Jump to content

גל אלברמן חתם בחיפה לשנתיים

Sawyerdroid

Recommended Posts

טב"חלוץ בתמונה עם אלברמן

talbenchaim11תודה על כל מה שאתה וכל מה שלמדתי ממך בתור מקצוען, תודה על החבר לקבוצה ולחיים שנהיית. תודה על 4 שנים של נאמנות, ווינריות, חברות אמיתית על המגרש ומחוצה לו. אתה ללא ספק אבן דרך בקריירה שלי. היה לי הזכות והכבוד כל רגע ורגע. בטוח שתצליח איפה שתלך ובמה שתעשה. אוהב אותך חבר יקר! 6️⃣#galalberman #legend

פלג עם טור גדול על אלברמן ובן הרוש, לא קונה דיבורי סרק

"המיוחד"

אלברמן מאתגר את נפשו

"שבע עונות בהן שירתתי כל מי שליבו צהוב בצורה נאמנה מסתיימות. ממשחקי הראשון ועד האחרון במדים הצהובים, כל שהנחה אותי והיה במרום הסולם היה לגרום לכם - בעלים, בעלי תפקיד, אוהדים וחברים לקבוצה - לגאווה בערכים אותם אני מייצג. לאחר שהבנתי שישנם לבטים רבים בכל הנוגע להמשך דרכי במועדון, החלטתי שזה הזמן המתאים עבורי לאתגר את נפש הספורטאי שבי במקום אחר. הגיע הזמן להמשיך במסע הטבעת חותמי בתרבות הספורט הישראלית בדרכי שלי השונה והמיוחדת

כך, בטפיחות נכבדות על שכמו, נפרד גל אלברמן ממכבי ת"א. ומכיוון שהקבוצה ובעלי תפקידיה תמיד אצלו מעל לכל, הנה מה שאמר אלברמן ב־2012, אחרי פיטורי מוטי איוניר (שלא ספר אותו): "היו המון שיחות אישיות עם הצוות ואני לא מתכוון לפרט, אבל הטיעונים לא נשמעו אמינים או רציניים. הם סימנו אותי. היו הרבה דברים שאני מעדיף לא להיכנס אליהם, ואני לא מתכוון לצרות בחדר ההלבשה". שמתם לב איך הקשר התרבותי סגר חשבון? בדרכו השונה והמיוחדת.

נחזור עוד ארבע שנים לאחור, כש"המיוחד" עבר מבית"ר ירושלים לבורוסיה מנשנגלדבאך. "אני עוזב בית חם ובטוח שעוד אחזור אליו בעתיד", אמר אלברמן. "בית"ר ירושלים היא אהבת החיים שלי". החוזה בבונדסליגה היה לארבע שנים, אבל בעונה השנייה הוא כבר לא שיחק (כנראה בגלל לב שבור) וחזר ארצה. לא לאהבת חייו.

כמה שנים קודם לכן אלברמן נפרד (בהתרגשות) מחבריו במכבי פ"ת, חתם לשלוש שנים בטנריפה מהליגה השנייה בספרד, ואחרי חצי עונה בה בקושי שיחק איתגר את נפש הספורטאי שבו וחזר לליגה התובענית שלנו.

והייתה גם הפרישה מהנבחרת, לפני שנתיים, כשהבין שיהיה כנראה שחקן ספסל. "בחרתי להקדיש את הפרק הנוכחי בקריירה למועדון מכבי ת"א ולפנות את הבמה בנבחרת לטובת הדור הצעיר יותר", הסביר אז המשתמט בעל הערכים. בשבוע שעבר חתם במכבי חיפה, בלי לדפוק חשבון לדור הצעיר שם.

ואם נסכם: על מאמן שלא הרכיב אותו הוא ליכלך, על מועדונים שעזב השתפך, בחו"ל התקפל, ומהנבחרת התחמק. אלברמן הוא הכדורגלן הישראלי הטיפוסי, עם הבדל אחד: כשמוותרים עליו, הוא מאתגר את נפש הספורטאי שבו, מטפס על סולם הערכים ומטביע את חותמו. בחרטוטים.

הרומנטיקן

עומרי בן־הרוש מחפש אהבה

את המשפט "ואז הגיע מאמן שלא אהב אותי" משמיעים בדרך כלל לגיונרים שכשלו באירופה. הקיץ הוא בא מעומרי בן־הרוש.

"אחרי חמישה מאמנים כנראה הגיע אחד שלא אוהב אותי ולא עשיתי לו רע", אמר המגן שמכבי ת"א ויתרה עליו. מעניין באמת למה. הרי לא יכול להיות שזה קשור ליכולת שבן־הרוש גילה בצד ההתקפי, לטכניקה המוגבלת, לאיבודי הכדור או לחורים בהגנה. סתם, ליטו וידיגאל הזה סימן אותו עוד בפורטוגל. או באנגולה.

"ג'ורדי קרויף והמאמן לא נתנו לי תשובות, לא הרגיש לי שזה משהו מקצועי", המשיך וקונן המגן. "אף אחד מהשחקנים בחדר ההלבשה לא הבין למה אני לא משחק. אצל המאמנים הקודמים, גם מאמן שלא אהב אותי בהתחלה למד לאהוב אותי".

אגודה רומנטית, מכבי ת"א. אמנם היו מאמנים שלא התאהבו בו ממבט ראשון, אחד היה חסר רגשות, אבל בן־הרוש תמיד היה מאוהב בעצמו. עובדה שכל השחקנים, כולל זה שהועדף על פניו בהרכב, לא הבינו למה הוא לא משחק. רק חסר היה שישמיעו בחדר ההלבשה את "אינתה עומרי" של אום כולתום.

על אהבת האוהדים בן־הרוש לא דיבר, אבל שיחות עם לא מעט צהובים מובילות למסקנה שהוא לא בדיוק היה חביב הקהל. או כמו שאמר לי אוהד ותיק שלא מפסיד שום משחק של מכבי ת"א: "עדיף מגן שמאלי שבועט ברגל ימין, על מגן עם שתי רגליים שמאליות".

כל מילה!

נדיר שאני מסכים עם פלג אבל הוא פגע בול.

פלג ברוב המקרים מעלה נק' נכונות אבל מעצים ורואים שמחפש הרבה מתחת לאדמה כדי לצאת "העיתונאי האמיץ והזועף". לא אוהב לקרוא אותו.

פלג ברוב המקרים מעלה נק' נכונות אבל מעצים ורואים שמחפש הרבה מתחת לאדמה כדי לצאת "העיתונאי האמיץ והזועף". לא אוהב לקרוא אותו.

הוא יציע העיתונות של העיתונות הכתובה.

אבל הפעם כל מילה.

בטח על בן הרוש. וגם על אלברמן שכולנו אוהבים אבל משום מה שוכחים את ההתחלה שלו אצלנו ואת זה שגם בסוף הוא לא הנהיג את הקבוצה הזאת.

מקנאקי לא הביא פה את החלק על גיורא אנטמן שגם הוא מצויין.

ואתה קונה את זה שאלברמן הולך לאתגר את נפש הספורטאי שלו?

גם אני חשבתי שאלברמן קצת הרים לעצמו מרוב שיצא לו שם של ספורטאי הגון ואהוב, אבל מפה ועד ללכלך עליו ברמה כזאת אני כבר לא מקבל את זה.

אני עדיין אוהב אותו ומעריך אותו על מה שנתן למכבי, מפה והלאה מאחל לו שיכשל עם כל חיפה ושיהיה לו בהצלחה בפרישה.

עם כבר בנושא שלו

היה כתוב לפני כמה ימים באיזה אתר ספורט שאם אלברמן היה מחכה הוא היה מקבל הצעה, איזה שטיות..אם מכבי היתה רוצה לתת הצעה היא היתה מציעה בזמן שאלברמן אישר סופית את ההצעה של חיפה, כאילו הם לא ידעו שיש לו הצעה, מה רצו שיעשה? לא נתנו לו הצעה ונתנו לו להתבשל במיץ של עצמו מול הצעות אחרות גבוהות משל מכבי, סה"כ אי אפשר להאשים אותו במהלך שעשה.

עם כבר בנושא שלו

היה כתוב לפני כמה ימים באיזה אתר ספורט שאם אלברמן היה מחכה הוא היה מקבל הצעה, איזה שטיות..אם מכבי היתה רוצה לתת הצעה היא היתה מציעה בזמן שאלברמן אישר סופית את ההצעה של חיפה, כאילו הם לא ידעו שיש לו הצעה, מה רצו שיעשה? לא נתנו לו הצעה ונתנו לו להתבשל במיץ של עצמו מול הצעות אחרות גבוהות משל מכבי, סה"כ אי אפשר להאשים אותו במהלך שעשה.

גם לאחרים היו הצעות והם החליטו לחכות.

זה פשוט מאוד: גל קיבל הצעה מאוד טובה מחיפה עם הבטחה להיות חלק משמעותי בקבוצה, מה שהוא לא קיבל ממכבי. לגיטימי מבחינתו לעזוב, לגיטימי מבחינתו להראות לו את הדרך החוצה.

עמיר פלג הוא קשקשן מתייפיף וזה בסדר, צריך גם כמה כאלה.

זה שהוא תפס את המקום של העיתונאי הבועט זה גם בסדר, בגילנו למדנו לא להתלהב ולהכתיר כאלה.

ועדיין, מה שהוא כתב על אלברמן די מסכם את כל העניין.

יש קצת יותר משמועות שהסוכן של גל יושב עם יעקב שחר על העסקה עוד מאז חודש פברואר. לכן קצת פחות נראה לי שאלברמן החליט "לאתגר את נפש הספורטאי" כי הוא גילה שאין לו מקום.

טבעי ששחקן בגיל שלו ירצה למקסם חוזה + אורך חוזה..חבל שאלברמן לא העמיד את הדברים כמו שהם והחליט לחרטט.

עם כל האהבה אליו והזכרונות הטובים, הפעם הוא יצא נקניק.

קיבל ממכבי כל כך הרבה, בכל ההבטים (וגם נתן הרבה) שחקן שמיתג את עצמו כשחקן מזן אחר ומעט שונה בנוף הישראלי - שחקן שממתג את עצמו ככה ראוי היה שישאר במועדון שלו בשבע השנים האחרונות, מועדון שבו הוא קפטן, מועדון שבו הוא מנהיג ומעל הכל, מועדון שבו הוא קשור לבעלים ולGM הרבה יותר מכל שחקן אחר.

אלברמן היה שחקן של מועדון, היום הוא שחקן של שער היורו.

חבל....ושלא יבלבלו את השכל על רומנטיקה, לא אוהב את כל הפבליסטי הזה שעושים לאלברמן כאילו אלברמן זה לא אלמוג כהן או כל שחקן אחר.

אין סקסיות בשם אלברמן...כמו כל שחקן אחר ִִ$....