Jump to content

מלפפוני 2017-2018 שאר הליגה

snufkin

Recommended Posts

https://twitter.com/aya_sorek/status/906273539937972225

הוא אדיר ולא זכור לי מתי ראיתי שחקן כזה בארץ ועוד בגיל הזה. לצד מהלכים של "שחקן מוכשר אבל לא מעבר" יש לו הברקות שממש לא רואים אצל כל שחקן בארץ. אם מאמן שילמד אותו גם לשחקן חכם הוא יכול להיות עצום. ברור שיש הרבה עניינים מנטליים וכו' שלך נדע איך יתמודד איתם. אבל הייתי מת לראות אותו במכבי. אגב, מה שלא רואים בשער ב-0:54 זה שבשלב מוקדם יותר של המהלך הוא היה באמצע המגרש עם הכדור, ואחרי שמסר עשה תנועה מהר קדימה, ואז הצידה כי ראה שאין שם אף אחד, וככה היה פנוי לגמרי.

https://twitter.com/aya_sorek/status/906273539937972225

https://www.youtube.com/watch?v=MMbIFcSYWUo

הוא אדיר ולא זכור לי מתי ראיתי שחקן כזה בארץ ועוד בגיל הזה. לצד מהלכים של "שחקן מוכשר אבל לא מעבר" יש לו הברקות שממש לא רואים אצל כל שחקן בארץ. אם מאמן שילמד אותו גם לשחקן חכם הוא יכול להיות עצום. ברור שיש הרבה עניינים מנטליים וכו' שלך נדע איך יתמודד איתם. אבל הייתי מת לראות אותו במכבי. אגב, מה שלא רואים בשער ב-0:54 זה שבשלב מוקדם יותר של המהלך הוא היה באמצע המגרש עם הכדור, ואחרי שמסר עשה תנועה מהר קדימה, ואז הצידה כי ראה שאין שם אף אחד, וככה היה פנוי לגמרי.

הוא מדהים.. אם גרף ההתקדמות שלו יהיה כל הזמן למעלה הוא יכול להגיע לקבוצה באמת גדולה באירופה ומהר מאוד. בגלל זה אני חושב שאם מכבי לא ישימו עליו את היד העונה. זה יהיה מאוד קשה אחר כך. ואם באר שבע או חיפה ירכשו אותו הלב שלי יישרף, חלום שלי לראות אותו במכבי. אני חושב שזה מסי הישראלי ובמכבי הוא יהיה מכונת שערים ובישולים.

הוא מדהים.. אם גרף ההתקדמות שלו יהיה כל הזמן למעלה הוא יכול להגיע לקבוצה באמת גדולה באירופה ומהר מאוד. בגלל זה אני חושב שאם מכבי לא ישימו עליו את היד העונה. זה יהיה מאוד קשה אחר כך. ואם באר שבע או חיפה ירכשו אותו הלב שלי יישרף, חלום שלי לראות אותו במכבי. אני חושב שזה מסי הישראלי ובמכבי הוא יהיה מכונת שערים ובישולים.

ילד בן 18 עוד לא קרע זוג נעליים והוא כבר מסי הישראלי ומכונת שערים ובישולים?

אתם איבדתם את זה לגמרי.

הוא לא יותר מוכשר מראובן עובד ומגאל ומהרבה אחרים שכולנו יודעים מה יצא מהם. תחזרו לשפיות כבר או לפחות תנסו.

ובאמת שגאל יותר הרשים אותי ממנו בגילו.

אתם איבדתם את זה לגמרי.

הוא לא יותר מוכשר מראובן עובד ומגאל ומהרבה אחרים שכולנו יודעים מה יצא מהם. תחזרו לשפיות כבר או לפחות תנסו.

אני אשמור את השיחה הזאת ואפתח עליה נושא עוד שנתיים-שלוש בשביל הספורט

אתם איבדתם את זה לגמרי.

קודם כל, עובד וגאל זה לא אותו סיפור. אני זוכר את עובד במשחקים מזעזעים גם כשעוד היה במכבי, והוא תמיד נראה לי מוערך יתר על המידה על ידי הקהל שלנו. לגבי גאל, יכול להיות שבאמת היה אדיר אם לא העניין המנטלי האישי שלו, אז אני לא רוצה להגיב על הכישרון שלו. כן אגיד שלא זכור לי שהרשים יותר מדי בבוגרים במכבי.

בינתיים סולומון עלה לבוגרים בגיל 17 והראה שם ניצוצות, מה שעובד וגאל לא עשו. ומדריבלים אינסופיים ומיותרים אני הרבה פחות מתרשם, כן מזה שנראה שיש לו הבנה מסויימת של איפה לעמוד, למשל.

מן הסתם יש מה לעבוד איתו, אבל גם אם לא יצליח, לא כל מקרה של שחקן שנחשב לפוטנציאל ולא מממש אותו הוא זהה. השאלה היא אם יש עם מה לעבוד ואם יש תכונות יוצאות דופן, בטח ביחס לגיל שלו. לדעתי יש.

קודם כל, עובד וגאל זה לא אותו סיפור. אני זוכר את עובד במשחקים מזעזעים גם כשעוד היה במכבי, והוא תמיד נראה לי מוערך יתר על המידה על ידי הקהל שלנו. לגבי גאל, יכול להיות שבאמת היה אדיר אם לא העניין המנטלי האישי שלו, אז אני לא רוצה להגיב על הכישרון שלו. כן אגיד שלא זכור לי שהרשים יותר מדי בבוגרים במכבי.

בינתיים סולומון עלה לבוגרים בגיל 17 והראה שם ניצוצות, מה שעובד וגאל לא עשו. ומדריבלים אינסופיים ומיותרים אני הרבה פחות מתרשם מתרשם, כן מזה שנראה שיש לו הבנה מסויימת של איפה לעמוד, למשל.

מן הסתם יש מה לעבוד איתו, אבל גם אם לא יצליח, לא כל מקרה של שחקן שנחשב לפוטנציאל ולא מממש אותו הוא זהה. השאלה היא אם יש עם מה לעבוד ואם יש תכונות יוצאות דופן, בטח ביחס לגיל שלו. לדעתי יש.

אז הוא יודע קצת איפה לעמוד, וואו.

גם גאל בנאדם מאוד אינטליגנטי וגם סולומון חולה כדררת וראינו את זה במשחק נגדנו בטוטו עם 80 איבודי כדור ואפס משחק בנגיעה. לא ראיתי ממנו שום דבר חכם באותו משחק, אבל זה הגיוני כי מדובר בשחקן צעיר.

גאל ועובד הראו ועוד איך ניצוצות בבוגרים. יצא מזה משהו?

ברור שהוא יוצא דופן לגיל שלו אחרת לא היינו מדברים עליו בכלל, אבל תרגיעו עם הכתרים. "מסי", "מכונה", הלו.

אז הוא יודע קצת איפה לעמוד, וואו.

גם גאל בנאדם מאוד אינטליגנטי וגם סולומון חולה כדררת וראינו את זה במשחק נגדנו בטוטו עם 80 איבודי כדור ואפס משחק בנגיעה. לא ראיתי ממנו שום דבר חכם באותו משחק, אבל זה הגיוני כי מדובר בשחקן צעיר.

גאל ועובד הראו ועוד איך ניצוצות בבוגרים. יצא מזה משהו?

ברור שהוא יוצא דופן לגיל שלו אחרת לא היינו מדברים עליו בכלל, אבל תרגיעו עם הכתרים. "מסי", "מכונה", הלו.

"קצת איפה לעמוד"? אני זלזלתי בזה כששמעתי אוהדי הפועל אומרים את זה על זהבי בתחילת הקריירה שלו.

לא קראתי לו מסי ולא קראתי לו מכונה. אמרתי שהוא נראה פוטנציאל נהדר ממה שראיתי, ושהייתי שמח אם היה במכבי (כמובן שלא תמורת 10 מיליון שפ"ת תדרוש).

עובד עשה פה ושם מהלך יפה, רוב הזמן היה גרוע. קצת כמו אלי ביטון, עוד שחקן שאוהדי מכבי היו בטוחים שענק ושחייב לשחק (ועדיין עשה יותר ממנו, אבל פשוט אף פעם לא היה מה שעשו ממנו).

מגאל אני זוכר דריבל אחד במשחק הראשון שלו, חוץ מזה כלום.

אני קורא עכשיו שוב את הניסוח של ההודעה ומבין למה זה לא הובן נכון, אבל כשכתבתי "דריבלים אינסופיים" התכוונתי בהקשר של סולומון. זה לגמרי משהו שהוא צריך לעבוד עליו, לא כי אין לו דריבל, אלא כי עושה גם כשלא צריך. הסיבוב שעשה בקטע שאיה העלתה לטוויטר ששמתי פה מרשים בטירוף, דריבלים על שטח קטן בלי שום הצדקה הרבה פחות.

לגאל היו את הבעיות שלו שאני לא שופט אותו עליהן. אבל האמת היא שהרבה שחקנים (לא מדבר עליו) שנחשבים לפוטנציאל נחשבים ככה שלא בצדק. ביטון זאת דוגמה. מעובד היה אפשר לראות די מהר שלא ייצא כלום. גם באלטמן אני עד היום לא מבין מה ראיתם.

https://www.youtube.com/watch?v=GsmG8lWeavc

שני השערים שלהם פה הגיעו מלחץ שלו, כדורים שחילץ בחצי שלנו. בראשון מסר והמשיך את התנועה כדי לקבל כדור לגול שהכניס לראיקו בין הרגליים, בשני נתן כדור טוב לשחקן שעשה תנועה לרחבה.

לפני יום הולדת 18. לא זוכר שראיתי את גאל עושה את זה.

אתה ראית מסולומון את התנועה והמיקום של זהבי? באמת?

שים לב שעניתי לילד ולא לך. גם אני מסכים שהוא פוטנציאל גדול מאוד כמובן.

לא יודע איך היה אפשר לראות מהר מאוד שלא ייצא כלום מעובד ומאלי ביטון. במיוחד מעובד, אבל כולנו חכמים בדיעבד.

אלטמן שחקן טוב עם בחירות קריירה גרועות עד כה. מאמין שהוא עוד ידבר בכדורגל הישראלי.

אתה ראית מסולומון את התנועה והמיקום של זהבי? באמת?

שים לב שעניתי לילד ולא לך. גם אני מסכים שהוא פוטנציאל גדול מאוד כמובן.

לא יודע איך היה אפשר לראות מהר מאוד שלא ייצא כלום מעובד ומאלי ביטון. במיוחד מעובד, אבל כולנו חכמים בדיעבד.

אלטמן שחקן טוב עם בחירות קריירה גרועות עד כה. מאמין שהוא עוד ידבר בכדורגל הישראלי.

לא, לא ראיתי את התנועה והמיקום של זהבי. ראיתי תנועה ומיקום. לא לכולם יש את זה.

מקבל שענית לו ולא לי.

ואני עדיין לא מבין מה אלטמן עושה טוב. אני שופט שחקנים לפי דברים שהם מראים. לא אומר שמביטון היה אפשר לראות כבר בהתחלה שלא ייצא כלום, בכל זאת הייתי בן 10 במשחק הבכורה שלו כשעלה במקום דריקס וכבש בכפ"ס, אבל לפחות ב-3-4 שנים האחרונות במכבי הוא היה חלש מאוד, למרות שאוהדי מכבי המשיכו להתלהב ממנו.

אתם שוכחים שגם יש הבדל גדול בין להתחיל כפוטנציאל עולה בקבוצה גדולה לבין להתפתח במכבי פ"ת שם אין בכלל לחץ. סולומון רק בן 18 אי אפשר לדעת מה באמת יצא ממנו עד שלא ישחק בקבוצה עם יומרות או באירופה.

לא, לא ראיתי את התנועה והמיקום של זהבי. ראיתי תנועה ומיקום. לא לכולם יש את זה.

מקבל שענית לו ולא לי.

ואני עדיין לא מבין מה אלטמן עושה טוב. אני שופט שחקנים לפי דברים שהם מראים. לא אומר שמביטון היה אפשר לראות כבר בהתחלה שלא ייצא כלום, בכל זאת הייתי בן 10 במשחק הבכורה שלו כשעלה במקום דריקס וכבש בכפ"ס, אבל לפחות ב-3-4 שנים האחרונות במכבי הוא היה חלש מאוד, למרות שאוהדי מכבי המשיכו להתלהב ממנו.

גם עובד זכור בעיקר בזכות יוחנן הסנדלר ואת ההתחלה שלו אנחנו מכירים. אף פעם אי אפשר לדעת מה ייצא משחקן צעיר.

אלטמן לדעתי שחקן לא רע גם אם בטח לא עילוי או משהו כזה אבל הדיון הוא לא עליו.

לדעתי, מנור סולומון שחקן צעיר מוכשר מאוד. לא יודע מה ייצא ממנו אבל אני יודע שאין מה לקשור לו כתרים כבר בשלב הזה. זה ייפגע רק בו.

יש לו עכשיו עונה שלמה בקבוצה חסרת לחץ או יומרות כמו מכבי פ"ת להוכיח שכבר בגילו הוא כוכב בליגה הישראלית. נמתין ונראה.

מה שבטוח הוא לא שווה כרגע 10 או 20 מיליון יורו כמו שרוצים החברים ממלאבס.

להזכיר מה חשבנו יצא מעומרי אלטמן?

לא יודע מי חשב.. אני לא החזקתי מאלטמן אף פעם בתקופה ההיא. היום הוא מתחיל להיות שחקן מבושל יותר, אבל אף פעם הוא לא הרשים אותי. בקיצור, יממש את הפוטנציאל או לא(אני מדבר על מנור), יש שם חתיכת פוטנציאל והיית שמח אם במכבי יהמרו על זה. כמובן לא תמורת הסכומים הההזויים שלוזון מבקש, אבל 1-1.5 מיליון יורו כמו שב''ש משלמים על שחקן מאשדוד ועוד על חצי כרטיס... הוא מזכיר לי מאוד את השחקנים עם היציאה המהירה מהמקום כמו מוחמד סלאח, אני נותן דוגמאות משחקנים אירופאים כי תאחלס אין לי שחקן ישראלי בראש שמזכיר לי אותו. הוא כל כך לא ישראלי טיפוסי. נגיעה ראשונה בכדור כבר מתחילה את כיוון הריצה שלו, הוא לא יעצור ואז יתחיל לרוץ, הוא מקבל כדור וישר מעיף אותו לכיוון שהוא רוצה, והכל נראה אצלו כל כל קל, השליטה בכדור, המסירות והבעיטות בנגיעה, הילד עבד על עצמו באופן רציני..

סולומון שחקן מוכשר מאוד, אבל התקשורת ואנשים פה מגזימים עם כל הסופרלטיבים שמחלקים פה ("מסי הישראלי", "מכונת שערים" וכו').

תנו לו לעבור את ה-1500 דקות בעונה ואז תדברו, היו כשרונות גדולים ממנו שנפלו אח"כ.

עלי מוחמד הקשר של מכבי נתניה, הולך להיות אחד הקשרים הגדולים בארץ.

מנהל משחק ברמה כל כך גבוהה, מהיר, תזזיתי, חושב מהר.

תענוג. לחטוף.

עלי מוחמד הקשר של מכבי נתניה, הולך להיות אחד הקשרים הגדולים בארץ.

מנהל משחק ברמה כל כך גבוהה, מהיר, תזזיתי, חושב מהר.

תענוג. לחטוף.

הוא קשר אחורי סטייל אלברמן או קשר אמצע סטייל באטוקיו כזה? (לא ראיתי אותו אף פעם). לגבי סולומון, אתם חיים בסרט. לוזון בחיים לא ימכור אותו למכבי. הוא ימכר תמורת ארגזים לאירופה.