Jump to content

לימודי הנדסה באוניברסיטה

המכביסט מהדרום

Recommended Posts

אני מוגדר מהנדס תוכנה ולא למדתי הנדסת מחשבים, בכלל מה שאני אוהב בהייטק זה שכל אחד מוגדר בתור מהנדס:

Support engineer

NOC engineer

וכו'

הטייטל הזה לא אומר כלום, כשאנשים שואלים אותי מה אני עושה אני עונה לפעמים מתכנת, לפעמים מהנדס תוכנה ולפעמים סתם אומר הייטק.

נזכרתי שבעברית עושים מתמטיקות ברמה שונה מת"א וגם סיבוכיות :)

אתה הראשון שפגשתי שטען שהנדסת מחשבים קשה יותר.

למה הכוונה ברמה שונה? מדעי המחשב עושים קורסים ביחד עם החוג למתמטיקה (אינפי, לינארית, דיסקרטית, לוגיקה, הסתברות וכו')

אה? 99% מהמשרות פתוחות לשני התארים. הטייטל "מהנדס תכנה" בכלל לא קשור להשכלה הפורמאלית.

בתחום התוכנה. מהנדס תוכנה =! מהנדס מחשבים. הנדסת תוכנה זה תחום במדעי המחשב מיני רבים (למשל אלגוריתמיקה, עיבוד תמונה, בינה מלאכותית וכו') שכמו כולם כותבים בהם קוד.

את המילה "מהנדס" אפשר לחלק לשניים - אלה שכתובים בפנקס המהנדסים (וזה עניין של רישוי, מהנדס בניין מוסמך לחתום על כל מיני דברים, כמו גם מהנדס חשמל, אדריכל...) ואלה שפשוט ההכשרה שלהם היא בתחום ההנדסה, הנה ההגדרה של מהנדס מוויקיפדיה:

"הנדסה היא שם כללי ליישום המדע לצורכי האנושות. מטרה זו מושגת על ידי ידע, מתמטיקה וניסיון שמנוצלים לתכנון וייצור של עצמים או תהליכים שימושיים. העוסקים בהנדסה נקראים מהנדסים."

עדיין יש יתרון תחרוטי מסוים למי שלמד 4 שנים אתה לא יכול להתווכח אם זה

אין שום יתרון תחרותי, היתרון של מי שלמד הנדסה זה אם הוא הולך למשרות חומרה (מעגלים, וריפיקציה וכולי). למשרות תוכנה למדמ"ח יש "יתרון" כי הם עושים יותר קורסים בתחום הזה והרקע המתמטי חזק יותר.

השנה הנוספת (ועוד חלק נכבד מה-3 שנים) מושקעות על קורסים בהנדסה ופיזיקה, ידע שרוב המקרים לא מוסיף כלום בתחום התוכנה.

נזכרתי שבעברית עושים מתמטיקות ברמה שונה מת"א וגם סיבוכיות :)

אתה הראשון שפגשתי שטען שהנדסת מחשבים קשה יותר.

אה? 99% מהמשרות פתוחות לשני התארים. הטייטל "מהנדס תכנה" בכלל לא קשור להשכלה הפורמאלית.

אם אתה מדבר על הנדסת תוכנה (ולא מחשבים), אז ברור שהנדסת תוכנה יותר קשה מתואר "נקי" במדעי המחשב.

אם אתה מדבר על הנדסת תוכנה (ולא מחשבים), אז ברור שהנדסת תוכנה יותר קשה מתואר "נקי" במדעי המחשב.

אין הנדסת תוכנה בעברית. אגב, השם היום של החוג הוא הנדסת חשמל ומחשבים

• 2 months later...

מקפיץ בגלל שאלה על לימודי הנסדה בשנקר.

הלימודים נחשבים שם ברמה גבוהה?

אני מתלבט אם להתחיל ללמוד שם השנה או לחכות עוד שנה ולשפר בגרויות/פסיכומטרי בשביל להתקבל לאוניברסיטה.

אני לומד במכינה של שנקר עכשיו (רוצה ללמוד הנדסת תעשיה וניהול ובהחלט היה מעודד לשמוע את התגובות של אנשים פה על המקצוע הזה)

לגבי השאלה שלך רועי

המכינה עצמה לא ברמה כזאת גבוהה כמו שחשבתי איך הרמה בתואר אני פחות יודע

הנדסת תעשיה ניהול בשנקר נחשב לטוב מה שאני יודע

לגבי שאר ההנדסות שם אני לא יודע (הכוונה לאם הן נחשבות או לא)

לא יודע כמה זה מדד, אבל יצא לי להעביר שיעורים פרטיים בחדוא ופיזיקה 2 לסטודנטים להנדסה באוניברסיטת תל אביב ולסטודנטים בשנקר והרמה הנדרשת בשנקר משמעותית נמוכה יותר.

מקפיץ בגלל שאלה על לימודי הנסדה בשנקר.

הלימודים נחשבים שם ברמה גבוהה?

אני מתלבט אם להתחיל ללמוד שם השנה או לחכות עוד שנה ולשפר בגרויות/פסיכומטרי בשביל להתקבל לאוניברסיטה.

לתעשייה וניהול בשנקר יש "שם" טוב מאוד בחוץ. לשאר ההנדסות שם פחות.

מעשית, התואר (רק בתעשיה וניהול) שם הוא בית זונות. אתה תהנה!

יש לא מעט בנות שם ובנוסף את כל הפקולטה של העיצוב עם הכוסיות.

אחח הימים שהיו שם אודישנים לדוגמניות (לפרויקטים של העיצוב). אף אחד לא היה נכנס לשיעורים D: