Jump to content

כל העיר

חןחן

Recommended Posts

רק אני חושב שזה בזבוז כסף?

הרי רוב אוהדי מכבי שיקנו את החולצה היו קונים גם ללא השלטים האלה...

אם מדובר בשלט אחד 2 בסדר.. אבל אם אתם אומרים קמפיין נרחב? חבל על הכסף. עוד יום יומים הכל נהרס בגלל קומוניסטים.....

בכסף של השלטי פרסום האלה היה נחמד אם היה הנחה בחולצה או במנויים או במימון שאטלים מהרכבת

יש מישהו בעולם שלא מכיר את צמד המילים "קוקה קולה" ?

האם פרסומת כזאת או אחרת תגרום לעוד אנשים להכיר, או לנסות לטעום?

כולם יודעים מה זה, כולם שתו את זה מתישהו בחייהם, זה גורם להם להפסיק לעשות פרסומות במליונים?

לא יודע למה אתם מזלזלים ככה במה שהעטלף כתב

יכול מאד להיות שהקמפיין הזה חשוב והכרחי ולא חסר כסף, אבל אם ככה אז שיתחילו להראות שהם משקיעים כסף על קהל האוהדים המסור ולא לוקחים אותו כמובן מאליו.

וכמובן שזה לא המצב, הרי בסופו של יום מכבי לא חיה מהמשאבים הבלתי נגמרים של גולדהאר אלא מקופת תקציב מחושבת מאד שנבנית מידי שנה. ואם הקמפיין הזה לקח, סתם לדוגמא, אחוז אחד מהתקציב, אז יכלו בהחלט להקדיש לו רק חצי אחוז ולתת את החצי אחוז השני לסבסוד שאטלים מהרכבת או כל הטבה שהיא שתיתן הרגשה טובה לאוהדים שסובלים מנתניה כל שבועיים.

קיצר, אחלה קמפיין יפה ומרגש, אבל יד דברים חשובים יותר לשים עליהם כסף.

יכול מאד להיות שהקמפיין הזה חשוב והכרחי ולא חסר כסף, אבל אם ככה אז שיתחילו להראות שהם משקיעים כסף על קהל האוהדים המסור ולא לוקחים אותו כמובן מאליו.

וכמובן שזה לא המצב, הרי בסופו של יום מכבי לא חיה מהמשאבים הבלתי נגמרים של גולדהאר אלא מקופת תקציב מחושבת מאד שנבנית מידי שנה. ואם הקמפיין הזה לקח, סתם לדוגמא, אחוז אחד מהתקציב, אז יכלו בהחלט להקדיש לו רק חצי אחוז ולתת את החצי אחוז השני לסבסוד שאטלים מהרכבת או כל הטבה שהיא שתיתן הרגשה טובה לאוהדים שסובלים מנתניה כל שבועיים.

זה המדד מהצד שלך.

מהצד שלהם זה אם הקמפיין הזה עלה לי אחוז והוא יכניס לי אחוז וחצי, היה שווה להשקיע את הכסף.

את החצי אחוז שהרווחת, אתה צריך לשאול לאן מתעלים, לא את האחוז שהושקע.

המטרה היא לייצר הכנסה על מנת שהדברים שאתה מדבר עליהם לא יהיו "נטל" על התקציב ויוכלו להתבצע בצורה נכונה יותר.

אפשר להתווכח על זה גם בראייה העסקית הזו שאתה מציג (אולי פחות יחדשו מנויים=פחות הכנסה וכו') אבל הנקודה החשובה באמת היא שמכבי היא קודם כל קבוצת כדורגל ורק אחר כך עסק. וקבוצת כדורגל היא בשביל האוהדים ושל האוהדים (היית בשחקן בתקופת המחאה לא?)

אז בעיקרון לפי ההסתכלות שלך מכבי צריכה לקחת חלק נכבד מהתקציב ולהשקיע אותו באופן סולידי עם 2.5 אחוז תשואה, אבל זו לא המטרה. קודם כל תכבדו את האוהדים (בדגש על אוהדים, לא לקוחות).

אפשר להתווכח על זה גם בראייה העסקית הזו שאתה מציג (אולי פחות יחדשו מנויים=פחות הכנסה וכו') אבל הנקודה החשובה באמת היא שמכבי היא קודם כל קבוצת כדורגל ורק אחר כך עסק. וקבוצת כדורגל היא בשביל האוהדים ושל האוהדים (היית בשחקן בתקופת המחאה לא?)

אז בעיקרון לפי ההסתכלות שלך מכבי צריכה לקחת חלק נכבד מהתקציב ולהשקיע אותו באופן סולידי עם 2.5 אחוז תשואה, אבל זו לא המטרה. קודם כל תכבדו את האוהדים (בדגש על אוהדים, לא לקוחות).

אני לא מתווכח איתך שמכבי צריכה לתקצב (בנדיבות) דברים שקשורים לרווחת האוהדים שלה.

אני פשוט מראה לך דרך נוספת, עסקית (ומיץ' לצערנו הוא איש עסקים יותר מבעלים של קבוצת כדורגל) של אותה סיטואציה.

אגב, זה לא או עסק או קבוצה ואחד בא לפני השני ולהפך.

זה צריך לבוא ביחד, בראייה שלי.

אין לי בעיה עם ההתנהלות העסקית, זה מייצב אותך כמותג, מעבר לקבוצת כדורגל, וזה משהו שיעשה לנו רק טוב.

כן יש לי בעיה, כמו שאתה מתאר, שהפן של קבוצת הכדורגל קצת נשחק בשנה האחרונה עם המעבר לנתניה.

בבלומפילד מכבי עשתה הרבה יותר לרווחת האוהדים, גם אם בדברים שאנחנו פחות מתחברים אליהם.

מכבי זה מותג והפרסום מחזק את המותג.

הדוגמא של ההשקעה לא נכונה כי זה לא התחום שלה. כמו שכל עסק לא משנה מה הוא עושה לא משקיע אלא מתעסק במוצר שלו

בעיניים שלי- כל מה שיגרום לפחות תלות כלכלית במיטשענק, הרי זה מבורך. אם מיטש חושב שקאמפיין כזה, יעלה מכירות ורווחים- זה מעולה.

וגם מסכים איתך בוסה שרצוי וניתן לעשות יותר בשנות הגלות הנוראיות האלה בנתניה. מצפה לשיפור גם שם.

אני לא מתווכח איתך שמכבי צריכה לתקצב (בנדיבות) דברים שקשורים לרווחת האוהדים שלה.

אני פשוט מראה לך דרך נוספת, עסקית (ומיץ' לצערנו הוא איש עסקים יותר מבעלים של קבוצת כדורגל) של אותה סיטואציה.

אגב, זה לא או עסק או קבוצה ואחד בא לפני השני ולהפך.

זה צריך לבוא ביחד, בראייה שלי.

אין לי בעיה עם ההתנהלות העסקית, זה מייצב אותך כמותג, מעבר לקבוצת כדורגל, וזה משהו שיעשה לנו רק טוב.

כן יש לי בעיה, כמו שאתה מתאר, שהפן של קבוצת הכדורגל קצת נשחק בשנה האחרונה עם המעבר לנתניה.

בבלומפילד מכבי עשתה הרבה יותר לרווחת האוהדים, גם אם בדברים שאנחנו פחות מתחברים אליהם.

ברור לי שככה רואים את זה במועדון, כי מן הסתם הם פועלים לפי הראייה שלהם. זה לא אומר שאנחנו כאוהדים צריכים להשלים עם זה.

ברור שאין לי כל בעיה עם ההתנהלות העסקית ויותר מכך, היא מבורכת ורצויה. כמו שיואב אמר, כל דבר שיהפוך את מכבי למועדון יותר עצמאי כלכלית עושה ויעשה לנו רק טוב.

לדעתי, ההנהלה כן צריכה להסתכל קודם כל כקבוצת כדורגל ורק אחר כך כעסק, אבל גם אם נניח שזה צריך לבוא ביחד - העובדה היא שכרגע זה קודם כל עסק ורק אחר כך קבוצת כדורגל, וזה לא תקין. ולכן, אין שום בעיה להתרעם שמכבי אולי משקיעה קצת יותר מדי בשיווק ולא משקיעה מספיק ברווחת האוהדים, כי זה לחלוטין בא על חשבון השני. אם היה את שניהם במידה מספקת לא הייתה שום בעיה.

יואב ישראל - הדוגמא של ההשקעה הייתה רק ביחס למה שעמוס כתב. פרסום מחזק את המותג - אחלה, באמת. אבל לפני שמחזקים את המותג צריך לבדוק אם כל מה שיכול להיעשות נעשה אל מול קהל האוהדים המסור של הקבוצה. ספויילר - לא נעשה.

יש פה גם עניין של מיתוג וכניסה לתודעה, גם לקהל שלא כולל רק אוהדי כדורגל/אוהדים של מכבי בפרט.

הקמפיין הזה מאד מרשים במיוחד לקבוצת כדורגל בארץ.

זה קמפיין של עוצמה.

החנות בדיזנגוף למשל- לא יודעת מה הרווחים שלהם, לא בטוח שמרוויחים שם יפה יחסית לשכירות וההוצאות, אבל החנות הזאת נמצאת ברחוב הכי מוכר במדינה כדי לשדר עוצמה, זה מעבר למכירת חולצה או שתיים.

זה גם יוצר המון אוהדים חדשים.

תחשבו על ילד שעובר ברחוב ורואה את זה. למה זה גורם.

זה עידון של הטקטיקה של מכבי סל שהייתה נותנת חסויות לכל קייטנת כדורסל אפשרית ובונה לעצמה מלא אוהדים חדשים

זה קמפיין של עוצמה.

החנות בדיזנגוף למשל- לא יודעת מה הרווחים שלהם, לא בטוח שמרוויחים שם יפה יחסית לשכירות וההוצאות, אבל החנות הזאת נמצאת ברחוב הכי מוכר במדינה כדי לשדר עוצמה, זה מעבר למכירת חולצה או שתיים.

ממש חןחן לבלב.

הייתי שם לפני שעה. היה שם אדם דובר אנגלית שביקש לקנות לבן שלו חולצה, עם הדפס של שחקן ששיחק/או משחק באירופה והוא במכבי/או היה. ניסיתי לעזור אבל לא הבנו למי הוא הוא מתכוון(לדעתי, וידאר). ואלו אנשים ושווקים שאנחנו כאוהדים, לא מודעים להם בכלל.

אני מתאר לעצמי(וגם יודע) שלאוהד יונייטד מהעיר עצמה, יכול להיות מוזר ואולי גם מכעיס,שאנשים מכל העולם באים למגה סטור, משיגים כרטיסים למשחקים, יכולים להרשות לעצמם לנסוע לגמר כשהוא לא. והוא היה שם תמיד.

אבל... כשהוא מגיע לאולד טראפורד למשחק ליגה מול סוונסי, הוא צריך לזכור שהקבוצה היקרה והאיכותית(בתאוריה כן) שלובשת את המדים הקדושים שלו, היא תוצר של המון המון כסף שנכנס למועדון.

אז אנחנו לא ניהיה שם לעולם אבל זה יעזור לפחות להרים את הראש מעל הביצה העכורה פה. אני מקווה לפחות.

והאנשים האלה(מיטש) רואים בזה אפיק ראוי להשקעה.

מיטש רוצה אליפות אבל הוא לא מעוניין רק בלנצח את אשדוד ביום שני. הוא רוצה מכובדות, ניראות, מקצוענות. אז לפחות בתחום השיווק, הוא מנסה להתמקצע כמה שיותר.

ועוד דוגמה קצת איזוטרית- רוזן ממכבי חיפה סל.

3 גמרים בכמה שנים? 6? וואלה, זה יפה.

הייתי שם לפני שעה. היה שם אדם דובר אנגלית שביקש לקנות לבן שלו חולצה, עם הדפס של שחקן ששיחק/או משחק באירופה והוא במכבי/או היה. ניסיתי לעזור אבל לא הבנו למי הוא הוא מתכוון(לדעתי, וידאר). ואלו אנשים ושווקים שאנחנו כאוהדים, לא מודעים להם בכלל.

יצא לי לראות תיירים קונים בחנות בדיזינגוף ב4-5 פעמים שונות, יש בזה משהו מרגש

יצא לי לראות תיירים קונים בחנות בדיזינגוף ב4-5 פעמים שונות, יש בזה משהו מרגש

לגמרי. גם כי זה חדש לנו ועדיין תמים ובקטנה.

הלוואי ויהיו המונים כאלה(:

רק לחשוב על אוהדי הפועל יושבים בתחנות האוטובוס כשהם מחכים לאוטובוסים שיקחו אותם למגרשי הלאומית.. שווה את כל הכסף שהושקע.

פאקינג מפגן עוצמה.

רק לחשוב על אוהדי הפועל יושבים בתחנות האוטובוס כשהם מחכים לאוטובוסים שיקחו אותם למגרשי הלאומית.. שווה את כל הכסף שהושקע.

פאקינג מפגן עוצמה.

זה נקרא לחזק את המותג של מכבי תל אביב, כך עושים את זה מכבי זה לא הפועל זה מותג

גם חברת חשמל עושה פרסומות ואין לה בכלל תחרות

זה כי צריך להוציא כספי ציבור על משהו. אחרת מה אתה רוצה, שזה יילך לכיסוי הגירעון?

כשקוקה קולה עשתה ניסוי והפסיקה לפרסם במשך מחזור מכירות שלם (לא יודע אם זה היה מחזור של 3 או 4 חודשים) המכירות ירדו ביותר מ30%

מאז הם החליטו שפרסום קבוע הוא הכרחי גם במצב של הפסד כספי בטווח הקצר הוא עדיין מחזק את המותג ומבסס אותו כמוצק.

מקומות לא עובדים ככה אבל. יש תקציב שיווקי ולוז שיווקי מאורגן שעובדים לפיו, יש תקציב לפעילויות חברתיות כמו נגיד דברים שהקרן עושה. אין קשר בין הדברים. אין לי מושג לגבי השאטלים מהרכבת כי אני מעדיף לבוא ברגל לנתניה ולא לנסוע בכלי הבזוי הזה, אבל להגיד שיש קשר בין הדברים זה כמו להגיד למה אתם משקיעים כסף על לפתוח חנויות אם אפשר להביא עוד שחקן בכסף הזה.

ואגב, זה קמפיין שפשוט נועד למכור חולצות ולהעצים את המותג עוד יותר, אפילו שמכבי לא משחקים פה, לאנשים ותיקים כמוני וכמוך וכמו הרבה גולשים פה זה אולי פחות מדבר, אבל לילדים קטנים ומשפחות זה מדבר בהחלט. אז בקטע הזה הקמפיין שווה כל שקל