Jump to content

קרויף מונה למאמן. סוף סוף

David Nahum

Recommended Posts

לצערי נראה לי כמו תחילת הסוף של ג'ורדי במכבי

אף אחד לא חשב שזה יימשך כל כך הרבה.

את החותם על המועדון הוא כבר הותיר.

רק לראות איך כתבות בכל העולם מזכירות עכשיו את השם מכבי תל אביב בגלל יורדי זה עשה את שלו.

6 שנים זה 5.5 שנים יותר ממה שניבאו לו.

לגמרי.

"עד החגים הוא לא יהיה כאן" צעקו הקופים ברדיו והרמאים בעיתונות הכתובה.

שיסגור עוד שנתיים כאן מוצלחות כאן בתור מאמן וטוב לי.

זה ברצינות לא נראה לאף אחד מוזר הקישור של ג׳ורדי לברצלונה? על סמך מה, עם כל הכבוד? מן הסתם זה בגלל השם. ברצלונה זה יותר ממועדון - זאת מערכת פוליטית. ברטומיאו בפאניקה, אז חשב שיהיה פופולרי עכשיו. לא מאמין שיש פה יותר משילוב של ניצול ציני של המוות של אבא שלו עם ספין בנוגע לחקירה ולזה שגורמים בהנהלה של ברצלונה מדברת על להדיח אותו.

מצד אחד אני חושב שבהתחלה הם התייחסו לג'ורדי רק כבן של... אבל כנראה אחרי שהכירו אותו עוד קצת הם הבינו שהוא איש מקצוע רציני ומה שהוא עשה במכבי לא כל אחד היה יכול לעשות, התחילו להעריך אותו.

מצד שני אני גם חושב שברתומאו לא יבחל באמצעים בשביל לצאת נקי מכל התסבוכת שהוא נכנס אליה ושימוש בג'ורדי והשם שלו יכול להיות אחלה אמצעי לניצול

המהלך הזה מאכזב בעיני, בעיקר כי יש פה נטישה של מודל ארופאי שעובד (כמעט) בכל קבוצת כרוגל מודרנית מהיבשת ובה מנהל ספורטיבי ומאמן שממונה מתחתיו. המודל הזה לא התפתח יש מאין. יש לו סיבות.

במידה מסויימת, אנחנו חוזרים למצב הקודם, והלא בריא, בו על גורם אחד במערכת מוטלת אחריות גדולה מידי, מה שמוביל, בסופו של דבר, לחוסר מקצועיות שאנחנו כ"כ מכירים מהכדורגל המקומי. (זו לא הסיבה היחידה, כמובן).

יתכן שלא מדובר בפניה לאחור, אלא הצידה. מינויו של הבחור הספרדי שאינני זוכר את שמו לעבוד עם קרויף רומז שבמקום המודל הארופאי המקובל, מכבי תעבור למודל האנגלי, בו המנג'ר הוא אמנם מנהל את המשחק, אך יש תחתיו צוות, בד"כ גדול, שאחראי לניהול האימונים וההתעסקות היום יומית בשחקנים ובקבוצה, מה שמשחרר אותו למלא את אותה האחריות של המנהל הספורטיבי. עושה רושם שזה קצת יותר הכוון שמכבי הולכת עליו היום. העובדה שממונה גם מנכ"ל בריטי כנראה תעזור בתחום הזה.

לי יש העדפה ברורה למצב הקודם. אאל"ט, גם באנגליה הנטייה היא לעבור למודל הארופאי המקובל. אבל זה לא שמישהו שואל אותי.

המהלך הזה מאכזב בעיני, בעיקר כי יש פה נטישה של מודל ארופאי שעובד (כמעט) בכל קבוצת כרוגל מודרנית מהיבשת ובה מנהל ספורטיבי ומאמן שממונה מתחתיו. המודל הזה לא התפתח יש מאין. יש לו סיבות.

במידה מסויימת, אנחנו חוזרים למצב הקודם, והלא בריא, בו על גורם אחד במערכת מוטלת אחריות גדולה מידי, מה שמוביל, בסופו של דבר, לחוסר מקצועיות שאנחנו כ"כ מכירים מהכדורגל המקומי. (זו לא הסיבה היחידה, כמובן).

יתכן שלא מדובר בפניה לאחור, אלא הצידה. מינויו של הבחור הספרדי שאינני זוכר את שמו לעבוד עם קרויף רומז שבמקום המודל הארופאי המקובל, מכבי תעבור למודל האנגלי, בו המנג'ר הוא אמנם מנהל את המשחק, ויש תחתיו צוות, בד"כ גדול, שאחראי לניהול האימונים וההתעסקות היום יומית בשחקנים ובקבוצה, מה שמשחרר אותו למלא את אותה האחריות של המנהל הספורטיבי. עושה רושם שזה קצת יותר הכוון שמכבי הולכת עליו היום. העובדה שממונה גם מנכ"ל בריטי כנראה תעזור בתחום הזה.

לי יש העדפה ברורה למצב הקודם. אאל"ט, גם באנגליה הנטייה היא לעבור למודל הארופאי המקובל. אבל זה לא שמישהו שואל אותי.

אתה מדבר שטויות

המודל שעכשיו לוקחים הוא הכי אירופאי שיש, הוא אנגלי והוא מעולה

ג'ורדי יהיה מנג'ר על הקווים כמו כל מאמן באנגליה ובאימונים הוא ינחה אותם אבל יהיו מאמנים שיעבירו אותם

אתה מדבר שטויות

ג'ורדי יהיה מנג'ר על הקווים כמו כל מאמן באנגליה ובאימונים הוא ינחה אותם אבל יהיו מאמנים שיעבירו אותם

שני רק לאלון מזרחי

אתה מדבר שטויות

יש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא.

חומץ,

נכון, אבל אני חושב שבנקודת הזמן הנוכחית זה צעד מצויין.

כנראה שהרצון לשמור על ג'ורדי במערכת בנקודת הזמן הקריטית הזו, אחרי איבוד התארים בשנתיים האחרונות ועם סגל לא מאוזן, הכריע. לדעתי, הרצון הזה לגיטימי ואף הכרחי. להביא עכשיו שתי פיגורות חדשות לחלוטין לתפקיד מנהל ספורטיבי ומאמן, שלא בטוח איך יסתדרו - מסוכן מידי למכבי כרגע.

המודל האנגלי פותר בעיה רצינית במודל הרגיל, והיא חילוקי הדעות בין בעלי התפקידים. במערכת משגשגת חילוקי הדעות מקדמים ומובילים לצמיחה. במערכת כמו מכבי כרגע, שנמצאת בירידה ועומדת על קצה הצוק, אולי עדיף קצת יותר לרכז סמכויות כדי לשמור על שקט תעשייתי ולייצב את השורות.

זה לא מהלך שאין בו רוורס. עוד שנה-שנתיים ניפרד מגורדי ונוכל לחזור למודל המוכר והטוב. כולי תקווה שגולדהאר, המנכל החדש או כל אחד מבעלי התפקידים הגבוהים בהיררכיה, יכין את הקרקע ליום שזה יקרה.

זה לא מהלך שאין בו רוורס. עוד שנה-שנתיים ניפרד מגורדי ונוכל לחזור למודל המוכר והטוב. כולי תקווה שגולדהאר, המנכל החדש או כל אחד מבעלי התפקידים הגבוהים בהיררכיה, יכין את הקרקע ליום שזה יקרה.

לפי הסטטיסטיקה בתקופת ג'ורדי, מאמן לא שורד פה יותר משנה... רק אומר.

מקווה שמכבי מתחילה לחשוב הלאה.

לי פשוט נראה שמכבי וג'ורדי ממציאים עצמם מחדש.

ג'ורדי ראה את פטר בוס, סוזה, יוקאנוביץ' ואוסקר מגיעים למקומות יפים וכנראה הוא רוצה לחוות את האתגר הזה גם.

יתכן שלא מדובר בפניה לאחור, אלא הצידה. מינויו של הבחור הספרדי שאינני זוכר את שמו לעבוד עם קרויף רומז שבמקום המודל הארופאי המקובל, מכבי תעבור למודל האנגלי, בו המנג'ר הוא אמנם מנהל את המשחק, אך יש תחתיו צוות, בד"כ גדול, שאחראי לניהול האימונים וההתעסקות היום יומית בשחקנים ובקבוצה, מה שמשחרר אותו למלא את אותה האחריות של המנהל הספורטיבי. עושה רושם שזה קצת יותר הכוון שמכבי הולכת עליו היום. העובדה שממונה גם מנכ"ל בריטי כנראה תעזור בתחום הזה.

מסכים

חחחחחח מצחיק שכל הצבא של ג׳ורדי פתאום מנבא לו כישלון, הוא בוחר את הרכש, הוא מנהל את המשחק, יהיה טוב ישאר, לא יהיה טוב ילך. אירופאי, אנגלי, הכל חרטא, צריך שחקנים טובים לנצח משחקים, בלי זה גם קלופ לא יעזור.

בכל מקרה הוא היחיד שיכול להוציא משהו מהסגל הבינוני מינוס שהוא בנה בשנים האחרונות, כל מאמן אחר כנראה לא היה מגיע לינואר בגלל זה, שילמנו על מאמן ל2 הקרובות כי הוא לא רצה להיות על הקווים ואז גם לא רצה את המאמן אז נדרש להפשיל שרוולים ולעבוד.

חחחחחח מצחיק שכל הצבא של ג׳ורדי פתאום מנבא לו כישלון, הוא בוחר את הרכש, הוא מנהל את המשחק, יהיה טוב ישאר, לא יהיה טוב ילך.

כל מילה. לפעמים זה מרגיש שלצבא ג'ורדי יותר חשוב שג'ורדי ישאר מאשר שמכבי תצליח. בן אדם בא וסוף סוף לקח אחריות, יורד לאמן. יצליח - מעולה. כנראה שיתקדם לקבוצה אחרת. לא יצליח (אחרי שנכשל שנתיים+ בתור מנהל מקצועי) - ניפרד כידידים.

השורה לגבי הוויתור שלו על תפקיד המנהל הספורטיבי היא בולשיט מוחלט.

הסמכויות של ג'ורדי יישארו כמו שהיו ויורחבו גם אל תוך הדשא. מודל אנגלי IT IS

הרבה רושמים פה מודל אנגלי, רק מחזק למה החתימו את בן מאנספורד. אין יותר טוב מאיזה אנגלי שיבין את המודל ויבנה ביחד עם ג'ורדי.

לא אתפלא אם מכבי תתן עונה מוצלחת, יקומו קבוצות אחרות וינסו לחקות אותנו.

לא מבין למה המשפט הראשון הוא "אתה מדבר שטויות"

וואלה ... לא כל אחד שחושב אחרת הוא דביל או גנב דעת.

כל אחד מתבטא בכזה ביטחון כאילו אתם היחידים שמבינים, קוראים ורואים כדורגל.

המודל הנכון לא תלוי באיזו תבנית שאי אפשר לחרוג ממנה. האם יש מנהל מקצועי עם סמכויות ספציפיות או שיש תפקידים אחרים עם סמכויות שונות, לא משנה כ"כ.
מה שמשנה זה שיש כוח אדם איכותי בשלל תפקידי ניהול - אדמיניסטרטיבי ומקצועי.
הגיע מנכ"ל חדש שייקח סמכויות (וזמן) שג'ורדי היה אמון עליהם, יש דמות מקצועית חדשה במערך האימון. יש מספיק אנשים איכותיים שיחלקו במשימות הרבות שיש למועדון.
אם זה יצליח או לא? הזמן יגיד, לתחושתי אין לכך קשר למתווה (איך התגעגענו למילה מתווה) של פיצול הסמכויות או טייטלים.

בן מנספורד התעסק בהחתמות וביום-יום בלידס ממה שראיתי.