Jump to content

תקשורת Vs מכבי - 17/18

Macc Abi

Recommended Posts

אני בוודאות וכר ברבורים על כשלון בתכנית של 103 בגלל ההדחה מול באזל במוקמות האלופות של 13/14. זה היה כ"כ מטופש

וזאת פאקינג באזל,שבשמינית הדיחה את צ'לסי והיא קבוצה טובה בכמה רמות ממכבי,מבאר שבע וממאריבור.

איך מעיזים להשוות בין ההדחה שלנו לשל ב"ש נגד מאריבור?? לא רק שלא שיחקנו בארץ גם קיבלנו גול דקה 92 בחוץ. אם היה לנו אז את התנאים של ב"ש, אין לי ספק שהיינו עוברים. שאף אחד לא יבלבל את המוח. ב"ש נכשלה בענק שלא עברה קבוצה כזאת.

התקשורת זבל זה נכון, מצד שני טוב לנו עם היחס המחמיר כשמכבי מגמגמת, זה רק מחזק את המותג המצליח שאין לו רגע של חסד כשהוא לא זולל תארים והישגים.

ב"ש?!

היא הפכה להיות מחנה פליטים של כל שונאי מכבי שאין להם קבוצה נורמלית להזדהות איתה (בטח כשחצי מהתקשורת אם לא יותר - אדומה) , מסקרים אותה כמו אוהדים שמפחדים שקבוצתם תיכנס למשבר ולא תיהי'ה אלטרנטיבה למפלצת הצהובה.

הפחד והיראה שהעיתונאים נותנים למכבי מבצבץ בכל כתבה ובכל שורה שלהם, במודע ובתת מודע.

את ב"ש צריך לנפח ולשמר ואת מכבי לרסק ולהחליש, ה"עיתונאים" בארץ מזמן איבדו את מקומם כאנשי מקצוע ולא רק בספורט.

לכל עיתונאי יש מערכת אינטרסים או סתם אהדה לקבוצה מסוימת לצד שנאה לקבוצה אחרת.

במאבק שבין מכבי לב"ש נפלו כל המסכות כמו שלא נפלו מעולם, שום קבוצה גדולה לא "זכתה" ליחס כזה עוין כמו מכבי של גורדי את גולדהר.

חיפה שזללה תארים לפני עשור תוך שהיא רומסץ קבוצות שלמות (הפועל פ"ת) זכתה לחיבוק, אפילו בית"ר של גאידמק קיבלה יותר כבוד.

מכבי מתכללת בתוכה כל מה שעיתונאי ממוצע צריך בכדי לשנוא.

1- זאת מכבי שאם אתה לא איתה אז אתה נגדה - שנאה טבעית היסטורית למי שהכי חזק.

2- סגורה לתקשורת

3- צוות זר שלא מקושר לשום עיתונאי, מה שיצר כדור שלג של יחס הדדי עוין - אין תן וקח /אינטרסים משותפים שעל זה בנוי העיתונאי הישראלי.

4- יש אלטרנטיבה שדרכה אפשר לפגוע במכבי בלי להיות שקוף מידי למרות שיש כמה עיתונאים שאפילו לא מסתירים את שנאתם למכבי.

מה שהם לא מבינים שהשנאה שלהם והניסיון להפריע לנו רק מוסיף דלק ומוטיבציה, ככל שהם ינסו לפגוע במכבי ולהאדיר את יריבותיה, המפלצת הזאת רק תגדל עד שהדמוניזציה שהם עושים תתנפץ להם בפנים כשהתקציבים המונפצים על מעל 200 מיליון יתגשמו באמת.

זה יקח עוד קצת זמן כי המשאב הכלכלי המשמעותי להכנסה חסר אצלנו - אצטדיון!

אני מאמין שעד אז מכבי תמשיך להאבק על כל התארים כמו ב5 שנים האחרונות , אין קבוצה בארץ שיש לה גב של מעל ל10000 מנויים בחוץ במשך 2 עונות , הקבוצה היחידה שיכולה להתמודד על תארים בלי בית אמיתי כשיש יריבה חזקה ממול.

בליגת אלופות מכבי מכרה את כל המנויים - 27 אלף לסמי בשעתיים, המחירים כמעט היו שווים למנוי עונתי בחיפה, אז נשאר לחכות לאצטדיון שכזה בת"א..

צודקת הגברת שהתקשורת היא עוד גורם שמפריע למכבי, אבל זה רק יגרום למכבי לרצות להיות חזקה יותר ואיכותית יותר זה הכל.

אף אוהד/מנהל/מאמן/שחקן שמזהה את עצמו כמכביסט לא רואה את היחס בתקשורת ואומר לעצמו "אולי נהפוך להיות יותר נחמדים ופתוחים עם התקשורת כמו ב"ש", כל "מכביסט" ולא משנה מה תפקידו רואה את זה ואומר "אני מכבי..." מוסיף איזה קללה ומייחל לראות את אותם עיתונאים חוזרים לאותם החורים שהם מכירים מקרוב.

אין תסריט אחר שמישהו מצפה לו , מראשון המנהלים ועד אחרון האוהדים.

"ברור שאנחנו יותר טובים מבאר-שבע"

וידאר בYNET
מישהו יכול להגיד לי למה צניצפח חתום יחד עם שיינמן על הראיון? לא חושב שהוא קיבל פרס מעופר רונן לראיין את וידאר.

למה אף אחד לא אומר בפשטות שחלק גדול מהשנאה הזאת למכבי נובע פשוט משינאת זרים שיש לנו בספורט.

בעיקר בדור המבוגר של שליימה, היללי, קוף...

מבין את מי שלא אוהב את זה, אבל עדיף להגיד שאתה הכי טוב ושאתה חייב לקחת אליפות מאשר להיכנס לפאניקה ולמרה שחורה.

אני שמח מאוד שבינתיים גם שרן וגם וידאר הספיקו להגיד בשבוע האחרון שאנחנו יותר טובים או שמעצבן אותם כשאומרים אחרת. שישמרו על הביטחון, ושישאבו מזה מוטיבציה. למי שמוריד את הראש אחרי הפסד כזה או אחר אין תקווה.

מבין את מי שלא אוהב את זה, אבל עדיף להגיד שאתה הכי טוב ושאתה חייב לקחת אליפות מאשר להיכנס לפאניקה ולמרה שחורה.

אני שמח מאוד שבינתיים גם שרן וגם וידאר הספיקו להגיד בשבוע האחרון שאנחנו יותר טובים או שמעצבן אותם כשאומרים אחרת. שישמרו על הביטחון, ושישאבו מזה מוטיבציה. למי שמוריד את הראש אחרי הפסד כזה או אחר אין תקווה.

אחרי משחק כמו המחזור הראשון אין לך זכות להגיד שאתה הכי טוב

למה אתה לא אוהב?

מספיק להיות טרחן, הבנו שאתה פסימי הארדקור.

אענה לשניכם: להגיד את זה כיום זה להיות מנותק מהמציאות. לא פסימיות ולא נעליים. זה אפילו מגוחך להגיד את זה ש"ברור שאנחנו טובים מב"ש" במצב הנוכחי.

אין כזה דבר "זכות". אם אמרת, עובדה שאתה יכול. הבעיה שאתם מפחדים ש"עושים מאיתנו צחוק". למי אכפת? אנחנו משחקים בשביל עצמנו או בשביל אחרים?

אני אוהב את זה שהוא אמר את זה, גם אם זה לא נכון כרגע זה מראה על הביטחון שלו ביכולת של הקבוצה, אני מעדיף את זה מאשר שיודו שאנחנו פחות טובים וזה ייכנס לתת מודע של השחקנים עד שיהפוך שוב למציאות.

אני אוהב את זה שהוא אמר את זה, גם אם זה לא נכון כרגע זה מראה על הביטחון שלו ביכולת של הקבוצה, אני מעדיף את זה מאשר שיודו שאנחנו פחות טובים וזה ייכנס לתת מודע של השחקנים עד שיהפוך שוב למציאות.

בדיוק.

התקשורת זבל זה נכון, מצד שני טוב לנו עם היחס המחמיר כשמכבי מגמגמת, זה רק מחזק את המותג המצליח שאין לו רגע של חסד כשהוא לא זולל תארים והישגים.

...

...

צודקת הגברת שהתקשורת היא עוד גורם שמפריע למכבי, אבל זה רק יגרום למכבי לרצות להיות חזקה יותר ואיכותית יותר זה הכל.

אף אוהד/מנהל/מאמן/שחקן שמזהה את עצמו כמכביסט לא רואה את היחס בתקשורת ואומר לעצמו "אולי נהפוך להיות יותר נחמדים ופתוחים עם התקשורת כמו ב"ש", כל "מכביסט" ולא משנה מה תפקידו רואה את זה ואומר "אני מכבי..." מוסיף איזה קללה ומייחל לראות את אותם עיתונאים חוזרים לאותם החורים שהם מכירים מקרוב.

אין תסריט אחר שמישהו מצפה לו , מראשון המנהלים ועד אחרון האוהדים.

אתה צודק בכל מה שרשמת שם

חוץ מהקטע שזה טוב לנו.

אני מאוד אוהב את הפוזה של כולם נגדנו בעיקר שהיא די נכונה. הבעיה שכשהיא לא מצליחה לאחד אותנו ולחזק אותנו -היא מחלישה אותנו מאוד.

הרעל התקשורתי מחלחל וחודר לכל מקום והתגובות שמעלי ממחישות את זה הכי טוב.

וידאר אומר (בביטחון שאני מצפה ודורש מכל מכביסט לשדר) שברור לו שמכבי יותר טובה ו(גם אם זה היה לגמרי לא נכון ובוודאי כשהאיכות במקרה הזה כל כך נזילה וסובייקטיבית)

כאן יוצאים עליו כאילו בסמל שלנו יש פטיש ומגל או שאנחנו ניאנדרטלים שצווחים עמה יעמיק כשמדברים איתנו על אליפות..

אתה מבין? הם הצליחו לשכנע אוהדי מכבי מסורים וותיקים שמכבי פשוט פחות טובה חד משמעית מבאר שבע. זה גרום למרמור כאן וביציע לרעל שמושפרץ לכל עבר וזה חוזר וחודר לקבוצה.

אפשר להתווכח מכאן ועד הודעה חדשה על אייכות הסגלים והיתרונות של כל צד וכשאני אומר אפשר כוונתי היא שזה כל כך לא חד משמעי וכל כך נזיל במאבק על האליפות.

היה לחיפה סגל עדיף ב 2003 וב1995 . היה לביתר סגל עדיף ב- 2009 ולחיפה ב- 2010 ואפשר לתת דוגמאות מאירופה בלי סוף לקבוצות בעלות סגל נחות באופן מובהק שלקחו אליפות.

את האליפות ב- 2015 לא הפסדנו על סגל נחות. הפסדנו על רעל תקשורתי שחלחל לקבוצה שלא השכילה להתמודד אתו ושהאוהדים שלה לא היו שם מספיק (זוכרים את הזיוני מוח על "שובע"?) בשביל לתת לה את הגב ולמנף את השנאה של כולם לתמיכה ואחדות עוצמתית.

אם התקשורת האנטי מכבית היתה מוסיפה לנו כדבריך דלק ומוטיבציה לא היה אפשר לעמוד בפני מכבי.

בפועל הפרימואים והיעקובים ושרפים והצנציפחים מצליחים לעשות את הפילוג והקיטור והרעל בקהל גם כשכולם יודעים שהם כאלה. עובדה.

השאלה הזאת זה בדיוק מסוג השאלות שייני אמר בראיון לפני חודש וחצי שהוא לא אוהב וכינה אותן "שאלות כותרת".

הרי מה השגנו מהתשובה הזאת? סתם ויכוח שלא יגמר...

אתה צודק בכל מה שרשמת שם

חוץ מהקטע שזה טוב לנו.

אני מאוד אוהב את הפוזה של כולם נגדנו בעיקר שהיא די נכונה. הבעיה שכשהיא לא מצליחה לאחד אותנו ולחזק אותנו -היא מחלישה אותנו מאוד.

הרעל התקשורתי מחלחל וחודר לכל מקום והתגובות שמעלי ממחישות את זה הכי טוב.

וידאר אומר (בביטחון שאני מצפה ודורש מכל מכביסט לשדר) שברור לו שמכבי יותר טובה ו(גם אם זה היה לגמרי לא נכון ובוודאי כשהאיכות במקרה הזה כל כך נזילה וסובייקטיבית)

כאן יוצאים עליו כאילו בסמל שלנו יש פטיש ומגל או שאנחנו ניאנדרטלים שצווחים עמה יעמיק כשמדברים איתנו על אליפות..

אתה מבין? הם הצליחו לשכנע אוהדי מכבי מסורים וותיקים שמכבי פשוט פחות טובה חד משמעית מבאר שבע. זה גרום למרמור כאן וביציע לרעל שמושפרץ לכל עבר וזה חוזר וחודר לקבוצה.

אפשר להתווכח מכאן ועד הודעה חדשה על אייכות הסגלים והיתרונות של כל צד וכשאני אומר אפשר כוונתי היא שזה כל כך לא חד משמעי וכל כך נזיל במאבק על האליפות.

היה לחיפה סגל עדיף ב 2003 וב1995 . היה לביתר סגל עדיף ב- 2009 ולחיפה ב- 2010 ואפשר לתת דוגמאות מאירופה בלי סוף לקבוצות בעלות סגל נחות באופן מובהק שלקחו אליפות.

את האליפות ב- 2015 לא הפסדנו על סגל נחות. הפסדנו על רעל תקשורתי שחלחל לקבוצה שלא השכילה להתמודד אתו ושהאוהדים שלה לא היו שם מספיק (זוכרים את הזיוני מוח על "שובע"?) בשביל לתת לה את הגב ולמנף את השנאה של כולם לתמיכה ואחדות עוצמתית.

אם התקשורת האנטי מכבית היתה מוסיפה לנו כדבריך דלק ומוטיבציה לא היה אפשר לעמוד בפני מכבי.

בפועל הפרימואים והיעקובים ושרפים והצנציפחים מצליחים לעשות את הפילוג והקיטור והרעל בקהל גם כשכולם יודעים שהם כאלה. עובדה.

אתה צודק שהתקשורת משפיעה ופוגעת בקבוצה, אני לא אומר שלא.

אני מוסיף שדווקא הפגיעה הזאת מצריכה שמכבי יהיו עוד יותר איכותיים על המגרש ועוד יותר סגורים לתקשוררת ועוד יותר בהכל.

התקשורת נגד מכבי זה מצב נתון, זה תמיד היה.. השאלה מה עושים מפה והלאה, אני לא רואה תסריט שמכבי הופכת לב"ש מבחינת הסיקור ולכן יש רק אופציה אחת והיא להביס גם אותם - את התקשורת!

תסלח לי, אתה שמעת אותו אומר את זה בקולו?

(אתם רשאים לקרוא את זה בקול של מאיר איינשטיין)

"רגע רגע, תן לי להבין: שמעת אותו את זה"?

נו באמת.

"הם הצליחו לשכנע אוהדי מכבי ותיקים שב"ש טובה יותר".

לא, מי ששכנע זו היכולת על המגרש, לא התקשורת

נו באמת.

"הם הצליחו לשכנע אוהדי מכבי ותיקים שב"ש טובה יותר . שמכבי פשוט פחות טובה חד משמעית מבאר שבע...

לא, מי ששכנע זו היכולת על המגרש, לא התקשורת

אתה מבין את ההבדל בין מה שכתבת למה שכתבתי? זו בדיוק ההצלחה של התקשורת.

ב"ש יותר טובה? שנה שעברה קצת, בשנה שלפניה ממש לא! אבל זה לא משנה ואפשר להתווכח על כך. פערי האיכות הם ודאי לא חד משמעיים ומה שגמר את האליפויות זה הדברים שמסביב.

העניין שאוהדים מסתכלים על הפועל ב"ש שנחלשה ומבוססת היום רק על וואקמה לעומת מכבי שהתחזקה ומכריזים על העונה כעונה פיננסית כי עדיין לא השלימו את הרכש ולא חיזקו את העמדות שאנחנו חשבנו שצריך.

העניין הוא ש 7 ניצחונות בשלבי המוקדמות באירופה - אבל אנחנו לא מפסיקים לדבר על כמה הקישור חלש (והוא בעייתי אני לא עיוור). הענין הוא שאחרי 20 ניצחונות לג'ורדי כמאמן ואחרי התבוסה הכואבת, אבל הראשונה אי פעם שלו, שלחו אותו כאן וביציע הביתה.

כי הרעל טיפטף וטיפטף.

כשכל אתר אינטרנט מכתיר את אי העליה לצ'מפיונס בזמן המבצע בעזה כ"כשלון נוסף" לעומת פספוס ההזדמנות והתנפצות החלום של אלונה.

כשחוזרים נון סטופ על כך שמכבי המביכה זה רק זהבי (וגם הוא אוברייטד)

כשסופרים לג'ורדי אחרי כל אליפות בכמה זרים הוא נכשל (והיו לא מעט אבל לא כל כך הרבה) במקום להתמקד בזה שהוא הפך את מכבי למוקד מצוינות ומקצועיות שהיא תמיד רצתה להיות.

כשסופרים כמה מיליארדים (רבע מיליארד ש"ח אמר הצנציפח) השכיב מיטש לעומת הסינדרלה מעיירת הפיתוח שהרימה קבוצת פאר שמדברים עליה בכל אירופה, רק בעזרת חום אמונה ואהבה.

הרעל טיפטף ואנחנו נתנו לו להרעיל.

ועם כל זה הטענה שלי היא לא להם אלא אך ורק לעצמנו. נתנו לתקשורת לנצח.

במקום לבדוק כמה טעויות עשו שחקנים ומאמנים והחולשה בסקאוטינג וקרוייף ואינגלידס ומיץ' ולא יודע מי עוד בואו נספור כמה נקודות הבאנו אנחנו למכבי בשלוש השנים האחרונות? כמה פעמים באמת היינו השחקן ה- 12? כמה פעמים הרמנו את הקבוצה כשהיתה כבוייה ולא שיחקה טוב?

נתניה מקום מחורבן אבל זה מה שייש וצריך לשנות גישה ועם זה לנצח. וכדי שננצח גם אנחנו צריכים לעשות את שלנו.

נראה לי שפשוט עדיף לא להגיד כלום.

אתה מבין את ההבדל בין מה שכתבת למה שכתבתי? זו בדיוק ההצלחה של התקשורת.

ב"ש יותר טובה? שנה שעברה קצת, בשנה שלפניה ממש לא! אבל זה לא משנה ואפשר להתווכח על כך. פערי האיכות הם ודאי לא חד משמעיים ומה שגמר את האליפויות זה הדברים שמסביב.

העניין שאוהדים מסתכלים על הפועל ב"ש שנחלשה ומבוססת היום רק על וואקמה לעומת מכבי שהתחזקה ומכריזים על העונה כעונה פיננסית כי עדיין לא השלימו את הרכש ולא חיזקו את העמדות שאנחנו חשבנו שצריך.

העניין הוא ש 7 ניצחונות בשלבי המוקדמות באירופה - אבל אנחנו לא מפסיקים לדבר על כמה הקישור חלש (והוא בעייתי אני לא עיוור). הענין הוא שאחרי 20 ניצחונות לג'ורדי כמאמן ואחרי התבוסה הכואבת, אבל הראשונה אי פעם שלו, שלחו אותו כאן וביציע הביתה.

כי הרעל טיפטף וטיפטף.

כשכל אתר אינטרנט מכתיר את אי העליה לצ'מפיונס בזמן המבצע בעזה כ"כשלון נוסף" לעומת פספוס ההזדמנות והתנפצות החלום של אלונה.

כשחוזרים נון סטופ על כך שמכבי המביכה זה רק זהבי (וגם הוא אוברייטד)

כשסופרים לג'ורדי אחרי כל אליפות בכמה זרים הוא נכשל (והיו לא מעט אבל לא כל כך הרבה) במקום להתמקד בזה שהוא הפך את מכבי למוקד מצוינות ומקצועיות שהיא תמיד רצתה להיות.

כשסופרים כמה מיליארדים (רבע מיליארד ש"ח אמר הצנציפח) השכיב מיטש לעומת הסינדרלה מעיירת הפיתוח שהרימה קבוצת פאר שמדברים עליה בכל אירופה, רק בעזרת חום אמונה ואהבה.

הרעל טיפטף ואנחנו נתנו לו להרעיל.

ועם כל זה הטענה שלי היא לא להם אלא אך ורק לעצמנו. נתנו לתקשורת לנצח.

במקום לבדוק כמה טעויות עשו שחקנים ומאמנים והחולשה בסקאוטינג וקרוייף ואינגלידס ומיץ' ולא יודע מי עוד בואו נספור כמה נקודות הבאנו אנחנו למכבי בשלוש השנים האחרונות? כמה פעמים באמת היינו השחקן ה- 12? כמה פעמים הרמנו את הקבוצה כשהיתה כבוייה ולא שיחקה טוב?

נתניה מקום מחורבן אבל זה מה שייש וצריך לשנות גישה ועם זה לנצח. וכדי שננצח גם אנחנו צריכים לעשות את שלנו.

מה איכפת לי מהעונות הקודמות כשזהבי עוד היה כאן?

אני מדבר איתך הווה.

כן- הפועל ב"ש כיום קבוצה טובה ממכבי ת"א. לא תקשורת ולא נעליים. מי לוקח את התקשורת ברצינות בכלל? מבחינתי הם כלי להעביר לי שידורים חיים ותוצאות .