Jump to content

נושא מלפפונים ע"ש סטיב בירנבאום קיץ 2017-2018

שורה

Recommended Posts

מה עם פלקושצ'נקו ? יש לנו זכות ראשונים עליו. אין משהו בכיוון שלו ?

גם על טוואטחה היה לנו, לא? עוד שבועיים הוא יחליט? עברו השבועיים?

היה לי קצת זמן פנוי ורציתי לאשש איזו השערה שהייתה לי לגבי קיארטנסון. אז אמרתי שאם כבר אני צופה בכל השערים שלו נבדוק עוד כמה דברים.

משתף:

*וידאר כבש 24 שערים במדי מכבי העונה. 19 בליגה, 4 בגביע ו1 באירופה.

*מתוכם 11 הוא כבש ברגל ימין, 7 בראש ו6 ברגל שמאל.

18 מתוך 24 השערים הוא הזדקק לנגיעה אחת בלבד.

*רק שער אחד נכבש מחוץ לרחבה, אני מניח שאתם יודעים איזה.

*באופן מפתיע או שלא, 13 מה24 נכבשו במשחקי חוץ לעומת 11 "בלבד" בבית.

*חלוקת דקות: 3 נכבשו בדקות 1-15, 3 ב16-30, 2 ב31-45, 4 ב46-60, 4 ב61-75, 8 ב76-90+.

*מבשלים: מיכה, טבח ודסה 4 כ"א. אוסקר, האריס ובניון 2 כ"א. אליאל, ריקן וראייקוביץ (!) 1 כ"א.

*יריבות: קש 5. סכנין, הפועל וחיפה 3 כ"א. ב"ש, לוד ורעננה 2 כ"א. ה.חיפה, בני יהודה, מכבי פ"ת וזניט 1 כ"א.

חלוץ נדיר לליגה, נוסיף לזה שחלק מהעונה עוד היינו במשבר..

היה לי קצת זמן פנוי ורציתי לאשש איזו השערה שהייתה לי לגבי קיארטנסון. אז אמרתי שאם כבר אני צופה בכל השערים שלו נבדוק עוד כמה דברים.

משתף:

*חלוקת דקות: 3 נכבשו בדקות 1-15, 3 ב16-30, 2 ב31-45, 4 ב46-60, 4 ב61-75, 8 ב76-90+.

*מבשלים: מיכה, טבח ודסה 4 כ"א. אוסקר, האריס ובניון 2 כ"א. אליאל, ריקן וראייקוביץ (!) 1 כ"א.

*יריבות: קש 5. סכנין, הפועל וחיפה 3 כ"א. ב"ש, לוד ורעננה 2 כ"א. ה.חיפה, בני יהודה, מכבי פ"ת וזניט 1 כ"א.

זר אכזר, להשאיר

משתף:

תבדוק מתוך כמה משחקים שוידאר שיחק בהם הוא כבש

יותר משני שליש מהגולים בנגיעה אחת ולמעט גול אחד, כולם הובקעו בתוך הרחבה. קחו שנייה ותבינו כמה מטורפים שני הנתונים האלה.

מדובר בחלוץ רחבה זר-אכזר עם קילר אינסטינקט ברמות הגבוהות ביותר.

במצב אפשרי שבו ראיקו, וידאר וטב"ח ימכרו, לדעתי אלו מטרות הרכש וההרכב לעונה הבאה:

ישראלים ראלים:

1. אצילי - אין פה שאלה בכלל, אם הוא לא נוחת פה זה מחדל רציני שנשלם עליו ביוקר.

2. דאבור - במצב שהוא נמצא בו עשוי להיות ראלי עם הצעה נכונה(לזלצבורג כדי לשחרר אותו, ולו כדי שיסכים לבוא). אני חושב ששווה להוציא עליו כמה שצריך כדי להנחית אותו פה במידה ווידאר יימכר.

3. טוואטחה - עושה רושם שלא בונים עליו בפרנקפורט ולכן סביר שראלי. מגן טבעי עם אוריאנטציה התקפית, כשאין ישראלים טובים ממנו בתפקיד. במידה והיינו משחקים בליגת האלפות עונה הבאה, סביר שהיה עדיף להנחית זר בעמדה הזו אבל במצב הנוכחי הוא חייב לנחות פה במידה ויש אפשרות כזאת.

4. בירנבאום - אין לי מושג מה הולך איתו כרגע, אבל הוא שדרוג להגנה שלנו, ובשבילו להגיע לפה זה שדרוג. במידה ואפשרי, להביא.

5. הרוש/ג'ראפי - שתיהם שוערים מספיק טובים לליגה וראלים. אני לא חושב שנצליח להנחית פה עוד מישהו ברמה של ראיקו, לכן עדיף לא לתפוס עמדה של זר שלא ממש ישדרג אותנו.

(*אלמוג כהן, רפאלוב, גרשון, סייף, חמד ועוד שמות של ישראלים שעלו פה רחוקים מלהיות אפשרות ראלית. חבל לבזבז זמן אפילו לדבר עליהם)

זרים:

6. קשר שמאלי. מהיר, טכני, יכולת כיבוש, יכולת לשחק גם כחלוץ/מאחורי חלוץ/קו ימין. טב"ח משודרג בקיצור.

7. קשר אחורי. חייבים פה מישהו עם מאסה אבל שיהיה אינטיליגנט ולא סתם גרזן - אחד שיכול לנהל את המשחק מאחורה, ויכול להוציא אותנו מהר קדימה בנוסף ליכולות ההגנתיות והמאסה.

8. בלם/מגן שמאלי. תלוי אם טוואטחה/בירנבאום ינחתו פה או לא.

9. אני מאוד מקווה שמיקאל ישאר ויהיה שחקן מוביל, אבל במידה ולא, צריכים להביא מישהו בדיוק עם אותם תכונות ולאותה עמדה.

הרכב לעונה הבאה:

הרוש/ג'ראפי

זר/טוואטחה - זר/בירנבאום - טיבי(או טב"ח) - דסה

מיקאל/זר - זר - גולסה

זר - דאבור - אצילי

במצב כזה אנחנו עם שלישיה קידמית מהירה, טכנית ודינאמית שעובדת בלי סוף ויכולה להחליף מקומות בינהם כל המשחק(וכולם עם יכולות כיבוש טובה). אמצע מאוזן(יש מאסה ואגרסיביות מצד אחד, מצד שני אינטיליגנצית משחק גבוהה, יכולת טכנית וראית משחק מעולה). הגנה חזקה עם שתי מגנים בעלי אוריאנטציה התקפית.

ההרכב השני שלנו(מחליפים) מעולה ויכול לתת אחלה תחרות להרכב הראשון(בהנחה שבניון, טב"ח בלם, ריקן ושפונגין נשארים. בנוסף להחזרה של אחד הצעירים שלנו מהשאלה, כשהעדיפות שלי היא ליונתן כהן).

עריכה:

אפשרות נוספת במידה ומיקאל עוזב היא להביא זר לעמדה הזו אבל שהוא סקורר רציני. במצב כזה אפשר לשחק עם מיכה כקיצוני פותח, ולהביא פרוספקט זר צעיר שיתחרה עם אצילי/מיכה על ההרכב. העיקר שבכל זמן נתון יהיו לפחות שלושה שחקנים עם יכולת כיבוש רצינית על המגרש.

3. טוואטחה - עושה רושם שלא בונים עליו בפרנקפורט ולכן סביר שראלי. מגן טבעי עם אוריאנטציה התקפית, כשאין ישראלים טובים ממנו בתפקיד. במידה והיינו משחקים בליגת האלפות עונה הבאה, סביר שהיה עדיף להנחית זר בעמדה הזו אבל במצב הנוכחי הוא חייב לנחות פה במידה ויש אפשרות כזאת.

4. בירנבאום - אין לי מושג מה הולך איתו כרגע, אבל הוא שדרוג להגנה שלנו, ובשבילו להגיע לפה זה שדרוג. במידה ואפשרי, להביא.

על טוואטחה אני חושב שכן בונים, מאז שהוא נכנס לעניינים אחרי הפציעה הוא שותף בכל המשחקים כשברובם הוא פותח בהרכב. שותף משמעותי גם לקמפיין הגביע שלהם עם שערים ובישולים בשמינית, רבע ובחצי הגמר.

המעמד של בירנבאום נותר זהה, בלם מוביל וקפטן שם. לא יודע מה זה אומר לגבי המחיר שלו.

על טוואטחה אני חושב שכן בונים, מאז שהוא נכנס לעניינים אחרי הפציעה הוא שותף בכל המשחקים כשברובם הוא פותח בהרכב. שותף משמעותי גם לקמפיין הגביע שלהם עם שערים ובישולים בשמינית, רבע ובחצי הגמר.

המעמד של בירנבאום נותר זהה, בלם מוביל וקפטן שם. לא יודע מה זה אומר לגבי המחיר שלו.

מאז הפציעה טאלב שיחק 675 דקות מתוך 1620 אפשרויות בליגה(1440 אם לדייק, כי הוא היה פצועה עוד 2 משחקים). זה מתחת ל50% מסך הדקות הכולל(כשחקן הגנה בד"כ לא אמור להיות מוחלף).

מודה שאני לא עוקב אחריו לעומק כדי להבין מה הסיבה לזה, אבל זאת הסיבה שרשמתי שהוא עשוי להיות ראלי. בטח שזה שווה בדיקה מצד מכבי ולדעתי שווה לשלם עליו כמה שצריך במידה והם מוכנים למכור והוא מוכן להגיע.

במידה ולא, חובה להביא זר. אין עוד ישראלי שמתאים(מקווה שלא יעשו טעות ויביאו את דוידזאדה).

לגבי בירנבאום - כמו שאמרת, בלם מוביל, קפטן, שחקן נבחרת ארה"ב - אלו הסיבות שאנחנו צריכים אותו פה והמחיר בהתאם. בסיטואציה שבה בשבילו להגיע לפה זה התקדמות מקצועית ככה שזה ראלי שהוא יגיע לפה, והמחיר שלו עדיין שפוי(גם אם גבוהה) - אנחנו חייבים לנסות להנחית אותו פה ולא לוותר על זה בגלל חצי מליון לפה או לשם.

מאז הפציעה טאלב שיחק 675 דקות מתוך 1620 אפשרויות בליגה(1440 אם לדייק, כי הוא היה פצועה עוד 2 משחקים). זה מתחת ל50% מסך הדקות הכולל(כשחקן הגנה בד"כ לא אמור להיות מוחלף).

מודה שאני לא עוקב אחריו לעומק כדי להבין מה הסיבה לזה, אבל זאת הסיבה שרשמתי שהוא עשוי להיות ראלי. בטח שזה שווה בדיקה מצד מכבי ולדעתי שווה לשלם עליו כמה שצריך במידה והם מוכנים למכור והוא מוכן להגיע.

במידה ולא, חובה להביא זר. אין עוד ישראלי שמתאים(מקווה שלא יעשו טעות ויביאו את דוידזאדה).

לגבי בירנבאום - כמו שאמרת, בלם מוביל, קפטן, שחקן נבחרת ארה"ב - אלו הסיבות שאנחנו צריכים אותו פה והמחיר בהתאם. בסיטואציה שבה בשבילו להגיע לפה זה התקדמות מקצועית ככה שזה ראלי שהוא יגיע לפה, והמחיר שלו עדיין שפוי(גם אם גבוהה) - אנחנו חייבים לנסות להנחית אותו פה ולא לוותר על זה בגלל חצי מליון לפה או לשם.

יש לי הרגשה שאתה הולך להתאכזב מהרכש בחלון הזה. הציפיות שלך בשמיים.

יש לי הרגשה שאתה הולך להתאכזב מהרכש בחלון הזה. הציפיות שלך בשמיים.

ידוע :-)

אומנם כל מה שרשמתי פה ראלי גם מבחינת שחקנים וגם מבחינת תקציב(בהנחה שבמידה וראיקו, וידאר וטב"ח ימכרו הסכום הכולל יהיה כ14-15 מליון), אבל בפועל מדובר פה בחריש עמוק שאני בספק אם יקרה.

קודם כל צריך להבהיר שטוואטחה מלכתחילה לא נרכש על ידי פרנקפורט כדי להיות מגן פותח אלא בתור גיבוי לבסטיאן אוצ'יפקה. שנית המספרים האלה לא משקפים את המעמד שלו כרגע, מאז הפעם הראשונה בה הוא פתח בהרכב אחרי הפציעה הוא הפך לשחקן לגיטימי ופתח ברוב המשחקים לאחר מכן.

לפחות בתקשורת הוא מקבל מחמאות מצוות האימון שם ונראה שגם השתלב חברתית. קובאץ' כבר אמר שהוא לא מצפה ממנו למצות את הפוטנציאל שלו כבר בשנה הראשונה ככה שאני מאמין שהוא יישאר.

משתף:

מה שמפריע לו בו זה שהרבה משחקים הוא נעלם לגמרי, ואז במשחק שהוא שם גול הוא בדרכ מתפוצץ עם צמד לפחות.

מעדיף לחלק את השערים האלה לגול בכל משחק מאשר שלישיות וצמדים במשחקים בודדים.