Jump to content

לימודי הנדסה באוניברסיטה

המכביסט מהדרום

Recommended Posts

אתה צריך פיזיקה בשביל הנדסה.

אם אין לך פיזיקה אתה תתבקש לעבור קורס שנקרא פיזיקה 0 בקיץ שלפני הסמסטר הראשון שלך (לפחות ככה זה עובד בתל אביב).

בהצלחה

אנצל את הנושא , אני בכוונה שואל פה כי אני סומך על האנשים בפורום יותר מכל מקום אחר.(אם כי בתקופה האחרונה, הרמה בפורום גרמה קצת לערעור על המחשבה הזאת)

אני ניגש בעוד פחות מחודש לפסיכומטרי ואני מאמין שאוציא ציון מספיק טוב ויש לי גם אחלה תעודת בגרות כדי ללמוד מה שארצה.

הבעיה היא שאין לי עדיין החלטה מה ללמוד.

אני מתחבר יותר למקצועות הריאליים, וכרגע הכיוון הוא הנדסת תעשייה וניהול, אבל זה סוג של ברירת מחדל.

אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור על המקצוע הזה ובכללי על מקצועות שלמדתם/לומדים ותרצו להמליץ. תודה :thumbs:

תל אביב: צריך מתמטיקה ומקצוע ריאלי נוסף בבגרות ברמה של 9 יח' (חלק מההנדסות אפשר גם 8)

אם המקצוע הריאלי הנוסף הוא לא פיזיקה אז תהיה קבלה על תנאי של הוכחת ידע בפיזיקה - או לעבור בגרות 5 יח' (בלי להיכלל בממוצע) או לעשות, כמו שכתבו מעליי, קורס פיזיקה 0 בקיץ. לרוב ההנדסות התנאי הוא עד תחילת שנת הלימודים, אבל יש כאלה שהוא עד סוף שנה ראשונה - אבל אז קח בחשבון שלא תוכל ללמוד שום דבר שקשור לפיזיקה בשנה א', מה שיכול לשבש את תכנית הלימודים שלך.

בהצלחה.

תגדיר הנדסה. בת"א מדעי המחשב זה במדעים מדויקים וזה לא נחשב הנדסה, ולא הייתי צריך פיזיקה (אבל זה תרם לי בונוס של 10 נק' לציון קבלה "סכם", מה שנתן לי קבלה אוטומטית ברגע שההרשמה נפתחה)

האמת שנחשפתי לאחרונה לתחום שנקרא הנדסה ביו-רפואית שנשמע ממש מעניין. זה כל התחום של אביזרי רפואה, מצלמות, זרועות רובוטיות וכאלה. נראה לי מגניב וזה גם מאפשר לך להשלים ללימודי רפואה אחרי זה ממה שהבנתי.

אני הכי נגד תעשייה וניהול, זה היאנג בויז של ההנדסות.

תל אביב: צריך מתמטיקה ומקצוע ריאלי נוסף בבגרות ברמה של 9 יח' (חלק מההנדסות אפשר גם 8)

אם המקצוע הריאלי הנוסף הוא לא פיזיקה אז תהיה קבלה על תנאי של הוכחת ידע בפיזיקה - או לעבור בגרות 5 יח' (בלי להיכלל בממוצע) או לעשות, כמו שכתבו מעליי, קורס פיזיקה 0 בקיץ. לרוב ההנדסות התנאי הוא עד תחילת שנת הלימודים, אבל יש כאלה שהוא עד סוף שנה ראשונה - אבל אז קח בחשבון שלא תוכל ללמוד שום דבר שקשור לפיזיקה בשנה א', מה שיכול לשבש את תכנית הלימודים שלך.

בהצלחה.

יש לי 5 מתמט ו5 ביולגיה

הקטע שעשיתי עכשיו 5 פיזיקה ונראלי שהציון יהיה על הפנים (אולי אולי איכשהו 70), השאלה אם זה מספיק מהבחינה הזאת שכן יש לי את הבגרות

בהצלחה.

יש לי 5 מתמט ו5 ביולגיה

הקטע שעשיתי עכשיו 5 פיזיקה ונראלי שהציון יהיה על הפנים (אולי אולי איכשהו 70), השאלה אם זה מספיק מהבחינה הזאת שכן יש לי את הבגרות

האמת שנחשפתי לאחרונה לתחום שנקרא הנדסה ביו-רפואית שנשמע ממש מעניין. זה כל התחום של אביזרי רפואה, מצלמות, זרועות רובוטיות וכאלה. נראה לי מגניב וזה גם מאפשר לך להשלים ללימודי רפואה אחרי זה ממה שהבנתי.

אני הכי נגד תעשייה וניהול, זה היאנג בויז של ההנדסות.

גם אני חשבתי. מכיר מישהו שלומד את זה. סתם יצא לזה שם (או ששינו בשנים האחרונות)

יודע שאפשר לעבוד עם זה בBI, מערכות מידע

הוא לומד שם המון המון קורסים של סטטיסטיקה ואת רוב מה שחשוב במדעי המחשב (אני מדעי המחשב אז אני יכול לתת דיעה),

וגם דברים שלא כל מדעי המחשב לומדים כמו מאשין לרנינג ועוד דברים בסגנון

בבן גוריון בשביל ללמוד הנדסה אתה צריך סכם כמותי, שמתבסס על ציון כמותי בפסיכומטרי, מתמטיקה ופיסיקה.

מכיר כמה אנשים שהתקבלו בלי פיסיקה אבל כנראה שהיה להם ציון כמותי ומתמטיקה מאוד גבוהים, תבדוק מול מדור רישום מה סכם ההנדסה שלך (אתה יכול גם לחפש את המחשבון באתר ולבדוק).

אני לומד הנדסת תעשייה וניהול, התואר נורא אינטנסיבי, אני מבלה במעבדות המחשבים מהבוקר עד הלילה (בבן גוריון לפחות, זה ממש לא "מעשייה וטיול") ולומדים המון דברים מתחומים שונים, חלקם מיותרים להחריד וחלקם מועילים מאוד.

באופן אישי הייתי ממליץ על הנדסת מערכות מידע או אפילו ניהול מערכות מידע, זה תחום שלא מספיק הכרתי לפני שהתחלתי ללמוד ובדיעבד הייתי מעדיף ללמוד אותו.

מצד שני, לבוגרי תעשייה וניהול יש ידע גם במערכות מידע וגם בסטטיסטיקה שאלו שני תחומים נורא מבוקשים.

רוב החברים שלי עובדים בתחומים שקשורים למערכות מידע למרות שלמדו תעשייה וניהול, כמעט אף אחד לא בוחר את ההתמחות בתעשייה הקלאסית.

אני מאוד ממליץ על בן גוריון בעיקר מהסיבה הכלכלית, מחירי הדירות פה ממש זולים ביחס למרכז, וחיי החברה מטורפים.

מצד שני, לסטודנט שגר ולומד במרכז יהיה הרבה הרבה יותר קל למצוא עבודה בתחום הלימודים במהלך התואר (אלא אם יגור בבש ויסע למרכז, לא כיף אל המון עושים את זה).

בקשר להנדסת ביורפואה, מעולם לא שמעתי על מישהו שסיים את זה ושינה מסלול לרפואה, מדובר בלימודים אינטנסיביים וקשים של 4 שנים, מעטים המשוגעים שיתחילו אחר כך רפואה

גם אם מדובר במסלול "מקוצר" קשה לי להאמין שידרוש פחות מ 3 שנים לפני התמחות, בנוסף הממוצע יהיה לא מספיק גבוה ברוב המקרים.

בכל מקרה, בכל מסלול שתבחר, חשוב לבדוק עם מהנדסים שכבר עובדים בתחום מה הם עושים בפועל, הרבה פעמים התואר נשמע מפוצץ ובסוף זה לא מה שחשבת.

לדוגמה, שמעתי על הרבה סטודנטים מביורפואה שממש מתחרטים שלא למדו חשמל, הסכם קבלה דומה ונראה שאחרי התואר האפשרויות יחסית דומות (לא מתחייב זה רק שמועות מחברים וכו').

הנדסה ביו-רפואית זה מעניין אבל אין בזה עבודה וכל מי שמסיים תואר שכזה, עובר לעבוד במשהו שקשור להנדסת חשמל.

אם זה הכיוון אז אתה יכול לשקול הנדסת חומרים (שזה מה שאני לומד) וזה פותח לך קצת יותר דלתות ואפשרויות לעבודה אח''כ.

יש לי 5 מתמט ו5 ביולגיה

אם הביולוגיה מעל 80 אתה יכול להתקבל ללא תנאים (בהנחה ואתה עומד בציון ההתאמה הנדרש).

כל עוד עברת את הבגרות בפיזיקה הכל טוב, ואם זה ציון נמוך זה לא משוקלל לממוצע אלא יתפוס רק לשם תנאי הוכחת ידע בפיזיקה.

לפחות לפני מספר שנים, ציון סביר בפיזיקה (לדעתי 70 ומעלה) בת"א גם מזכה בבונוס רציני לציון התאמה, גם אם הציון לא נכנס לשקלול ציון התאמה כי זה מוריד.

הנדסה ביו-רפואית זה מעניין אבל אין בזה עבודה וכל מי שמסיים תואר שכזה, עובר לעבוד במשהו שקשור להנדסת חשמל.

אם זה הכיוון אז אתה יכול לשקול הנדסת חומרים (שזה מה שאני לומד) וזה פותח לך קצת יותר דלתות ואפשרויות לעבודה אח''כ.

שמע זה פשוט לא נכון.

אני מהנדס ביו רפואה שעובד כמהנדס פיתוח בחברת מכשור רפואי, רוב החברים שסיימו איתי גם עובדים בדברים דומים.

זה נכון שאין ממש תפקיד שיושב פיקס על הגדרה של מהנדס ביו-רפואי, אבל מפה ועד להגיד שאין עבודה למהנדסי ביו רפואה בתעשיית המדיקל בארץ המרחק רב.

כמובן שיש קושי במציאת המשרה הראשונה (תלוי כמה בא לך להתפשר), אבל זה נכון לרוב המקצועות, אולי חוץ ממתכנתים/מהנדסי תוכנה.

בשורה התחתונה זה נכון שאפשר לעבוד בחברת מדיקל גם עם תואר במכונות/חשמל/חומרים, אבל אפשר גם עם תואר בביו-רפואה.

חבר למד את זה, עובד כחוקר בכור בדימונה וכתוצאה מכך גר בב"ש.

כל תואר שמאלץ אותך לגור בב"ש לא שווה כלום.

למדתי הנדסת מחשבים בעברית. אין דרישה הכרחית לפיזיקה אבל זה מאוד הקשה עליי. מצד שני, יכול להיות שזו הייתה טראומה של שנה א' ושילוב של מרצה גרוע.
שנה ב' עברתי לחוג למדעי המחשב, תודה לאל.

היחיד אי פעם שאמר את המשפט הזה. באחריות.

לימודים סופר קשים ועמוסים, אבל לא כמו הנדסת מחשבים... היו לי בסמסטר א' פאקינג 33 שעות שבועיות

כמי שלמד וסיים בהצלחה מדעי המחשב - ללא ספק זה קצת יותר פשוט מהנדסת מחשבים.

אבל המשכורות למהנדסים גבוהות יותר - כל אחד והטרייד אוף שלו.

בכל מקרה - ממליץ.

לימודים סופר קשים ועמוסים, אבל לא כמו הנדסת מחשבים... היו לי בסמסטר א' פאקינג 33 שעות שבועיות

נזכרתי שבעברית עושים מתמטיקות ברמה שונה מת"א וגם סיבוכיות :)

אתה הראשון שפגשתי שטען שהנדסת מחשבים קשה יותר.

כמי שלמד וסיים בהצלחה מדעי המחשב - ללא ספק זה קצת יותר פשוט מהנדסת מחשבים.

אבל המשכורות למהנדסים גבוהות יותר - כל אחד והטרייד אוף שלו.

בכל מקרה - ממליץ.

אה? 99% מהמשרות פתוחות לשני התארים. הטייטל "מהנדס תכנה" בכלל לא קשור להשכלה הפורמאלית.

נזכרתי שבעברית עושים מתמטיקות ברמה שונה מת"א וגם סיבוכיות :)

אתה הראשון שפגשתי שטען שהנדסת מחשבים קשה יותר.

אה? 99% מהמשרות פתוחות לשני התארים. הטייטל "מהנדס תכנה" בכלל לא קשור להשכלה הפורמאלית.

עדיין יש יתרון תחרוטי מסוים למי שלמד 4 שנים אתה לא יכול להתווכח אם זה