אאמץ את המקום שלי כשחקן מחליף כדי לעזור למועדון עד אשר אצליח להוכיח אחרת לגבי הרכב''

זה שכנר, הוא דיבר על רז שכניק אוהד מכבי וכותב טורים בווינט

שכניק, אתה מדבר על שכנר

טעות. כולם נשמעים לי כבר אותו דבר (:"מכבי השתחלה לאירופית למרות שכשלה, ב"ש ממשיכה לאירופית אחרי מאבק הירואי שבסיומו לא הצליחה לעלות לאלופות הפעם. בשנה הבאה היא תעלה, לא נורא").

כרגיל, רז שכניק צודק בהכל, חוץ מטעות אחת גדולה.

הטעות שלו הייתה שהוא לחץ "SEND" במייל לעורך שלו.

זה מצייר אותנו כבכיינים וקטנוניים.

בשביל מה זה טוב?

אני ממש לא מאלה שנגד נמני,

אבל רואה עכשיו ש.ח של המשחק מול אלטאך.

לא ברור מה הסיפור שלו שם. קוטל את מכבי כאילו היא מגדולי השונאים שלה (לא, אני לא חושב שהוא כזה).

חותך שם כל דבר אפשרי

אני ממש לא מאלה שנגד נמני,

אבל רואה עכשיו ש.ח של המשחק מול אלטאך.

לא ברור מה הסיפור שלו שם. קוטל את מכבי כאילו היא מגדולי השונאים שלה (לא, אני לא חושב שהוא כזה).

חותך שם כל דבר אפשרי

דווקא לכולם ברור מה הסיפור שלו

למה הוא מועסק בתור פרשן זה עניין אחר

דווקא לכולם ברור מה הסיפור שלו

למה הוא מועסק בתור פרשן זה עניין אחר

אתה מדבר על זה שהוא מקדם שחקנים שלו.

זה לא מסביר למה הוא חתך שחקנים שלא קשורים ולא על משבצת של שחקנים שלו שיכולים לבוא. גם את הקהל וקרויף הוא חתך.

כרגיל, רז שכניק צודק בהכל, חוץ מטעות אחת גדולה.

הטעות שלו הייתה שהוא לחץ "SEND" במייל לעורך שלו.

זה מצייר אותנו כבכיינים וקטנוניים.

בשביל מה זה טוב?

אתה מדבר על זה שהוא מקדם שחקנים שלו.

זה לא מסביר למה הוא חתך שחקנים שלא קשורים ולא על משבצת של שחקנים שלו שיכולים לבוא. גם את הקהל וקרויף הוא חתך.

נמני כשל כמאמן במכבי. יכול להיות שהוא גם נוטר למיטש על הדרך בה הוא פיטר אותו.

בכל מקרה, אם מכבי מצליחה יותר בלעדיו זה מעצים את הכישלון שלו.

לכן הוא תמיד מוריד מההישגים של מכבי ומרחיב על הכישלונות- אם זה ברכש או בתוצאות. כמו שלמה שרף רק פחות מוקצן.

זה מאוד ברור

רז שכניק מיותר ומעיק, אני לא מבין מה אנשים מתלהבים מהשטויות האלה.

הוא פשוט יורד על כל דבר אפשרי, אז אנשים אוהבים כשהוא יורד על קבוצות שהן לא מכבי. גם אני לא אוהב את הטורים שלו.