Jump to content

נושא מלפפונים ע"ש סטיב בירנבאום קיץ 2017-2018

שורה

Recommended Posts

הדיבורים של קרויף על רכש מתחילים להישמע לי כמו הדיבורים של יוקאנוביץ' לפני שנתיים

בראיון אחרי המשחק אתמול הוא דיבר אבל זה רחוק מיוקאנוביץ. יוקאנוביץ היה הרבה יותר תקיף וחד משמעי. קרוייף עדין.

אני כבר לפני שבועיים התפלאתי על האדישות שלו ולמה הוא לא עושה קצת יוקאנוביץ, יצאו עלי כאן. הוא חייב לצאת מהאדישות וללחוץ. אני מקווה שבשיחות סגורות הוא לוחץ.

בראיון אחרי המשחק אתמול הוא דיבר אבל זה רחוק מיוקאנוביץ. יוקאנוביץ היה הרבה יותר תקיף וחד משמעי. קרוייף עדין.

אני כבר לפני שבועיים התפלאתי על האדישות שלו ולמה הוא לא עושה קצת יוקאנוביץ, יצאו עלי כאן. הוא חייב לצאת מהאדישות וללחוץ. אני מקווה שבשיחות סגורות הוא לוחץ.

הוא לא בסיטואציה שהוא צריך להעביר מסרים למיטש דרך התקשורת. יש לו קו פתוח. הוא פשוט קולט את הווייב המאוכזב הכללי ומשדר שהוא מודע למצב. לא יותר מזה.

למה זה לא קורה? אין לי מושג.

מעניין אותי באיזו עמדה יהיה הזר הראשון שיגיע.

זה די אמור לשקף את הדעה המקצועית של ג'ורדי על העמדה הכי חלשה ושאותה הכי צריך לחזק.

זה מעניין כי חלק מהיוזרים כאן חושבים שקודם כל לחזק הגנה בבלם, חלק חושבים שקשר גרזן זה חובה ואחרים מאמינים שאין לנו מה למכור בהתקפה בלי עוד קיצוני.

אז באמת מעניין לראות באיזו עמדה משחק הזר הראשון שיחתום.

זה די אמור לשקף את הדעה המקצועית של ג'ורדי על העמדה הכי חלשה ושאותה הכי צריך לחזק.

זה מעניין כי חלק מהיוזרים כאן חושבים שקודם כל לחזק הגנה בבלם, חלק חושבים שקשר גרזן זה חובה ואחרים מאמינים שאין לנו מה למכור בהתקפה בלי עוד קיצוני.

הזר הראשון הוא לאו דווקא מה שאמרת... זה עניין של הבשלת מומ. זה לא שיגידו לשחקן שרוצים, ומסכים להצטרף "חכה שנחתים את X קודם כי הוא העמדה הכי חשובה לנו"..

דווקא לפי השנתיים האחרונות את הזר החשוב שומרים ממש לסוף.

מבחינת בלם - הבלמים שיש עכשיו היו בשנתיים האחרונות, אז זו לא העמדה הכי דחופה,

קשר אחורי - גל עזב ויש כרגע את שרן שממלא את מקומו

קיצוני שמאלי - טב"ח עזב, יוני כהן משחק שם, גם יצחקי יכול. גם עמדה דחופה

קשר התקפי - הכי דחוף לדעתי, אין מחליף וגם מיכה וסקריונה שיכולים לשחק שם פצועים

חייב לציין שמבחינתי הדבר המאכזב ביותר הוא שלא התחילו לעבוד על החתמות לעונה הקרובה כבר בינואר. מניח שזה קשור לחוסר הודאות בעמדת המאמן וההישארות של יורדי, וכמובן לכך שחשבו שראמון, מרסלו וסקאריונה ישתלבו בצורה טובה יותר. עם זאת, קבוצות רציניות מסמנות כמה מטרות כבר בינואר כדי שאפשר יהיה להחתים שחקנים לפני שהשוק מתחמם. למשל, אצילי ודוידזאדה נראים כמו עסקאות שהתבשלו עוד לפני פתיחת חלון ההעברות.

יכול להיות שדברים נתקעו בגלל מרסלו וסקאריונה (ומודה שקצת מוזר לי ששניהם לא מקבלים צ'אנס, בעיקר סקאריונה). יכול להיות ששחקנים שהיו על הכוונת קיבלו הצעות עדיפות. יכול להיות שיש שחקנים שמחכים להעפלה לשלב הבתים. כל הדברים האלה אמורים להיות ידועים מראש. יכול גם להיות שיורדי מבין שהוא חייב לפגוע בינגו וזה הופך אותו לזהיר יותר.

למרות הנימה השלילית / ביקורתית שעולה ממה שכתבתי עד עכשיו, אין לי ספק שכל המערכת, כולל העומד בראשה, מודעת למחסור בשניים או שלושה שחקנים ופועלת למצוא שחקנים מתאימים. הסגל הנוכחי אמור לעבור שלב נוסף באירופה, וזה צריך לקנות לנו מספיק זמן כדי להנחית לפחות אחד משחקני הרכש שאמורים להגיע. אנחנו בשלב מוקדם מאוד של העונה, והמטרה היא לבנות סגל שיגיע לשיא במאני-טיים (וכמובן שיעפיל לשלב הבתים של האירופית). לכן, אין לי בעיה אם השחקנים שאנחנו צריכים יגיעו בעוד שבועיים או חודש. זה לא עניין של אופטימיות, זה עניין של לתת קרדיט ולסמוך על המערכת שלנו. אני מעדיף רכש מדויק ומאוחר על פני רכש היסטרי ולא מדויק. הרבה מאוד מונח על הכף העונה, ובסיטואציה כזאת, להיות שקול ומחושב זה לאו דווקא דבר שלילי.

בינתיים, אם אני מסתכל על המטרות הדמיוניות שעמדו לנגד עיניי בסיום העונה שעברה, יש כמה דברים דברים מעודדים. הצלחנו להשאיר את ראיקו ו-וידאר (לא מעודד לטווח הארוך ולמודל שאנחנו בונים אבל בהחלט מעודד לטווח הקצר), הצלחנו למכור שוב שחקן לאירופה ברווח נאה (חשוב למודל), הנחתנו שני ישראלים בולטים בעמדות נחוצות, התחלנו בתהליך של רענון והצערת הסגל (יונתן כהן אבל ממש לא רק הוא) ועושה רושם שעובדים על הזרים שאמורים להיות שוברי השוויון / אבני היסוד של הסגל הבא בשושלת של מיטשענק. הסגל שלנו עדיין איכותי ועמוק - אנחנו לא מרחק פציעה אחת מקריסה (לעומת באר שבע שיתקשו מאוד להתמודד עם פציעה של ויטור, אוגו או וואקאמה), ויש לנו שני שחקנים לגיטימיים בכל עמדה כמעט. האם זה מספיק? לא. האם זה הסגל שירוץ רוב העונה? ממש לא. האם יש לנו מאמן שיודע להוציא את המקסימום מהסגל הקיים ומבין שהוא חייב להצליח העונה? חד-משמעית כן.

אמ;לק - סבלנות. עובדים.

אין לנו אף ישראלי בסגל שמתקרב ליכולות הקישור האחורי של אלברמן 2016/2015 ולכן חייבים שם את השחקן הזר שלנו.

אני ממש מקווה שיהיה נס ואיתן טיבי יחזור לעצמו, יוריד במעט את הבהילות בבלם חדש.

אני באמת לא מצליח להבין מה הלחץ על הרכש שלא מגיע עדיין.

את השלבים המוקדמים באירופה אנחנו חייבים לעבור גם במבנה הקבוצה הנוכחי.

הליגה מתחילה עוד חודש וחצי, זה הרבה מאוד זמן.

לי

אותי אישית הטיעון שישראל היא בעדיפות נמוכה אצל זרים טובים משכנע מספיק.

עד שלא ישימו כאן משכורות של סין, שחקנים יגיעו לכאן רק אם לא יהיו להם הזדמנויות אחרות טובות יותר.

הוא לא בסיטואציה שהוא צריך להעביר מסרים למיטש דרך התקשורת. יש לו קו פתוח. הוא פשוט קולט את הווייב המאוכזב הכללי ומשדר שהוא מודע למצב. לא יותר מזה.

למה זה לא קורה? אין לי מושג.

התקשורת זה הכלי הכי אפקטיבי אבל אני מסכים שהוא הכלי האחרון שצריך להשתמש בו, רק אם באמת אין שום ברירה אחרת. אגב, בתקשורת אפשר להשתמש גם לא באופן ישיר.

מספיק שיש כתבה על כך ש"בצוות המקצועי מאוכזבים מהיעדר הרכש" או משהו בסגנון. כמאמן אמביציוני בסיטואציה בה הסגל בינוני בלשון המעטה (אני חושב שהסגל שלנו היום לא בטוח ששווה גם מקום 2 בליגה), לפעול לשנות את זה בכל האמצעים.

זה אגב קורה בכל מקום. תסתכל על צ'לסי. אחרי הכישלון בצירוף לוקאקו, התחילו כתבות שהמאמן "מאוכזב" "שוקל את דרכו" וכו' זה כלי די אפקטיבי לזרז עניינים תקועים.

סבבה אבל מה אמר?

אל תתפוס אותי במילה, לא זוכר נוסח מדוייק אבל משהו כמו:

אנחנו בחצי הדרך מבחינת הכנות ובניית סגל. חייבים להשתפר ולצרף שחקנים נוספים. יגיעו עוד שחקנים" משהו כזה. זה לא בדיוק מה שיוקאנוביץ עשה שדיבר בכל ראיון על כך שצריך להתחזק בבהילות, על כך שהוא לא מבין את העיכוב ועוד..

לא זכור לי הרבה מקרים שמאמן אמר שהוא מרוצה במאה אחוז מהסגל שלו ומבחינתו זה החלום.

תמיד הנחתי שהקיטורים על הסגל הם סוג של כסת"ח למקרה שדברים לא ייתכן כמצופה.

לי

עד שלא ישימו כאן משכורות של סין, שחקנים יגיעו לכאן רק אם לא יהיו להם הזדמנויות אחרות טובות יותר.

שנה שעברה למשל, קיבלנו את קייארט בסיבוב השני. אני ממש לא בטוח שבסגל הזה אנחנו עוברים אותם, אי אפשר להסתמך על הגרלה

ובכללי? הבעיה היא שכרגע הסגל נחלש וב"ש במקרה הטוב נשארה באותה הרמה ואולי אפילו התחזקה במקרה הרע. אלו הגיע, איינבינדר במקום הובאן וקואנקה במקום בוזגלו (שאמנם לא מלחיץ אבל מעצבן שהם ישר מחתימים מחליף כשאתה לעומת זאת משחק עם יוני כהן כרגע כתחליף לטבח..)

לי

את הפלייאוף סיכוי גבוה שאתה לא עובר עם הסגל הזה, סיבוב שלישי תלוי בהגרלה,

חוץ מזה שלשחקן לוקח זמן להתאקלם, גם אם זה שחקן מוכח. צריך להביא אותו איזה 10 ימים לפני סיבוב 3 - זה אומר עד 17.7

לדעתי טיבי יחזור לעצמו כשיהיה לידו בלם ברמה גבוהה עם אישיות מרגיעה .

לא ראיתי שטבח גרם לפיליפנקה להיראות רע..

איתן כבר מזמן לא אימת החלוצים, משהו השתנה במשחק שלו, לא יודע לשים על זה את האצבע, מרגיש גם שהוא איבד מעט מהמהירות שאפיינה אותו.

כבר שנתיים שהוא לא חוזר לעצמו, הגיע הזמן להנחית כאן בלם זר.

הפילוסופיה של ג׳ורדי, על פי התבטאויות בעבר ושני המשחקים הרשמיים ששימש כמאמן, היא לבנות סגל שבו למעט עמדת השוער תהיה תחרות לגיטימית בין שני שחקנים לפחות על כל עמדה.

את השחקנים הישראלים הנחוצים לבניית השלד הנוכחי, סימנו כבר בעונה שעברה ופחות או מותר השיגו כבר בשלב מוקדם יחסית.

השחקנים הזרים, וזה כבר הופך כמעט למסורת, הם סיפור אחר לגמרי וקשה לחשוב שלא מדובר ביד מכוונת ולא בטעויות שאינן נלמדות.

הכיוון אליו הולך המועדון שבו נרכשים שחקנים זרים מעל הליגה בסכומים גדולים הן בשכר ו/או בסכומי ההעברה הוא נכון. וידאר וראיקו הן הדוגמאות המובהקות. סקאריונה היה ניסיון שצלח קצת פחות (נתן חצי עונה טובה מאוד וחצי ככה ככה). שחקנים כאלה יעדיפו למצות אפשרויות באירופה לפני שיגיעו לכאן, מצד אחד. מצד שני, עומק ההשקעה עומד ביחס להתקדמות הקבוצה במפעלים האירופאים. אלו הן שתי סיבות כבדות משקל לחוסר היכולת ואולי גם הרצון להביא לכאן את התותחים הכבדים בקדם עונה.

יתכן גם כי הכישלון היחסי עם השחקנים הברזילאים מונע מרכישת פרוספקטים צעירים כאלו ואחרים שהיה ניתן להביא בשלב מוקדם יותר.

לי

כשמדברים על זרים סטייל וידאר/ראיקו, אני יכל להבין למה הם יגיעו, אם יגיעו, רק בסוף החלון כדי לבדוק קודם אופציות אחרות אבל ראבק חסר לך 3-4 שחקנים לעמדות מפתח (זו גם הסיבה ללחץ. חסר לך עוגנים במקום העוגנים שעזבו). אתה ואני יודעים שלא יגיעו בחלון אחד 3-4 ראיקואיים או וידארים. אז שיביאו 2-3 זרים ואת הבוננזה ישמרו לסוף. אנחנו צריכים דחוף קשר. לפחות אחד, הרבה יגידו 2. צריכים דחוף מחליף לטבח. עם כל השאר אפשר לחיות ולחכות לבוננזה אם נעלה לבתים.

הפילוסופיה של ג׳ורדי, על פי התבטאויות בעבר ושני המשחקים הרשמיים ששימש כמאמן, היא לבנות סגל שבו למעט עמדת השוער תהיה תחרות לגיטימית בין שני שחקנים לפחות על כל עמדה.

את השחקנים הישראלים הנחוצים לבניית השלד הנוכחי, סימנו כבר בעונה שעברה ופחות או מותר השיגו כבר בשלב מוקדם יחסית.

השחקנים הזרים, וזה כבר הופך כמעט למסורת, הם סיפור אחר לגמרי וקשה לחשוב שלא מדובר ביד מכוונת ולא בטעויות שאינן נלמדות.

הכיוון אליו הולך המועדון שבו נרכשים שחקנים זרים מעל הליגה בסכומים גדולים הן בשכר ו/או בסכומי ההעברה הוא נכון. וידאר וראיקו הן הדוגמאות המובהקות. סקאריונה היה ניסיון שצלח קצת פחות (נתן חצי עונה טובה מאוד וחצי ככה ככה). שחקנים כאלה יעדיפו למצות אפשרויות באירופה לפני שיגיעו לכאן, מצד אחד. מצד שני, עומק ההשקעה עומד ביחס להתקדמות הקבוצה במפעלים האירופאים. אלו הן שתי סיבות כבדות משקל לחוסר היכולת ואולי גם הרצון להביא לכאן את התותחים הכבדים בקדם עונה.

יתכן גם כי הכישלון היחסי עם השחקנים הברזילאים מונע מרכישת פרוספקטים צעירים כאלו ואחרים שהיה ניתן להביא בשלב מוקדם יותר.

בינתיים ב"ש מנחיתים לך את ויטור וקואנקה עוד ביוני ובחינם, ואין להם את השם של מכבי או את ג'ורדי על הקווים וגם השכר שהם יכולים לשלם נמוך יותר.

בינתיים ב"ש מנחיתים לך את ויטור וקואנקה עוד ביוני ובחינם, ואין להם את השם של מכבי או את ג'ורדי על הקווים וגם השכר שהם יכולים לשלם נמוך יותר.

זו בדיוק הנקודה, עד שלמכבי לא יהיה סגל חזק כולל זרים עם חוזים ארוכים, נאלץ לחפש 3-5 זרים חדשים כל עונה. באר שבע כרגע שם, אבל גם זה לא יהיה לנצח. תזכור שבשנות האליפות גם אתה הבאת לפה בלם זר ברמה מעל הליגה בחינם, הקושי הוא בלעשות את זה שוב ושוב בכל עמדה. אנחנו עוברים את זה עכשיו. באר שבע יחוו את זה גם.

ערן, קואנקה זה הימור ענק, אמנם הוא כישרון גדול אבל עבר הרבה פציעות ונכשל בכל מקום שהוא עבר בשנים האחרונות, אני לא יודע אם הייתי לוקח הימור לגביו ואני מאוד מרוצה שהבאנו את אצילי על העמדה שלו.

את הפלייאוף סיכוי גבוה שאתה לא עובר עם הסגל הזה, סיבוב שלישי תלוי בהגרלה,

חוץ מזה שלשחקן לוקח זמן להתאקלם, גם אם זה שחקן מוכח. צריך להביא אותו איזה 10 ימים לפני סיבוב 3 - זה אומר עד 17.7

האמת שאני חושב שלא צריך לקחת סיכונים.

אני חושב, וכבר אמרתי את זה לפני שבוע-שבועיים, שהסיבוב השלישי זו נקודת זמן ריאלית והגיונית, שעד שמגיעים אליה צריכים להתחזק בשני זרים.

עד שמגיעים למשחק הראשון בסיבוב השלישי (אם וכאשר) זה עוד כמה זמן? שלושה שבועות? אני חושב שזה מספיק זמן בשביל להנחית שני זרים ולשלב אותם בקבוצה.