Jump to content

מרסלו וראמון וואט איז דה פאק?

Recommended Posts

זה לא כשלון ולא פארסה.

בכלל, הדיכוטומיות הזו... כשלון וחוסר הצלחה אינם שקולים זה לזה. במקרה של קבוצת כדורגל, הם בכלל לא קרובים זה לזה. אתם משתמשים בטרמינולוגיה שמוכתבת ע"י התקשורת.

בטח שכן, בטח כשלא מדובר במקרה הראשון (יחזקאל), בטח כשהם זרים.

זה גורם לך לתהות אם בכלל יש סקאוטינג על אותם שחקנים ואם מדובר בעסקאות שהן לגמרי כשרות ואין דברים מעבר.

בטח שכן, בטח כשלא מדובר במקרה הראשון (יחזקאל), בטח כשהם זרים.

זה גורם לך לתהות אם בכלל יש סקאוטינג על אותם שחקנים ואם מדובר בעסקאות שהן לגמרי כשרות ואין דברים מעבר.

את האמת שיהיה מעניין מאוד לדעת מי אחראי על הסקאוטינג במועדון. האם זה ג'ורדי לבד? או שחברים של אביו ז''ל עוזרים לו וממליצים לו על שחקנים? או שלוואן לוון יש חלק בזה?

מה זה בעינייך?

והאם לדעתך בליגה עם הגבלה של 6 זרים, קבוצה שרצה לאליפות יכולה להרשות לעצמה להביא בינואר שני זרים שלא ישחקו עד סוף העונה?

זה נסיון לעשות משהו, שבהחלט יתכן שלא הצליח, אבל בקונטקסט הרחב הוא גם בטל בשישים. וגם עצם הנסיון עצמו נראה לי מובן וסביר.

זה נסיון לעשות משהו, שבהחלט יתכן שלא הצליח, אבל בקונטקסט הרחב הוא גם בטל בשישים. וגם עצם הנסיון עצמו נראה לי מובן וסביר.

בטל בשישים? אנחנו מדברים על שני זרים שהגיעו תמורת 1.8 מיליון דולר!

במצב של 3 הפרש עלינו בטרנר עם קישור של אלברמן-מיקאל-סקאריונה. גם אלברמן וגם פיליפנקה (העמדות שזעקו לחיזוק) עלו לנו בנקודות בפלייאוף. זה בדיוק ההבדל שזר משמעותי היה יכול לעשות.

על ניסיון לעשות משהו אנחנו לא נותנים נקודות סימפטיה. העבודה עליה ג'ורדי מקבל כסף היא לעשות דברים.

לא בושה להעביר ביקורת וסיפור הברזילאים הוא כישלון מובהק. קבוצה שמשייטת לאליפות בינואר יכולה להרשות לעצמה שטויות כאלה. קבוצה שרודפת אחרי קבוצה טובה יותר חייבת להביא פתרונות, וזה לא קרה הפעם.

במצב של 3 הפרש עלינו בטרנר עם קישור של אלברמן-מיקאל-סקאריונה. גם אלברמן וגם פיליפנקה (העמדות שזעקו לחיזוק) עלו לנו בנקודות בפלייאוף. זה בדיוק ההבדל שזר משמעותי היה יכול לעשות.

על ניסיון לעשות משהו אנחנו לא נותנים נקודות סימפטיה. העבודה עליה ג'ורדי מקבל כסף היא לעשות דברים.

לא בושה להעביר ביקורת וסיפור הברזילאים הוא כישלון מובהק. קבוצה שמשייטת לאליפות בינואר יכולה להרשות לעצמה שטויות כאלה. קבוצה שרודפת אחרי קבוצה טובה יותר חייבת להביא פתרונות, וזה לא קרה הפעם.

איך אתה מעז להעביר ביקורת על עוד מעלתו קרויף השני?

זה לא בדיוק נכון. כשהגיע ינואר והתחילו תכניות הרכש היית מחוץ לתמונה בגדול. ממש בסוף החלון צמצמת.

כן. זה בטל בשישים. אני לא משליך, וגם אתה לא צריך, לדעתי, מרכש כזה או אחר לגבי ההצלחה ו/או הכשלון של הקבוצה לאורך עונה שלמה ובוודאי לאורך תקופה ארוכה יותר. ההכרזה על מה שקרה (?) עם הברזילאים בתור "כשלון" ו-"פארסה" שעליה (ורק עליה?) המערכת נמדדת נראית לי לא רצינית.

אל תבלבל בין יכולת לקבל משהו בהבנה לבין סימפטיה. מידת הרגישות שיש פה להצלחה מקומית כזו או אחרת (שבעיני היא שולית), ומידת החשיבות שמייחסים לה עבור מצב הקבוצה היא מופרזת. קרויף עשה טעויות. אולי זו אחת מהן. הוא גם הצליח יפה, בסך הכל, להתמודד עם עונה לא פשוטה שחלקים לא מעטים ממנה לא היו תלויים בו כלל מצד שני, וזה משהו שהוא מקבל עליו הרבה פחות קרדיט, משום מה. אני לא חושב שהוא קדוש, וגם לא חושב שמה שקרה עם הברזילאים הוא יוצא דופן במיוחד, בעיני זה מובן ובמידה מסויימת צפוי שדברים מסוג הזה יקרו (וזה בהנחה שזה באמת קרה).

כן. זה בטל בשישים. אני לא משליך, וגם אתה לא צריך, לדעתי, מרכש כזה או אחר לגבי ההצלחה ו/או הכשלון של הקבוצה לאורך עונה שלמה ובוודאי לאורך תקופה ארוכה יותר. ההכרזה על מה שקרה (?) עם הברזילאים בתור "כשלון" ו-"פארסה" שעליה (ורק עליה?) המערכת נמדדת נראית לי לא רצינית.

אל תבלבל בין יכולת לקבל משהו בהבנה לבין סימפטיה. מידת הרגישות שיש פה להצלחה מקומית כזו או אחרת (שבעיני היא שולית), ומידת החשיבות שמייחסים לה עבור מצב הקבוצה היא מופרזת. קרויף עשה טעויות. אולי זו אחת מהן. הוא גם הצליח יפה, בסך הכל, להתמודד עם עונה לא פשוטה שחלקים לא מעטים ממנה לא היו תלויים בו כלל מצד שני, וזה משהו שהוא מקבל עליו הרבה פחות קרדיט, משום מה. אני לא חושב שהוא קדוש, וגם לא חושב שמה שקרה עם הברזילאים הוא יוצא דופן במיוחד, בעיני זה מובן ובמידה מסויימת צפוי שדברים מסוג הזה יקרו (וזה בהנחה שזה באמת קרה).

אני נהנה מהתגובות שלך אבל זה מרגיש כאילו יותר חשוב לך להגן על כבודו של ג'ורדי מאשר להיכנס לעומק העניין.

לא טענתי שרכש הברזילאים הוא המדד היחיד לתיפקוד המערכת, ובוודאי שזו לא הסיבה היחידה לתוצאות של העונה. העובדה שהיו נסיבות קשות להתמודד איתן (נתניה, עזיבת זהבי) בכלל לא רלוונטית לדיון הזה.

הקבוצה שנבנתה בקיץ התגלתה, בדיעבד, כלא מספיק טובה. קורה.

ינואר היה הזדמנות לתקן דברים, בעיקר בגזרת הזרים. ההזדמנות הזו נזרקה לפח. אני לא יודע איך אתה מגמד את חשיבות החיזוק במצב שבו היינו, בעיניי זו נקודת מפתח בעונה. הגענו לחלון הזה עם כלים שלא מספיקים לאליפות, וסגרנו את החלון באותה צורה.

"מה שקרה עם הברזילאים לא יוצא דופן במיוחד" - אתה מכיר מקרה דומה בארץ או בעולם? אני לא.

אני נהנה מהתגובות שלך אבל זה מרגיש כאילו יותר חשוב לך להגן על כבודו של ג'ורדי מאשר להיכנס לעומק העניין.

לא טענתי שרכש הברזילאים הוא המדד היחיד לתיפקוד המערכת, ובוודאי שזו לא הסיבה היחידה לתוצאות של העונה. העובדה שהיו נסיבות קשות להתמודד איתן (נתניה, עזיבת זהבי) בכלל לא רלוונטית לדיון הזה.

הקבוצה שנבנתה בקיץ התגלתה, בדיעבד, כלא מספיק טובה. קורה.

ינואר היה הזדמנות לתקן דברים, בעיקר בגזרת הזרים. ההזדמנות הזו נזרקה לפח. אני לא יודע איך אתה מגמד את חשיבות החיזוק במצב שבו היינו, בעיניי זו נקודת מפתח בעונה. הגענו לחלון הזה עם כלים שלא מספיקים לאליפות, וסגרנו את החלון באותה צורה.

"מה שקרה עם הברזילאים לא יוצא דופן במיוחד" - אתה מכיר מקרה דומה בארץ או בעולם? אני לא.

מקרה דומה של מה? רכש שנכשל? רכש שאמור להיות קריטי שנכשל? זה די קורה כל הזמן, לא? מה גם שנדמה לי שבכל מקרה הרכש הזה לא נועד להיות מה שיעשה את ההבדל העונה הזו.

כך או כך, אני לא מתעקש שקרויף היה בסדר בעניין הזה ו/או שמדובר בהצלחה. זו עוצמת התגובות לעניין הזה שנראו לי מעט מוגזמת.

מקרה דומה של מה? רכש שנכשל? רכש שאמור להיות קריטי שנכשל? זה די קורה כל הזמן, לא? מה גם שנדמה לי שבכל מקרה הרכש הזה לא נועד להיות מה שיעשה את ההבדל העונה הזו.

כך או כך, אני לא מתעקש שקרויף היה בסדר בעניין הזה ו/או שמדובר בהצלחה. זו עוצמת התגובות לעניין הזה שנראו לי מעט מוגזמת.

לא. מקרה של רכש (כפול) יקר בינואר, בליגה עם מגבלת זרים - שלא רואה דשא אפילו. זה יותר חמור מרכש שסתם לא עונה על הציפיות.

לא יודע מה הם "נועדו להיות" וזה בדיוק מה שמדאיג אותי. מבחינתי זה היה אחד המהלכים ההזויים שאני זוכר ושילמנו עליו מחיר מקצועי ברור. לא קורא לערוף ראשים אבל זה כן צריך להיאמר ואני לא רואה פה תגובות מוגזמות.

הברזילאים זה רכש שנכשל?

בבסט היה רכש שנכשל. ארנשואו היה רכש (החתמה) שנכשל. הברזילאים זה הזיה מוחלטת.

אני רק שאלה - נניח שבעונה הבאה מרסלו עולה בהרכב במקום אלברמן וביחד עם גולסה מייצר מרכז שדה פיזי שדוחף קדימה. האם כל מי שביקר את יורדי יידע לשבח אותו על תכנון לטווח ארוך?

אמנם סביר מאוד להניח שזה לא יקרה, כי יש משהו מעבר לקשיי התאקלמות (לטעמי, אגב, הסיבה המרכזית שהביאו את ראמון), אבל בכל זאת, נניח שמרסלו יהיה העוגן בקישור האחורי שלנו בשנתיים הבאות. האם יורדי יקבל קרדיט מכל אלה ששולחים אותו הביתה? ספק.

אני רק שאלה - נניח שבעונה הבאה מרסלו עולה בהרכב במקום אלברמן וביחד עם גולסה מייצר מרכז שדה פיזי שדוחף קדימה. האם כל מי שביקר את יורדי יידע לשבח אותו על תכנון לטווח ארוך?

אמנם סביר מאוד להניח שזה לא יקרה, כי יש משהו מעבר לקשיי התאקלמות (לטעמי, אגב, הסיבה המרכזית שהביאו את ראמון), אבל בכל זאת, נניח שמרסלו יהיה העוגן בקישור האחורי שלנו בשנתיים הבאות. האם יורדי יקבל קרדיט מכל אלה ששולחים אותו הביתה? ספק.

התשובה על פי ניסיון העבר די ברורה. כל מי שביקר אותו יגיד ״שמח לטעות״ וזהו. הכל טוב. אפשר לראות מה הלך פה על וידאר אחרי שלא כבש בכמה משחקים הראשונים וללמוד מהעניין.

אם תהית, הרבה מאותם אנשים שביקרו את וידאר נמצאים גם בביקורת על הברזילאים.

כן. עדיין צריך לבקר את ג'ורדי כי הוא הביא אותם בינואר שמאבק האליפות עדיין היה פתוח, ובפועל לא נעשה בהם אף שימוש. סלח לי, להגיד שהביאו שני זרים לעונה הבאה כשהעונה הנוכחית עדיין חיה ובועטת זה סיפורי סבתא.

לא קורא להם כישלון כי אנחנו באמת לא יודעים לאן הם יתפתחו, והכיוון מבורך, אבל יש משהו בטענה של כריס שינואר הייתה הזדמנות להביא זרים שוברי שיוויון במאבק האליפות ובפועל זה לא קרה. עם מיקאל זה קרה קצת, אבל אולי קישור אגרסיבי יותר היה מגדיל את הסיכוי לנצח את ב"ש פעמיים. הנסיבות המקלות הן שזה ינואר ואולי לא היה אף אחד על המדף אז החליטו לקחת הימור עם שני הברזילאים.

זה לא ברור, לא מובן ולא שמעתי על דבר דומה לזה אי פעם. אבל אם הם יהיו שחקני הרכב מוצלחים בשנה הבאה בדרך לאליפות, אז כולנו נדבר אחרת...

ואם הם לא יהיו בקבוצה בחודש יולי, כל המסנגרים על העסקה הזו יידעו לבקר את קרויף על כישלון?

זה שהם לא קיבלו הרבה הזדמנויות עד ב"ש בנתניה זה ברור ומובן.

זה שהם לא קיבלו הזדמנות נגד חיפה קצת מעט תמוה, אבל שוב זה המשחק היחיד שציפיתי שמי מהם יפתח בהרכב וזה לא קרה.

אני חושב שאם בתחילת ינואר היינו חזק בעניינים לא היו מביאים אותם.

אני רק שאלה, נניח שעוד חודש הם על המטוס חזרה לחוף בריו,

ונניח שקרויף מביא לנו עוד 10 ראדוניצ'ים ושגיב יחזקאלים.

האם כל ההולכים-כמו-עיוורים אחרי ג'ורדי יתחילו לבקר אותו קצת,

או עדיין יטענו שהוא המנהל המקצועי הטוב בעולם לגילו?

אני רק שאלה, נניח שעוד חודש הם על המטוס חזרה לחוף בריו,

ונניח שקרויף מביא לנו עוד 10 ראדוניצ'ים ושגיב יחזקאלים.

האם כל ההולכים-כמו-עיוורים אחרי ג'ורדי יתחילו לבקר אותו קצת,

או עדיין יטענו שהוא המנהל המקצועי הטוב בעולם לגילו?

לא יודע עם הכי טוב בעולם, אבל הכי טוב למכבי זה בטוח.

ואם הם לא יהיו בקבוצה בחודש יולי, כל המסנגרים על העסקה הזו יידעו לבקר את קרויף על כישלון?

כן, כבר עכשיו זה מעורר כעס