Jump to content

נושא מלפפונים ע"ש סטיב בירנבאום קיץ 2017-2018

שורה

Recommended Posts

מה שמפריע לו בו זה שהרבה משחקים הוא נעלם לגמרי, ואז במשחק שהוא שם גול הוא בדרכ מתפוצץ עם צמד לפחות.

מעדיף לחלק את השערים האלה לגול בכל משחק מאשר שלישיות וצמדים במשחקים בודדים.

הוא חלוץ רחבה וצריך להפעיל אותו, הבעיה שיש לנו משחק אגפים חלש ואין מספיק יצירתיות.

מה שמפריע לו בו זה שהרבה משחקים הוא נעלם לגמרי, ואז במשחק שהוא שם גול הוא בדרכ מתפוצץ עם צמד לפחות.

ככה זה שחקנים שנותנים 18 מתוך 24 שערים בנגיעה 1.

צריך לזכור שבניגוד לזהבי (שחלילה לא מוריד ממנו, רק כדי להעצים את קיארטנסון), הוא לא שותף בלא מעט מחזורים, לא בעט פנדלים ובעיטות חופשיות ישירות, לא ערך מחנה אימון או הכנה עם הקבוצה, ולא נח כבר שנה וחצי.

אני לא מסוגל להבין את מי שרוצה לוותר עליו כי חושב שאפשר להביא טוב יותר.

רק אם נקבל הצה שאי אפשר לסרב לה צריך לשחרר, וגם אז ספק אם נמצא חלוץ טוב כמוהו.

צריך לזכור שבניגוד לזהבי (שחלילה לא מוריד ממנו, רק כדי להעצים את קיארטנסון), הוא לא שותף בלא מעט מחזורים, לא בעט פנדלים ובעיטות חופשיות ישירות, לא ערך מחנה אימון או הכנה עם הקבוצה, ולא נח כבר שנה וחצי.

את מסוגל להבין את מי שרוצה לוותר עליו כי חושב שאפשר להביא טוב יותר.

בנוסף כל הקבוצה עבדה בשביל זהבי וידעה להפעיל אותו על עיוור, בהרבה משחקים רואים שוידאר לא מקבל מספיק מסירות טובות.

אני לא מסוגל להבין את מי שרוצה לוותר עליו כי חושב שאפשר להביא טוב יותר.

מסכים.

לדעתי צריך קשר התקפי זר שידע לספק מספרים ולשחק גם מחוץ לרחבה.

זאת לא בעיה בו בהכרח. הוא לא זהבי שיבקיע המון מחוץ לרחבה או ידהר לשער מהחצי (אם היה לא היה פה וכו'...).

הוא חלוץ רחבה וכאחד כזה תלוי כמעט לגמרי במשחק האגפים והקיצוניים שלנו. עם תואם דסה באגף שמאל, ושחקן מוכשר כמו טב"ח, אבל טיפה יותר קבוצתי (לדוגמא סייף), יש מצב שיהיה לו גם גול למשחק.

הנתון שהכי מעניין אותי לגבי וידאר זה אחוז ניצול המצבים שלו. חירבן כמה שהיו חייבים להסתיים בשערים, אבל יש לי הרגשה שיש לו אחוז מדהים.

זאת לא בעיה בו בהכרח. הוא לא זהבי שיבקיע המון מחוץ לרחבה או ידהר לשער מהחצי (אם היה לא היה פה וכו'...).

הוא חלוץ רחבה וכאחד כזה תלוי כמעט לגמרי במשחק האגפים והקיצוניים שלנו. עם תואם דסה באגף שמאל, ושחקן מוכשר כמו טב"ח, אבל טיפה יותר קבוצתי (לדוגמא סייף), יש מצב שיהיה לו גם גול למשחק.

הנתון שהכי מעניין אותי לגבי וידאר זה אחוז ניצול המצבים שלו. חירבן כמה שהיו חייבים להסתיים בשערים, אבל יש לי הרגשה שיש לו אחוז מדהים.

מאז scorer.co.il יש גישה לנתונים כאלה בארץ.

קיארטנסון עם 95 בעיטות, 33 למסגרת ו19 שערים.

20% מהבעיטות מסתיימות בשער, שזה מעולה. כאן יש השוואה לעונות הכי טובות של שחקנים בולטים בשנים האחרונות. שחקנים כמו לוקאקו, אובמייאנג וקיין נמצאים השנה באזור ה27%, לקאזט ופלקאו מגיעים אפילו כמעט ל30%. דוגמאות קרובות יותר לקיארטנסון אפשר למצוא בדמות מסי, אלכסיס סאנצ'ס ואיקארדי שסיימו העונה עם 18-19%.

אם נשווה לשחקנים מהארץ העונה אז התמונה כזו:

שכטר (בלי פנדלים) עם 23%

אבידור עם 17.5%

בן סהר עם 16.6%

וואקמה עם 15%

אלי אלבז עם 12.7%

בן בסט עם 7%

קהת עם 6.6%

אלירן עטר (בלי פנדלים) עם 5.6%

דור מיכה עם 4.7%

להחזיר את אבידור.

באותה נשימה עם הסטטיסטיקה הנ"ל אדגיש שאבידור גם שיחק 430 דקות פחות מקיארטנסון העונה, ושהשלושער שלו מול ק"ש הוא אנומליה שמקפיצה את האחוזים.

להוציא את המשחק הזה, ב35 ההופעות האחרות שלו העונה אחוז ניצול המצבים שלו עומד על 11.7% בלבד.

לפעמים יש הרגשה שמיכה וטב''ח פשוט שונאים את כל החלוצים שיש או היו לנו בקבוצה שהם לא זהבי, ומתחילים למסור להם כדורים רק אחרי שג'ורדי צועק עליהם באימונים.

לפעמים יש הרגשה שמיכה וטב''ח פשוט שונאים את כל החלוצים שיש או היו לנו בקבוצה שהם לא זהבי, ומתחילים למסור להם כדורים רק אחרי שג'ורדי צועק עליהם באימונים.

אשמח לדעת מאיפה אתה מקבל את ההרגשה הזאת. מעניין.

אשמח לדעת מאיפה אתה מקבל את ההרגשה הזאת. מעניין.

למשל אורלנדו סה שנראה פה כמו איזה דודו ביטון, וכמעט הפך להיות מלך השערים של הליגה הבלגית.

אותו דבר עם שויינפלד היום, לא מקבל כמעט כדורים (כנראה לא שמים עליו כי הוא חדש בקבוצה?)

גם במשחקים עם וידאר, הרבה פעמים ראיתי איך מיכה/טב''ח מנסים לבעוט לבד, כשוידאר עומד 3 מטר ליד פנוי לגמרי (ועוד רואים איך הוא מתעצבן עליהם, ובצדק).

האם היו מעזים לשחק ככה גם עם זהבי? לא נראה לי.

למשל אורלנדו סה שנראה פה כמו איזה דודו ביטון, וכמעט הפך להיות מלך השערים של הליגה הבלגית.

אותו דבר עם שויינפלד היום, לא מקבל כמעט כדורים (כנראה לא שמים עליו כי הוא חדש בקבוצה?)

גם במשחקים עם וידאר, הרבה פעמים ראיתי איך מיכה/טב''ח מנסים לבעוט לבד, כשוידאר עומד 3 מטר ליד פנוי לגמרי (ועוד רואים איך הוא מתעצבן עליהם, ובצדק).

תשמע, ראיתי פה בערך אלף תיאוריות קונספירציה כאלה ואחרות, ואתה לוקח את הכי הזויה בפער.

אי אפשר להשוות בכלל את אופי המשחק של ערן ושל וידאר או אורלנדו סה. ערן היה מקבל הרבה כדורים כי הוא מומחה בתנועה ללא כדור. ברמה עולמית בנושא הזה.

וידאר שונה ממנו אלפי מונים וכך גם אופי המשחק איתו, בטח ובטח אורלנדו סה. לא כולם יודעים או רגילים לשחק עם שחקן שהוא פוקס אין דה בוקס, זה לא סגנון נפוץ במיוחד בכדורגל של היום על אחת כמה וכמה בכדורגל הישראלי. לגבי ה״לא שמים עליו״ או ה״מעזים לשחק ככה״ תרשה לי לא להתייחס, זו באמת שטות מצוצה מהאצבע שעוברת בפער את טב״ח מוכר משחקים.

מסכנה בת הזוג שלו, עד שהיא תכנס להריון ממנו ישבר לה האגן

גם חברה שלו שרה איך ערן זיין אתכם

יביא לה את ערן ויבשל לו

כן. זאת תאוריה הזויה.

אבל יש משהו קטן קטן במה שאתה אומר, מיכה וטבח ככל השחקנים לפעמים טועים (מי יותר מי פחות) בחוסר פרגון. לזהבי.. פשוט ידעת שאתה חייב למסור. ולכן הכדורים הגיעו אליו.

אבל זהבי זה משהו אחר.. זהבי קוסם.

מסכנה בת הזוג שלו, עד שהיא תכנס להריון ממנו ישבר לה האגן

סוף סוף הנושא מצדיק את קיומו.

לוידאר לטעמי יש אחלה תנועה ללא כדור והוא הצליח לפנות את עצמו למצבים קורצים עם קוי מסירה נורא נוחים שבסופם הוא לא קיבל את המסירה..

עם טבח לצורך העניין זה נורא בלט לאורך כל העונה כמעט.. הוא העדיף בחלק מהמקרים לבעוט על שחקן מלמסור מסירה נוחה ופנויה

כשזה נאמר, לא מאמין שמישהו ניסה להכשיל אותו בכוונה.

משחרר: ראיקו - מרוויח עליו כמה שאפשר משער שאם נמכור אותו זה יהיה ב7-8 מ' יורו

עמבה- שלום ותודה

שפונגין- לא מספיק מגוון למכבי, מאמין שצריך מישהו צעיר מהספסל

​אוסקר - אני חושב שמצד אחד אם הוא יעזוב זה באיזה מקום פספוס, הוא שחקן נפלא אם הוא נהנה, מצד שני אנחנו לא יכולים לקבל ממנו רק 30-40% בנה הבאה, הוא היה צריך להיות ערך מוסף והוא לא עשה את זה אז אין זמן למשחקים - לשחרר אותו.​

טבח החלוץ- הייתי שמח שישאר אבל בשבילו שיצא לאירופה ולדעתי הוא יהיה כוכב גדול, אבל הליגה פה מנאחסת אותו כבר שנים אז אני מאחל לו המון הצלחה, עוד נתגעגע.

יצחקי- מת על השחקן הזה, 'כשף אויר' אנחנו קוראים לו בח'ברה..אבל בשביל לפנות מקום בסגל לשחקן רעב וכשיר יותר. מצד שני אם ישאר לא אתנגד.

משאיל: חביב אוחיון - הוא חייב לקבל דקות, מקווה שזה יקרה בשנה הבאה בקבוצה בליגת העל.

מתן בלסקה - כמובן שזה לא מבוסס אבל קשה לי להאמין שיהיה לו מקום בסגל.

דור פרץ - אני רוצה לראות אותו מוביל את הקישור של הפועל חיפה , ויחזור שנה הבאה יחד עם פלקוצ'נקו.

מרסלו - מצרף לחבילה להפועל חיפה, אשמח לראות אותו משחק שם בהרכב, צובר בטחון ומביא הצלחות.

מביא:

ג'ראפי - כי הוא מתברר כפוטנציאל, כרגע אפשר לקנות אותו במחיר הגיוני, הוא מספיק טוב לליגה,ולדעתי גם בשביל לעלות לבתים של הליגה האירופית - מוכן לראות אותו שוער ראשון עד שאניימה/חביב יתפסו את העמדה :).

מגן שמאלי- טוואטחה/דוידזאדה, אם לא הם - רק זר.

קשר אחורי - מסתבר שהשחרור של נוסא השפיע על הקבוצה, האמצע שלנו נחלש מאוד, עיוור מי שלא רואה את זה. צריך נוסא חדש. זר.

לכנפיים- אצילי, בוזגלו וורד (בהנחה שיצחקי וטבח עוזבים)

קשר קדמי - זר במקום אוסקר, מקווה שיהיה בינגו.

אז הסגל:

בשער: ליפשיץ, ג'ראפי (שוער ראשון)

בלמים: איגור, טיבי, טבח ורמון/בלם אחר (זר שישי)

מגנים: דסה, ייני, דוידזאדה (מניח) וריקן

קישור: אלברמן, זר אכזר, גולסה, אליאל, מיקאל

כנפיים/מאחורי החלוץ: מיכה, בניון, אצילי, בוזגלו, יונתן כהן/ורד, יחזקאל וזר במקום אוסקר

חלוצים: וידאר ושוינפלד.

יש מקום לעוד זר בהנחה שמגן שמאלי יהיה ישראלי, אז מתאים לי מישהו לכנפיים (כי בוזגלו יהיה כשיר רק באמצע העונה) ואם לא אז חלוץ צעיר ממש וסוס עבודה בסגנון דאבור (להשכיב עליו מיליונים).

משחרר: ראיקו - מרוויח עליו כמה שאפשר משער שאם נמכור אותו זה יהיה ב7-8 מ' יורו

עמבה- שלום ותודה

שפונגין- לא מספיק מגוון למכבי, מאמין שצריך מישהו צעיר מהספסל

אוסקר - אני חושב שמצד אחד אם הוא יעזוב זה באיזה מקום פספוס, הוא שחקן נפלא אם הוא נהנה, מצד שני אנחנו לא יכולים לקבל ממנו רק 30-40% בנה הבאה, הוא היה צריך להיות ערך מוסף והוא לא עשה את זה אז אין זמן למשחקים - לשחרר אותו.

טבח החלוץ- הייתי שמח שישאר אבל בשבילו שיצא לאירופה ולדעתי הוא יהיה כוכב גדול, אבל הליגה פה מנאחסת אותו כבר שנים אז אני מאחל לו המון הצלחה, עוד נתגעגע.

יצחקי- מת על השחקן הזה, 'כשף אויר' אנחנו קוראים לו בח'ברה..אבל בשביל לפנות מקום בסגל לשחקן רעב וכשיר יותר. מצד שני אם ישאר לא אתנגד.

משאיל: חביב אוחיון - הוא חייב לקבל דקות, מקווה שזה יקרה בשנה הבאה בקבוצה בליגת העל.

מתן בלסקה - כמובן שזה לא מבוסס אבל קשה לי להאמין שיהיה לו מקום בסגל.

דור פרץ - אני רוצה לראות אותו מוביל את הקישור של הפועל חיפה , ויחזור שנה הבאה יחד עם פלקוצ'נקו.

מרסלו - מצרף לחבילה להפועל חיפה, אשמח לראות אותו משחק שם בהרכב, צובר בטחון ומביא הצלחות.

מביא:

ג'ראפי - כי הוא מתברר כפוטנציאל, כרגע אפשר לקנות אותו במחיר הגיוני, הוא מספיק טוב לליגה,ולדעתי גם בשביל לעלות לבתים של הליגה האירופית - מוכן לראות אותו שוער ראשון עד שאניימה/חביב יתפסו את העמדה :).

מגן שמאלי- טוואטחה/דוידזאדה, אם לא הם - רק זר.

קשר אחורי - מסתבר שהשחרור של נוסא השפיע על הקבוצה, האמצע שלנו נחלש מאוד, עיוור מי שלא רואה את זה. צריך נוסא חדש. זר.

לכנפיים- אצילי, בוזגלו וורד (בהנחה שיצחקי וטבח עוזבים)

קשר קדמי - זר במקום אוסקר, מקווה שיהיה בינגו.

אז הסגל:

בשער: ליפשיץ, ג'ראפי (שוער ראשון)

בלמים: איגור, טיבי, טבח ורמון/בלם אחר (זר שישי)

מגנים: דסה, ייני, דוידזאדה (מניח) וריקן

קישור: אלברמן, זר אכזר, גולסה, אליאל, מיקאל

כנפיים/מאחורי החלוץ: מיכה, אצילי, בוזגלו, יונתן כהן/ורד, יחזקאל וזר במקום אוסקר

חלוצים: וידאר ושוינפלד.

יש מקום לעוד זר בהנחה שמגן שמאלי יהיה ישראלי, אז מתאים לי מישהו לכנפיים (כי בוזגלו יהיה כשיר רק באמצע העונה) ואם לא אז חלוץ צעיר ממש וסוס עבודה בסגנון דאבור (להשכיב עליו מיליונים).

אתה באמת שמת את ג׳ראפי עכשיו שוער ראשון? ?

והסגל הזה יכול להילחם עם חיפה על המקום בים בספטמבר