Jump to content

טועמה מחבל - לא גזענות

danielone

Recommended Posts

אם טועמה מחבל זה לא גזעני, אז מותר לי לצעוק לאתיופי שהוא כושי מסריח? לא רואה הבדל בין השניים.

אז בוא אני אסביר לך. כושי הוא כינוי גנאי לאדם שחור. מחבלים יש ערבים שחורים וגם יהודים. לכן לכנות אדם מחבל לא יכולה להיות גזענות. זה אולי פוגעני ולא נעים, אבל לא גזעני.

אם טועמה מחבל זה לא גזעני, אז מותר לי לצעוק לאתיופי שהוא כושי מסריח? לא רואה הבדל בין השניים.

באימרה טועמה מחבל אין התייחסות לגזע שלו רק אליו ספציפית ופעולה מסויימת, כושי זה כבר יחוס לגזע.

אתה לא רואה הבדל, החוק רואה.

לפי דעתך אם מישהו אומר ליהודי\ישראלי שהוא כובש זה גזענות? צריך לאסור בחוק להגיד כזה דבר לדעתך?

אתם מודעים לכך שהיטלר ביצע השמדת עם בגלל תאבתם לבצע ולא תוקף יהדותם? לא כי היטלר לא היה גזען

וגם לא שר לראדי מחבל.

אבל רק שלא רוצים אותו *איתנו* יקום ג'ק ויואיל להחכים לגבי מי הם אותם *איתנו* בדיוק?

בקיצור,

ראדי.

)):

אני נציג של מישהו שאני אמור לקום ולהסביר?

לא מעניין אותי שחלק מהקהל שלי גזען וגם לא ממש אכפת לי, מה שמעניין אותי זה שהמועדון נענש על זה ואז הקהל וההנהלה נכנסים ללופים אין סופיים של התנגחויות על לא עוול. זה כל מה שמעניין אותי.

מה הרצון להילחם על הקטע שזה חוקי?

כ"כ חשוב לכם לקרוא לטועמה מחבל? אי אפשר בלי זה?

גילוי נאות: גם אני זורם ברוב המקרים על "הטועמה מחבל" כששרים "ללב נכנסת" אבל זה לא יפריע לי אם יפסיקו לשיר שירים גזעניים בשביל לא לקבל עונשים, להיפך אני דווקא בעד

באימרה טועמה מחבל אין התייחסות לגזע שלו רק אליו ספציפית ופעולה מסויימת, כושי זה כבר יחוס לגזע.

אתה לא רואה הבדל, החוק רואה.

לפי דעתך אם מישהו אומר ליהודי\ישראלי שהוא כובש זה גזענות? צריך לאסור בחוק להגיד כזה דבר לדעתך?

לא הבנתי איך כובש זו מילה שקשורה לנושא. זו לא העלבה בכלל אלא להפך.

ואם נניח במקום כושי מסריח קראתי לאתיופי עבד מסריח? זה לא מכוון לגזע ספציפי אבל ברור למה הכוונה. זה בסדר?

אם אנחנו מקבלים עונשים על טועמה מחבל/שיר האונס אז אנחנו צריכים להפסיק לשיר את השירים האלו.

לפי דעתי טועמה מחבל זה לא גזעני, ניקח לכם את הבנות זה שיר לא מוסרי אבל חוקי...

כל מי שרוצה לשיר טועמה מחבל או כל שיר אחר שיפעל על מנת לשנות את ההחלטה שאסור לשיר את השירים האלה ואם תצליחו? אז נוכל לשיר את השירים האלה.

כל עוד אנחנו מקבלים עונשים על זה, אז למה לשיר?

מה הרצון להילחם על הקטע שזה חוקי?

הרצון הוא רק אחד, שלא יתערבו לנו במה שאנחנו שרים ושלא יחשבו שיש להם זכות להגיד לנו מה מותר ומה אסור לשיר.

מלחמה אמיתית על חופש הביטוי שכל הפסד הכי קטן בה הוא תקדים שנעזרים בו כדי לצמצם עוד ועוד את החופש.

הרצון הוא רק אחד, שלא יתערבו לנו במה שאנחנו שרים ושלא יחשבו שיש להם זכות להגיד לנו מה מותר ומה אסור לשיר.

מלחמה אמיתית על חופש הביטוי שכל הפסד הכי קטן בה הוא תקדים שנעזרים בו כדי לצמצם עוד ועוד את החופש.

אתה יכול להילחם בהחלטות האלה, אבל השאלה היא איך אתה נלחם?

אם אתה תשיר שירים לא חוקיים, הקבוצה תיענש, מה עשית פה?

ההחלטה לא תשתנה ונקבל כל פעם עונשים, צריך לפעול בדרך כלשהי על מנת להוכיח שהשירים האלה לא גזענים. כמו שאמרתי, גם אני חושב שטועמה מחבל זה לא גזעני אבל מה לעשות שיש כאלה שחושבים שכן ויש להם את הכוח להעניש אותנו

תפעל לשנות את החוק/החלטת בית הדין..

לא הבנתי איך כובש זו מילה שקשורה לנושא. זו לא העלבה בכלל אלא להפך.

ואם נניח במקום כושי מסריח קראתי לאתיופי עבד מסריח? זה לא מכוון לגזע ספציפי אבל ברור למה הכוונה. זה בסדר?

חחחחח מי אתה שתקבע שכובש זה ההפך מפוגע ומחבל זה פוגע? מי שמך לקבוע את זה? בעייני מאות אלפי אנשים מדינת ישראל כולה שייכת לעם ישראל ולכנות אותנו כובשים זה מאוד פוגעני.

ואם תקרא לאתיופי ספציפי עבד אני בספק אם יש שופט שיקבע שזה מחוץ לחוק.

(יותר מזה מחוץ למגרשים החוק מדבר על הסתה לגזענות לא על גזענות עצמה בכלל, זה שרוזבוזוב הצליח להעביר חוק פופוליסטי שנוגד את חופש הביטוי בתוך אצטדיוני ספורט זה ביזיון בפני עצמו ובמדינה בעלת זרוע שיפוטית נקייה מאג'נדה זה היה נפסל ובהרכבים מסויימים אפילו בארץ זה יפסל אם יוגש נגד החוק בג"צ.)

כן תמיד יותר קל להיות פאשיסט שחושב שיש לו זכות לקבוע לאחרים מה מותר להם להגיד ומה אסור להם כי הוא לא אוהב לשמוע אותם.

פאשיזם... לא, ההיתממות הזאת מצחיקה אותי.

בחיים עדיף להיות חכם מאשר צודק. להילחם על הטמטום הזה זה לא חכם.

לבוא ולצייר מצב של משטר קומוניסטי שתהיה ביקורת על כל מילה שיוצאת לך מהפה כי אוסרים עליך להגיד "מחבל"... נו בחיאת.

איתמר בן גביר אדם טרחן וגזען, לא איך שאנחנו רואים להיראות או להישמע (מקווה לפחות)

הידע שלו בתחום החוק והמשפט נובע יותר מכמות התביעות שהוגשו נגדו מאשר מלימודי המשפטים שלו

התשובה שלו לסוגיית כינוי "מחבל" היא תשובה מתחמקת ולא בהכרח נכונה, הרי קריאות מחבל לא נאמרות לכל שחקני הקבוצות היריבות אלא לפלח מסויים וברגע שמוכיחים שזה נעשה בגלל המוצא של אותו אדם (וקל להוכיח את זה) טענת הגזענות הופכת שוב לרלוונטית.

בנוסף, גם אם בן גביר היה צודק בטענה שלו לגבי עניין הגזענות יש פה פתח לתביעת לשון הרע.

כן תמיד יותר קל להיות פאשיסט שחושב שיש לו זכות לקבוע לאחרים מה מותר להם להגיד ומה אסור להם כי הוא לא אוהב לשמוע אותם.

או שזה פוגע בקבוצה שאתה אוהד.

או שזה פחות חשוב לך.

איתמר בן גביר אדם טרחן וגזען, לא איך שאנחנו רואים להיראות או להישמע (מקווה לפחות)

הידע שלו בתחום החוק והמשפט נובע יותר מכמות התביעות שהוגשו נגדו מאשר מלימודי המשפטים שלו

התשובה שלו לסוגיית כינוי "מחבל" היא תשובה מתחמקת ולא בהכרח נכונה, הרי קריאות מחבל לא נאמרות לכל שחקני הקבוצות היריבות אלא לפלח מסויים וברגע שמוכיחים שזה נעשה בגלל המוצא של אותו אדם (וקל להוכיח את זה) טענת הגזענות הופכת שוב לרלוונטית.

בנוסף, גם אם בן גביר היה צודק בטענה שלו לגבי עניין הגזענות יש פה פתח לתביעת לשון הרע.

מה? לשון הרע? אנשים פה החליקו על השכל, על כל קללה שנקלל שחקנים יתבעו אותנו על לשון הרע? חחחחחחחחח

אתה מיתמם.

לדעתי, לאף אחד ששר לא אכפת שטועמה נוצרי-הוא ערבי hence הוא מחבל-או לפחות לגיטימי לקרוא לו מחבל.

לאף אחד ששר, לא אכפת שלאלה דרוזי- כי כנראה שדרוזי וערבי זה בערך אותו דבר.

לכן זה גזעני (בנוסף לכך שאני חושב שאחוז קטן מהקהל ששר בכלל מודע לזה לטועמה נוצרי או שלאלה דרוזי ששירת בצה"ל).

אם היית שר לורמוט שהוא מחבל באותה תדירות ואינטנסיביות שהיית שר ללאלה- הייתי אומר אחרת. בדיוק כמו שאם היית מביא כמות דגלי ישראל משולשת מדגלי מכבי לכל משחק כמו שהביאו אתמול מול סכנין- הייתי מסכים שמדובר באקט פטריוטי, ולא בהתגרות והתרסה.

מתי שרו ללאלה מחבל?

די עם ההתייפיפות יקהל מעצבן.

לא שר טועמה מחבל,כי לא מאמין בלשיר דבר כזה ועל הזין שלי אם כל היציע ייקרא טועמה מחבל,כל עוד שזה לא פוגע בקבוצה שלי,וזה לא אמור.

שהפועל שרים ששל זה לדעתי אמור לגרור תגובה חסרת תקדים אם כבר.ולגרוף את מלוא ההתייחסות מצד בית הדין הסמרטוטי שלנו.

מה? לשון הרע? אנשים פה החליקו על השכל, על כל קללה שנקלל שחקנים יתבעו אותנו על לשון הרע? חחחחחחחחח

תקשיב, אני לא נכנסת לויכוח העקר לגבי הפסקת/המשך השירה. התשובה שלי היא נטו מבחינה מקצועית על השטויות של בן גביר, חוקי זה לא.

מצפה ממי ששר את זה שלפחות יהיה מספיק הגון להכיר במציאות ולא יחפש כל מיני פירצות והגנות מכובסות בחוק.

וסתם לצורך העניין, לא כל קללה נחשבת ללשון הרע.

אתה מיתמם כי הם מקבלים את הקללות האלה כי הם אדומים, למה לסרי פלאח אין שיר? למה לראדי אף אחד לא שר שהוא מחבל?

אתה שופט באיזה משחק אפשר למלא את היציע בדגלי ישראל? מי אתה?

בשורה התחתונה והיבשה בטועמה, לאלא, או כל שם גנרי אחר עם המילה מחבל זו לא גזענות, זה שאתה מחפש בכוח להבין דבר שמתוך דבר מעיד יותר מכל שיר אחר על גזענות, אנשים כמוך הם הגזעניים.

ערן לוי שמן, עטר שודד זקנות, אוסקר מזיין את שי וטועמה מחבל, כולן על אותו משקל, בזה שמבליטים את הקללות לערבי מנציחים את הגזענות.

בכל מקרה זה נהיה פילוסופי מדי, כמו שרשמתי, בשורה התחתונה זו לא גזענות וזה ברור לכל, זה לא מוות לערבים.

אני לא מחפש בכוח להבין כלום, זה מאוד ברור.

אם הם מכונים מחבלים רק כי הם אדומים, למה דגני/שיש/טוטו תמוז או כל שחקן אחר מהפועל לא זוכה דווקא לקללות האלה?

דגלי ישראלי הייתה אנלוגיה. אמרתי לך לא להביא דגל?

תביא דגל ישראל לאיזה משחק שאתה רוצה, רק אל תזיין תשכל שזה נובע מאיזו תחושת ציונות כשהמשחק שאתה רוצה הוא תמיד ורק נגד סכנין.

אני לא מחפש בכוח להבין כלום, זה מאוד ברור.

אם הם מכונים מחבלים רק כי הם אדומים, למה דגני/שיש/טוטו תמוז או כל שחקן אחר מהפועל לא זוכה דווקא לקללות האלה?

דגלי ישראלי הייתה אנלוגיה. אמרתי לך לא להביא דגל?

תביא דגל ישראל לאיזה משחק שאתה רוצה, רק אל תזיין תשכל שזה נובע מאיזו תחושת ציונות כשהמשחק שאתה רוצה הוא תמיד ורק נגד סכנין.

תגיד לי מתי הפעם האחרונה שלא היה דגל ישראל ביציע ותקבל פרס, כל אחד עושה בדגל שלו מה שהוא רוצה ומי שמתלונן שזו פרובוקציה הוא אפס מאופס וכנראה גם לא היה בסכנין מעולם.

כי הם ערבים, זאת עדיין לא גזענות כי זה משהו שאי אפשר להוכיח, לפי החוק זו לא גזענות מה לעשות?

אני למשל נוהם לכל שחקן יריבה כמעט במהלך המשחק, בטעות פעם המצלמה תעבור עליי כששחקן שחור או ערבי נוגעים בכדור ויכולים להאשים אותי בגזענות אתה מבין?

נב אם אף פעם לא צעקת טועמה מחבל, תקבל עוד פרס.

אנשים בלתי נסבלים נהייתם, השטיפת מוח שאתם עוברים לפוליטקלי קורקט מדהימה, גם שהקהל הפסיק לשיר את השיר הזה אתם כמו תרנגולות מקרקרות.

תגיד לי מתי הפעם האחרונה שלא היה דגל ישראל ביציע ותקבל פרס, כל אחד עושה בדגל שלו מה שהוא רוצה ומי שמתלונן שזו פרובוקציה הוא אפס מאופס וכנראה גם לא היה בסכנין מעולם.

כי הם ערבים, זאת עדיין לא גזענות כי זה משהו שאי אפשר להוכיח, לפי החוק זו לא גזענות מה לעשות?

אני למשל נוהם לכל שחקן יריבה כמעט במהלך המשחק, בטעות פעם המצלמה תעבור עליי כששחקן שחור או ערבי נוגעים בכדור ויכולים להאשים אותי בגזענות אתה מבין?

נב אם אף פעם לא צעקת טועמה מחבל, תקבל עוד פרס.

אנשים בלתי נסבלים נהייתם, השטיפת מוח שאתם עוברים לפוליטקלי קורקט מדהימה, גם שהקהל הפסיק לשיר את השיר הזה אתם כמו תרנגולות מקרקרות.

אתה באופן סיסטמתי עונה לטענות שלא טענתי, כנראה כי אין לך תשובות טובות.

אמרתי שהיה משחק שלא היה דגל ישראל ביציע? לא. אמרתי שבסכנין היחס הופך ל3:1 לטובת דגל ישראל, ואם תחפש בשידור ותספור תראה שהייתי מאוד "סלחן" והיחס גבוה בהרבה. לא טענתי שזו פרובוקציה, אבל מי שמביא דגל רק לסכנין לדעתי עושה זאת כהתרסה ולא מתוך גאווה לאומית. והייתי בסכנין, תתפלא, כמה פעמים. כולל במשחק הגביע המקולל שגם יצא במקרה על יום העצמאות (או יום לפני/אחרי לא זוכר). אז הטענה של גאווה לאומית עוד תפסה (נניח), עכשיו היא תופסת קצת פחות.

אם תנהם לכל שחקן יריבה באשר הוא- אתה לא גזען. ואם יאשימו אותך בגזענות זה מחדל. ופה בדיוק ההבדל. השירים האלה לא מכוונים לכל שחקן באשר הוא אלא לשחקנים מאוד ספציפיים. אבל אתה יודע את הדברים האלה, ומעדיף להיתמם ולהתעסק בדמגוגיות, ככה שבאמת אין פה טעם לדיון כי זה לא דיון אמיתי.

דרך אגב הנושא נפתח כתמיכה לטענה שהשיר לא גזעני- אני רק הגבתי. מצחיק שלמישהו שמגן כל כך בתוקף על חופש הביטוי יש בעיה עם ביקורת.

אתה באופן סיסטמתי עונה לטענות שלא טענתי, כנראה כי אין לך תשובות טובות.

אמרתי שהיה משחק שלא היה דגל ישראל ביציע? לא. אמרתי שבסכנין היחס הופך ל3:1 לטובת דגל ישראל, ואם תחפש בשידור ותספור תראה שהייתי מאוד "סלחן" והיחס גבוה בהרבה. לא טענתי שזו פרובוקציה, אבל מי שמביא דגל רק לסכנין לדעתי עושה זאת כהתרסה ולא מתוך גאווה לאומית. והייתי בסכנין, תתפלא, כמה פעמים. כולל במשחק הגביע המקולל שגם יצא במקרה על יום העצמאות (או יום לפני/אחרי לא זוכר). אז הטענה של גאווה לאומית עוד תפסה (נניח), עכשיו היא תופסת קצת פחות.

אם תנהם לכל שחקן יריבה באשר הוא- אתה לא גזען. ואם יאשימו אותך בגזענות זה מחדל. ופה בדיוק ההבדל. השירים האלה לא מכוונים לכל שחקן באשר הוא אלא לשחקנים מאוד ספציפיים. אבל אתה יודע את הדברים האלה, ומעדיף להיתמם ולהתעסק בדמגוגיות, ככה שבאמת אין פה טעם לדיון כי זה לא דיון אמיתי.

דרך אגב הנושא נפתח כתמיכה לטענה שהשיר לא גזעני- אני רק הגבתי. מצחיק שלמישהו שמגן כל כך בתוקף על חופש הביטוי יש בעיה עם ביקורת.

ביקורת על מה עדיין לא הבנתי, על דגלי ישראל? תתפוצץ עם זה. על טועמה מחבל? לא שרים את זה. על זה שלקרוא לטועמה מחבל זאת לא גזענות? מה לעשות, זה החוק.