Jump to content

דסה בב"ש

Recommended Posts

המגן הימני הכי טוב שראיתי במכבי בעשור האחרון, היחיד שתומך בהתקפה וסוגר מלא בהגנה כמו שצריך, כמעט ולא מקבלים גולים מהצד שלו, הוא לא הבעיה שלנו.

איזה קל זה לפתוח על דסה, מצאתם שעיר לעזאזל חדש ??

טעות שלו בגלישה מול מליקסון אבל מפה עד להאשים אותו בפנדל ?

אחד הבודדים ששורף קילומטראז' 90 דקות הגנה - התקפה כמו חולה ולא עוצר לרגע,

הלוואי ש30 אחוז מהשחקנים שלנו היו רעבים ורוצים כמוהו בשבת.

הייתי רוצה שיחזור לתת יותר קרוסים שטוחים לכיוון וידאר עם הפנים,

בדיוק כמו השערים בסמי ומול ב"ש בנתניה.

כשהוא עשה את זה פעם אחת עם שוינפלד אם אני לא טועה, זה נראה אחרת לגמרי מההגבהות סתם.

אבל אני לא בטוח שהוא אשם בזה, בשביל זה יש גם מאמן שייתן את הההוראות האלה,

ומאז שדסה עושה את זה פחות, ווידאר כמעט ולא נוגע בכדור כבר כמה משחקים.

אבל מכאן ועד להטיל עליו את כל הרפש הזה ?

הבן אדם 90 אחוז מהמשחק העלים את וואקאמה שוב ועשה פעולות טובות יחסית בהתקפה.

אני בחיים לא פותח על שחקנים אבל אם כבר, אז מעניין למה לא הוקפץ פה נושא סקריונה שמסריח את הדשא מהרגע שנחת כאן

(אני מצטער, גול באשדוד ומול בני יהודה לא קונים אותי, אפילו לא הגול בהולנד, ולהגיד שהוא חלש בהתקפה בגלל פעולות הגנתניות? הבן אדם לא מסוגל לחלץ כדור).

ולפתוח איתו במקום יצחקי הייתה החלטה הזויה ששילמנו עליה מחיר כבד ללא קשר לפנדל. הבן אדם לא מסוגל לעצור כדור,

כל נגיעה שלו זה מתפרצת של ב"ש.

ומה עם טב"ח שעשה טובה ששיחק בכלל, שלא נדבר על לרדת להגנה, כי כשמליקסון חותך ימינה אפילו שרן עם כל האהבה לא יכול לשמור עליו לבד,

והפקיר אותו 90 דקות להתמודד מולו, וואקמה וסהר ועשה טובה שירד כבר באמצע ההתקפה.

והמתפרצת בדקה 80 אם אני לא טועה שהוא פשוט הלך באפאטיות האופיינית לו העונה ?

הכי קל לצאת על דסה, תפתחו את העיניים ותפסיקו להיות עדר.

למען הסר ספק, אלי הוא אחד הכלים היחידים שיש לנו העונה התקפית. עצוב והכל אבל נכון. הוא לא היה טוב נגד ב״ש לא בגלל העלק פנדל, וגם לא בגלל הגליץ׳ (אגב, קחו את המהלך כמה שניות אחורה ושימו לב שמיכה מושך לאמצע ולא יורד עם המגן שלו כמו שצריך, אלי היה צריך להתמודד עם שני שחקנים) אלא פשוט בגלל שבכר הגדיל לעשות וסגר אותו מכל כיוון.

ברגע שסוגרים לנו את דסה ומיכה מהצד, אין קיארטנסון. טל לא יודע להפעיל אותו, והיחידים שמצליחים הם השניים האלה. לפעמים אנחנו עוזרים לקבוצה היריבה ומעבירים את דור לאמצע (גדול וידיגל, מחצית שנייה כשאתה צריך גול אתה מחזיר את מיכה למקום בו הוא כל כך גרוע) ולפעמים קבוצות אשכרה עושות עלינו טיפה סקאוטינג ורואות מה שכל כך ברור.

מבחינת מחוייבות, מדובר בשחקן שנותן מעל ומעבר בכל משחק. מעבר לכך הוא אחד הפוטנציאליים הכי גדולים בקבוצה. רק מילים טובות יש לי להגיד עליו, אבל בשבת הוא לא היה טוב לטעמי ולא באשמתו הישירה.

הוא גלש עם רגליים אחורה כדי לסגור מסירת רוחב. יכולת הגנתית מעולה בליווי חשיבה שאין לרוב השחקנים בקבוצה/מגנים בליגה.

זה שמאיר לוי שיבץ לנו את הצורר כדי שיכריע את המשחק בדיוק ברגעים כאלו לא אומר שהגלישה הזו הייתה טעות.

ולכל מי שאומר שבשידור זה נראה בהתחלה פנדל, שופט שנמצא 10 מטר משם ושופט רחבה שיותר קרוב רואים מגן גולש עם רגליים אחורה כדי להימנע ממגע.

אחלה דסה, תפסיקו לחפש שעירים לעזאזל.

ואם כבר יש מישהו להעביר עליו ביקורת זה טבח החלוץ.

אלי עשה טעות, או יודעים מה ? לא טעות כי לא באמת הייתה הכשלה אלא שיקול דעת מוטעה .

הוא היה צריך לקחת בחשבון שזו בש וזה בטרנר וזה ריינשרייבר וזה מליקסון ,וככל הנראה שגלישה כזו עם רגליים קדימה, גם אם לא באמת נגעת בו זה לא מעניין אף אחד, הוא יצלול הוא יתפתל והוא יקבל את הפנדל.

נכון שזה הרבה לקחת בחשבון אבל במעמד כזה אין ברירה ,זה היה משחק של להיות או לא להיות כשכל פיפס הכי קטן יכול לעשות את ההבדל, ובדיעבד הגלישה הזו של דסה זה מה שעשה את ההבדל.

הוא לא שעיר לעזאזל כי חוץ מזה היה לו משחק די טוב בטח ביחס לשאר הקבוצה, אבל כשאתה נזכר בזניט שגם שם ההתפרקות רשומה על שמו, עוברת לך בראש המחשבה שיש לו לקות מסויימת של לעשות את הטעות הפטאלית ברגעים הכי קריטיים, יש שיקראו לזה אולי חוסר מזל אבל לדעתי זה נטו עניין של ניסיון.

אגב, הוא יכל לגמרי להמנע מהגלישה כי גם ככה הכדור ברח למליקסון החוצה..

אם אתם מזכירים את הטעויות של דסה שהוא נענש עליהן על לא עוול בכפו אז גם שרן בעבר גרם לכמה וכמה פנדלים שלא באשמתו כי השופטים עיוורים ומחפשים איפה לדפוק את מכבי, אותו דבר בשני המקרים של דסה בטרנר ומול זניט (האדום היה מוצדק אם אני זוכרת נכון אבל פנדל לא וזה היה המפנה).

שופט חייב לראות, וגם אם יש לו ספק אז הוא לא צריך לשרוק, ריינשרייבר הוא האשם העיקרי ולא אף אחד אחר.

אם אתם מזכירים את הטעויות של דסה שהוא נענש עליהן על לא עוול בכפו אז גם שרן בעבר גרם לכמה וכמה פנדלים שלא באשמתו כי השופטים עיוורים ומחפשים איפה לדפוק את מכבי, אותו דבר בשני המקרים של דסה בטרנר ומול זניט (האדום היה מוצדק אם אני זוכרת נכון אבל פנדל לא וזה היה המפנה).

שופט חייב לראות, וגם אם יש לו ספק אז הוא לא צריך לשרוק, ריינשרייבר הוא האשם העיקרי ולא אף אחד אחר.

תראי ,אם הוא לא היה נוגע בו בכלל זתומרת אפילו לא קרוב ומליקסון היה צולל מעצמו הייתי מסכים איתך מאה אחוז, אבל כאן זה ספק בגלל שכן היה נראה גלישה לרגליים, כן היה נראה שיש מגע,אז נכון שספק נותנים להגנה ולא שורקים אבל אני מצפה מדסה שלא יגיע למצב של ספק בכלל.

אגב גם ייני היה עושה טעויות ופנדלים נכון, זה מה שאמרתי שלדעתי זה עניין של ניסיון בכדורגל..

תראי ,אם הוא לא היה נוגע בו בכלל זתומרת אפילו לא קרוב ומליקסון היה צולל מעצמו הייתי מסכים איתך מאה אחוז, אבל כאן זה ספק בגלל שכן היה נראה גלישה לרגליים, כן היה נראה שיש מגע,אז נכון שספק נותנים להגנה ולא שורקים אבל אני מצפה מדסה שלא יגיע למצב של ספק בכלל.

אגב גם ייני היה עושה טעויות ופנדלים נכון, זה מה שאמרתי שלדעתי זה עניין של ניסיון בכדורגל..

ממש אין לי ספק אפילו הכי קטן (וגם במבט הראשון לא היה לי כזה) שהוא לא נוגע בו, הוא שולח רגליים ומקפל אותם הוא אפילו לא בא במגע עם הצוללן.

ייני עשה את זה, בניון עשה את זה ועוד רבים וטובים יעשו "טעויות" כאלה אבל הםא לא אמורות לעלות בשום דבר הן טעויות קטנות ולא משמעותיות עד שזה מגיע לשופט.

למה אנשים משוכנעים שמליקסון לא היה מקבל שריקה גם בלי גליץ'? ממליץ לראות את הפנדל שהוא סחט, סליחה, "סחט בגאונותו", מול חיפה. המגן של חיפה במאבק לגיטימי על כדור, מליקסון צולל כאילו ירו בו, ופנדל.

ממש אין לי ספק אפילו הכי קטן (וגם במבט הראשון לא היה לי כזה) שהוא לא נוגע בו, הוא שולח רגליים ומקפל אותם הוא אפילו לא בא במגע עם הצוללן.

ייני עשה את זה, בניון עשה את זה ועוד רבים וטובים יעשו "טעויות" כאלה אבל הםא לא אמורות לעלות בשום דבר הן טעויות קטנות ולא משמעותיות עד שזה מגיע לשופט.

גם לי לא היה ספק אבל אנחנו נגועים.

אוהדים נייטרלים ששאלתי חלק אומרים היה חלק אומרים לא היה אז אני מחשיב את זה כספק.

גם לי לא היה ספק אבל אנחנו נגועים.

אוהדים נייטרלים ששאלתי חלק אומרים היה חלק אומרים לא היה אז אני מחשיב את זה כספק.

אין דבר כזה אוהד ניטרלי.

העובדה שכל מי שרוצה להגן על דסה צריך להשתמש בדוגמאות מוקצנות ומופרכות רק מחזקת את הטענה שלי. דסה טעה. הוא לא אשם העיקרי, בטח שלא הבלעדי אבל הוא אשם. משחקן הרכב במכבי לא מצופה לטעות ככה במעמד כזה קריטי. מקווה שיילמד להבא לא לבצע פעולות כאלה. גם לא במשחקים פחות חשובים.

העובדה שכל מי שרוצה להגן על דסה צריך להשתמש בדוגמאות מוקצנות ומופרכות רק מחזקת את הטענה שלי. דסה טעה. הוא לא אשם העיקרי, בטח שלא הבלעדי אבל הוא אשם. משחקן הרכב במכבי לא מצופה לטעות ככה במעמד כזה קריטי. מקווה שיילמד להבא לא לבצע פעולות כאלה. גם לא במשחקים פחות חשובים.

לא הבנתי מה מוקצן בדוגמאות של יוסי בניון, שרן (לא פעם ולא פעמיים) או כל שחקן שלא עשה עבירה ועדיין שרקו נגדו פנדל?

שרן עשה פנדל מול באזל כמה שניות מהפתיחה. תפסיקו ליפול על שחקנים ולחפש שעיר לעזאזל. דסה עשה פעולה טובה ונקיה, מי שאשם אלו השופטים, שופט ראשי ושופט רחבה שעומדים מטר משם ומבצעים החלטה הזויה במשחק על האליפות.

להאשים את דסה זה כמו להאשים נאנסת שאנסו אותה כי לבשה מיני. האשמת הקורבן. חרטא. השופט חיפש לאנוס אותנו ואם זה לא היה דסה, הוא היה מוצא מקרה אחר.

זה ששי שיטרית אמר שזו החלטה של השופט הראשי בלבד בניגוד לדעה של שאר צוות השיפוט - זו נורה אדומה אחושרמוטה לכולם!

השופט הזה בא לזיין אותנו, וכולנו, כולל ההתאחדות ואיגוד השופטים, ידענו את זה עוד לפני המשחק.

הגיע הזמן להפסיק עם הג'נטלמניות, לשופט הזה אסור לשפוט את מכבי עוד לעולם.