Jump to content

מחשבות...

Recommended Posts

כרגע אם אתר ספורט כלשהו יגיד שהיום יום שני, נצטרך לקחת את זה בערבון מוגבל

ממש. מה יש בזה? יכולתי לכתוב את זה בעצמי...

אז רז אמיר כתב/ניחש. מ ז י ז

אבל אם מישהו בפורום ירשום שהמועדון בהולד ואף אחד לא עובד על העונה הבאה כולם יאמינו ויתחילו לתלוש נוצות מפאניקה.

אבל אם מישהו בפורום ירשום שהמועדון בהולד ואף אחד לא עובד על העונה הבאה כולם יאמינו ויתחילו לתלוש נוצות מפאניקה.

לא השתנה כלום מאתמול חוץ מניחושים/המצאות...

בנתיים יש וידיגל לעונה הבאה. זה מה שאני יודע.

אשמח לרכבת שדים של שינויים. רק שתתחיל כבר.

לא השתנה כלום מאתמול חוץ מניחושים/המצאות...

בנתיים יש וידיגל לעונה הבאה. זה מה שאני יודע.

אשמח לרכבת שדים של שינויים. רק שתתחיל כבר.

מתי היתה הפעם האחרונה שלמכבי היה מאמן ב-29 במאי?

אורי קופר מהפייס. אני מסכים איתו...

כתבתי היום בעיתון טור קצר על מכבי ת"א, התחושה שמבחינת המעטפת שנבנתה בקבוצה יש הליכה אחורה, וגם שגולדהאר חייב לסגור עם קרויף על עוד עונה, ומהר. הדברים נכתבו עוד לפני הפרסום על סיכום אלברמן במכבי חיפה (לדעתי החתמה טובה). הנה רוב הדברים למי שמעדיף לקרוא פה.

מאמן שאומר שהביא אותו הבעלים ולא הסמכות המקצועית שמעליו. המנהל המדובר, בתגובה, יורה "אז תשאלו את הבעלים" ומוסיף הערה עוקצנית על איכות השפה של המאמן. שיחה מחדר ההלבשה מודלפת תוך דקות ושחקנים, בעילום שם, אומרים מילים קשות על המאמן, שרוצה להחתים זרים בעצמו. נשמע כמו התנהלות של קבוצת תחתית קלאסית, או אולי מכבי חיפה של התקופה האחרונה, אבל העובדה שמדובר במכבי ת"א, הקבוצה "המסודרת" במדינה, מחדדת דבר ברור: זו שנת ההליכה לאחור של מכבי.

לא מדובר בהפסד עצמו בגמר הגביע – פנדל אחד לפה או לשם לא אמור לשנות דבר – ואפילו לא בכך שלראשונה בתקופת קרויף מכבי נשארת בלי כלום (בעונה שעברה עוד היה צ'מפיונס), אלא בלכלוך של אחרי, זה שיצא במהירות החוצה. לא לזכות באף תואר שנה שנייה ברציפות זה קשה לקבוצה כמו מכבי, אבל קורה לכולן. הרגשת חוסר ודאות כה גדולה לגבי העתיד, לעומת זאת, משדרת תחושה של פעם. של סדק באיזה קיר שהלך ונבנה.

בשנים האחרונות בנו קרויף, גולדהאר ואחרים מין מעטפת ביטחון סביב הקבוצה. שדרה ניהולית, התנהלות מקצועית, שינוי המועדון עצמו עם מחשבה קדימה ולא רק על ההווה. למכבי היו יכולות להיות תקופות פחות טובות על המגרש, אבל אוהדיה האמינו שאותה מעטפת תמיד תחזיר אותה למקום טוב. שבמכבי עובדים היום יותר נכון מכולם. והנה ההרגשה שונה. כאילו יש פגיעה במעטפת. פתאום אין תכנון ואף אחד לא יודע מה יהיה מחר.

שוב – זו לא התוצאה הסופית, העגומה לכשעצמה, אלא גם מה שמוביל אליה. "כשהתהליך מוטעה התוצאה הסופית היא הגרועה מכל", צייץ מאמן הכושר טוריחו שלשום. זו לא ביקורת מבחוץ אלא מבפנים.

קרויף עשה העונה טעויות רבות – ויתור על זר שישי בתחילת העונה, החתמת הברזילאים , איחור בפיטורי ארבלדזה – ונדמה שמכבי זקוקה לשינוי, לרענון. עם זאת, התזמון גרוע, מזעזע, ולכן גולדהאר חייב להודיע במהירות לקרויף על הישארותו לשנה נוספת. וכמובן, כפועל יוצא מכך, על פיטורי וידיגאל שלא מסתדר עם ההולנדי.

למה מכבי זקוקה לקרויף לעוד עונה? שימו לב למצב הקבוצה. אין מנכ"ל והמאמן כנראה יוחלף. שחקנים כמו טב"ח הבלם, יצחקי ובניון מחכים לשמוע אם יקבלו חוזה חדש (אלברמן כנראה כבר הולך). אם נוריד את מרסלו וסקריונה, שלא יישארו, מסגל העונה האחרונה חתומים רק 13 שחקנים שקיבלו דקות, כולל שגיב יחזקאל ואליאל פרץ. בעוד שבועיים וחצי נפתחים האימונים ומחר בעוד חודש משחקים באירופה.

מי אמור לדאוג לצוות מקצועי חדש? להחליט למי מחדשים חוזה? לאתר 4 זרים? לפתות את עומר אצילי לפני באר-שבע? לקבוע מי מהמושאלים חוזר? המלאכה מרובה ואין זמן לאתר מישהו שצריך להכיר את הקבוצה מחדש ולקבל החלטות נכונות במהירות. אם גולדהאר חושב שיש להיפרד מקרויף הוא צריך לעבוד על מחליף במהלך העונה הבאה ולא בפזיזות של הרגע האחרון. אוהדי מכבי התרגלו לטוב מזה.

רק מראה איזו עבודה חרא המנג'ר עשה.

בשנתיים האחרונות זה קרה באמצע יוני, בשנתיים שלפני זה קרה בתחילת יוני. ברוב השנים האלו, אגב, קרויף לא התחייב בסיום העונה שהוא נשאר. אז אנחנו במצב מקצועי רע יותר (וזה נכון לכל קיץ מאז 2013), אבל ההתנהלות היא בסה"כ עוד מאותו דבר.

בשנתיים האחרונות זה קרה באמצע יוני, בשנתיים שלפני זה קרה בתחילת יוני. ברוב השנים האלו, אגב, קרויף לא התחייב בסיום העונה שהוא נשאר. אז אנחנו במצב מקצועי רע יותר (וזה נכון לכל קיץ מאז 2013), אבל ההתנהלות היא בסה"כ עוד מאותו דבר.

לא מרגיש לי דומה. בפנים, בבטן.

אפילו מדברים על קונספט אחר, זה שונה מהפעמים הקודמות.

לא מרגיש לי דומה. בפנים, בבטן.

אפילו מדברים על קונספט אחר, זה שונה מהפעמים הקודמות.

מי מדבר?

מי מדבר?

כל מיני אנשים.

הספק לגביי עתידו של יורדי הרבה יותר גדול היום מפגרות קודמות. ואז, היו עוד עוגנים(מקצועיים ומנהלתיים) שגרמו להרגשה שיהיה בסדר. אימנו אותנו מאמנים טובים והיתה תחושה שגם הבא בתור יהיה מאמן ראוי. היום, יש ספק. בטח שהמאמן הנוכחי שלך חתום לעוד עונה.

סליחה על האופטימיות יתר שיש לי אבל מרגיש לי שמיץ יפטר את ליטו

גורדי יקבל את התפקיד ירד לקווים יחד עם אמיר תורג'מן שיעביר את האימונים

גורדי יקבל יד חופשית להביא את כל מה שהוא רוצה

ומיץ ידרוש תוצאות במיידי

בדיוק כמו שקרה עם נמני

יקבל מה שירצה יספק את התוצאות ישאר לא יקרה יפוטר

כל עוד מיץ הבעל בית שלי אני ישן רגוע

כל מיני אנשים.

הספק לגביי עתידו של יורדי הרבה יותר גדול היום מפגרות קודמות. ואז, היו עוד עוגנים(מקצועיים ומנהלתיים) שגרמו להרגשה שיהיה בסדר. אימנו אותנו מאמנים טובים והיתה תחושה שגם הבא בתור יהיה מאמן ראוי. היום, יש ספק. באח שהמאמן הנוכחי שלך חתום לעוד עונה.

אם בארזים נפלה שלהבת

ומיץ ידרוש תוצאות במיידי

בדיוק כמו שקרה עם נמני

חותם בשתי ידיים.

אם בארזים נפלה שלהבת

תורג'י,

זאת פעם הראשונה בחמשת העונות האחרונות שאני לא חש את היציבות שהורגלתי לה. לא יותר ולא פחות.

אני רוצה את מיטשענק עם סכין בפה. נבנה פה משהו כל כך יפה ואחר, רוצה עוד מאותו דבר.

ומיותר לציין -מאמין בו תמיד.

למיטשענק לפעמים יש את הטיימליין שלו.הוא יסודי, עקבי, קוצה להבין הכל, גם עם העונה בפתח- הוא לא יגרר להחתמות חפוזות ולחץ של זמן. זה האיש וזאת גדולתו. הבן אדם הקריב חצי עונה עם לוין בלי למצמץ כדי ליצור מודל אחר. אני איתו במאה אחוז. אבל... עכשיו זה זמן לשושלת חדשה. ואני לחוץ.

כנראה יש רק שניים במכבי שיודעים מה קורה באמת, אחד קוראים לו מורן והשני עופר.

אני מאוד מקווה שעופר רונן ינהג כמו לפני הגמר גביע וידאג שמיץ יינסח איזו הודעה לקונית שגורמת לכולם לאונן.

תורג'י,

זאת פעם הראשונה בחמשת העונות האחרונות שאני לא חש את היציבות שהורגלתי לה. לא יותר ולא פחות.

אני רוצה את מיטשענק עם סכין בפה. נבנה פה משהו כל כך יפה ואחר, רוצה עוד מאותו דבר.

ומיותר לציין -מאמין בו תמיד.

למיטשענק לפעמים יש את הטיימליין שלו.הוא יסודי, עקבי, קוצה להבין הכל, גם עם העונה בפתח- הוא לא יגרר להחתמות חפוזות ולחץ של זמן. זה האיש וזאת גדולתו. הבן אדם הקריב חצי עונה עם לוין בלי למצמץ כדי ליצור מודל אחר. אני איתו במאה אחוז. אבל... עכשיו זה זמן לשושלת חדשה. ואני לחוץ.

הכל באהבה יואב.

אני לא מרגיש את היציבות הזאת מקיץ 2015.

אמנם אני מדבר כל הזמן על ינואר 2014 כנקודת המפנה בסגל אבל קיץ 2015, המהלכים שנעשו שם עירערו אצלי את הרגשת היציבות.

קיצר מאמן באמצע יוני זה נאחס. שמישהו יודיע למיץ'.

בינתיים השתיקה הרועמת הזאת הכי מדאיגה.

כל יום שנשארים באותו מצב, שלא מתקבלות החלטות, לכאן או לכאן, רק מגדיל את הבור בו אנחנו נמצאים.

לא אומר להעיף ראשים באויר, אבל בחייאת לפחות לשדר שיש מחשבה ותכנון.

מרגיש כאילו כולם אבודים, מהקהל ועד הבעלים.

ומיץ ידרוש תוצאות במיידי

בדיוק כמו שקרה עם נמני